Dotyk wampira. Córki nocy. Zaklinaczka

Cykl: Świat Nocy (tom 1)
Wydawnictwo: Amber
Secret Vampire. Daughters of Darkness. Spellbinder or Enchantress.
smith, wampiry, wilkołaki, magia, świat nocy,

Nowa seria autorki bestsellerowych Pamiętników wampirów. Miłość nigdy nie była tak niebezpieczna...Wampiry, wilkołaki, czarownicy, zmiennokształtni są wśród nas, choć o tym nie wiemy.Należą do świata nocy, którym rządzą surowe zasady.A miłość oznacza złamanie wszystkich praw...Są piękni i śmiertelnie niebezpieczni,a ich urokowi nie potrafi się oprzeć żaden człowiek.Posiadają niezwykłe umiejętności,władają magią,są nieśmiertelni.Ale muszą też przestrzegać odpowiednich praw:za wszelką cenę ukrywać swoje istnienie przed ludźmi i nigdy nie wiązać się ze zwykłymi śmiertelnikami.Jednak gdy w grę wchodzi miłość,zapominają o wszystkich zasadach. Nawet o tych,za których złamanie mogą zapłacić najważniejszą cenę...

źródło opisu: Amber, 2009

źródło okładki: http://www.amber.sm.pl/

Caroline | 2015-03-26
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 26 marca 2015

Mam spory problem z ocenieniem tej książki. Przede wszystkim nie spodziewałam się, że będą to krótkie opowiadania, powiązane ze sobą tylko niektórymi postaciami, ale przy tym zupełnie różne i każda o czymś innym. Z jednej strony dosyć intrygujący i ciekawy pomysł, ale z drugiej.. Trochę się rozczarowałam. Chciałabym poznać dalsze losy bohaterów których tu poznałam. Na początku myślałam, że po prostu w kolejnych częściach będą kontynuować przygody bohaterów z tej książki, ale gdzieś przeczytałam, że kolejne części to nowe historie. Jeśli tak, to mega minus i nie wiem czy sięgnę po nie. Znowu będę czuć rozczarowanie, że nie poznam dalszych losów postaci, które tak polubiłam. Bo te historie w "Świat nocy 1" były bardzo ciekawe i wciągające, ale zakończyły się tak, że można je rozwinąć na milion sposobów. Czytelnik pragnie się dowiedzieć co będzie dalej, a tutaj rzucają mu zupełnie nową historię. Na początku poczułam złość, dlatego sporo czasu minęło zanim po pierwszym opowiadaniu...

Lubię czytać książki o wampirach,wilkołakach,czarownicach i innych fantastycznych istotach,dlatego też z przyjemnością sięgnęłam po pierwszą część ''Świata Nocy''.
Zważywszy na to,że jest to powieść młodzieżowa,a w dodatku o wampirach/wilkołakach/czarownicach,to nie miałam w stosunku do niej za wielkich wymagań.Jedyne,co chciałam,to miło spędzić przy niej czas,nie musząc irytować są infantylnym,bądź aż zanadto młodzieżowym językiem i zachowaniem głównych bohaterów.Książka obie moje prośby spełniła,co znaczy,że nie jest to książka zła :D
Język jest owszem,młodzieżowy,ale trudno się temu dziwić,skoro mowa o książce młodzieżowej,prawda ? Książkę czyta się lekko,przyjemnie,a czasem wręcz ''pochłaniająco''.Żaden bohater nie wzbudził mojej irytacji (która ma bardzo wysoki poziom :D),nie miałam też problemów z polubieniem ich,no może tych złych to nie za bardzo lubię :D
Trochę ubolewam nad tym,że autorka stworzyła sobie trzy oddzielne opowiadania i połączyła je tworząc jedną...

Lenalee | 2010-01-30

Mam mieszane uczucia co do tej książki. Pierwsza historia bardzo mi się podobała i byłam z niej zadowolona. Natomiast przy drugiej natychmiast odłożyłam tę książkę na półkę. Druga część była po prostu nudna. Przynajmniej na samym początku, bo pod koniec zaczęłam się nią interesować i prawdę mówiąc żałowałam, że to nie odrębna książka z dłuższą historią. Trzecia też na początku zaczęła mnie nudzić, ale jednak wcześniej mi się spodobała. Trudno ocenić Świat Nocy. Można przeczytać, ale niekoniecznie.

"Dotyk wampira" - moja ocena 7/10
"Córki nocy" - moja ocena 6/10
"Zaklinaczka" - moja ocena 6/10

Przebudzona | 2015-03-22

Przeczytałam cały cykl, który się ukazał parę lat temu, więc za dużo nie powiem o samej książce, bo zbytnio fabuły nie pamiętam, ale mogę za to powiedzieć o wrażeniu jakie na mnie wywarła, bo to zostaje w człowieku :) I bardzo bardzo dobre :) Szkoda tylko, że w Polsce nie ukazał się cały cykl, bo jak przeczytałam te tomy co są, to od razu zaczęłam szukać czy jest coś jeszcze i tak jest, ale niestety nie przetłumaczone i żeby to tylko jedna, a to mówiąc konkretnie dwa tomy (sprawdziłam) chyba się kiedyś przełamie i spróbuję znaleźć w oryginale kolejne części, bo naprawdę WARTO !!!

Freakoholic | 2014-04-09

Świetna książka o wampirach nie skupiająca się jedynie na pożądaniu krwi. Ta książka otwiera serię opowieści o wampirach, wilkołakach, czarownicach i zmiennokształtnych. Idealna pozycja by oderwać się od realnego świata by marzyć.

Maggie_Rose Black | 2011-09-25
Przeczytana: 25 września 2011

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

"Świat nocy" to moje drugie książkowe spotkanie z L.J. Smith. Książkowe, bo oglądam serial na podstawie książki tej pani czyli "Pamiętniki Wampirów". Książka jest podzielona na 3 działy, ale wszystkie ze sobą połączone.
"Dotyk wampira" mówi o dziewczynie, która się dowiedziała, że ma raka i po tym jej bratnia dusza James zamienia ją w wampira. Jej ojciec i brat bliźniak są nieświadomymi czarownikami tak samo jak ona niedoświadczoną czarownicą.
"Córki nocy" to dział w którym bliżej poznajemy kuzynki Jamesa, a siostry Asha, ale też ludzi. Mary-Lynnette oraz Marka, który odgrwają bardzo ważną rolę, bowiem jak się później okazuje dziewczyna jest branią duszą Asha. Na początku wroga, potem chłopaka. Jak się dowiadujemy w połowie jej przyjaciel był wilkołakiem, który zamordował ciotkę Opal. Na końcu zostaje spalony.
"Zaklinaczka" to trzeci dział książki, który opowiada o kuzynkach, czarownicach, kuzynkach Asha i Jamesa - Thei i Blaise Haraman. Już na początku dochodzi do zbliżenia...

Annie | 2013-12-01

Sięgnęłam po ta książkę, ponieważ namówiła mnie moja bibliotekarka, wzięłam ja do reki i mowie sobie można spróbować,a pani Iza przyniosła mi od razu dwa następne tomy, zdziwiłam się, ale ona powiedziała,ze nie będę żałowała, tak wiec wzięłam je i od razu tego samego dnia książka mnie pochłonęła. Taka lekka i wnosi coś do życia, nawet literatura o wampirach. Na początku spotykamy historie Jamesa i Poppy i ta przygoda uczy mnie,ze nie powinniśmy patrzeć na wygląd drugiego człowieka, ważne jest to abyśmy się rozumieli. Druga opowieść jest o Mary-Lynnette i o Ashu tutaj dostrzegam, ze uczucia do drugiej osoby nie powinno się ignorować, ponieważ warto jest spróbować powiedzieć drugiemu człowiekowi co czujemy, bo w przeciwnym razie możemy stracić coś wielkiego. Thea i Eric to ostatni bohaterowie pierwszego tomu, te opowiadanie nauczyło mnie pomocy do drugiego człowieka.
Niby proste wartości, ale jednak są.

"Kocha się kogoś dlatego, że śpiewa pieśń, której nikt poza tobą nie potrafi...

Grafitowa_ | 2010-05-16
Na półkach: Przeczytane, 2010

Ciekawie. Tak inaczej napisane. Choć trochę za krótkie. Szczególnie spodobała mi się druga cześć. Ash pokazał się z innej strony.

carolaxine | 2011-04-29
Przeczytana: 29 kwietnia 2011

Książka zawiera trzy różne opowiadania, których morał jest taki sam. Pod koniec, postać nadprzyrodzoną i normalnego człowieka łączy miłość, która jest w "Świecie nocy" zakazana.

Pierwszą powieść "Dotyk wampira" czytało się bardzo dobrze, drugą "Córki nocy" również, lecz trzecia część "Zaklinaczka" za bardzo nie przypadła mi do gustu.