Wybrańcy losu

Cykl: Akademia mroku (tom 1)
Wydawnictwo: MAK Verlag
6,89 (778 ocen i 89 opinii)
tłumaczenie
Kinga Kwaterska
Secret Lives
TalaZ

Prawdziwi absolwenci Akademii łapią życie za gardło, Cassandro! Pamiętaj o tym. Elitarna akademia co semestr przenosi się do nowego egzotycznego miasta, uczniowie są nieprawdopodobnie piękni, wyrafinowani i bogaci. A im więcej nowa stypendystka Cassie Bell dowiaduje się o szkole, tym bardziej jest ciekawa. Jakich mrocznych sekretów strzegą Wybrani - grupka uprzywilejowanych uczniów, którzy trzymają wszystkich na dystans? Kim jest tajemniczy chłopak krążący nocami po szkolnych korytarzach? I co tak naprawdę wydarzyło się rok wcześniej, kiedy ostatnia stypendystka zginęła w niewyjaśnionych okolicznościach? Cassie odkryje, że niebezpiecznie jest wiedzieć zbyt mało, ale za dużo wiedzy może zabić. Będziesz gotowa umrzeć, żeby zostać Wybraną.

źródło opisu: MAK Verlag, 2011

6,47 (36 ocen i opinii)
Tabloid. Śmierć w tytule
Piotr Głuchowski , Marcin Kowalski

6,8 (30 ocen i opinii)
Inteligencja osobowościowa. Jak osobowość wpływa na nasze życie
John D. Mayer

Etta i Otto i Russell i James
Emma Hooper

8 (1 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Dori | 2013-07-15
Przeczytana: 15 lipca 2013

Bardzo ciekawy pomysł na fabułę plus intrygujący bohaterowie. Jedna z najlepszych książek fantastycznych, jakie miałam możliwość ostatnio przeczytać! Trudno było mi się od niej oderwać. Już nie mogę się doczekać, gdy sięgnę po drugi tom.

kasandra_85 | 2011-06-27
Przeczytana: czerwiec 2011

AngelFire | 2015-04-10
Przeczytana: 18 stycznia 2015

Początek przygód Cassandry Bell w Akademii Mroku

Cassie jest normalną dziewczyną.Jest też bardzo mądra bo jako jedyna jest na stypendium.Wszystkie inne dzieciaki ze szkoły to bogacze.Jedni są aroganccy tak jak Katherina lub mili jak Isabella.

Ludzie w tej szkole są podzieleni na dwie grupy:normalne nastolatki i Wybrani czyli elita.Nie są przyjaźni.Trzymają się razem i nie zadają się z innymi.Jednak Richard spędza czas z Cassie aż do czasu gdy Cassie odkrywa jaki jest naprawdę.

Jest też Ranjit.Przystojny chłopak z grupy Wybranych.Z jednej strony trzyma się od niej z daleka.Z drugiej coś do niej czuje.Tylko tego nie pokazuje.Może przez to co się stało kiedyś.Jego dawna dziewczyna została zamordowana tutaj,w tej szkole.Niestety sprawy niegy nie rozwiązano.

Teraz jednak ta sprawa ma duże znacznie.Zwłaszcza,że Cassandra jest w niebezpieczeństwie.Wybrani mają wobec niej pewne zamiary.
Kim naprawdę są Wybrani i jaka jest ich rola?

Książka wywołała we mnie bardzo pozytywne...

WampirkaJustynka | 2012-04-08

„Prawdziwi absolwenci Akademii łapią życie za gardło, Cassandro! Pamiętaj o tym”.
Elitarna akademia co semestr przenosi się do nowego egzotycznego miasta, uczniowie są nieprawdo­podobnie piękni, wyrafinowani i bogaci. A im więcej nowa stypendystka Cassie Bell dowiaduje się o szkole, tym bardziej jest ciekawa.
Jakich mrocznych sekretów strzegą Wybrani – grupka uprzywilejowanych uczniów, którzy trzymają wszystkich na dystans? Kim jest tajemniczy chłopak krążący nocami po szkolnych korytarzach? I co tak naprawdę wydarzyło się rok wcześniej, kiedy ostatnia stypendystka zginęła w niewyjaśnionych okolicznościach?
Cassie odkryje, że niebezpiecznie jest wiedzieć zbyt mało, ale za dużo wiedzy może zabić…
„Będziesz gotowa umrzeć, żeby zostać Wybraną”

Agnieszka | 2015-04-08
Przeczytana: 08 kwietnia 2015

Przyznam, że pierwsze rozdziały były dla mnie jak brodzenie w bagnie coś gdzieś się działo jednak odnalezienie pewnego sensu i celowości wymagało czasu.
Akademia jest jak okazuje się miejscem niezwykłym skrywającym przed postronnymi gapiami swój mroczny sekret. Odmiana "soft" wampirów żywiących się energią życiową z nieświadomych "stypendystów" przyznam tego jeszcze nie przerabiałam,( można by rzec mniej krwi więcej zabawy ;)) Cassandra z każdym rozdziałem zyskuje moją sympatię. Dodatkowo każdy semestr nauki odbywany w nowych zakątkach świata, jestem na tak
Z niecierpliwością pogrążam się w kolejnym tomie ...

Nicole | 2011-08-19
Przeczytana: 19 sierpnia 2011

Chciałam zacząć czytać tą książkę, już od kilku miesięcy. Zawsze ją odkładałam, myśląc że to kolejna książka o wampirach która prawdopodobnie mnie nie zachwyci. Myliłam się. Książka od pierwszego rozdziału zaciekawiła mnie. Główna bohaterka Cassi jest bardzo barwną postacią. Jest uparta, ciekawa, miła i trochę zbyt ufna , prawdo podobnie dlatego również popada w kłopoty.
W książce można znaleźć wszystko czego szuka zwykła nastolatka. Oderwanie od codzienność, miłość, tajemnice i.. przystojnych chłopców:)
Polecam:)

Otis | 2014-04-17
Na półkach: Przeczytane, 2014, Pożyczone
Przeczytana: 16 kwietnia 2014

" Będziesz gotowa umrzeć, żeby zostać Wybraną."

Cassie Bell trafia do elitarnej akademii, która jest pełna od bogatych dzieciaków i dostała się tam tylko dzięki kasie. Ale Cassandra ma za sobą burzliwą przeszłość i gdyby nie stypendium, nigdy by się tam nie znalazła. Już pierwszego dnia wiedziała, że Akademia Darke'a skrywa jakiś mroczny sekret. A tym bardziej grupka najbogatszych osób, którzy są nazywani Wybranymi.

"Akademia Mroku"? Czerwone oczy na okładce? Pierwsze skojarzenie to wampiry. Ale jak widać bardzo się myliłam. Po pierwszej części tej serii trudno mi ocenić jest tą książkę, bo na razie nic nie jest wyjaśnione. Aczkolwiek książka nie była zła. Spotkałam się w niej z nieznanym mi dotąd motywem nadprzyrodzonej istoty (nie wiem jak inaczej mam to nazwać na razie).

Książka jest bardzo lekko napisana, więc czytanie jej zajeło mi naprawdę niewiele czasu. Moja ocena to 7/10

Camilla | 2013-07-26
Na półkach: Przeczytane, Posiadam ღ
Przeczytana: 25 lipca 2013

Książka jest mroczną powieścią nawet wciągającą, to miłe po moich ostatnich nietrafionych wyborach. Czyta się ją przyjemnie, a ze względu że jest napisana dużą czcionką czyta się ją błyskawicznie w pewnych momentach nawet z lekkim dreszczykiem. Jest w niej podobieństwo do powieści "Wybrani"C.J. Daugherty oraz do "Intruza" Stephenie Meyer.
Z całą pewnością sięgnę po kolejną część trylogii która już czeka na półce.

książek: 1967
NathalieRoss | 2013-08-29

Większość historii paranormalnych opiera się na właścicielach kłów lub wysysaniu czegoś z kogoś. Ostatnio zaczęto je łączyć ze szkołami i specjalnymi akademiami. Najpierw “Akademia wampirów” Richelle Mead, potem rożne historie ze “Zmierzchem” i “Pamiętnikami wampirów”, aż w końcu seria opowiadająca o “Akademii mroku” autorstwa Gabrielle Poole. Niedawno przeczytałam pierwszy tom - “Wybrańców losu” i szczerze mówiąc, już po pierwszych stronach wyrobiłam sobie zdanie o całej książce i nie myliłam się.

Akademia to miejsce pełne osób bogatych i rozwydrzonych. Ci mili i uczynni to wyjątki wykorzystywane przez innych, więc i one próbują się wybić z szarej strefy. Są jednak tacy, którzy wysoka pozycję mają już zagwarantowaną - tzw. Wybrani. Są szkolną elitą, pozostającą w bezpośrednim kontakcie z dyrektorem szkoły, wolno im na wszystko i nikt nie może im się postawić. Dopóki w szkole nie zjawia się uczennica ze stypendium, Cassandra Bell, do czego nikt nie jest przyzwyczajony. Ona sama...

Monika | 2014-02-17
Przeczytana: 16 lutego 2014

Z "Akademią Mroku" spotkałam się po raz pierwszy, po wypożyczeniu drugiej części. Musiałam zrobić małą "wymianę" na pierwszą, ale drugą postaram się również przeczytać :).

Nie wiem dlaczego, ale sam tytuł, jak i okładka skojarzyły mi się z wampirami. Tak było do momentu, gdy wszystko zostało wyjaśnione. Jestem mile zaskoczona, że pojawiło się coś innego, świeżego.

Książka sama w sobie nie jest zła, aczkolwiek dobra też nie jest. Podobała mi się jako całość, ale poszczególne elementy już niekoniecznie. Irytowała mnie główna bohaterka- Cassie, chociaż czasami można było ją polubić.

Oczywiście minusem jest praktycznie brak scen miłosnych. Okej, jest, na samym końcu, ale ta jedna scenka nie zrewanżuje setki poprzednich stron.

Ogółem oceniam książkę na dobrą, polecam.