Okładka książki Dlaczego ona?

Dlaczego ona?

kobieta, romans, zdrada, rodzina
typ
papier
malineczka74
7,21 (80 ocen i 27 opinii)

Opis książki

Czasem wystarczyłoby wykreślić z kalendarza jeden dzień, jedną godzinę, jedno spotkanie, a życie potoczyłoby się zupełnie inaczej... Wydawałoby się, że Małgorzata i Krzysztof tworzą parę idealną: ona – zadbana, energiczna i wyrozumiała domatorka, on – elegancki mecenas, czuły mąż i doskonały ojciec, zapewniający rodzinie dostatnie, wręcz luksusowe życie. I wszystko byłoby cudowne, gdyby nie ta d...

Wydawałoby się, że Małgorzata i Krzysztof tworzą parę idealną: ona – zadbana, energiczna i wyrozumiała domatorka, on – elegancki mecenas, czuły mąż i doskonały ojciec, zapewniający rodzinie dostatnie, wręcz luksusowe życie. I wszystko byłoby cudowne, gdyby nie ta druga. Kobieta, o której Krzysztof nie potrafi zapomnieć.
Kiedy podwójne życie Krzysztofa wychodzi na jaw, Małgorzata postanawia walczyć o swoją rodzinę i szczęście u boku męża. Ten natomiast – rozdarty między miłością do żony a kochanki – już wkrótce będzie musiał odpowiedzieć sobie na pytanie, które z tych dwóch uczuć jest silniejsze.
Do czego kobieta jest w stanie się posunąć, by zatrzymać przy sobie mężczyznę swojego życia?
Na ile stać kochankę, której partner wciąż wraca myślami do innej?

źródło opisu: strona wydawcy

Polecamy

Opinie czytelników
kajsa | 2013-02-10
Przeczytana: 10 lutego 2013

Dwoje młodych ludzi spotyka się całkiem przypadkiem...przypadkowy seks, przypadkowa ciąża i małżeństwo też przypadkowe, no bo nie z wzajemnej miłości,bardziej z przeświadczenia,że tak wypada.
Kolejna ciąża,kolejne dziecko i tych dwoje, których niewiele łączy poza troską o potomstwo. Żyją ze sobą wiele lat, budują dom, wychowują dzieci,trwają w związku niedającym szczęścia obojgu.
I nagle zjawia się ona...młodsza,atrakcyjniejsza,wykształcona i samotna.Rozpala żądze i serce mężczyzny, nie na tyle jednak,by odszedł od rodziny.
Żona,mimo iż wie o zdradzie,nie przyznaje się do tego w obawie przed utratą czegoś, co może nieporywające i piękne,ale na pewno stabilne.
Jeden incydent ze starszym synem w roli głównej wywraca do góry nogami świat rodziny Nowaków i całkowicie niszczy tę misternie budowaną przez wiele lat konstrukcję. Czy rzeczywiście?

Książka Barbary Sęk zrobiła na mnie duże wrażenie.To wnikliwa analiza sytuacji rodziny, która doświadcza rozpadu. Ukazuje reakcje poszczególnych jej...

miki24gr | 2014-01-18
Przeczytana: 18 stycznia 2014

Zabierałam się za lekturę tej powieści bardzo sceptycznie nie spodziewając się, by tak młoda pisarka zdołała w dojrzały sposób rozprawić się z problemem rozpadu małżeństwa o wieloletnim stażu. Muszę przyznać, że pod tym względem mile się rozczarowałam...Tematyka zdrady, trójkąta, miłości i odpowiedzialności w małżeństwie potraktowana została wyczerpująco i ciekawie, chociaż bardziej w formie relacji niż oceny. Akcja książki wciąga, sylwetki bohaterów są czytelne. Może tylko zbyt rozwlekle jest wszystko opisywane- zdecydowanie nie mogłam doczekać się przyspieszenia i zakończenia...Przeględzona;))...Mogłoby być z 200 stron mniej, tym bardziej, że bardzo zbity i drobny druk nie ułatwiał czytania. Nie jestem też zachwycona językiem- zbyt prostacki i chwilami wulgarny. Mimo tych minusów nie żałuję czasu poświęconego tej książce i polecam ją!

Kasia | 2013-02-05
Przeczytana: 05 lutego 2013

Świetna. Książkę czyta się jednym tchem. Nie ukrywam, że potrafiła ze mnie wydusić łzy i to nie raz. Z gatunku obyczajowych, psychologicznych. Każda z postaci barwnie ukazana. Zachwycający debiut, dlatego serdecznie polecam.

Koneser | 2012-11-07
Przeczytana: 07 listopada 2012

Dobra, czasami nawet bardzo dobra lektura. Filmowa narracja nie sprawia problemu czytającemu, wręcz przeciwnie gwarantuje wielką frajdę. Poszczególne sceny i dialogi bardzo żywo, naturalnie napisane. Książka, którą śmiało można nazwać psychologiczną. Postaci wyraziste, każda z nich świetnie wykreowana. Powieść, której z pewnością nie zapomnę jutro, lecz będzie trochę we mnie siedzieć. To dobrze. Taką prozę lubię i cenię. Udany debiut, czekam na kolejne książki autorki. Mam nadzieję, że będą.

malineczka74 | 2013-05-27
Przeczytana: 27 maja 2013

W plątaninie namiętności i uczuć wszelakich

Bardzo często sięgam po polską literaturę kobiecą. Bardzo lubię czytać książki rodzimych pisarek, a zwłaszcza kocham, gdy powieść mną totalnie zawładnie. Niedawno udało się to "Bezdomnej" a w ostatni weekend zawojowała mną powieść Barbary Sęk. Lektura okazała się idealna i sprawiła, że nie mogłam się oderwać. Losy pewnej rodziny zafrapowały mnie na amen.

Rodzina Krzysztofa i Małgorzaty powinna być szczęśliwa. Mama, tata i czwórka zdrowych dzieci. Pies, piękny i zadbany dzięki staraniom kobiety dom, spore konto. Brak trosk materialnych, wypielęgnowane ognisko domowe, ale....... to tylko pozory. Parę małżonków połączyła przed laty przypadkowa ciąża Gosi, która jeszcze wtedy była licealistką. Krzysiek postanowił postąpić odpowiedzialnie i szlachetnie. Był ślub, na świat przyszedł pierworodny syn. Lekko nie było, ale jakoś związek trwał. Były słowa o rozstaniu, ale kolejne ciąże żony trzymały rodzinę w kupie. Nagle po kilkunastu latach małże...

MonikaOrłowska | 2013-01-19
Przeczytana: 19 stycznia 2013

Wciągnęło mnie już od pierwszych stron. A potem było jeszcze gorzej, czyli cała sobota z Nowakami. Mięsiste studium zdrady, samo życie, prawdziwe, rewelacyjnie podpatrzone i zapisane. Pełnokrwiści bohaterowie. Kochanka, której chciałoby się wydłubać oko zardzewiałym widelcem, wiarołomny mąż, na którym chciałoby się dokonać innej operacji chirurgicznej, choć byłoby to trudne ze względu na ewidentny brak pewnych narządów, i zdradzona żona, której trudno współczuć.
Mam alergię na opowieści o trójkątach, takie skrzywienie sprzed kilku dekad, kiedy to przedwcześnie dorwałam się do "Pestki" Kowalskiej. Ale tutaj cały wic polega na tym, że "Dlaczego ona?" to historia wielokąta, a może i wielościanu, bo przecież funkcjonuje w kilku wymiarach. Stwierdzenie, że zdrada małżeńska dotyka nie tylko małżonków, to już truizm. Autorka jednak pokazała tę prawdę jak pod mikroskopem, w dużym zbliżeniu i w niebanalny sposób.
Przykro mi, nic mądrzejszego już w tej opinii nie zeznam. Wciąż jestem za bardzo...

aga | 2014-03-21
Przeczytana: 21 marca 2014

Pierwsze moje odczucia po przeczytaniu książki było - Ja pierd... nie.
REWELACJA !!!!!!

Resztę napisze jak ochłonę.

" - Miałeś kiedyś romans?
- Nie. Nie spotkała mnie taka kara. "cyt.str 19

Są książki które zostawiły w moim sercu krwawiącą ranę a w umyśle trwały ślad, miedzy innymi Trylogia "Zakręty losu" Agnieszki Lingas-Łoniewskiej, "Skazaniec" Krzysztofa Spadło, "Dlaczego ona" też do nich należy. Zagłębiając się w tekst znajdzie się coś więcej nich tylko napisane słowa, można znaleźć przesłanie nawet przestrogę.

Nie, nie mogę jeszcze nic więcej napisać, jeszcze za świeże, jeszcze jestem wściekła tak jak często bywało gdy czytałam ta książkę. Jeszcze targają mną niesamowite emocje, jeszcze na samo wspomnienia o tym co przeczytałam mam łzy w oczach.

Trzy dni później.

Książkę czytałam w niesamowitych emocjach, chciałam zrozumieć, potępić, polubić - męża, żonę lub kochankę, niestety nie mogłam. Książkę odkładałam, " rzucałam " nią,...

Cyrysia | 2012-11-08

Czy małżeństwo powinno być związkiem na całe życie? Ślubujemy przed ołtarzem, że będziemy ze sobą „na dobre i złe”, lub „póki śmierć nas nie rozłączy”, ale co dalej począć, gdy miłość wygasa i szukamy szczęścia w ramionach innej osoby?

Krzysztof Nowak, główny bohater powieści ,,Dlaczego ona’’ autorstwa Barbary Sęk, również nie dochował wierności małżeńskiej. Mężczyzna z pozoru wiedzie idylliczne życie. Pracuje, jako prawnik w kancelarii adwokackiej, w której jest także współwłaścicielem. W domu natomiast czeka na niego posłuszna, troskliwa żona Małgosia oraz czworo cudownych dorastających dzieci. Pewnego dnia Krzysztof zatrudnia nową pracownicę Monikę i mimo początkowych oporów, nie potrafi zapanować nad swoimi uczuciami zakochując się w niej do szaleństwa. Nie chce jednak zostawić swojej rodziny, którą również bardzo ceni i kocha, dlatego przez prawie sześć lat żyje w związku poligamicznym mając dwa domy i dwie rodziny. Po kilku latach prawda wychodzi jednak na jaw, gdy nieoczekiwani...

Kasia | 2014-01-03
Przeczytana: styczeń 2014

Książka naładowana emocjami.
Każdy wie o zdradzie, ale wszyscy boją się o niej mówić, żeby życie im się nie wywróciło do góry nogami. Jednak każdy czyn ma swoje konsekwencje w przyszłości, albo bliskiej albo dalekiej.
Jak dla mnie to jedynym minusem książki są wulgaryzmy, dlatego dałam o jedną gwiazdkę mniej.

syla50 | 2014-02-11

Wzbudziła we mnie dużo emocji, a nawet łzy. Chyba za bardzo utożsamiłam się z jedną z bohaterek, choć nic takiego nie przeżyłam i mam nadzieje nie przeżyć. No cóż, nie życzę nikomu takiego Nowaka spotkać na swojej drodze życia.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto