Prawda

Świat Książki
2016-11-09
2016-11-09
poradniki psychologia

Bez oceny, ponieważ w ogóle mnie nie wciągnęła. Męczyłam. Robiłam kilka podejść, ale nigdy nie skończyłam.

Życie seksualne autora to wiele więcej niż szary człowiek może sobie w ogóle wyobrazić, ale opisy nie są ordynarne. Czyta się jak fabułę, a treść mimo wszystko daje do myślenia i zastanowienia, w którym miejscu uwiera nas nasze własne dzieciństwo najbardziej.

''Love is not about finding the right person. It’s about becoming the right person.''

Czyta się ją bardziej jak książkę fabularną, wiele w niej zupełnie bezsensownych szczegółów takich jak - "Mówiąc zanurzył nogi w piasku". Między innymi dlatego że jest to autobiografia z wycinka życia autora. Czasem aż zbyt wiele w niej szczegółów które nie mają żadnego znaczenia dla treści.

Bohater wpadł w własną pułapkę na którą sam tak ciężko pracował w książce...

Życie seksualne i związki autora to dramat...Neil poszukuje relacji, która by go uszczęśliwiła i dała mu wolność, przede wszystkim seksualną. Czytając książkę można by było poczuć oburzenie, w jaki sposób autor traktuje kobiety i jakie życie prowadzi. Pomimo bardzo obfitych i szczegółowych opisów związków i życia seksualnego Neila, tak naprawdę podstawą całej tej książki...

Czysty dramat seksualności. Autor szuka idealnej formy związku, jednak z czasem dochodzi do niego Prawda, która burzy jego zamysły.

Otwiera oczy na wiele spraw związanych z relacjami damsko-męskimi. Dodatkowo można lepiej poznać świat relacji bardziej otwartych niż standardowy model.

Momentami bardzo inspirująca, obnażająca schematy, którymi się kierujemy w naszym "dorosłym" życiu i związkach.
Momentami wywoływała we mnie odrazę, zgorszenie, złość.
Powodem tego jest przedmiotowy sposób traktowania kobiet przez autora książki, sprowadzający je do roli obiektu seksualnego.
Jednak mimo tego polecam tą pozycję dla osób, które mają problem z bliskością w...

Książka to jedna z tego rodzaju introspekcyjnych autobiografii, którą przyjemnie czyta się siedząc samotnie w obrzydliwie drogim hotelowym pokoju, czując się jak ostatnia osoba na ziemi. Ewentualny pretekst do pogaduch przy wódce "o tym dokąd ludzkość zmierza" i "popieprzone to wszystko, co nie, Stary?". No.. i to byłoby to mniej więcej tyle.

Pewien tragizm tej książki nie...

"Prawda" Neila Straussa nie jest książką którą czyta się szybko, łatwo i przyjemnie. Zachęca do zastanowienia się nad sobą i zmienia spojrzenie na rzeczywistość, nagle zaczynamy wyraźnie dostrzegać schematy zachowań opisane w książce, w otaczającym nas świecie.

Przeczytanie tej książki zajęło mi dwa miesiące, miałam długie przerwy. Moment w którym autor odkrywa i zaczyna...

• Rozwój osobisty
  • Psychologia