Wybrańcy losu

Tłumaczenie: Kinga Kwaterska
Cykl: Akademia mroku (tom 1)
Wydawnictwo: MAK Verlag
Secret Lives
TalaZ

Prawdziwi absolwenci Akademii łapią życie za gardło, Cassandro! Pamiętaj o tym. Elitarna akademia co semestr przenosi się do nowego egzotycznego miasta, uczniowie są nieprawdopodobnie piękni, wyrafinowani i bogaci. A im więcej nowa stypendystka Cassie Bell dowiaduje się o szkole, tym bardziej jest ciekawa. Jakich mrocznych sekretów strzegą Wybrani - grupka uprzywilejowanych uczniów, którzy trzymają wszystkich na dystans? Kim jest tajemniczy chłopak krążący nocami po szkolnych korytarzach? I co tak naprawdę wydarzyło się rok wcześniej, kiedy ostatnia stypendystka zginęła w niewyjaśnionych okolicznościach? Cassie odkryje, że niebezpiecznie jest wiedzieć zbyt mało, ale za dużo wiedzy może zabić. Będziesz gotowa umrzeć, żeby zostać Wybraną.

źródło opisu: MAK Verlag, 2011

Temptation | 2019-05-04
Przeczytana: 04 maja 2019

Książka przewidywalna i sztampowa - znany i wielokrotnie wykorzystywany motyw nowej uczennicy w elitarnej szkole pełnej tajemnic. Po kilkunastu stronach aż musiałam sprawdzić czy już jej wcześniej nie czytałam.
Z drugiej strony książka jest lekko napisana i dość dobrze się czyta. Polecam, ale tylko jeśli jesteś wielbicielką romansów paranormalnych i to w wieku poniżej 18 lat. Ja na pewno nie będę kontynuować tej serii.

Monica | 2019-02-04
Przeczytana: 02 lutego 2019

Książka naprawdę mocno przeciętna. Nie będę kontynuowała tej serii. Jest to niby fantastyka, ale dopiero pod koniec lektury dowiadujemy się, że są tu jakieś mistyczne postaci. Główna bohaterak Cassie była specyficzną postacią... dało się odczuć, że nosi w sobie agresję i tak jakby zaszufladkowanie. Może dlatego, że autorka osadziła ją w Domu Dziecka, jako dziecko niechciane z trudną przeszłością. Ale nie mniej jednak nie podobało mi się jej podejście do wielu spraw. Była trochę irrytująca, brakowało jej... rozwagi. Pozostali bohaterowie tzw. Wybrani zostali przedstawieni już lepiej. Ale dużym minusem było to, że prawie całą książkę trzeba było zmęczyć, żeby w jej zakończeniu rozwinęła się akcja.
Język I tomu Akademii Mroku był infantylny. Nie wiem czy winą jest złe tłumaczenie, ale czytało się koszmarnie ze względu na złe ułożenie zdań, nie było takiego płynięcia podczas czytania i oglądania świata Poole dzięki wyobraźni. Zabrakło plastyczności, konstrukcje zdań były nienaturalne.

,,Wybrańcy losu'' to 1 z 4 tomów cyklu Akademia mroku.

Autorka:
Gabriella Poole

Główna bochaterka:
Cassandra Bell(Cassie Bell)

Fabuła:
Cassandra z uwagi na jej inteligętność została przyjęta do Akademi Darkea, do której uczęszczają piękni i bogaci uczniowie.Na początku nie jest jej łatwo anbowiem jest osobą pochodzącą z domu dziecka, a nie dzieckiem bogaczy i do tej szkoły dostała się ze względu na stypendium.Lecz gdy zaprzyjaźnia się ze swoją współlokatorką Isabellą,wszystko zaczyna się układać.Wszysto jest dobrze do momentu gdy panna Bell nie posłuchała rady by trzymać się z daleka od Wybranych...W tym semestrze Akademia Darkea znajduje się w Paryżu. Cassie postanawia odkryć tajemnice Wybranych.Jednym ze sposobów jest zostaniem jedną z nich co staje się celem głównej bochaterki.I w dodatku Cassandrze zaczyna podobać się pewien chłopak z grona Wybranych.Czy Cassie uda się zostać Wybraną?Jaki mroczny sekret skrywa ta akademia? Kim są Wybrańcy?Czy Cassandra robi dobrze próbując...

Zafira | 2018-03-23
Przeczytana: 22 marca 2018

Takie se, prawdę mówiąc. Bez polotu, jakiegoś dużego "wow". Po prostu.. Taka książka, którą momentami czyta się trochę na siłę.

M_kocha_książki | 2017-11-05

Cassie jest stypendystką zaczynającą naukę w Akademii Drake'a. Do szkoły uczęszczają w większości nastolatkowie z bogatych rodzin. Najważniejsi są jednak Wybrani, którzy należą do tzw. elity szkolnej mającej swoje prawa i przywileje. Cassie nie przepada za Wybranymi. Lecz wyjątkiem jest Richard oraz Ranjit, który ją intryguje. Poznaje też Isabelle, która chce dołączyć do Wybranych oraz Jake'a , który obwinia ich za śmierć swojej siostry. Cassie postanawia dowiedzieć się więcej o elicie szkoły, która skrywa swoje tajemnice przed innymi uczniami. Dziewczyna dowie się, że nie wszyscy są tacy za jakich uważała ich wcześniej, a w Akademii jest bardziej niebezpiecznie niż jej się wydawało.

Katy | 2017-08-12

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Byłam w bibliotece w poszukiwaniu książek do czytania. Na półce zobaczyłam "Akademię Mroku" więc powiedziałam sobie: "A co mi tam, przeczytam!" Niestety, choć początek nie był zły to potem było już gorzej. Moim zdaniem słabe tłumaczenie. Końcówka także nie przypadła mi do gustu. Ranjit uratował Cassandrę przed Wybranymi którzy chcieli hmm... Odebrać jej ciało? Potem tak zwyczjnie zostali parą mimo że znali się praktycznie tylko z widzenia.

Magdalena | 2017-06-29
Przeczytana: 27 czerwca 2017

"Wybrańcy Losu", to pierwszy tom trylogii o Akademii Darke'a i jej mrocznych sekretach. Muszę przyznać, że książka była dla mnie miłym zaskoczeniem. Pisana prostym, przystępnym językiem sprawia, że czytelnik zatapia się w lekturze i świecie stworzonym przez autorkę. Co prawda początek nieco się dłuży, mamy tu opis postaci oraz samej akademii, jednak druga połowa książki wynagradza wszystko. Po prostu nie mogłam się oderwać, a po jej skończeniu musiałam NATYCHMIAST rzucić się na tom drugi.
Naprawdę ciekawa pozycja o tematyce, z którą nie spotkałam się dotąd w żadnej z książek young adult. Nie chcę tu zdradzać zakończenia, ale Wybrani są tworem o wiele bardziej mroczniejszym i przerażającym, niż czytelnikowi może się na początku zdawać.

Książka ta wyjątkowo nie odpowiada o wampirach, wilkołakach, czarownicach,demonach ani o aniołach.
O czym opowiada...nie zdradzę.
Nie zepsuje wam niespodzianki.

angela | 2016-07-27
Przeczytana: 27 lipca 2016

Szkoła, mrok, zagadki - to wszystko wiąże się z wampirami, ale nie tym razem. Historia ta jest inna niż wszystkie, gdyż dotyczy energii ducha, a nie krwi. Główna bohaterka odrazu wyczuła tajemnice, które ją przyciągały jak magnes przez co wpadła w kłopoty, które na końcu tylko na chwile przycichły. Książka bardzo mnie zaskoczyła i warta jest sięgnięcia po nią, szczególnie przez osoby uwielbiające mroczne tajemnice. :)

eClerka | 2016-06-11

Książka pisana z punktu widzenia rozdartej psychicznie nastolatki. Odczuwa się to tym bardziej w kolejnych tomach. To mi się nie podoba. Historia dobra właśnie dla nastolatek. Mimo to z czasem mnie wciągnęła. Prosty język i sposób prowadzenia akcji sprawił że miałam wrażenie oglądać bardziej serial niż czytać książkę zwłaszcza ze przeczytałam wszystkie części jednym ciurkiem