Inne anioły

Autor:
Cykl: Inne anioły (tom 1)
tłumaczenie
inne, anioły
typ
papier
Kaligo
6,57 (1441 ocen i 171 opinii)

Opis książki

Szesnastoletnia córka łowcy demonów w walce z istotami nie z tego świata we współczesnym mieście zamieszkanym przez ludzi i potwory Dru Anderson zawsze była inna. I sama. Bo jak mogła mieć przyjaciół, nie wyjawiając, że jej codzienność to istoty ze świata mroku, które przenikają do świata ludzi, siejąc śmierć. Nagle życie Dru zmienia przerażająca tragedia, wobec której na nic zdadzą się jej...

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Fene | 2014-08-05

Jeśli mam być szczera, to sięgnęłam po tę książkę, bo miała wiele części. Bardzo byłam spragniona czytania, więc nie zastanawiając się po prostu ją chwyciłam. Oglądając ją w domu zauważyłam, że ja sama w życiu bym jej nie wypożyczyła. Nie moja bajka.

"Szesnastoletnia córka łowcy demonów w walce z istotami nie z tego świata we współczesnym mieście zamieszkanym przez ludzi i potwory.

Dru Anderson zawsze była inna. I sama. Bo jak mogła mieć przyjaciół, nie wyjawiając, że jej codzienność to istoty ze świata mroku, które przenikają do świata ludzi, siejąc śmierć. Nagle życie Dru zmienia przerażająca tragedia, wobec której na nic zdadzą się jej umiejętności łowcy demonów. Będzie musiała zaufać swej niezwykłej mocy, z której dotąd nie zdawała sobie sprawy. I dwóm tajemniczym chłopakom uwięzionym tak jak ona w koszmarnej pułapce…"

Do mnie to w ogóle nie przemówiło. Byłam bardzo zawiedziona i bolała mnie moja głupota. Ale później pomyślałam, że powinnam się przekonać czy jest aż taka...

alith | 2010-09-22
Na półkach: Biblioteczne, Przeczytane
Przeczytana: 22 września 2010

Główna bohaterka irytująca i głupia, chaotyczna akcja i słaby język. Książka nudna, tandetna i bynajmniej nie wciągająca. Ciągle powtarzały się jakieś zdania, pięć razy autorka wracała do tego samego zagadnienia.
Można by spokojnie wyjąć 200 stron, książka by na tym nic nie straciła.

Patricia | 2013-12-17
Przeczytana: 2012 rok

Sięgając po tę książkę miałam nadzieje na o wiele więcej. Zawiodłam się strasznie. Ciężko mi było przebrnąć, aby w ogóle ją skończyć. Ciągle miałam nadzieję że wydarzy się coś co mnie wciągnie i skłoni do przeczytania kolejnych części. Jednak tak się nie stało. Przez co stwierdzam że straciłam tylko czas.

Akcja według mnie bardzo wolno się rozkręca. A główna bohaterka... jak dla mnie to porażka. Była dosyć głupia i strasznie irytująca. Całej powieści brakowało czegoś, wiele razy były powtarzane wydarzenia, przez co robiło się co raz nudniej.

Końcówka mnie rozczarowała i już nie interesowały mnie dalsze części. Sądziłam, że może być to jedna z takich opowieści z którymi mogę zżyć się na dłuższy okres czasu, ale po pierwszej części...czułam lekkie zniesmaczenie.

Catalina | 2011-07-24
Przeczytana: 20 lipca 2011

To, co pierwsze rzuciło mi się w oczy, gdy sięgałam po tę książkę, to wyjątkowo nieładna, mało zachęcająca okładka. Tak, wiem – nie ocenia się książki po okładce. Jednak czasami oprawa jest tak zachwycająca lub fatalna, że nie sposób nie zwrócić na to uwagi. Wydawnictwo Amber zdecydowanie się nie popisało. Okładka debiutanckiej powieści Lili St. Crow jest, delikatnie mówiąc, tandetna: błyszczące tło i świecące napisy przywodzą na myśl mdły romans, a nie powieść fantastyczną dla młodzieży. Gdybym miała ocenić tę książkę tylko ze względu na okładkę, bez wahania przyznałabym jej najniższą notę. Na szczęście nie musze tego robić, gdyż ostatecznej ocenie podlega głównie treść, a „Inne anioły” to wcale nie taka znowu zła powieść…

Szesnastoletnia Dru Anderson nie jest zwykłą dziewczyną. Wraz z ojcem – łowcą demonów – przemieszcza się z miasta do miasta, by polować na duchy, wampiry, wilkołaki, poltergeisty i tym podobne. Łatwo się domyślić, że dziewczyna nie ma zbyt wielu przyjaciół. Z...

ola161 | 2010-09-27
Przeczytana: 27 września 2010

Ta książka w ogóle nie przypadła mi do gustu. Była dla mnie wręcz denerwująca. Styl pisania autorki też mi się nie podobał, był chaotyczny i bardzo surowy. Może to też wina tłumaczenia.
Głowna bohaterka bardzo mnie irytowała przez całą lekturę. Wiecznie się kłóciła z innymi, przy tym ciągle szukała pomocy. Ciągle jęczała, płakała i nie wiedziała sama czego chce. Bohaterowie drugoplanowi wcale nie byli lepsi. Zero jakiegokolwiek rozwinięcia postaci, wszystko płytkie i powierzchowne.
Fabuła również nie zachwyca, jest przewidywalna i oklepana, chociaż przy odrobinie inwencji ze strony autorki miałaby fajny potencjał. Sceny akcji są chaotyczne i moim zdaniem śmieszne. Nie wiem jakim cudem główna bohaterka przeżyła, bo chyba nikt nie ma tyle szczęścia co ona.
Podsumowując książka ta jest nieciekawa, oklepana i denerwująca. Może drugi tom okaże się lepszy, ale ja osobiście szczerze w to wątpię.

Dodi | 2013-12-18

Przeczytałam ją kilka lat temu w czasach, kiedy byłam zafascynowana demonami, aniołami, wampirami, wilkołakami i tym podobnym. Niestety ta książka nie zafascynowała mnie. Moim zdaniem w niektórych momentach była wręcz nudna i męcząca. Cieszę się, że nie zdecydowałam się na jej kupno, tylko pożyczyłam od koleżanki, gdyż uważam, że byłaby to nieudana inwestycja :(

Tanya | 2010-10-24
Przeczytana: 22 października 2010

Wyjątkowo nudna książka. Przeczytałam ją w kilka godzin i żałuję, że straciłam niepotrzebnie czas.
Bohaterka nijaka i zupełnie nie wie czego tak naprawdę chce. No i oczywiście musi być wyjątkowa, czego się (a jakże) nie spodziewa. Jej myśli są równie irytujące co dialogi.
Chwilami miałam wrażenie, że książka została napisana przez dziesięciolatkę, która co chwilę powtarza te same zdania i wyrażenia (słowo najczęściej występujące to "cholera" i jego odmiany).
Osobiście uważam "Inne Anioły" za straszną pomyłkę i zdecydowanie ją odradzam. Po prostu szkoda czasu.

Fiery | 2011-01-08
Przeczytana: 08 stycznia 2011

Przed chwilą skończyłam czytać tą książkę. Jest napisana dziwnym językiem. Pierwszy raz czytałam książkę w której autor posugiwał się, aż tak potocznym językiem. Miejscami było to nawet fajne, ale czasami wręcz denerwowało.
Niektóre momenty były trochę... żenujące. Szczególnie kiedy główna bohaterka, w trakcie walki z wilkołakami, czy innymi stowrami, rozmyślała o tym jak bardzo chciałaby pójść do toalety.
Akcja czasami zapiera dech, a czasami w ogóle jej nie ma.
Ogólnie książka jest dobra i nic więcej. Warto ja przeczytać tylko dla niektórych momentów.
Jednak z lekkim zaskoczeniem stwierdzam, że chętnie przeczytam kolejne części.

Ataga | 2013-04-11

Ciekawa książka, chociaż czytałam lepsze. Lekko i szybko się czyta. Wprawdzie nie lubię książek, gdzie występują wilkołaki czy inne takie postacie, ale "Inne anioły" przypadły mi do gustu.

Irmina | 2014-07-17

Od samego początku książka mi się nie spodobała i jej nie dokończyłam. Bardzo nie lubię zostawiać książek nieprzeczytanymi, więc może kiedyś zrobię do niej drugie podejście.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • John Fowles
    89. rocznica
    urodzin
    Tak zwani ludzie inteligentni dzielą się na trzy kategorie. Do pierwszej należą osobnicy naprawdę wybitni, zatem kiedy się ich nazywa inteligentnymi, nie jest to niczym więcej niż stwierdzeniem faktu; do drugiej - ludzie wystarczająco inteligentni, żeby wiedzieć, iż się im schlebia; do trzeciej ci,... pokaż więcej
  • Agata Mańczyk
    38. rocznica
    urodzin
    Jeśli kiedyś jakiś mężczyzna rozśmieszy Cię w chwili, gdy będziesz przerażona albo zrozpaczona, nie pozwól mu odejść.
  • Krystyna Nepomucka
    95. rocznica
    urodzin
    (...) bardzo nie lubię pakowania, bo wtedy wydaje mi się, że naruszam jakiś ład rzeczy - wynosi się z sobą jakąś cząstkę domu na zewnątrz i nigdy już ona nie powróci. A zatem każde pakowanie zubaża o coś dom. O co, tego nie wiem, bo przecież wszystkie zebrane przedmioty przywozi się z powrotem, a je... pokaż więcej
  • Michal Viewegh
    53. rocznica
    urodzin
    Idealny mężczyzna nie istnieje! Idealny mężczyzna jest wirusem atakującym kobiecy rozsądek...
  • René Descartes
    419. rocznica
    urodzin
    Zdrowy rozum jest to rzecz, ze wszystkich na świecie najlepiej podzielona, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej, niż posiadają.
  • Ian McDonald
    55. rocznica
    urodzin
    Są tylko dwa odkrycia na tyle przerażające, że po ich uświadomieniu cały świat zmienia się nie do poznania. Pierwsze, że twoi rodzice są śmiertelni. Drugie, że twoi rodzice są istotami seksualnymi.
  • John Jakes
    83. rocznica
    urodzin
    Jak to możliwe, że jest konieczne, aby jedna istota ludzka sprawiała ból drugiej? Jeżeli zmusza do tego system, to znaczy, że ów system nie jest właściwy.
  • Jamie Reidy
    67. rocznica
  • Charlotte Brontë
    160. rocznica
    śmierci
    Jest ci zimno, ponieważ jesteś sama; żadne zetknięcie nie krzesze z ciebie tego ognia, który jest w tobie. Jest ci niedobrze, ponieważ najlepsze z uczuć, danych człowiekowi, najwyższe i najsłodsze, trzyma się z dala od ciebie. Jesteś niemądra, ponieważ jakkolwiek cierpisz, nie chcesz przyznać skinie... pokaż więcej
  • Anne Frank
    70. rocznica
    śmierci
    Człowiek może być samotny mimo miłości wielu, bo dla nikogo nie jest przecież tym "najukochańszym".
  • Ota Pavel
    42. rocznica
    śmierci
    Najwspanialsi ludzie są zawsze najskromniejsi. Jedynie głupcy i ubodzy duchem czują potrzebę mówienia o sobie, żeby urosnąć we własnych oczach.
  • Michael Cox
    6. rocznica
    śmierci
    Banałem jest mówić o złamanym sercu. Serca nie ulegają złamaniu - serca nadal biją, krew nadal krąży, nawet w pełne goryczy dni po zdradzie. Coś jednak zostaje złamane, gdy człowiek cierpi ból niedający się wyrazić słowami, ulega bowiem wtedy zburzeniu związek [...] tego człowieka ze światłem, n... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku