Lubimyczytać.pl to:

Mroczny sekret

Autor:
tłumaczenie
Magda Białoń-Chalecka
A great and terrible beauty
seria/cykl wydawniczy
Magiczny krąg tom 1
wydawnictwo
Wydawnictwo Dolnośląskie
mroczny, sekret, Bray, Magiczny Krąg
typ
papier
Dominique9030
7.02 (1953 ocen i 236 opinii)

Opis książki

Gemma Doyle w niczym nie przypomina swoich rówieśniczek - panien o nienagannych manierach. Po tragedii, która spotyka jej rodzinę w Indiach, uparta i przekorna dziewczyna trafia do londyńskiej Akademii Spence. Czuje się samotna, dręczy ją poczucie winy i nękają wizje przyszłości. Nie jest jednak zupełnie sama... Jej śladem podąża tajemniczy młodzieniec. W Spence Gemma zaprzyjaźnia się z najbardziej wpływowymi dziewczętami, odkrywa w sobie nadprzyrodzone zdolności, a także dowiaduje się o dawnych powiązaniach swojej matki z tajnym stowarzyszeniem nazywanym Zakonem.

źródło opisu: Wydawnictwo Dolnośląskie, 2009

źródło okładki: http://publicat.pl/

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
Lenalee | 2010-06-23
Przeczytana: 23 czerwca 2010

Tajemnicza i urzekająca. Jak zaczęłam czytać tę książkę to wręcz nie mogłam się od niej oderwać i pochłonęłam za jednym razem. I w ogóle nie spodziewałam się, że tak mnie zaczaruje. Co prawda książka bardzo przypominała mi pewien film, którego tytułu oczywiście nie pamiętam, ale który bardzo mi się podobał i często oglądam go z wielką przyjemnością. Być może dlatego też jestem tak zachwycona tą książką. Bo niby bardzo przypomina mi ten film, a mimo wszystko jest zupełnie od niego inna i posiada swoją własną, odmienną duszę.

Już na początku książki dostajemy lekcję, że powinniśmy niekiedy, a właściwie zawsze uważać na słowa, które wypadają z naszych ust. Czy to w gniewie, złości, smutku czy rozgoryczeniu. Niekiedy słowa, które wypowiadamy, mogą być tymi ostatnimi, które usłyszy od nas dana osoba. Przekichane, jeżeli wypowiedziane zdania będą tak okrutne, że nigdy nie będziemy mogli wyrzucić ich z pamięci i zawsze będziemy je boleśnie wspominać. Dlatego czasami warto trzymać język za z...

Dominka1 | 2014-02-03
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 08 stycznia 2014

Rzadko zdarza się czytać powieść dla młodzieży czy romans paranormalny ,którego akcja dzieje się w XIX wieku. Ten właśnie szczegół sprawił, że byłam bardzo ciekawa trylogii autorstwa Libby Bray. Autorka w swojej powieści "Magiczny krąg" zabiera nas w podróż do wielu światów. Przez krótki moment zajrzymy do Indii, by potem z egzotycznych uliczek Bombaju wyruszyć do pensji dla dziewcząt w wiktoriańskiej Anglii...To nie jedyne miejsca ,które wraz z bohaterami poznajemy
O czym opowiada „Magiczny krąg”? Początkiem całej historii jest prawdopodobnie najgorszy dzień w życiu szesnastoletniej Gemmy .W swoje urodziny kłoci się z mamą, doświadcza przerażającej wizji, słyszy imię ”Kirke” które budzi jej podskórny lęk… Na tym jednak nie koniec. Na oczach dziewczyny ginie jej matka…Nastolatka pojawia się w Anglii, gdzie trafia do pensji dla dziewcząt…
Bardzo podobał mi się pomysł na poprowadzenie fabuły .Mamy w tej powieści prawdziwe bogactwo wątków i konwencji lit...

kasandra_85 | 2013-02-02
Przeczytana: styczeń 2013

dzosefinn | 2010-08-07
Przeczytana: lipiec 2010

Piękna historia o przyjaźni, pragnieniach młodości, a przede wszystkim o dojrzewających dziewczętach.
Gemma, Felicity, Ann i Pipa to grupa przyjaciółek różniących się między sobą jak ziemia, ogień, woda i powietrze. Każda inna, a za razem wyjątkowa.
Pipa - czarnowłosa piękność o duszy romantyczki.
Felicity - atrakcyjna i zadziorna blondynka, która wie co chce osiągnąć.
Ann...- nie jest ideałem piękna, osamotniona i niezdarna.
Gemma - rudowłosa dziewczyna, uparta i zbuntowana.
Jednak wszystkie połączył "Mroczny Sekret". Pipa zmuszona przez rodziców do zawarcia małżeństwa z 50-letnim, bogatym panem Bumble'm; Felicity - molestowana przez własnego ojca; Ann - sierota, okaleczająca się; Gemma winiąca się za śmierć matki.
Razem starają się pokonywać przeciwności losu. Ich przyjaźń wielokrotnie wystawiana jest na próbę, którą za każdym razem wychodzą obronną ręką.
Książka zauroczyła mnie i z przyjemnością sięgnę po drugi tom z serii "Magiczny Krąg".
Muszę panią Bray pochwalić za pomys...

książek: 1950

Bardzo ciekawa książka, która aż prosi się, by po choćby krótkim odłożeniu, ponownie wziąć ją do ręki, a kiedy już w tej ręce się znajdzie, to robi wszystko, by przeczytać ją do końca - wtedy łaskawie pozwoli nam, byśmy odłożyli ją na półkę, ale oczywiście będzie jeszcze długo siedziała nam w głowie.

Cassiel | 2012-08-07
Przeczytana: 05 sierpnia 2012

„Rzeczy nie są dobre ani złe same z siebie. Stają się takie przez to, co z nimi robimy.”

W dzisiejszych czasach wiele osób z wypiekami na twarzy sięga po powieści, w których fabuła rozgrywa się w dawnych czasach, ponieważ dzięki temu możemy poznać i nauczyć się wielu rzeczy w bardzo przyjemny sposób. Duże wrażenie robi na nas kobieta, która nosiła suknię z gorsetem, który był ciasno zawiązany, dlatego że to jest coś innego od tego co znamy na co dzień. Dawniej damy musiały być opanowane, mieć odpowiednią postawę i nienaganne maniery, co również dotyczy się mężczyzn. W XXI wieku raczej tego nie uświadczycie, ale sięgając po Mroczny sekret, będziecie mogli poobserwować szeleszczące suknie, dziewczyny przygotowywane do zamążpójścia, które albo się z tego cieszą, albo się buntują.

Poznajcie główną bohaterkę, Gemmę, która przeprowadza się z Indii do Anglii po tragedii, w której straciła bardzo ważną osobę. Trafia ona do londyńskiej Akademii Spence, w której nie czuje się dobrze, ponieważ...

elenkaa | 2014-03-30
Przeczytana: 30 marca 2014

Książka trochę mnie zaskoczyła. Spodziewałam się czegoś gorszego, a dostałam ciekawą, trochę paranormalną powieść dla młodzieży, na dodatek dziejącą się w epoce wiktoriańskiej. Poznajemy lepiej te czasy i sposób, w jaki kobiety miały się zachowywać. Miały nie myśleć, ładnie wyglądać, ładnie zachowywać się i oczywiście stawiać męża i jego potrzeby na pierwszym miejscu, a o własnych potrzebach nie było mowy. Poznajemy kilka nastolatek, które pod przybraniem uprzejmości i elegancji skrywają mroczne sekrety i mają problemy. Do tego dochodzi wątek paranormalny.

Powieść trzyma w napięciu do samego końca i po ostatnich wydarzeniach aż się chce sięgnąć po następne części. Nie jest to typowa powieść dla nastolatków obecnie (ostatnio pojawiają się same romanse dziejące się w przyszłości lub książki z wampirami/wilkołakami). Tutaj po prostu pojawia się magia. Polecam wszystkim!

Secretelle | 2014-02-22
Przeczytana: 21 stycznia 2014

Gdy myślę o epoce wiktoriańskiej, od razu oczyma wyobraźni widzę wystawne, powłóczyste suknie, będące przejawem zamożności, i dziewczęta zdobywające rozległą wiedzę w dobrych szkołach, by w przyszłości ani razu nie wykorzystać jej w praktyce i dostosować się do społecznych konwenansów, a więc zostać przykładną panią domu, uosobieniem piękna i moralności. Aż żal patrzeć, jak potencjał tego ponadpółwiecznego okresu w dziejach jest przez współczesnych twórców bagatelizowany, spychany na dalszy plan na rzecz paranormalnych kreatur i tandetnych pseudoromantycznych historyjek. Można przecież napisać tyle wspaniałych powieści z akcją umiejscowioną właśnie w epoce wiktoriańskiej, można pisać o życiu młodych i starych, o kolonialiźmie i rewolucji przemysłowej, o jasnych i ciemnych stronach tych czasów, o biedakach i bogaczach. Libba Bray też mogła napisać niesamowitą książkę i choć wprawdzie efekt jej pracy nie zasługuje na takie określenie, doceniam starania - to już połowa sukcesu.

Autorka...

Susie | 2010-08-15
Przeczytana: 04 lipca 2010

Zauważyłam tą książkę będąc w Empiku i nabrałam ochoty na przeczytanie jej, lecz nie kupiłam jej wtedy, bo już miałam w planach inną książkę. Później przeczytałam o niej kilka pozytywnych opinii i niedługo potem jednak ją kupiłam.

Akcja rozpoczyna się już od samego początku gdy Gemma jest jeszcze w Indiach. Potem jest spokojniej chociaż jak dla mnie wcale nie mniej ciekawie, gdy główna bohaterka stara się odnaleźć się w nowym miejscu i zrozumieć to co się z nią dzieje. Tajemnicę poznajemy stopniowo tak, że napięcie rośnie. Niektóre rzeczy dzieją się bardzo niespodziewanie. A wyjaśnienie tajemnicy dziennika Mary Dowd było dla mnie wielkim zaskoczeniem. Do tego wszystkiego należy jeszcze dodać istnienie Międzyświata i Zakonu.
Bardzo spodobała mi się ironiczna narracja Gemmy. W ogóle strasznie polubiłam tą bohaterkę. Przede wszystkim nie jest idealna, przeżyła tragedię, ale specjalnie dużo nie użala się nad sobą. Jest bardzo wyrazistą i charakterną osobą. Te jej sarkastyczne komentarze i...

Alicja | 2010-08-07
Przeczytana: 06 sierpnia 2010

Jestem jak urzeczona. Właśnie skończyłam czytać i dalej czuję się jakbym była w odległym świecie, daleko daleko stąd. Szczerze mówiąc nie spodziewałam się, że ta książka jest aż tak magiczna i wyjątkowa.
Nie tylko daje nam doskonały obraz życia, zachowania i obyczajów XIX-wiecznej Anglii. Mamy tu szkołę z internatem, dla dobrze wychowanych i przede wszystkim majętnych panienek z dobrych domów, która uczy jak tańczyć walca, pić herbatę, być damą i przede wszystkim dobrze wyjść za mąż. Doskonale oddaje klimat tak dobrze znany z powieści Austen czy sióstr Bronte.
Ten sznur konwenansów, podziałów klasowych i uprzedzeń.
Ale oprócz tego mamy również historię przyjaźni, miłości, niespełnionych marzeń i przebaczenia.
Do tego spora dawka magii, czarów, czarnych charakterów i ciemnych mocy.
Całość tworzy całkiem zaskakująco-wciągającą mieszankę. Nie mogłam oderwać oczu od tej książki a strony po prostu przemykały pomiędzy moimi palcami. Pochłaniałam historię Gemmy strona po stronie, coraz bardz...

Załóż konto za darmo!

218. rocznica
  • Jana Frey
    45. rocznica
    urodzin
    Pragnąłem mieć siłę,aby wdeptać ich w ziemię i zadać im wielki ból...
  • Karen Blixen
    129. rocznica
    urodzin
    Chodźmy (...) zaryzykujmy niepotrzebnie życie. Bo jeżeli życie ma jakąś wartość, to polega ona na tym, że jej nie ma. Frei lebt wer sterben kann. Wolny żyje ten, kto umie umrzeć.
  • Nick Hornby
    57. rocznica
    urodzin
    Kibice piłki nożnej rozumują w taki sposób: nasze lata, nasze jednostki czasu, zaczynają się w sierpniu i kończą w maju

Znajdź nas na Facebooku