Okładka książki Istoty Ciemności

Istoty Ciemności

Autor:
Cykl: Kroniki Obdarzonych (tom 2)
Beautiful Darkness
wydawnictwo
Łyński Kamień
obdarzony, magia, piękne, istoty, ciemność
typ
papier
adela
7,27 (1153 ocen i 126 opinii)

Opis książki

Ethan Wate zwykł myśleć o Gatlin, małym południowym miasteczku, które zawsze nazywał domem, jako miejscu, w którym nic nigdy się nie zmienia. Wtedy poznał tajemniczego przybysza Lenę Duchannes, która odsłoniła przed nim sekretny świat, schowany dotychczas przed zwykłym wzrokiem. Gatlin, które skrywało starożytne sekrety pod omszałymi dębami i popękanymi chodnikami. Gatlin, gdzie klątwa naznaczała rodzinę Leny potężnymi mocami od pokoleń. Gatlin, gdzie dzieją się niewiarygodne, magiczne i zmieniające życie rzeczy.

Czasem kończące życie.

Razem, mogą zmierzyć się ze wszystkim, przed czym stawia ich Gatlin, ale po cierpieniu ogromnej straty, Lena zaczyna się oddalać, skrywać sekrety, które wystawią ich związek na próbę. Teraz, kiedy oczy Ethana otworzyły się na ciemniejszą stronę Gatlin, nie ma już odwrotu. Nawiedzany przez dziwne wizje, które tylko on może zobaczyć, Ethan uwikłany jest coraz głębiej w poplątaną historię swojego miasta i w niebezpieczną sieć podziemnych korytarzy, bez końca przecinających południe, gdzie nic nie jest takie, jakie się wydaje.

Gdzie kupić?

Polecamy

Opinie czytelników
Nana | 2011-05-23
Przeczytana: 23 maja 2011

Skończyłam czytać dzisiaj na angielskim xD

"Istoty ciemności" to jak pewnie większość z Was wie - druga część serii o Obdarzonych. I choć pierwszy tom (zatytułowany dość podobnie) "Piękne istoty" wydawał mi się rewelacyjny i "pochłonęłam" go... w dość krótkim czasie, tak kiedy sięgnęłam po niecałym roku (sprawdziłam datę - brakło mi 4 dni do tego "roku"xD) po kolejny tom - NIC NIE PAMIĘTAŁAM! Co nie okazało się w tym przypadku dość korzystne... A może jednak...?

"Istoty ciemności" nie przypominają każdego momentu "Pięknych istot", więc zawarte retrospekcje są zdecydowanie dobre. Choć szczególnym elementem jest to, że prawdziwa akcja zaczyna się po... może 100 stronach - ale nie zniechęcajcie się - osobiście uważam, że prolog tej akcji właściwej był całkiem niezły, choć już dość oklepany: on ją kocha, ona go kocha, ale na skutek "niewyjaśnionych" przyczyn on/ona wycofuje się, żeby nie skrzywdzić swojego ukochanego/ukochanej - tak, to początkowy motyw przewodni, ale (całe szczęście) ni...

zuzaneczka1050 | 2014-02-28
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Serie

,,Istoty ciemności'' to bardzo ciekawa książka. Jednakże uważam, że była gorsza od poprzedniej części kronik obdarzonych. Na początku historia była dość nudnawa. Wszystko było na jednym poziomie. Natomiast koniec i parę innych momentów w książce wywołały u mnie ciarki na plecach. Dużo rzeczy się nie spodziewałam. Jednak oceniam książki na podstawie wszystkiego, więc nie mogę oddać oceny 10/10.

Loli | 2012-08-01
Przeczytana: 01 sierpnia 2012

Tak jak pierwsza część tej serii mnie zachwyciła ta wręcz na odwrót.
Ciągnęła się jak droga na szubienice.
Przeczytałam ją z nadzieją, że jednak mnie zaciekawi to się zawiodłam.
Morze mam po prostu zły okres ale nie mogłam się w to wgryźć. Styl pisania był dla mnie po prostu ciężki do przebrnięcia a choć sama fabuła jak o niej tak myślę wydawała się mieć dość duży potencjał.
Jeszcze jedna rzecz bardzo utrudniała mi czytanie nie składność fabuły.

Aria | 2013-01-13
Przeczytana: 15 stycznia 2013

Super, tylko dlaczego w kółko to samo.

Roue | 2013-06-17
Przeczytana: 17 czerwca 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

"Biec, by stanąć nieruchomo"

O czym opowiada książka:

Ethan Wate nie sądził, że Gatlin, z pozoru spokojne miasteczko, skrywa wielki sekret. Kiedy chłopak poznał Lenę Duchannes, dziewczynę obdarzoną niezwykłymi zdolnościami, wszystko się zmieniło.

Od szesnastych urodzin Leny minęło już trochę czasu. Obdarzona jednak odsuwa się od Ethana, sądząc, że jej los jest przesądzony i lada moment zmieni się w Istotę Ciemności. Chłopak chce ratować dziewczynę, ale gdy pojawia się tajemniczy John i przybywa kuzynka Leny, Ridley, syrena i zarazem Istota Ciemności, Lena ucieka od niego.

Kilka słów ode mnie:

"Istoty Ciemności" to druga część serii "Kroniki Obdarzonych" autorstwa Kami Garci i Margaret Stohl. To książka, po której spodziewałam się naprawdę wiele. Pierwsza część, "Piękne Istoty", mnie zachwyciła. Druga była trochę gorsza, choć wpływ na to miało brak Leny i hm, obecność najlepszego przyjaciela głównego bohatera, Linka.
Niektóre sprawy się poprawiły, niektóre wręcz przeciwnie. Mam mie...

nika17 | 2013-12-25
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 24 grudnia 2013

Szczerze mówiąc pierwsza część ,,Kronik Obdarzonych" nie wciągnęła mnie na tyle, żebym miała ochotę czytać kolejną. Jednak przez zbieg okoliczności ta książka trafiła w moje ręce i postanowiłam dać jej szansę. I bardzo się z tego cieszę, bo bije na głowę ,,Piękne Istoty".
Przede wszystkim podoba mi się to, że od pierwszej do ostatniej strony coś się dzieje i nie wieje nudą. Pojawiają się nowe, tajemnicze postacie jak John Breed czy Abraham, o których przez cały czas chcielibyśmy się dowiedzieć czegoś więcej... ale chyba najciekawszym i najpiękniejszym wątkiem tej historii jest miłość Leny i Ethana. Miłość ta jest trudna, dziwna, bolesna i przez nią wiele spraw się komplikuje, ale gdyby nie ona wszystko potoczyłoby się inaczej.
A swoją drogą, jeżeli ktoś po przeczytaniu książki ma zamiar obejrzeć ekranizację ,,Pięknych Istot" to naprawdę nie polecam... Bo film z ,,Kronikami Obdarzonych" ma niewiele wspólnego.

Paulinkowa | 2014-04-08
Przeczytana: 08 kwietnia 2014

Przepiękna dalsza cześć.
Dużo problemu,kłótni,braku wiary w siebie.
Odkrycie mocy.
Wiele zwrotów akcji, które nadały sens historii.
Nigdy nie pomyślałam że tak się skończy ta książka.
Jak najbardziej Polecam!!!~Paulina

Antoni | 2014-08-23
Przeczytana: 21 marca 2013

Bardzo chciałbym kiedyś zobaczyć wścieka. Choć podobno spotkanie z nim może nie należeć nie tylko do najprzyjemniejszych, ale i najbezpieczniejszych, bo to ten rodzaj demonów, które lepiej omijać nie tylko w nocy, ale i za dnia, choć za dnia to lepiej omijać i wiele innych dziwnych osobników. Zwłaszcza inkubów, które są zmutowane genetycznie i nie boją się promieni słonecznych i mogą bez żadnego kłopotu zaczepić nas niestety na ulicy. Ale i inne stwory rodem z piekła jakoś ostatnio są bardziej odważne i też wychodzą na światło dzienne. O wampirach nie wspominam, bo te zasymilowały się już z ludźmi tak bardzo, że nie stanowią dla nas już żadnego zagrożenia. Nauczyły się pić syntetyczną krew i są wchodzą w związki z człowiekiem, nie tylko biznesowe, ale i intymne. Ale i istoty ciemności nie są do końca takie złe. Okazuje się że mają wyrzuty sumienia i potrafią oprzeć się własnej naturze, choć ten bunt kosztuje je bardzo wiele, aż do utraty własnych mocy. Ale również inkuby potrafią się o...

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

"Istoty ciemności" to dalsza historia Ethana i Leny. To niepowtarzalna miłość pomiędzy śmiertelnikiem a obdarzoną.

Ethan dzięki Lenie odkrywa nowe - Gatlin. Nie chcę już wyjeżdżać, tylko pragnie pozostać z Leną na zawsze. Lena po śmierci Macona zaczyna się dziwnie zachowywać: zakłada ciuchy Macona; zmienia posiadłość Ravenwood w coś mrocznego, pozbawionego życia; nie uczęszcza do szkoły; staję się tajemnicza; oddala się od Ethana, aż w końcu przechodzi na stronę Ciemności..
Lena poznaje niejakiego Johna Breeda. Ciągle przebywa w jego towarzystwie jak i swojej kuzynki- Ridley. Jak twierdzi Ethan przez nich staję się zła, zamknięta w sobie.. po jakimś czasie myśli, że odejście Leny jest związane z poznaniem Johna Breeda, ale oczywiście się myli.

Ethan, poznaję historię swojej matki, którą jest naprawdę zszokowany. Odkrywa, że jego rodzina jest zamieszana w życie Obdarzonych, a nie tylko on sam.
Jak dla mnie jest on niesamowicie odważny i naprawdę jestem ogromnie zaskoczona jego zachow...

KatiEmm | 2013-03-15
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 15 marca 2013

Okładka: wiadomo, że mi się podoba :D
Co do samej książki. Szczerze? Nie zachwyciła mnie zbytnio, niestety. Nie czuć takiej atmosfery jak w 1 części, chociaż jest kilka momentów naprawdę interesujących, np związanych z matką Ethana-wtedy to dosłownie opadła mi szczęka :D. Jednak przez zakończenie na pewno sięgnę po 3 część. Ponieważ bardzo jestem ciekawa co z Ridley, Linkiem no i oczywiście Ethanem i Leną.
No cóż, nie ma co ukrywać, że zachowanie Leny mnie drażniło, no bo jak mogła się zadać z tym Johnem?
A nasz Ethan, jak dzielny rycerz, do końca walczył o Lenę. Trochę drażnił mnie jego styl bycia, jednak podsumowując spodobało mi się bardzo, że tak łatwo się nie poddał i nie zrezygnował z niej.
W 1 części spodobała mi się bardzo postać Linka, jednak w tej nie ukazuje się zbyt często i nie zabawia nas swoim poczuciem humoru. Oczywiście jest on w końcowej akcji aktywny, ale dla mnie to za mało, brakowało mi właśnie więcej jego humoru.
Macon - taak, to zdecydowanie najlepsza postać!...

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto