Dlaczego ona?

Wydawnictwo: Replika
978-83-76742-11-3
kobieta, romans, zdrada, rodzina
malineczka74

Czasem wystarczyłoby wykreślić z kalendarza jeden dzień, jedną godzinę, jedno spotkanie, a życie potoczyłoby się zupełnie inaczej... Wydawałoby się, że Małgorzata i Krzysztof tworzą parę idealną: ona – zadbana, energiczna i wyrozumiała domatorka, on – elegancki mecenas, czuły mąż i doskonały ojciec, zapewniający rodzinie dostatnie, wręcz luksusowe życie. I wszystko byłoby cudowne, gdyby nie...

Wydawałoby się, że Małgorzata i Krzysztof tworzą parę idealną: ona – zadbana, energiczna i wyrozumiała domatorka, on – elegancki mecenas, czuły mąż i doskonały ojciec, zapewniający rodzinie dostatnie, wręcz luksusowe życie. I wszystko byłoby cudowne, gdyby nie ta druga. Kobieta, o której Krzysztof nie potrafi zapomnieć.
Kiedy podwójne życie Krzysztofa wychodzi na jaw, Małgorzata postanawia walczyć o swoją rodzinę i szczęście u boku męża. Ten natomiast – rozdarty między miłością do żony a kochanki – już wkrótce będzie musiał odpowiedzieć sobie na pytanie, które z tych dwóch uczuć jest silniejsze.
Do czego kobieta jest w stanie się posunąć, by zatrzymać przy sobie mężczyznę swojego życia?
Na ile stać kochankę, której partner wciąż wraca myślami do innej?

źródło opisu: strona wydawcy

• Salon Wiosenny
  • Rzeka złodziei
  • Samotna gwiazda
  • Ponad wszystko
  • Alicja w krainie czasów
  • Historia zaginionej dziewczynki

8,25 (4 ocen i opinii)
Niezrównani
Alyson Noël

6,13 (8 ocen i opinii)
Halo człowiek. Rozmowy o tym, co ważne
Konrad Kruczkowski

Wielka księga kaca
András Cserna-Szabó , Benedek Darida

8 (1 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Kasiek | 2015-08-22
Przeczytana: 22 sierpnia 2015

Nareszcie dobrnęłam do końca. Nie pamiętam, kiedy ostatnio tak długo czytałam książkę i tak trudno mi to przychodziło, mimo, że książka napisana jest bardzo przystępnie. W sumie to składa się w większości z samych dialogów. Niewiele w niej opisów, czy przemyśleń. Dzięki temu powinno się ją dobrze i szybko czytać i tak też na początku było. Z czasem jednak moje zainteresowanie spadało, a czytanie sprawiało coraz mniej przyjemności.
Książka jest szczegółową analizą układu: on jeden, one dwie - żona i kochanka, a do tego gromada potomstwa. Autorka rozpatruje sytuację z punktu widzenia każdego uczestnika, jego reakcję, poglądy i zachowanie. Urozmaica fabułę mnożąc problemy. Szuka "złotego środka", optymalnego rozwiązania, jednak nie jest to łatwe. Czy może być dobre wyjście z tej sytuacji? Czy można tylko wybrać mniejsze zło? Autorka stara się odpowiedzieć na te pytania, ale czy jej się to udało?

kajsa | 2013-02-10
Przeczytana: 10 lutego 2013

Dwoje młodych ludzi spotyka się całkiem przypadkiem...przypadkowy seks, przypadkowa ciąża i małżeństwo też przypadkowe, no bo nie z wzajemnej miłości,bardziej z przeświadczenia,że tak wypada.
Kolejna ciąża,kolejne dziecko i tych dwoje, których niewiele łączy poza troską o potomstwo. Żyją ze sobą wiele lat, budują dom, wychowują dzieci,trwają w związku niedającym szczęścia obojgu.
I nagle zjawia się ona...młodsza,atrakcyjniejsza,wykształcona i samotna.Rozpala żądze i serce mężczyzny, nie na tyle jednak,by odszedł od rodziny.
Żona,mimo iż wie o zdradzie,nie przyznaje się do tego w obawie przed utratą czegoś, co może nieporywające i piękne,ale na pewno stabilne.
Jeden incydent ze starszym synem w roli głównej wywraca do góry nogami świat rodziny Nowaków i całkowicie niszczy tę misternie budowaną przez wiele lat konstrukcję. Czy rzeczywiście?

Książka Barbary Sęk zrobiła na mnie duże wrażenie.To wnikliwa analiza sytuacji rodziny, która doświadcza rozpadu. Ukazuje reakcje poszczególnych...

miki24gr | 2014-01-18
Przeczytana: 18 stycznia 2014

Zabierałam się za lekturę tej powieści bardzo sceptycznie nie spodziewając się, by tak młoda pisarka zdołała w dojrzały sposób rozprawić się z problemem rozpadu małżeństwa o wieloletnim stażu. Muszę przyznać, że pod tym względem mile się rozczarowałam...Tematyka zdrady, trójkąta, miłości i odpowiedzialności w małżeństwie potraktowana została wyczerpująco i ciekawie, chociaż bardziej w formie relacji niż oceny. Akcja książki wciąga, sylwetki bohaterów są czytelne. Może tylko zbyt rozwlekle jest wszystko opisywane- zdecydowanie nie mogłam doczekać się przyspieszenia i zakończenia...Przeględzona;))...Mogłoby być z 200 stron mniej, tym bardziej, że bardzo zbity i drobny druk nie ułatwiał czytania. Nie jestem też zachwycona językiem- zbyt prostacki i chwilami wulgarny. Mimo tych minusów nie żałuję czasu poświęconego tej książce i polecam ją!

MartaKu | 2016-03-08
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 07 marca 2016

Wow,wow. Nie spodziewałam się takiego zakończenia (ni to szczęśliwe, ni to nieszczęśliwe, ale wszystko rozchrzanione). Książkę czytałam powoli, dawkowałam ją. Po każdym przeczytanym rodzinnym epizodzie miałam mnóstwo przemyśleń. I tak naprawdę irytowali mnie wszyscy dorośli bohaterowie,a raczej ich decyzje i postępowanie. Wszystko,dosłownie wszystko odpoczątku u rodziny Nowaków było do kitu ( włącznie z rodzicami,którzy pozwolili na ślub Krzyśka i Gośki).
Główne przemyślenie jakie mi zostało - egoizm to jedna z najbardziej niebezpiecznych cech człowieka. Egoizm trójki bohaterów tej książki doprowadził do nieszczęścia wielu osób (minimum ósemki )

Kasia | 2013-02-05
Przeczytana: 05 lutego 2013

Świetna. Książkę czyta się jednym tchem. Nie ukrywam, że potrafiła ze mnie wydusić łzy i to nie raz. Z gatunku obyczajowych, psychologicznych. Każda z postaci barwnie ukazana. Zachwycający debiut, dlatego serdecznie polecam.

Marlena | 2016-01-12
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 11 stycznia 2016

Życiowa powieść o trójkącie – kochający mąż, jego cudowna żona i jakże świetna kochanka. Do czego jest zdolna żona, by uratować życie swoje i swojej rodziny? Do czego zdolna jest kochanka, by nie utracić swego mężczyzny? Ból, ciągła walka, nadzieja, rozczarowania. Czyta się szybko i przyjemnie to nie romansidło - to studium rozpadu rodziny i jej sklejania.Ja jestem na TAK..Polecam

Fitnesska | 2015-08-07
Przeczytana: 05 sierpnia 2015

Małgorzata i Krzysztof Nowak są małżeństwem z wieloletnim stażem. Poznali się młodo, a ich pierwsze spotkanie zakończyło się... ciążą. Wspólnie postanowili zająć się dzieckiem i wziąć ślub. On- wzięty prawnik pracujący w kancelarii ojca, ona- niespełniona tancerka pilnująca ogniska domowego. Małgorzata wie, że Krzysztof nie ożenił się z nią z miłości, czuje też, że zagraża jej inna kobieta. Aby zatrzymać męża przy sobie rodzi kolejne dzieci. Para wychowuje ich czworo, a kobieta nie może zajść w następną ciążę. Z zewnątrz ich związek wydaje się być udany, ale tak naprawdę oboje są ze sobą z poczucia obowiązku wobec dzieci- zwłaszcza Krzysztof, który zakochał się bez pamięci w Monice, swojej asystentce. Mężczyzna czuje, że jest w potrzasku, nie potrafi odejść od żony i zdecydować się na związek z Moniką. Z biegiem czasu większość rodziny zdaje sobie sprawę z niewierności Krzyśka, ale wszyscy udają, że nie mają o niej pojęcia- dla dobra rodziny. Sytuacja zmienia się, kiedy Monika...

Koneser | 2012-11-07
Przeczytana: 07 listopada 2012

Dobra, czasami nawet bardzo dobra lektura. Filmowa narracja nie sprawia problemu czytającemu, wręcz przeciwnie gwarantuje wielką frajdę. Poszczególne sceny i dialogi bardzo żywo, naturalnie napisane. Książka, którą śmiało można nazwać psychologiczną. Postaci wyraziste, każda z nich świetnie wykreowana. Powieść, której z pewnością nie zapomnę jutro, lecz będzie trochę we mnie siedzieć. To dobrze. Taką prozę lubię i cenię. Udany debiut, czekam na kolejne książki autorki. Mam nadzieję, że będą.

MonikaOrłowska | 2013-01-19
Przeczytana: 19 stycznia 2013

Wciągnęło mnie już od pierwszych stron. A potem było jeszcze gorzej, czyli cała sobota z Nowakami. Mięsiste studium zdrady, samo życie, prawdziwe, rewelacyjnie podpatrzone i zapisane. Pełnokrwiści bohaterowie. Kochanka, której chciałoby się wydłubać oko zardzewiałym widelcem, wiarołomny mąż, na którym chciałoby się dokonać innej operacji chirurgicznej, choć byłoby to trudne ze względu na ewidentny brak pewnych narządów, i zdradzona żona, której trudno współczuć.
Mam alergię na opowieści o trójkątach, takie skrzywienie sprzed kilku dekad, kiedy to przedwcześnie dorwałam się do "Pestki" Kowalskiej. Ale tutaj cały wic polega na tym, że "Dlaczego ona?" to historia wielokąta, a może i wielościanu, bo przecież funkcjonuje w kilku wymiarach. Stwierdzenie, że zdrada małżeńska dotyka nie tylko małżonków, to już truizm. Autorka jednak pokazała tę prawdę jak pod mikroskopem, w dużym zbliżeniu i w niebanalny sposób.
Przykro mi, nic mądrzejszego już w tej opinii nie zeznam. Wciąż jestem za...

malineczka74 | 2013-05-27
Przeczytana: 27 maja 2013

W plątaninie namiętności i uczuć wszelakich

Bardzo często sięgam po polską literaturę kobiecą. Bardzo lubię czytać książki rodzimych pisarek, a zwłaszcza kocham, gdy powieść mną totalnie zawładnie. Niedawno udało się to "Bezdomnej" a w ostatni weekend zawojowała mną powieść Barbary Sęk. Lektura okazała się idealna i sprawiła, że nie mogłam się oderwać. Losy pewnej rodziny zafrapowały mnie na amen.

Rodzina Krzysztofa i Małgorzaty powinna być szczęśliwa. Mama, tata i czwórka zdrowych dzieci. Pies, piękny i zadbany dzięki staraniom kobiety dom, spore konto. Brak trosk materialnych, wypielęgnowane ognisko domowe, ale....... to tylko pozory. Parę małżonków połączyła przed laty przypadkowa ciąża Gosi, która jeszcze wtedy była licealistką. Krzysiek postanowił postąpić odpowiedzialnie i szlachetnie. Był ślub, na świat przyszedł pierworodny syn. Lekko nie było, ale jakoś związek trwał. Były słowa o rozstaniu, ale kolejne ciąże żony trzymały rodzinę w kupie. Nagle po kilkunastu latach...