Abarrach - Kraina Kamienia

Tłumaczenie: Agata Wierzbicka
Cykl: Brama Śmierci (tom 3)
Wydawnictwo: GEA
Fire sea
8390120283
powieść amerykańska
ravenstag

Abarrach, Kraina Kamienia. Tu, w nieurodzajnym świecie podziemnych jaskiń zbudowanych wokół jądra płynnej lawy pomniejsze rasy - ludzie, elfowie i krasnoludowie - powymierały. Tutaj też wciąż walczą o przetrwanie ostatni, wydawałoby się, przedstawiciele niegdyś potężnych Sartan. Dla Haplo i Alfreda - wrogów z przeznaczenia, towarzyszy podróży z konieczności - Abarrach ujawni więcej, niż ktokolwiek śmiałby przypuszczać, o historii Sartan... i przyszłości ich potomków.

ravenstag | 2010-07-19

Najlepsza z czterech książek serii (wydanych w Polsce).

PS. Motyw nieumarłych (jak dla mnie) jest zazwyczaj w książkach nudnawy, jednak sposób, w jaki został on ujęty w tej opowieści oddziałuje na wyobraźnię. Fantastyczny pomysł!

Grzegorz | 2016-06-27
keczupowski | 2015-11-03