Mroczny sekret

Cykl: Magiczny Krąg (tom 1)
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
7 (2666 ocen i 293 opinie) Zobacz oceny
tłumaczenie
Magda Białoń-Chalecka
A great and terrible beauty
mroczny, sekret, Bray, Magiczny Krąg
Sela9030

Gemma Doyle w niczym nie przypomina swoich rówieśniczek - panien o nienagannych manierach. Po tragedii, która spotyka jej rodzinę w Indiach, uparta i przekorna dziewczyna trafia do londyńskiej Akademii Spence. Czuje się samotna, dręczy ją poczucie winy i nękają wizje przyszłości. Nie jest jednak zupełnie sama... Jej śladem podąża tajemniczy młodzieniec. W Spence Gemma zaprzyjaźnia się z najbardziej wpływowymi dziewczętami, odkrywa w sobie nadprzyrodzone zdolności, a także dowiaduje się o dawnych powiązaniach swojej matki z tajnym stowarzyszeniem nazywanym Zakonem.

źródło opisu: Wydawnictwo Dolnośląskie, 2009

• Ostatnia żona Tudora. Poskromienie królowej
  • Cześć, co słychać?
  • Nasza własna wyspa
  • Większy kawałek nieba
  • Dziewczyna, którą nigdy nie byłam
  • Odyseusze. Gwiazda Morza

Sally Nicholls

Większy kawałek nieba
Krystyna Mirek

8,71 (7 ocen i opinii)
Dziewczyna, którą nigdy nie byłam
Caitlin Moran

Bohaterowie są zmęczeni
Maria Nurowska

8,33 (3 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Zwida | 2011-12-25
Przeczytana: 23 grudnia 2011

Bardzo ciekawa książka, która aż prosi się, by po choćby krótkim odłożeniu, ponownie wziąć ją do ręki, a kiedy już w tej ręce się znajdzie, to robi wszystko, by przeczytać ją do końca - wtedy łaskawie pozwoli nam, byśmy odłożyli ją na półkę, ale oczywiście będzie jeszcze długo siedziała nam w głowie.

Inny świat, przedstawiony spójnie, ciekawie i bez zbędnego kombinowania.

Dominka1 | 2014-02-03
Przeczytana: 08 stycznia 2014

Rzadko zdarza się czytać powieść dla młodzieży czy romans paranormalny ,którego akcja dzieje się w XIX wieku. Ten właśnie szczegół sprawił, że byłam bardzo ciekawa trylogii autorstwa Libby Bray. Autorka w swojej powieści "Magiczny krąg" zabiera nas w podróż do wielu światów. Przez krótki moment zajrzymy do Indii, by potem z egzotycznych uliczek Bombaju wyruszyć do pensji dla dziewcząt w wiktoriańskiej Anglii...To nie jedyne miejsca ,które wraz z bohaterami poznajemy
O czym opowiada „Magiczny krąg”? Początkiem całej historii jest prawdopodobnie najgorszy dzień w życiu szesnastoletniej Gemmy .W swoje urodziny kłoci się z mamą, doświadcza przerażającej wizji, słyszy imię ”Kirke” które budzi jej podskórny lęk… Na tym jednak nie koniec. Na oczach dziewczyny ginie jej matka…Nastolatka pojawia się w Anglii, gdzie trafia do pensji dla dziewcząt…
Bardzo podobał mi się pomysł na poprowadzenie fabuły .Mamy w tej powieści prawdziwe bogactwo wątków i konwencji...

Lenalee | 2010-06-23
Przeczytana: 23 czerwca 2010

Tajemnicza i urzekająca. Jak zaczęłam czytać tę książkę to wręcz nie mogłam się od niej oderwać i pochłonęłam za jednym razem. I w ogóle nie spodziewałam się, że tak mnie zaczaruje. Co prawda książka bardzo przypominała mi pewien film, którego tytułu oczywiście nie pamiętam, ale który bardzo mi się podobał i często oglądam go z wielką przyjemnością. Być może dlatego też jestem tak zachwycona tą książką. Bo niby bardzo przypomina mi ten film, a mimo wszystko jest zupełnie od niego inna i posiada swoją własną, odmienną duszę.

Już na początku książki dostajemy lekcję, że powinniśmy niekiedy, a właściwie zawsze uważać na słowa, które wypadają z naszych ust. Czy to w gniewie, złości, smutku czy rozgoryczeniu. Niekiedy słowa, które wypowiadamy, mogą być tymi ostatnimi, które usłyszy od nas dana osoba. Przekichane, jeżeli wypowiedziane zdania będą tak okrutne, że nigdy nie będziemy mogli wyrzucić ich z pamięci i zawsze będziemy je boleśnie wspominać. Dlatego czasami warto trzymać język...

Dodi | 2012-07-14
Przeczytana: sierpień 2011

Cała seria MAGICZNY KRĄG zagwarantowała mi cudownie spędzone chwile nad lekturą w ubiegłoroczne wakacje. Każda z części potrafi wciągnąć czytelnika w cudowny świat pełen magii i dziewczyńskich sekretów. Dzięki narracji pierwszoosobowej z łatwością możemy wcielić się w rolę Gemmy i wspólnie z nią i jej przyjaciółmi przeżywać jej przygody.
Szczerze polecam

dzosefinn | 2010-08-07
Przeczytana: lipiec 2010

Piękna historia o przyjaźni, pragnieniach młodości, a przede wszystkim o dojrzewających dziewczętach.
Gemma, Felicity, Ann i Pipa to grupa przyjaciółek różniących się między sobą jak ziemia, ogień, woda i powietrze. Każda inna, a za razem wyjątkowa.
Pipa - czarnowłosa piękność o duszy romantyczki.
Felicity - atrakcyjna i zadziorna blondynka, która wie co chce osiągnąć.
Ann...- nie jest ideałem piękna, osamotniona i niezdarna.
Gemma - rudowłosa dziewczyna, uparta i zbuntowana.
Jednak wszystkie połączył "Mroczny Sekret". Pipa zmuszona przez rodziców do zawarcia małżeństwa z 50-letnim, bogatym panem Bumble'm; Felicity - molestowana przez własnego ojca; Ann - sierota, okaleczająca się; Gemma winiąca się za śmierć matki.
Razem starają się pokonywać przeciwności losu. Ich przyjaźń wielokrotnie wystawiana jest na próbę, którą za każdym razem wychodzą obronną ręką.
Książka zauroczyła mnie i z przyjemnością sięgnę po drugi tom z serii "Magiczny Krąg".
Muszę panią Bray pochwalić za...

zabielka | 2014-07-19
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 18 lipca 2014

Dałam książce aż dwie gwiazdki więcej niż powinnam, ponieważ to że ją przeczytałam, było wielkim nieporozumieniem,,, polecono mi niesamowity erotyk,,,, (ten sam tytuł), szkoda tylko że nie podano mi autora, no ale mimo to nie żałuję że ją przeczytałam i może nawet poszukam do mojej biblioteczki kolejnych części trylogii. Książka jest ciekawa, może i trochę przewidywalna, jednak nietuzinkowa, Pozdrawiam zatem i polecam. :)

elenkaa | 2014-03-30
Przeczytana: 30 marca 2014

Książka trochę mnie zaskoczyła. Spodziewałam się czegoś gorszego, a dostałam ciekawą, trochę paranormalną powieść dla młodzieży, na dodatek dziejącą się w epoce wiktoriańskiej. Poznajemy lepiej te czasy i sposób, w jaki kobiety miały się zachowywać. Miały nie myśleć, ładnie wyglądać, ładnie zachowywać się i oczywiście stawiać męża i jego potrzeby na pierwszym miejscu, a o własnych potrzebach nie było mowy. Poznajemy kilka nastolatek, które pod przybraniem uprzejmości i elegancji skrywają mroczne sekrety i mają problemy. Do tego dochodzi wątek paranormalny.

Powieść trzyma w napięciu do samego końca i po ostatnich wydarzeniach aż się chce sięgnąć po następne części. Nie jest to typowa powieść dla nastolatków obecnie (ostatnio pojawiają się same romanse dziejące się w przyszłości lub książki z wampirami/wilkołakami). Tutaj po prostu pojawia się magia. Polecam wszystkim!

lacerta | 2014-04-26
Na półkach: Rozczarowały, Przeczytane
Przeczytana: 26 kwietnia 2014

Nie mogę powiedzieć, że książka mi się nie spodobała, ale nie mogę również stwierdzić, że książka jest świetna. Po przeczytaniu mam do niej stosunek raczej obojętny.
Umiejscowienie akcji w czasach wiktoriańskich i trochę zjawisk paranormalnych wydawało mi się ciekawym połączeniem. Z tym drugim czynnikiem autorka poradziła sobie całkiem nieźle, z tym pierwszym, niestety znacznie gorzej. Jedyna "wiktoriańska" rzecz w tej powieści to chyba gorset. Sytuacje oraz wymowa bohaterów sprawiała, że czytelnik zupełnie nie może odczuć tego klimatu. Miał być XIX wiek, a wyszedł XXI.

zuzaneczka1050 | 2013-12-06
Na półkach: Trylogie, Przeczytane

Książka jest przepiękna i magiczna. Niektórzy nie lubią epoki wiktoriańskiej. Lecz ta opowieść naprawdę zasługuje na miliony czytelników. Jednym z nich jestem ja z czego bardzo się cieszę, gdyż książka zmieniła trochę moje podejście do świata. Gemma udowadnia nam, że nie warto kłócić się ze swoimi najbliższymi, ani z nikim innym, ponieważ nigdy nie wiadomo kiedy widzimy tę osobę po raz ostatni. Dziewczyna szczerze mówiąc była na początku trochę arogancka, ale jedno zdanie i ta ostania chwila zmieniły wszystko. Gdy Gemma trafia do akademii Spence dla młodych panien. Poznaje Felicyty, Pippe i Ann. Wszystkie mają inne charaktery. Ann bardzo spokojna, opanowania i nieśmiała. Felicyty wie jak zawsze postawić na swoim, a Pippa może czasami arogancka, za to głowę ma pełną marzeń. A Katrik?...

Morenka | 2012-06-13
Przeczytana: 13 czerwca 2012

Fajnie było się przeniść do czasów wiktoriańskich :) Autorka stworzyła dobre i ciekawe postacie. W fabule nie brak śmiesznych momentów, jak i budzących grozę :) Po za tym bardzo wciąga :)