Znów mnie pokochaj

Wydawnictwo: Replika
978-83-76740-49-2

Współczesna polska powieść opowiadająca o romantycznej miłości, która ma szansę odrodzić się po latach. Małgorzata i Piotr ułożyli sobie życie, choć nigdy tak naprawdę o sobie nie zapomnieli. Małgorzata przeżywa kryzys w małżeństwie i wybiera się z synem na wymarzone wakacje; Piotr wyjeżdża za granicę, by rozpocząć nowe życie i odciąć się od przeszłości. Przypadkowe spotkanie w samolocie lecącym do Egiptu może odmienić ich życie. Jednak przeszłość pełna jest niedomówień, które mogą rozdzielić ich po raz kolejny…

Mollinka_90 | 2016-10-06
Przeczytana: 06 października 2016

Jeśli w przyniesionym przeze mnie z biblioteki stosiku, goszczą polskie autorki, to jest zasługa pań bibliotekarek, które podtykają mi pod nos różne "perełki" z naszego podwórka. Ja zdecydowanie unikam rodzimej literatury kobiecej, ale czasem daję szansę, a nuż zmienię zdanie, przypadkowo odkryję jakąś polską Norę Roberts i zacznę zaczytywać się w powieściach, których bohaterowie będą nosili "swojskie" imiona, a akcja osadzona będzie w naszym pięknym kraju? Naprawdę, byłoby fajnie, ale nie tym razem. Po lekturze "Znów mnie pokochaj" Anna Siwek niestety nie zaliczy się do moich ulubionych autorek.

Powieść miała być pewnie czymś na kształt studium przypadku, który rządzi nieraz naszym życiem. Pomysł jak najbardziej dobry. Bohaterowie - Piotr i Małgorzata - pokochali się kiedyś prawdziwą miłością, lecz nieporozumienia zniszczyły rodzące się uczucie. On pozostał sam z bolesną przeszłością, ona wyszła za mąż i urodziła syna. Od dziewięciu lat kobieta tkwi w małżeństwie, w którym...

allison | 2013-07-16
Na półkach: Przeczytane, Prezenty, Rok 2013
Przeczytana: 16 lipca 2013

Dobrze skonstruowana powieść obyczajowa z wątkiem miłosnym na pierwszym planie; co prawda lekka i przewidywalna, ale czyta się ją z przyjemnością.
W odróżnieniu od wielu wydawanych ostatnio polskich powieści z niższych półek, książka Anny Siwek nie razi infantylizmem i pretensjonalnością.

To lektura odprężająca, doskonała na letni dzień, jeśli chce się go spędzić przyjemnie, niezobowiązująco i bez wysiłku intelektualnego.

Kiwi_Agnik | 2013-07-25
Przeczytana: 25 lipca 2013

Bardzo ciekawa książka, która wciąga już od pierwszej strony, po prostu nie mogłam się oderwać od czytania.

Historia pełna miłości i ciepła. W pewnych momentach aż zazdrościłam głównej bohaterce miłosnych perypetii.

Polecam każdej romantyczce (i nie tylko)!

kajsa | 2012-01-21
Przeczytana: 21 stycznia 2012

Książka bardzo przeciętna, przewidywalna.
Historia miłości bohaterów mało przekonująca.
Zachęcona opiniami, że każda kobieta coś w niej znajdzie dla siebie,
i ja postanowiłam poszukać. Bez rezultatu.
A...i jeszcze język, bardzo bardzo kanciasty

miki24gr | 2012-11-23
Przeczytana: 23 listopada 2012

Bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie ta niepozorna polska powieść, chociaż podeszłam do niej sceptycznie-ot, kolejne nieciekawe czytadło. Fabuła co prawda dość banalna, ale dobrze opisana i wartko się dziejąca. Zachwyciłam się tym, że w listopadowy wieczór mogłam powrócić z tą książką do miłych chwil spędzonych w Egipcie- bardzo barwnie i prawdziwie oddany klimat egipskich wakacji. Ponadto książka napisana bardzo ładną polszczyzną. I końcowy efekt- lekka, ale przyjemna lektura na zimowe wieczory.

jula_1 | 2014-09-16
Na półkach: 2015, Polskie, Przeczytane, Ulubione
Przeczytana: 11 września 2014

Książka była dosyć gruba około 300 stron. Szczerze przeczytałam ją w trzy dni jednym tchem. Bardzo mi się spodobała. Kobieta 30 letnia, której małżeństwo nie przypomina tego co było dawniej. Mąż pracoholik, uczucie jego do niej jakby wygasło. W ogóle prawie ze sobą nie rozmawiają. Mąż nawet na wakacje nie chce jechać z żoną i synem na wakacje do Grecji. Nie wie, że to będzie jego najgorsza decyzja. Żona w samolocie spotyka swoją dawną miłość. Mężczyznę, z którym przeżyła wielką miłość, ale coś im przeszkodziło i została niewyjaśniona sprawa niezakończonego związku. Czy Małgorzata da sobie i swojej prawdziwej dawnej miłości szansę? Czy może wybierze niezbyt szczęśliwe życie u boku swojego męża dla dobra dziecka? Przekonacie się wybierając tą cudowną książkę ;)

MoniS | 2014-10-21
Przeczytana: 21 października 2014

Zawsze dobrze sie zastanowie zanim dam ksiazce niska ocene ze wzgledu na to ze to wkoncu nie takie proste zeby napisac cos co ma przyslowiowe rece i nogi. Tym razem jednak nie moge dac wiecej niz te 4 gwiazdki. Powiesc daloby sie skrocic o polowe i nic by na tym nie ucierpiala. Wystapilo tu 'lanie wody', miejscami juz nawet tracilam cierpliwosc ale stwierdzilam ze juz ja skoncze skoro zaczelam. Raczej nie siegne juz po ksiazki tej autorki.

atram_78 | 2010-07-26
Przeczytana: 25 lipca 2010

Bardzo fajna polska powieść zupełnie nieznanej autorki.
Książka powinna przypaść do gustu zwłaszcza kobietom, chociaż panowie też znajdą tam coś dla siebie.
Powieść jest napisana ładnym językiem i rzeczywiście bardzo wciąga. Czytając miałam wrażenie, że razem z bohaterami przebywam na urlopie w Egipcie. I to wszystko za jedyne 29 zł! ;)
Polecam na lato i nie tylko!

Moja ocena: 4,5/6

Gabriela | 2011-11-17
Przeczytana: 15 listopada 2011

Bardzo podobała mi się trzecia juz z kolei czytana ksiązka tej autorki.
Nie zawiodłam się

Kasiek | 2014-05-29
Przeczytana: 29 maja 2014

Lekka i przyjemna lektura, ale dość przewidywalne zakończenie.