Awaria uczuć

Wydawnictwo: Replika
978-83-7674-032-4
matylda, miłość, romans
Evelline

Los wydaje się sprzyjać Matyldzie. Jest młoda (wciąż jeszcze), kochana (choć bez pierścionka na palcu), odnosi sukcesy zawodowe. Jej życie płynie bez większych wstrząsów, dokładnie tak, jak sobie zaplanowała. W pewnym momencie okazuje się jednak, że los przygotował dla niej niespodziankę. Oto nagle po koleżeńskim zjeździe stabilna życiowa konstrukcja zaczyna chwiać się w posadach: ukochany Paweł wyjeżdża na roczny kontrakt zagraniczny i zrywa kontakt, ona sama zaczyna cierpieć na dziwne dolegliwości żołądkowe, rzekoma przyjaciółka okazuje się być wrogiem, a zamiast awansu dostaje wypowiedzenie z pracy. Jakby tego było mało, w jej życiu pojawia się dawna miłość... Czy Matyldzie uda się na nowo ułożyć sobie życie?

Kasiek | 2014-12-07
Przeczytana: 07 grudnia 2014

Po przeczytaniu recenzji tej książki miałam świadomość, że jest to kolejna, powtarzająca się historia o współczesnej kobiecie sukcesu, której w pewnym momencie jej poukładanego życia, cały świat staje na głowie. Wiedziałam, że raczej niczym mnie nie zaskoczy, a zakończenie będzie przewidywalne i tak też się stało. Niemniej jednak była to bardzo przyjemna lektura, przede wszystkim ze względu na poczucie humoru autorki i lekkie podejście do wielu życiowych sytuacji. Książkę czyta się lekko i szybko, no i z uśmiechem na twarzy.

Bardzo ciepła i optymistyczna historia, która mogła przydarzyć się każdej z nas. Opowieść o szukaniu własnego szczęścia, które często mamy przed oczyma, ale które nie zawsze dostrzegamy. Idealna na letnie wieczory, polecam

merry | 2013-11-27
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, [52] 2013
Przeczytana: 27 listopada 2013

„Awarię uczuć” zarekomendowała mi przyjaciółka, której książka bardzo się spodobała. Po przeczytaniu opisu stwierdziłam, że z pewnością mi również przypadnie do gustu i nie pomyliłam się.

Historia dotyczy młodej kobiety- Matyldy. Na pierwszy rzut oka jej życie jest idealne. Wspaniały chłopak, świetna praca w dużej firmie w stolicy, dobre koleżanki. Żyć nie umierać. Niestety, pewnego dnia wszystko wywraca się do góry nogami. Paweł (ukochany bohaterki) musi wyjechać na rok za granicę, koleżanki zaczynają się podejrzanie zachowywać, a do tego Matylda dowiaduje się, że jest w ciąży. Kilka dni później zamiast awansu dostaje wypowiedzenie z pracy. Jak z tą sytuacją poradzi sobie Matylda?

„Awaria uczuć” jest świetną książką na odstresowanie. Napisana przyjemnym stylem. Nie za długa. Taka w sam raz, żeby usiąść w fotelu i dać się porwać opowieści aż do samego jej końca. Historia, jak można się domyślić, jest z happy-endem. Wszystko kończy się dobrze. To mogę zdradzić. Mimo, że wiele...

Insomnia | 2013-08-12
Przeczytana: sierpień 2013

Ot lekka lektura, może nieco banalna, ale przyjemna. Typowe babskie czytadło. Żal mi się zrobiło Matyldy, kiedy wszystko w jednym momencie jej się posypało. Książka życiowa, szkoda tylko, że w prawdziwym życiu nie zawsze wszystko tak się dobrze kończy jak tutaj.
Jednak nie żałuję, że przeczytałam całą 'Awarię uczuć', nie żałuję, że po nią sięgnęłam, pozycja w sam raz na leniwe wieczory.

| 2010-09-10

Wiele kobiet w dzisiejszych czasach na pierwszym miejscu stawia sobie karierę zawodową. Mężczyźni mogą być obecni w życiu tych młodych osób ale i nie muszą. Wszystko zależy od tego, czy pozwolą oni swojej partnerce skupić się tylko i wyłącznie na pracy. O dzieciach nie ma już w ogóle mowy, bo by tylko przeszkadzały. Zajście w ciążę bardzo często jest dla Karierowiczki równoznaczne ze stratą posady. Szefowie uważają, że skoro ich pracownica jest młodą mamą, to dużo luźniej będzie traktować obowiązki w firmie. Po części jest to oczywiście prawdą, jednak w takim przypadku pracodawcy powinni brać pod uwagę całościowe podejście przyszłej mamy do swoich zawodowych obowiązków. Czasami przez takie wyrzucenie ciężarnej dla zasady bywa dla zakładu pracy niezbyt korzystne, ponieważ na własne życzenie stracili jednego z lepszych pracowników. Podobny przebieg wydarzeń ma miejsce w książce Joanny Kruszewskiej pod tytułem "Awaria uczuć".

Matylda jest kobietą dążącą do postawionych sobie celów....

Monika KanapaLiteracka | 2013-07-17
Przeczytana: 17 lipca 2013

Książka jest co by nie było życiowa. Myślę, że jest nadmiar kobiet, które się borykały/borykają z takim samym problemem (chociaż mam nadzieję, że się mylę). Jak wiele kobiet obecnie karierę stawia ponad dom, rodzinę i najbliższych? Jak wiele zatraca się w pracy żyjąc tylko za swoim biurkiem i nie potrafiąc wyluzować kiedy już zza niego wyjdą? Na pewno tak właśnie ma główna bohaterka Matylda, która jest krótkowidzem nie tylko w dosłownym tego słowa znaczeniu. Piękna, mądra, dobra, zabawna, przyjacielska, a głupia jak nie wiem pod właśnie tym względem. Ale przychodzi czas otrzeźwienia, obudzenia i przetarcia szkieł na nosie. Brutalny w jej przypadku, ale jaki potrzebny. I wtedy zaczyna się cała masa zdarzeń, perypetii i przemyśleń, które są opisane w bardzo fajny, swobodny i bez zbędnych dramatów sposób. I może trochę się rozpędziłam, ale chyba każda z nas znajdzie w tej Matyldzie mniejszy, bądź większy kawałek siebie. Ja osobiście znalazłam i to całkiem spory... Przynajmniej w tej...

secret | 2011-04-27
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, Ulubione

Jedni oczekują, że czytając 23467 książkę wstrzelą się w jakaś nadzwyczajną fabułę. Nie biorą pod uwagę tego, że każda książka jest do siebie podobna bo opowiada o życiu. Niektóre sytuacje nie wydają się nam nadzwyczajne bo przebrnęliśmy przez to w rzeczywistości, czy może ktoś z naszych znajomych był w podobnej sytuacji. Inni zaś nie znają tego z autopsji i bardzo chętnie bez obciążania głowy, bez zbędnych, ciężkich refleksji połykają akurat tę książkę w oka mgnieniu zapoznając się z czymś innym o co tylko delikatnie się otarli, poprzez krótkie słowa. Każda z książek ma swoje odrębne atuty i walory. Jeżeli nie fabuła to język, który dla mnie jest niezwykły, sposób uchwycenia, bo w książce nie ma głębokiego, nieodwracalnego żalu, czarnej, pustej rozpaczy, nie jest też przepełniona krzykliwym smutkiem, więc dlatego to wzbudza błogość i jest taka 'szybka' do połknięcia. Niestety są zawsze tylko dwa wyjścia; zakończenie szczęśliwe lub porażająco krzywdzące. A czego pragną kobiety? Bo...

lulu | 2012-02-08
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 07 lutego 2012

Młodzi ludzie, niby dorośli, ukierunkowani,a jednak nie do końca przekonani do swoich wyborów, przekonują się co w życiu jest ważne.
Książka o tym, że sukces zawodowy czasem zakłada nam klapki na oczy i tracimy z widoku prawdziwe perspektywy.
Młodzi ludzie odkrywają co i kto jest najważniejszy, weryfikują się przyjaźnie a mała istotka, która rośnie pod sercem głównej bohaterki zmienia otaczających ludzi.

Bardzo przyjemna lektura.

KiNGa | 2015-05-03
Przeczytana: 03 maja 2015

„Awaria uczuć” to w dużej mierze opowieść o porzuconej kobiecie w ciąży i na tym można by opis zakończyć. Matylda i Paweł mają wszystko zaplanowane, najpierw kariera, pozycja, pieniądze, a potem ślub i rodzina. Paweł ma wyjechać na roczny kontrakt zagranicę, Matylda ma awansować w pracy, wszystko jest zgodnie z planem, aż do momentu, w którym okazuje się, że Matylda jest w ciąży. Matylda dzięki „życzliwej” przyjaciółce traci pracę, Paweł jest wściekły na to, że burzy to jego plany życiowe i wyjeżdża. Matylda przemyśli swoje życie i odkryje, że są inne jego aspekty i wartości, poza robieniem kariery. Do Pawła dociera, że to do czego tak dążył nie daje mu szczęścia, bo teraz myśli już innymi kategoriami. Wystarczy mała ingerencja Karoliny – siostry Matyldy – i Paweł ma wreszcie pretekst żeby wrócić i żyli długo itd.

Kachusek | 2015-02-05
Przeczytana: 05 lutego 2015

Czyta się lekko, niby jest o uczuciach ale jakoś tak bez większych emocji.. Trochę zbyt cukierkowy język, dodatkowo stylizowany na wyluzowany. No i ten urwany wątek Patryka pozostawionego na pastwę losu.. Ogólnie wyszło nieszczególnie ;)