Brygada śmierci

Cykl: Brygada Kanga (tom 1) | Seria: Dragonlance
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
The Doom Brigade
Monika

Po wojnach smoczej lancy zdesperowana grupa smokowców ukrywa się w górach, próbując żyć w niespotykany dla tego gatunku sposób - w pokoju. Jest on jednak zakłócany przez miejscowych krasnoludów, z którymi potyczki ciągną się przez prawie trzydzieści lat. Kiedy krasnoludowie znajdują mapę, która prowadzi do bogactwa zakopanego w Thorbardinie, smokowcy zostają wciągnięci do gorączkowego wyścigu po skarb. Ani jedna, ani druga strona nie zdaje sobie sprawy, jaką rolę odegra w dziwnym i przerażającym przeznaczeniu, które czeka Krynn podczas upalnego lata. A jego częścią są ... ogniste smoki!

źródło opisu: http://www.sklep.zysk.com.pl/

źródło okładki: http://www.sklep.zysk.com.pl/

Seba | 2014-06-02
Przeczytana: 2002 rok

Zastanawiam się dlaczego książka z dobrą ale nie powalającą fabułą, książka która nie była popularna, nie została napisana przez wielkiego pisarza jest jak do tej pory jedyną od której faktycznie nie mogłem się oderwać.
Książka o której mówię że jest moją ulubioną.
Dochodzę do wniosku że zżyłem się emocjonalnie z bohaterami.
W książce nie ma agresji, mordowania, zagłady światów. Jest za to dość przytulna historia "złych" smokowców którzy szukają swojego miejsca na świecie.
Oczywiście sama przygoda jest ciekawa, czyta się przyjemnie.
Autor stworzył bohaterów których los nie był mi obojętny.
Samo opowiadania jest kierowane zapewne do nastolatków. Nie należy się więc spodziewać rozbudowanych dylematów moralnych czy rozważań filozoficznych.

Roob | 2012-11-25
Przeczytana: 2008 rok

Jedna z najciekawszych książek serii Dragon Lance, gdzie nie widzimy wydarzeń z perspektywy tych "dobrych", ale "złych" smokowców, którzy przede wszystkim chcą przetrwać jako rasa i znaleźć swoje miejsce na Krynie, gdzie każda frakcja czy rasa jest im wroga.
Polecam ze względu na humor, akcję i ciekawe, nie jednowymiarowe postacie.

Dariusz Płochocki | 2013-03-08

Smokowcy krasnoludy i gorzałka w tle :) no i gdzie są jaja samokowców ?

lukchmielus | 2011-04-06

Zdecydowanie najzabawniejsza część Dragonlance :)

Jabuilo | 2015-07-22
Jo0484 | 2015-01-30