Lubimyczytać.pl to:

inne, anioły
typ
papier
Kaligo
6.58 (1192 ocen i 152 opinie)

Opis książki

Szesnastoletnia córka łowcy demonów w walce z istotami nie z tego świata we współczesnym mieście zamieszkanym przez ludzi i potwory Dru Anderson zawsze była inna. I sama. Bo jak mogła mieć przyjaciół, nie wyjawiając, że jej codzienność to istoty ze świata mroku, które przenikają do świata ludzi, siejąc śmierć. Nagle życie Dru zmienia przerażająca tragedia, wobec której na nic zdadzą się jej umiej...

Dru Anderson zawsze była inna. I sama. Bo jak mogła mieć przyjaciół, nie wyjawiając, że jej codzienność to istoty ze świata mroku, które przenikają do świata ludzi, siejąc śmierć. Nagle życie Dru zmienia przerażająca tragedia, wobec której na nic zdadzą się jej umiejętności łowcy demonów. Będzie musiała zaufać swej niezwykłej mocy, z której dotąd nie zdawała sobie sprawy. I dwóm tajemniczym chłopakom uwięzionym tak jak ona w koszmarnej pułapce…

Inne wydania

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
alith | 2010-09-22
Na półkach: Biblioteczne, Przeczytane
Przeczytana: 22 września 2010

Główna bohaterka irytująca i głupia, chaotyczna akcja i słaby język. Książka nudna, tandetna i bynajmniej nie wciągająca. Ciągle powtarzały się jakieś zdania, pięć razy autorka wracała do tego samego zagadnienia.
Można by spokojnie wyjąć 200 stron, książka by na tym nic nie straciła.

Patricia | 2013-12-17
Przeczytana: 2012 rok

Sięgając po tę książkę miałam nadzieje na o wiele więcej. Zawiodłam się strasznie. Ciężko mi było przebrnąć, aby w ogóle ją skończyć. Ciągle miałam nadzieję że wydarzy się coś co mnie wciągnie i skłoni do przeczytania kolejnych części. Jednak tak się nie stało. Przez co stwierdzam że straciłam tylko czas.

Akcja według mnie bardzo wolno się rozkręca. A główna bohaterka... jak dla mnie to porażka. Była dosyć głupia i strasznie irytująca. Całej powieści brakowało czegoś, wiele razy były powtarzane wydarzenia, przez co robiło się co raz nudniej.

Końcówka mnie rozczarowała i już nie interesowały mnie dalsze części. Sądziłam, że może być to jedna z takich opowieści z którymi mogę zżyć się na dłuższy okres czasu, ale po pierwszej części...czułam lekkie zniesmaczenie.

Catalina | 2011-07-24
Przeczytana: 20 lipca 2011

To, co pierwsze rzuciło mi się w oczy, gdy sięgałam po tę książkę, to wyjątkowo nieładna, mało zachęcająca okładka. Tak, wiem – nie ocenia się książki po okładce. Jednak czasami oprawa jest tak zachwycająca lub fatalna, że nie sposób nie zwrócić na to uwagi. Wydawnictwo Amber zdecydowanie się nie popisało. Okładka debiutanckiej powieści Lili St. Crow jest, delikatnie mówiąc, tandetna: błyszczące tło i świecące napisy przywodzą na myśl mdły romans, a nie powieść fantastyczną dla młodzieży. Gdybym miała ocenić tę książkę tylko ze względu na okładkę, bez wahania przyznałabym jej najniższą notę. Na szczęście nie musze tego robić, gdyż ostatecznej ocenie podlega głównie treść, a „Inne anioły” to wcale nie taka znowu zła powieść…

Szesnastoletnia Dru Anderson nie jest zwykłą dziewczyną. Wraz z ojcem – łowcą demonów – przemieszcza się z miasta do miasta, by polować na duchy, wampiry, wilkołaki, poltergeisty i tym podobne. Łatwo się domyślić, że dziewczyna nie ma zbyt wielu przyjaciół. Z pros...

Tanya | 2010-10-24
Przeczytana: 22 października 2010

Wyjątkowo nudna książka. Przeczytałam ją w kilka godzin i żałuję, że straciłam niepotrzebnie czas.
Bohaterka nijaka i zupełnie nie wie czego tak naprawdę chce. No i oczywiście musi być wyjątkowa, czego się (a jakże) nie spodziewa. Jej myśli są równie irytujące co dialogi.
Chwilami miałam wrażenie, że książka została napisana przez dziesięciolatkę, która co chwilę powtarza te same zdania i wyrażenia (słowo najczęściej występujące to "cholera" i jego odmiany).
Osobiście uważam "Inne Anioły" za straszną pomyłkę i zdecydowanie ją odradzam. Po prostu szkoda czasu.

ola161 | 2010-09-27
Przeczytana: 27 września 2010

Ta książka w ogóle nie przypadła mi do gustu. Była dla mnie wręcz denerwująca. Styl pisania autorki też mi się nie podobał, był chaotyczny i bardzo surowy. Może to też wina tłumaczenia.
Głowna bohaterka bardzo mnie irytowała przez całą lekturę. Wiecznie się kłóciła z innymi, przy tym ciągle szukała pomocy. Ciągle jęczała, płakała i nie wiedziała sama czego chce. Bohaterowie drugoplanowi wcale nie byli lepsi. Zero jakiegokolwiek rozwinięcia postaci, wszystko płytkie i powierzchowne.
Fabuła również nie zachwyca, jest przewidywalna i oklepana, chociaż przy odrobinie inwencji ze strony autorki miałaby fajny potencjał. Sceny akcji są chaotyczne i moim zdaniem śmieszne. Nie wiem jakim cudem główna bohaterka przeżyła, bo chyba nikt nie ma tyle szczęścia co ona.
Podsumowując książka ta jest nieciekawa, oklepana i denerwująca. Może drugi tom okaże się lepszy, ale ja osobiście szczerze w to wątpię.

Justilla | 2010-08-04
Na półkach: Przeczytane, Zagraniczna, Oddane
Przeczytana: 30 lipca 2010

Na tą książkę wysupłałam ostatnie pieniądze i ryzykując własne życie (mama kategorycznie zabroniła mi cokolwiek kupić w Empiku, gdy pojechałam w środę do Szczecina), kupiłam ją, nawiasem mówiąc w dniu premiery. Miałam szczere, bardzo szczere nadzieje, że okaże się tego warta. Skończyłam ją za dwa dni (bo w czwartek przeczytałam książkę z poprzedniej recenzji).

Dwa dni... To chyba znaczy, że była tego warta?

Jestem bardzo zadowolona z tego zakupu, nie żałuję go. Książka nie zaczyna się lajtowo i nie kończy się też całkowitym sukcesem. Bohaterka to młoda dziewczyna, ostrożna i bystra, obdarzona pewna dozą zjadliwości. Nie jest jakąś wielką pogromczynią wampirów w stylu Buffy - ciągle się uczy, pomaga ojcu... Ma też pewną tajemnicę, dzięki czemu czasami wie czy coś jej grozi, czy zbliża się niebezpieczeństwo.

Na początku książki została zmuszona do pewnego czynu (nie zdradzę jakiego), a choć zachowała zimną krew, później ciężko jest się jej z tego pozbierać. Z pomocą przyszedł jej kole...

Fiery | 2011-01-08
Przeczytana: 08 stycznia 2011

Przed chwilą skończyłam czytać tą książkę. Jest napisana dziwnym językiem. Pierwszy raz czytałam książkę w której autor posugiwał się, aż tak potocznym językiem. Miejscami było to nawet fajne, ale czasami wręcz denerwowało.
Niektóre momenty były trochę... żenujące. Szczególnie kiedy główna bohaterka, w trakcie walki z wilkołakami, czy innymi stowrami, rozmyślała o tym jak bardzo chciałaby pójść do toalety.
Akcja czasami zapiera dech, a czasami w ogóle jej nie ma.
Ogólnie książka jest dobra i nic więcej. Warto ja przeczytać tylko dla niektórych momentów.
Jednak z lekkim zaskoczeniem stwierdzam, że chętnie przeczytam kolejne części.

Paulina | 2010-09-11
Na półkach: Ebooki, Przeczytane
Przeczytana: 11 września 2010

Do zakupu skłoniła mnie okładka i interesujący opis (uwielbiam taka tematykę) , ale treść mnie zawiodła, akcja ciągnie się jak flaki z olejem, początkowo wydawała się interesująca (ta akcja z ojcem zombi...), niestety nie na długo.
W momencie gdy zaczyna się coś dziać, główna bohaterka nagle się zamyśla i akcja po prostu staje na co najmniej jeden rozdział
Zawiodłam się i to bardzo na tej książce.

Sidney | 2011-03-31
Na półkach: Przeczytane, Nie polecam
Przeczytana: 13 marca 2011

Jak dla mnie totalna porażka. Zaczyna się nawet okej, ale później akcja się wlecze i ciągle powtarzają się nic nie wprowadzające do fabuły te same wywody głównej bohaterki na temat tego jak cierpi, jaka jest samotna i opuszczona. Strasznie mdła lektura, zmuszałam się do dokończenia książki.

Ataga | 2013-04-11

Ciekawa książka, chociaż czytałam lepsze. Lekko i szybko się czyta. Wprawdzie nie lubię książek, gdzie występują wilkołaki czy inne takie postacie, ale "Inne anioły" przypadły mi do gustu.

Załóż konto za darmo!

71. rocznica
  • Wiktor Suworow
    67. rocznica
    urodzin
    Dobry, to człowiek, który nie ukrywa siedzącego w nim zwierzęcia. a taki co usiłuje udawać dobrego, jest wręcz niebezpieczny. Najgroźniejsi są ci, którzy sami głęboko wierzą, że są dobrzy. Odrażający, ohydny przestępca może zamordować jednego człowieka, dziesięciu, stu, ale nigdy nie zabija milionów. Miliony mordują ci, którzy mają się za samą dobroć.
  • Mary Hoffman
    69. rocznica
  • Arto Paasilinna
    72. rocznica
    Umrzeć zawsze się zdąży.
  • Simon Beckett
    46. rocznica
    urodzin
    Nie ma drugich szans, są tylko inne. Jakąkolwiek podejmiesz decyzję, życie zawsze będzie inne niż wtedy, gdybyś podjął inną.
  • Elina Hirvonen
    39. rocznica
    urodzin
    Nigdy nie umiałam jej sobie wyobrazić. Miłości, która jest tak niepodważalna, że mogę być zapłakana i rozbita, a mimo to pewna, że ktoś będzie mnie trzymał i chciał, bym następnego dnia obudziła się przy nim.
  • Hanna Januszewska
    109. rocznica
  • Merete Lien
    62. rocznica
  • Peter S. Beagle
    75. rocznica
    urodzin
    Ten wybierać drogę musi, komu wszelki szlak odcięło. Utracone wiecznie kusi, co minęło to minęło.
  • Julie Powell
    41. rocznica
    urodzin
    Julia nauczyła mnie, jak znaleźć własną drogę. Nie jest tak, jak sądziłam. Sądziłam, że chodzi o... nie wiem, o pewność siebie, silną wolę albo szczęśćie. To też warto mieć, bez wątpienia, ale jest coś innego, coś, z czego biorą się wspomniane wyżej rzeczy. To radość.
  • Adolf Hitler
    125. rocznica
    urodzin
    Walczyć mogę tylko o coś, co miłuję, miłuję tylko to, co szanuję, szanuję tylko to, co rozumiem.
  • Jan Dobraczyński
    104. rocznica
  • Bram Stoker
    102. rocznica
    śmierci
    Kocham szarość, mrok i ciemność nocy, lubię być sam, a za najodpowiedniejsze towarzystwo uznaję własne myśli.

Znajdź nas na Facebooku