Nefilim

Wydawnictwo: Jaguar
The Fallen
Thomas, Sniegoski, Nefilim, Fallen
Camille

Aaron nie jest złym chłopakiem. Po prostu jest inny... Osierocony w dzieciństwie, porywczy i skłonny do niezrozumiałych zachowań. Samotnik i outsider. Po latach tułaczki znalazł wreszcie swoje miejsce w domu Toma i Lori Stanley. Teraz stara się żyć tak samo jak inni ludzie. Ale nie jest człowiekiem. W wigilię osiemnastych urodzin zaczyna śnić. Widzi pole bitwy, chaos, powalane kurzem zbroje,...

Ale nie jest człowiekiem.

W wigilię osiemnastych urodzin zaczyna śnić. Widzi pole bitwy, chaos, powalane kurzem zbroje, wzniesione miecze. Krew. Słyszy szczęk broni, nienawistne okrzyki, jęki konających.

I łopot ogromnych skrzydeł przysłaniających burzowe niebo.

Zrodzony z anioła i śmiertelnej kobiety, Aaron jest nefilimem. Istotą wstrętną Bogu i jego Potęgom. Ostatnią nadzieją upadłych... Wyrok na niego już zapadł! Tropem Aarona podąża dowódca boskich Potęg, Verchiel.

Cel uświęca środki. W tej wojnie nie będzie jeńców.

Pierwszy tom tetralogii znanego autora komiksów i scenarzysty, Thomasa Sniegoskiego, wciągająca historia walki pomiędzy śmiertelnikami, upadłymi i boskimi Potęgami. Na podstawie serii powstał serial telewizyjny, a książki doczekały się kilku reedycji.

WampirkaJustynka | 2016-07-02
Przeczytana: 02 lipca 2016

Bardzo dobra książka choć nie była dla mnie żadnym zaskoczeniem. Jakiś czas temu miałam okazję obejrzeć serial na jej podstawie i mniej więcej wiedziałam co mnie czeka. Nie mniej przyjemnie i szybko się czytało. Główny bohater jest spoko. Też chciałabym móc rozmawiać ze swoim psem jak to robił Aaron :) Teraz pozostaje mi tylko polowanie na kolejne części nefilima Aarona.

Robert | 2010-12-05
Przeczytana: 01 grudnia 2010

'Mam dość historii o słodkich wampirach.' Właśnie z taką myślą sięgnąłem po "Nefilima". Znudzony ciągłym wałkowaniem tematu wampirów, w przeróżnej maści średniej (albo niskiej) jakości książkach, z entuzjazmem zabrałem się do czegoś zupełnie innego, co nie opiera się na iluś-set stronicowym ślinieniem się do zimno-bez-krwistego zniewieściałego narcyza. I chociaż jestem facetem i inni faceci nie są z założenia w moim guście, to książka mi się nawet spodobała.

Bohaterem jest nastoletni Aaron ...i pies Gabriel. No może ten pies głównym bohaterem nie jest, ale zdecydowanie nadaje głębi fabule. Chłopak kończy właśnie osiemnaście lat i zaczynają się dziać dziwne rzeczy. Co noc śnią mu się wojenne koszmary z aniołami w roli głównej, nagle rozumie łacinę, a przy okazji wzbudza zainteresowanie najładniejszej dziewczyny w szkole. Czyli nici ze spokojnego wchodzenia w dorosłość. Okazuje się, że Aaron jest nefilimem - owocem miłości anioła i śmiertelnej kobiety. I o ile Bóg jakoś toleruje...

kasia | 2014-07-07
Przeczytana: 05 lipca 2014

Sięgając po tą książkę myślałam, że będzie bardziej ciekawa. A jednak pomyliłam się do niej, bo była poprostu bardzo nudna. Mogę powiedzieć, że zawiodłam się na tej książce. I dodatku jeszcze sugerowałam się okładką, która bardzo mi podobała. Dobrze, że ją tylko wypożyczyłam z biblioteki. Jak bym zakupiła ją to bym w język się ugryzła.

Ogólnie książkę czytało się bardzo szybko. Ta powieść nie wzbudziła u mnie poruszenia jak w niektórych książkach. I w dodatku nie złapała za serce jak w innych powieściach. W dodatku po przeczytaniu lektury nie błądziłam w myślach jak przy niektórych książkach. Jest to książka na raz, do której nie warto wracać.

Książka opowiada o chłopaku, któremu wydaje się, że jest zwyczajny. A jednak z czasem poznaje prawdę o sobie, ale na początku nie może pogodzić się z nią. Ale Aron z późniejszym czasie uświadamia, kim jest i z czym musi się zmierzyć.

W książce pojawia się również dziewczyna, która jest bardzo popularna w szkole. I która podoba się...

kasandra_85 | 2011-03-12
Przeczytana: marzec 2011

Urmurmina | 2014-04-25

Tyle przeczytałam książek o aniołach, upadłych aniołach i tym podobnych, że nie jest mi obce słowo "nefilim". Rzuciłam się więc na tą książkę niczym na najsmaczniejszą czekoladę i... o mało co jej nie zwróciłam. Rozczarowałam się mocno, bardzo niespójna historia, nijacy bohaterowie i właściwie nie wiadomo o co tam chodzi... Poza tym nie przypadł mi do gustu główny bohater.

Nie zamierzam czytać następnych części, chyba, że będę się bardzo nudzić i skończę czytać wszystkie książki z półki "Chcę przeczytać" (czyli pewnie nigdy).

malenstwo412 | 2010-10-30
Przeczytana: 30 października 2010

Jestem pod wrażeniem... Książka dosłownie porywa. Czyta się szybko i przyjemnie. I już nie mogę się doczekać kolejnej części.
Opisy walk aniołów tak obrazowe jakby się tam było. I do tego te skrzydła.. Cudnie...
Nie pozostaje nic innego jak czekać na kontynuację:)

Yossa | 2011-01-29
Przeczytana: 29 stycznia 2011

Aaron jest zwykłym chłopakiem i wcale mu to nie przeszkadza - po smutnych przeżyciach w dzieciństwie cieszy się każdą chwilą spędzoną ze swoimi zastępczymi rodzicami, niestety, jego plany na przyszłość zostaną pogrzebane, ponieważ Aaron wariuje, A tak mu się przynajmniej zdaje, gdy zaczyna rozumieć obce języki, w tym hiszpański, którego nie uczył się nigdy, albo rozumie szczekanie własnego psiaka. Dość dziwne? Nic nie może być już dziwne, gdy rozpocznie się wojna, albo stanie się oko w oko z przedstawicielem Niebiańskich Zastępów.
Po tej książce na pewno spodziewałam się czegoś lepszego, naprawdę. Zacznijmy od głównego bohatera, który dla mnie jest lekkim nieporozumieniem. Wyobrażałam go sobie od strony charakteru zupełnie inaczej, a on dosyć, że minął się z tą moją wizją, to jeszcze poszedł w najgorszą możliwą stronę, kiedy czytałam jego wypowiedzi w stylu "Wprawiłeś mnie w zakłopotanie", "Powinienem się wstydzić" lub o jego reakcji na propozycję wspólnego lunchu z najładniejszą...

Aleksandra | 2010-12-05
Na półkach: Przeczytane, 01) Posiadam
Przeczytana: 21 listopada 2010

Wspaniała książka choć dziwnie napisana jest kilka historii wplecionych w akcje książki tak po prostu znaczy są związane z fabułą ale nie powinny być takie jakby były kawałki innej książki. Bohaterowie ciekawi i naprawdę polecam ją dla osób którzy lubią płakać przy książce.

No cóż, mdłe, nudne i 100% przewidywalne. To coś w stylu tych seriali, których można oglądać co 20 odcinek i wiadomo o co chodzi. Szkoda, że wyszła z tego taka słaba książka, w głębi ducha, gdy kupowałam całą serię, liczyłam na coś odrobinę więcej, niż zastałam :/ Nefilim… no dobry pisarz mógłby coś wymyślić dobrego w związku z potomkami aniołów i ludzi. I główny bohater, oczywiście on nigdy nie wie, co robić, ale gdy przyjdzie co do czego, jednak wie. To na początku jest dziwne a zaraz później żenujące. Gdybym nie znała tylu powieści fantasy i miała około 14 lat, ta książka byłaby dla mnie nawet zjadliwa. A że mam lat ile mam i odrobinę doświadczenia książkowego, pozycja „Nefilim” spada w moich oczach do oceny zaledwie 5 na 10. Ale to chyba tylko i wyłącznie dlatego, że była wzmianka o upadłych aniołach i o takich, którzy musieli wyrzec się swoich skrzydeł na rzecz tego, w co tak mocno wierzyli.

Indyviduum | 2011-06-02
Przeczytana: 20 listopada 2010