Dziedzictwo

Tłumaczenie: Małgorzata Kaczarowska
Cykl: Błękitnokrwiści (tom 4)
Wydawnictwo: Jaguar
The Van Alen Legacy
Błękitnokrwiści, wampiry,
pablo

Lawrence Van Alen nie żyje. Winną jego śmierci uznano Schuyler, córkę Allegry, wnuczkę Lawrence’a i ostatnią nadzieję błękitnokrwistych... Schuyler ucieka przed starszyzną i stara się wyrzucić z pamięci imię Jacka. Na próżno. Gdy wydaje się jej, ze podjęła właściwą decyzję, ten, który jest Abaddonem, Aniołem Zagłady, przewraca jej świat do góry nogami. Czy naprawdę dla tej miłości warto umrzeć? Czy przeznaczeniem Schuyler jest popełnić te same błędy, które popełniła kiedyś jej matka?

Bliss ledwie pamięta własne imię. Jest czirliderką. Sympatyczną dziewczyną z Teksasu. Uczennicą Duchesne... Srebrnokrwistą? Co robiła przez ostatnie miesiące? Czym się stała? Zwodzona głosem Lucyfera, który traktuje jej ciało jak marionetkę, ze wszystkich sił stara się odzyskać swoje życie i odkryć prawdę o własnym pochodzeniu. Prawdę, która może ją uleczyć lub zniszczyć.

Ze wszystkich błękitnokrwistych, tylko Mimi wydaje się szczęśliwa. Podróżuje, tropi, knuje. Jest sobą. W pogoni za Jordan, młodszą siostrą Bliss, która okazała się Obserwatorem, towarzyszy jej Kingsley Martin – człowiek, który skazał Mimi na śmierć i który kocha ją straceńczą miłością od zarania dziejów.

Czas błękitnokrwistych właśnie się dopełnia...

Canis | 2015-07-23
Przeczytana: 22 lipca 2015

Jak na razie najgorszy tom, jak chodzi o poprzednie części.
Schuler ucieka wraz z Oliverem przez ponad rok, co kilka dni zmieniając miejsce pobytu. Uważają, że gdyby wróciła do Nowego Jorku Rada skazałaby ją za rzekomą śmierć Lawrenca Van Alena, z którą nie ma nic wspólnego. Bliss jest pod władaniem Intruza i nie wie, co się z nią działo przez poprzedni rok i stara się odzyskać swoją świadomość. Mimi Force udaje się na misję odnalezienia Jordan wraz ze srebrnokrwistym Kingsley'em i jego drużyną. Chce znów być sobą - czyli Azrael, aniołem śmierci.
W "Dziedzictwie" wbrew pozorom fabuła prawie wcale nie posuwa się do przodu, jedyne co tutaj znajdujemy to miłosne rozterki bohaterów przez ponad 300 stron. Brakowało mi jakiegoś przełamania i rozwoju akcji. Denerwująca stała się Schuler, która w tej części co dwie strony zmienia zdanie. Raz chce być z Oliverem, raz z Jackiem. Jak na mój gust stało się to zbyt wyolbrzymione i wkurzające. Według mnie tytuł - "Dziedzictwo" -...

Dominka1 | 2013-06-01
Przeczytana: 31 maja 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka bardzo niekonsekwentna w stosunku do wydarzeń z poprzedniego tomu. Ostatnia scena "Objawienia" pokazywała ,że zwycięża uczucie Abandona do Azrael(jedna z lepszych scen w tej serii). W "Dziedzictwie" bohaterowie zachowują się jakby się to nie wydarzyło. Shuyler jest tylko pół -krwi , ale raptem nie potrafi funkcjonować bez innych wampirów , wręcz podupada na zdrowiu. Szkoda,że autorka wycofała się z tego,że Shuyler kocha Oliviera(to chyba było to tytułowe "Objawienie" w 3 części?),bardziej przekonują mnie razem. Relacja dziewczyny z Jackiem jest kompletnie bez "iskry", w dodatku trzeba pamiętać,że we wszystkich poprzednich wcieleniach wybierał inną kobietę.Podobała mu się też matka Shuyler ,do której ta jest fizycznie podobna.Litościwie pomijam wątek tego ,że jedna z postaci kobiecych nie wiedziała ,że ma dziecko.
Ogólnie rozczarowanie ,ponieważ losy głównej bohaterki są takie jak w każdym innym romansie paranormalnym , zero zaskoczenia . Wydaje mi się,że wiele rzeczy...

Magdalena | 2014-06-16
Przeczytana: 15 czerwca 2014

Najlepsza część, którą przeczytałam. Dobrze, że jest tak dużo część tej książki, bo szkoda by się było z nią już rozstawać :).
Polecam każdemu ;).

freeqa | 2011-06-17
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 17 czerwca 2011

Całe 70 rozdziałów. Calutkie 70 rozdziałów literek, wyrazów,zdań składających się na coś niesamowitego. Może i są krótkie, ale dzięki temu czyta się ta książkę jednym tchem i nic i nikt nie może od niej oderwać.
Książka posiada szybką akcję, pełną zwrotów i niespodzianek.
Co najbardziej mnie urzekło? Oststnie rozdziały pełne łez, cierpienia duszy, ale jednocześnie wrogości, gniewu, lęku, zazdrości, miłości i przyjaźni. Wszyscy dostali to, co chcieli (no, prawie wszyscy), ale i tak nie dla wszystkich zakończenie jest dobre. Zawsze ktoś musi coś poświęcić i zawsze są przegrani i wygrani, cierpiący i szczęsliwi, przyjaźń i miłość.

Bez tego żadna ksiązka nie odniosłaby sukcesu. Z tego składa się nasza wyobraźnia po przeczytaniu takich książek jak "Dziedzictwo"

A co z mojej strony jeszcze mogę powiedzieć?
Dajcie mi następną część! :)

Czasem irytuje mnie podział na trzy bohaterki, mimo iż historia każdej z dziewczyn jest ciekawa, myślę że lepiej byłoby skupić się na dokładnym życiu jednej z tytułowych bohaterek. Ja najbardziej chciałabym czytać o Schuyler, chociaż Bliss i Mimi to także bardzo ciekawe wątki, ale Schuyler i Jack ciekawią mnie najbardziej. Co do książki to przeczytałam ją w jeden czy dwa dni. Tak mnie wciągnęła, że nie mogłam oderwać się od kolejnych rozdziałów, bo cały czas myślałam: "Co wydarzy się teraz?". W następnych tomach liczę na rozkwitającą miłość Schuyler i Jacka, mam nadzieję że się nie zawiodę.

Sweetdreamsxox | 2016-11-29

Nareszcie! Wytrwale czytałam poprzednie tomy z nadzieją, że w końcu nastąpi poprawa i proszę, nie myliłam się. Tom znacznie lepszy od swoich poprzedników i w końcu akcja toczy się wokół tego czego powinna. Skupia się na problemach wampirów i na szukaniu prawdziwego zagrożenia, a nie na "zakazanej miłości" i dzięki Bogu, nie skupia się na nastoletnich problemach, bo więcej tego już bym chyba nie zniosła. W "Dziedzictwie" otrzymujemy zupełnie inny obraz Mimi, dziewczyna, która od samego początku niesamowicie mnie irytowała pokazuje nam drugą stronę siebie, tę ukrytą dla całego świata i dla niej samej także. Okazuje się, że dziewczyna ma także inne uczucia oprócz nienawiści i zazdrości. Niestety w książce dzieje się za dużo od razu i ciężko było mi się skupić, ale przynajmniej jest akcja, a nie jak w poprzednich. Jest sporo zwrotów akcji, dzięki którym nie mogłam oderwać się od książki dopóki jej nie przeczytałam w całości. Mam nadzieję, że następne tomy dorównują Dziedzictwu, a nie...

Linethin | 2011-03-13
Przeczytana: 13 marca 2011

Czytałam z zapartym tchem, zadowolona, że w końcu książka skupia się na tym co powinno być najważniejsze. Jednakże i tak pomarudzę, bo jak dla mnie akcja trochę za szybko się dzieje. O wiele za szybko. Wszystko dzieje się tak szybko, że nim się obejrzałam był koniec książki, minus jak dla mnie. No.

Ale za to w tej części spojrzałam nieco inaczej na Mimi, od pierwszych części mnie irytowała, z kolei w tej ujrzałam ją z nieco innej strony i powiem, że nawet w jakimś tam stopniu da się ją lubić.

Oczywiście zamierzam czytać dalej, jak tylko dorwę kolejną część w swoje ręce.

książek: 2038

Najsłabsza z całej serii. Nie twierdzę, że którakolwiek część mnie porwała, ale tej zupełnie nie czułam. Była sucha, niczym sprawozdanie. Niby opisywała emocje bohaterów, lecz wydawały mi się tak blade, jakby ich w ogóle nie było. Jeszcze bardziej obnażało to kiepską konstrukcję fabuły i bohaterów. Jednak mimo wszystko cały czas to niezłe czytadło. Chociaż czasami nie wiedziałam, co czytam.

betina360 | 2016-07-06
Na półkach: 2016, Zakupione, Przeczytane
Przeczytana: 06 lipca 2016

Lawrence nie zyje a za jego smierc winna uznano Schuyler. To corka wampirzycy i smiertelnika. Uciekajac przed ventorami stara sie zapomniec o swoim ukochanym . Jednak los jest przewrotny. Ta czesc jeszcze szybciej gna do przodu i sporo sie dzieje. Jednym slowem wampirzy swiat wciaga.

Ewelina | 2014-04-09
Przeczytana: 09 kwietnia 2014

Czwarta i jak na razie najsłabsza część tej serii. Przez całą książkę niewiele się działo, dopiero końcówka wywołała odrobinę emocji.
Postać Jacka szalenie szablonowa i irytująca - nie jest ani mroczny, ani dobry, jest strasznie nijaki.
W tej części spodobała mi się postać Mimi, która w poprzednich częściach bardzo mnie denerwowała. Z pustej, wypindrzonej lali wyszło wreszcie odrobinę człowieczeństwa.