Okładka książki Inne anioły

Inne anioły

Autor:
Cykl: Inne anioły (tom 1)
tłumaczenie
inne, anioły
typ
papier
Kaligo
6.56 (1315 ocen i 160 opinii)

Opis książki

Szesnastoletnia córka łowcy demonów w walce z istotami nie z tego świata we współczesnym mieście zamieszkanym przez ludzi i potwory Dru Anderson zawsze była inna. I sama. Bo jak mogła mieć przyjaciół, nie wyjawiając, że jej codzienność to istoty ze świata mroku, które przenikają do świata ludzi, siejąc śmierć. Nagle życie Dru zmienia przerażająca tragedia, wobec której na nic zdadzą się jej umiej...

Gdzie kupić?

Polecamy

Opinie czytelników
Fene | 2014-08-05
Na półkach: Wampiry, Wilkołaki, Przeczytane

Jeśli mam być szczera, to sięgnęłam po tę książkę, bo miała wiele części. Bardzo byłam spragniona czytania, więc nie zastanawiając się po prostu ją chwyciłam. Oglądając ją w domu zauważyłam, że ja sama w życiu bym jej nie wypożyczyła. Nie moja bajka.

"Szesnastoletnia córka łowcy demonów w walce z istotami nie z tego świata we współczesnym mieście zamieszkanym przez ludzi i potwory.

Dru Anderson zawsze była inna. I sama. Bo jak mogła mieć przyjaciół, nie wyjawiając, że jej codzienność to istoty ze świata mroku, które przenikają do świata ludzi, siejąc śmierć. Nagle życie Dru zmienia przerażająca tragedia, wobec której na nic zdadzą się jej umiejętności łowcy demonów. Będzie musiała zaufać swej niezwykłej mocy, z której dotąd nie zdawała sobie sprawy. I dwóm tajemniczym chłopakom uwięzionym tak jak ona w koszmarnej pułapce…"

Do mnie to w ogóle nie przemówiło. Byłam bardzo zawiedziona i bolała mnie moja głupota. Ale później pomyślałam, że powinnam się przekonać czy jest aż t...

alith | 2010-09-22
Na półkach: Biblioteczne, Przeczytane
Przeczytana: 22 września 2010

Główna bohaterka irytująca i głupia, chaotyczna akcja i słaby język. Książka nudna, tandetna i bynajmniej nie wciągająca. Ciągle powtarzały się jakieś zdania, pięć razy autorka wracała do tego samego zagadnienia.
Można by spokojnie wyjąć 200 stron, książka by na tym nic nie straciła.

Patricia | 2013-12-17
Przeczytana: 2012 rok

Sięgając po tę książkę miałam nadzieje na o wiele więcej. Zawiodłam się strasznie. Ciężko mi było przebrnąć, aby w ogóle ją skończyć. Ciągle miałam nadzieję że wydarzy się coś co mnie wciągnie i skłoni do przeczytania kolejnych części. Jednak tak się nie stało. Przez co stwierdzam że straciłam tylko czas.

Akcja według mnie bardzo wolno się rozkręca. A główna bohaterka... jak dla mnie to porażka. Była dosyć głupia i strasznie irytująca. Całej powieści brakowało czegoś, wiele razy były powtarzane wydarzenia, przez co robiło się co raz nudniej.

Końcówka mnie rozczarowała i już nie interesowały mnie dalsze części. Sądziłam, że może być to jedna z takich opowieści z którymi mogę zżyć się na dłuższy okres czasu, ale po pierwszej części...czułam lekkie zniesmaczenie.

Catalina | 2011-07-24
Przeczytana: 20 lipca 2011

To, co pierwsze rzuciło mi się w oczy, gdy sięgałam po tę książkę, to wyjątkowo nieładna, mało zachęcająca okładka. Tak, wiem – nie ocenia się książki po okładce. Jednak czasami oprawa jest tak zachwycająca lub fatalna, że nie sposób nie zwrócić na to uwagi. Wydawnictwo Amber zdecydowanie się nie popisało. Okładka debiutanckiej powieści Lili St. Crow jest, delikatnie mówiąc, tandetna: błyszczące tło i świecące napisy przywodzą na myśl mdły romans, a nie powieść fantastyczną dla młodzieży. Gdybym miała ocenić tę książkę tylko ze względu na okładkę, bez wahania przyznałabym jej najniższą notę. Na szczęście nie musze tego robić, gdyż ostatecznej ocenie podlega głównie treść, a „Inne anioły” to wcale nie taka znowu zła powieść…

Szesnastoletnia Dru Anderson nie jest zwykłą dziewczyną. Wraz z ojcem – łowcą demonów – przemieszcza się z miasta do miasta, by polować na duchy, wampiry, wilkołaki, poltergeisty i tym podobne. Łatwo się domyślić, że dziewczyna nie ma zbyt wielu przyjaciół. Z pros...

ola161 | 2010-09-27
Przeczytana: 27 września 2010

Ta książka w ogóle nie przypadła mi do gustu. Była dla mnie wręcz denerwująca. Styl pisania autorki też mi się nie podobał, był chaotyczny i bardzo surowy. Może to też wina tłumaczenia.
Głowna bohaterka bardzo mnie irytowała przez całą lekturę. Wiecznie się kłóciła z innymi, przy tym ciągle szukała pomocy. Ciągle jęczała, płakała i nie wiedziała sama czego chce. Bohaterowie drugoplanowi wcale nie byli lepsi. Zero jakiegokolwiek rozwinięcia postaci, wszystko płytkie i powierzchowne.
Fabuła również nie zachwyca, jest przewidywalna i oklepana, chociaż przy odrobinie inwencji ze strony autorki miałaby fajny potencjał. Sceny akcji są chaotyczne i moim zdaniem śmieszne. Nie wiem jakim cudem główna bohaterka przeżyła, bo chyba nikt nie ma tyle szczęścia co ona.
Podsumowując książka ta jest nieciekawa, oklepana i denerwująca. Może drugi tom okaże się lepszy, ale ja osobiście szczerze w to wątpię.

Tanya | 2010-10-24
Przeczytana: 22 października 2010

Wyjątkowo nudna książka. Przeczytałam ją w kilka godzin i żałuję, że straciłam niepotrzebnie czas.
Bohaterka nijaka i zupełnie nie wie czego tak naprawdę chce. No i oczywiście musi być wyjątkowa, czego się (a jakże) nie spodziewa. Jej myśli są równie irytujące co dialogi.
Chwilami miałam wrażenie, że książka została napisana przez dziesięciolatkę, która co chwilę powtarza te same zdania i wyrażenia (słowo najczęściej występujące to "cholera" i jego odmiany).
Osobiście uważam "Inne Anioły" za straszną pomyłkę i zdecydowanie ją odradzam. Po prostu szkoda czasu.

Dodi | 2013-12-18

Przeczytałam ją kilka lat temu w czasach, kiedy byłam zafascynowana demonami, aniołami, wampirami, wilkołakami i tym podobnym. Niestety ta książka nie zafascynowała mnie. Moim zdaniem w niektórych momentach była wręcz nudna i męcząca. Cieszę się, że nie zdecydowałam się na jej kupno, tylko pożyczyłam od koleżanki, gdyż uważam, że byłaby to nieudana inwestycja :(

Justilla | 2010-08-04
Na półkach: Przeczytane, Zagraniczna, Oddane
Przeczytana: 30 lipca 2010

Na tą książkę wysupłałam ostatnie pieniądze i ryzykując własne życie (mama kategorycznie zabroniła mi cokolwiek kupić w Empiku, gdy pojechałam w środę do Szczecina), kupiłam ją, nawiasem mówiąc w dniu premiery. Miałam szczere, bardzo szczere nadzieje, że okaże się tego warta. Skończyłam ją za dwa dni (bo w czwartek przeczytałam książkę z poprzedniej recenzji).

Dwa dni... To chyba znaczy, że była tego warta?

Jestem bardzo zadowolona z tego zakupu, nie żałuję go. Książka nie zaczyna się lajtowo i nie kończy się też całkowitym sukcesem. Bohaterka to młoda dziewczyna, ostrożna i bystra, obdarzona pewna dozą zjadliwości. Nie jest jakąś wielką pogromczynią wampirów w stylu Buffy - ciągle się uczy, pomaga ojcu... Ma też pewną tajemnicę, dzięki czemu czasami wie czy coś jej grozi, czy zbliża się niebezpieczeństwo.

Na początku książki została zmuszona do pewnego czynu (nie zdradzę jakiego), a choć zachowała zimną krew, później ciężko jest się jej z tego pozbierać. Z pomocą przyszedł jej kole...

Fiery | 2011-01-08
Przeczytana: 08 stycznia 2011

Przed chwilą skończyłam czytać tą książkę. Jest napisana dziwnym językiem. Pierwszy raz czytałam książkę w której autor posugiwał się, aż tak potocznym językiem. Miejscami było to nawet fajne, ale czasami wręcz denerwowało.
Niektóre momenty były trochę... żenujące. Szczególnie kiedy główna bohaterka, w trakcie walki z wilkołakami, czy innymi stowrami, rozmyślała o tym jak bardzo chciałaby pójść do toalety.
Akcja czasami zapiera dech, a czasami w ogóle jej nie ma.
Ogólnie książka jest dobra i nic więcej. Warto ja przeczytać tylko dla niektórych momentów.
Jednak z lekkim zaskoczeniem stwierdzam, że chętnie przeczytam kolejne części.

Paulina | 2010-09-11
Na półkach: Ebooki, Przeczytane
Przeczytana: 11 września 2010

Do zakupu skłoniła mnie okładka i interesujący opis (uwielbiam taka tematykę) , ale treść mnie zawiodła, akcja ciągnie się jak flaki z olejem, początkowo wydawała się interesująca (ta akcja z ojcem zombi...), niestety nie na długo.
W momencie gdy zaczyna się coś dziać, główna bohaterka nagle się zamyśla i akcja po prostu staje na co najmniej jeden rozdział
Zawiodłam się i to bardzo na tej książce.

Załóż konto za darmo!

103. rocznica
  • Katarzyna Berenika Miszczuk
    26. rocznica
    urodzin
    - Latanie... jest jak pierwsza miłość. Jak zakochanie. Nie umiałem znaleźć porównania, dopóki cię nie spotkałem.
  • Stefan Darda
    42. rocznica
    urodzin
    W towarzystwie przyjaciela nie istnieje coś takiego jak niezręczna cisza.
  • Stefania Grodzieńska
    100. rocznica
    urodzin
    I wszystko byłoby pięknie, gdybym nie zauważyła skrzywienia na twarzach moich czytelników. Zdaje się, że Wam się to opowiadanie nie podoba... A, przepraszam, co Państwo w tej chwili robią? Przepraszam za wyrażenie, byczą się Państwo, tak? Opowiadania satyryczne się czyta, tak? Znamy takich, co mają... pokaż więcej
  • Walter Kirn
    52. rocznica
    urodzin
    Szybkie przyjaźnie to nie jedyne, jakie zawieram, ale najlepsze. Bo ci ludzie znają życie dużo lepiej niż moi bliscy.
  • Frederik Pohl
    1. rocznica
    śmierci
    może dojrzałość polega na tym, że chce się tego, czego się samemu chce, a nie tego, co inni ci każą chcieć
  • Stanisław Grochowiak
    38. rocznica
    śmierci
    Wolność dla wszystkich. Giniemy za wolność. Najwyższą wartość człowieka jest wolność.Chyba tylko wrodzone poczucie złego smaku pozwoliło ludzkości na aż tak natrętne nadużywanie nic nie znaczącego liczmanu. Dodajmy do tego, że w imię tejśce wolności, owszem, więziono, gilotynowano i brano w jasyr ca... pokaż więcej
  • Viktor E. Frankl
    17. rocznica
    śmierci
    To, że jako istoty ludzkie jesteśmy wyjątkowi i jedyni w swoim rodzaju, wyróżnia nas spośród innych, nadając sens naszej egzystencji i wpływając w jednakowy sposób na naszą pracę twórczą, jak i na naszą zdolność do miłości. Kiedy uświadomimy sobie, że nie da się zastąpić jednego człowieka drugim, ro... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku