Kuźnia dusz

Tłumaczenie: Dorota Żywno
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Dragonlance/Kroniki Raistlina". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
The Soulforge
dragonlance, Rastlin, fantasy
Wojtek

Duszę maga wykuwa się w kuźni dusz. Sześcioletni Raistlin Majere poznaje arcymaga, który zapisuje go do szkoły dla czarodziejów. Ten zdolny i utalentowany, choć udręczony chłopiec ujrzy swoje zbawienie w magii. Magowie z zaczarowanej Wieży Wielkiej Magii potajemnie obserwują Rastlina, gdyż widzą, że pada na niego ten sam głęboki cień, który kładzie się na cały Ansalon. Zanim Raistlin osiągnie...

Zanim Raistlin osiągnie cel swych marzeń i zostanie czarodziejem, musi poddać się straszliwej próbie w Wieży Wielkiej Magii. Próba ta na zawsze odmieni jego życie - jeśli tylko ją przeżyje.

[Zysk i S-ka, 2003]

Aria | 2010-08-11

Mimo, że przeczytałąm tę książkę parę dobrych lat temu, wciąż mam ją w swojej pamięci.

Izabela | 2011-02-11
Przeczytana: 2011 rok

Dałabym z chęcią 2,5 gwiazdki, bo w miarę wciągająca, ale nie tak jak inne przeczytane przeze mnie powieści fantasy. Nie jestem specjalnie zachęcona do czytania dalszych tomów, których jest ponoć od groma. Największym plusem jest wprowadzenie kendera - mój ulubiony bohater zaraz obok krasnoluda Flina, dla nich warto. Natomiast jeśli chodzi o głównych boahterów, autorka chciała stworzyć dwie różne postaci jednak obie są po prostu nudne. Jeden zbyt głupi, drugi z kolei zbyt mądry, i w dodatku zbyt wredny.

Po "Kronikach" (wiem, że w nie najlepszej kolejności), od razu przyszedł czas na książki o mim ulubieńcu ze "Smoków...", czyli na historię maga Raistlina. Uwielbiałam tego gościa i zawsze ciekawiło mnie, dlaczego był, jaki był i co mu się właściwie stało? W "Kuźni dusz" znalazłam odpowiedź na moje pytania.
Książka ogólnie świetna i moim zdaniem od niej powinno się zaczynać przygodę z DragonLance.

Lisq | 2012-12-04

Polecam wszystkim (zarówno fanom fantasy jak i innym osobom) tą książkę fantasy oraz całą, niesamowitą serię dot. bliźniaków Majere. Margaret Weis jest według mnie najlepszą pisarką wszech czasów! Cudownie napisana, świetnie przetłumaczona powieść. Czyta, a raczej pochłania się ją bardzo szybko, nawet nie wiadomo jak ten czas leci... Człowiek przenosi się w świat książki, odczuwa niesamowitą przyjemność z przebywania w krainie Smoczej Lancy. Brak słów by opisać poezję każdego słowa, zdania i pomysłu. Jest tu wszystko co kocha każdy fan fantasy - elfy, krasnoludy, smoki. POLECAM!

Aiwlys | 2013-02-11
Przeczytana: luty 2011

Pokochałam tę historię ze względu na ich bohatera - Raistlina. Nie myślałam, że ten zimny, wyrachowany mag ma tak bogatą przeszłość. Kolejny tom, w którym spotykamy całą drużynę jednak w wydarzeniach sprzed wojny lancy. Bardzo dobra historia, bardzo. Szczerze polecam.

Rejkun | 2016-11-26

Dla mnie bardzo dobra książka, ale głownie chyba z sentymenty do głównej postaci Raistlina.Fajnie zostało opisane jak to przechodził z szat na inny kolor szat itp.

Bartosz Łęcki | 2014-02-27

Jedna z pierwszych książek fantastycznych jakie przeczytałem. Wywarła na mnie ogromne wrażenie, szczególnie ze względu na postać Raistlina.

Tomek | 2015-03-08

Przyjemnie się czyta, jednak zdecydowanie jedna ze słabszych części cyklu.

Mikołaj Ka | 2016-11-26
cariad | 2016-11-12