Kraina Minotaurów

Wydawnictwo: Zysk i S-ka

Czwarty tom Zaginionych opowieści . Opowieść o tym jak klan powstał przeciwko klanowi i jak wygnany niegdysiejszy mistrz areny Kaz musi odkryć przerażającą tajemnicę Imperium, zanim cała rasa poniesie straszne konsekwencje międzyplemiennych waśni...

Opinia do przeczytania na: http://kaginbooks.blogspot.com/2016/12/kraina-minotaurow-richard-knaak.html

Dragon Lance po raz kolejny przewija się przez moje półki, próbując sprawić, że pokocham w końcu tę serię. Niestety, moje serce wciąż oddane jest Forgotten Realms, więc tu zostają ledwie okruszki i serducho bijące szybciej tylko dlatego, że książka jest papierowa, a nie w formie pdf. Wiem, jestem okrutna.

Niestety, nie dostaję w książce tego, co oczekiwałam dostać — dobrych rozwiązań, wciągającej fabuły. Nieliczne postacie, które zapamiętałam, też średnio przebijają się mi przez mgłę pamięci. Pozycja jest po prostu... słaba. Nie, nie kiepska, tylko słaba. Co więcej, z punktu widzenia chronologicznego całego cyklu i tego, jakie powieści poprzedzały historię głównego bohatera, minotaura Kaza — zupełnie straciłam rachubę co-gdzie-kiedy. Z tego, co zdołałam się zorientować, zanim zasiadłam do tej pozycji, powinnam była przeczytać "Legendę o Humie" oraz "Minotaura...

MagnusX | 2013-12-07

Jak są dwie części, zawsze musi powstać trzecia. Lubię postać Kaza, lubie czytać o jego przygodach, jednak zakończenie "knaak'owskie" też tu występuje.

Przed tą historią wypadało by przeczytać "Legenda o Humie" i "Minotaur Kaz".

Karno | 2017-01-05
Alustriel | 2016-08-08