Dlaczego ona?

978-83-76742-11-3
kobieta, romans, zdrada, rodzina
literatura piękna
malineczka74

Czasem wystarczyłoby wykreślić z kalendarza jeden dzień, jedną godzinę, jedno spotkanie, a życie potoczyłoby się zupełnie inaczej... Wydawałoby się, że Małgorzata i Krzysztof tworzą parę idealną: ona – zadbana, energiczna i wyrozumiała domatorka, on – elegancki mecenas, czuły mąż i doskonały ojciec, zapewniający rodzinie dostatnie, wręcz luksusowe życie. I wszystko byłoby cudowne, gdyby nie...

Wydawałoby się, że Małgorzata i Krzysztof tworzą parę idealną: ona – zadbana, energiczna i wyrozumiała domatorka, on – elegancki mecenas, czuły mąż i doskonały ojciec, zapewniający rodzinie dostatnie, wręcz luksusowe życie. I wszystko byłoby cudowne, gdyby nie ta druga. Kobieta, o której Krzysztof nie potrafi zapomnieć.
Kiedy podwójne życie Krzysztofa wychodzi na jaw, Małgorzata postanawia walczyć o swoją rodzinę i szczęście u boku męża. Ten natomiast – rozdarty między miłością do żony a kochanki – już wkrótce będzie musiał odpowiedzieć sobie na pytanie, które z tych dwóch uczuć jest silniejsze.
Do czego kobieta jest w stanie się posunąć, by zatrzymać przy sobie mężczyznę swojego życia?
Na ile stać kochankę, której partner wciąż wraca myślami do innej?

źródło opisu: strona wydawcy

źródło okładki: strona wydawcy

Mmalina | 2018-08-14

Rewelacyjna książka. Bardzo polecam.

ogarbejbe | 2018-07-22
Przeczytana: 21 lipca 2018

Nieco przegadana, ale dość ciekawa historia rodziny w której ojciec posiada kochankę. Poznajemy ich emocje i odczucia. Ale mniejscami nudzi.

Ewa | 2017-01-16
Przeczytana: 15 stycznia 2017

..dziwnie to czasem jest z czytaniem... Od pierwszych stron nie podobał mi się styl Autorki (mało swobodny, nienaturalny, jakby na siłę szukała słów, by niektórych nie nadużywać). Narrator niby wewnątrz świata, a jakoś z boku, na dystans, niby wie wszystko o bohaterach, siedzi im w sercu i w głowie (i w łóżku), a niekiedy tytułuje ich nazwiskami..
No i bohaterowie. Mam wrażenie, że każdy na swój sposób denerwujący. Zdradzana żona, która nic nie robi. Zdesperowana kochanka, która nie zważając na innych usidla mężczyznę. Wrażliwy facet, który nie umie podjąć decyzji. Wielkoduszny ojciec-teść, który nic nie widzi.... Może to właśnie prawdziwe w tym braku oczywistości... Książka denerwująca. Co nie zmiena faktu, że poświęciłam pół niedzieli, żeby ją wreszcie doczytać do końca:)
..dziwnie jest z tym czytaniem

emilka | 2016-11-02
Przeczytana: 01 listopada 2016

Książka bardzo bliska mojemu sercu....Początki trochę się ciągną i miałam już chęci odłożyć książkę na bok ale po przeczytaniu paru recenzji postanowiłam, że wytrwam...i po parunastu kolejnych stronach wciągnęło mnie tak, że mogłam nie spać, nie jeść, nie wychodzić byleby ją skończyć:)

Małgorzata i Krzysztof tworzą szczęśliwą, idealną parę...ona zadbana, elegancka, energiczna domatorka.
On to elegancki mecenas, dobry mąż i doskonały ojciec.
Mają dzieci, prowadzą dom, wszystko wydaje się być dobrze, aż znajduje kochankę.
Bardzo dobra, ciekawa książka wciąga szybko, akcja dobra, w dobrym stylu napisana powieść poruszająca za serce.
Czytałam z dużym zainteresowaniem, wciągająca i życiowa książka nie zawiodła mnie.

Aga_Lk | 2016-05-09
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 09 maja 2016

Książka przedstawia historię żonatego mężczyzny uwikłanego w romans.
Mężczna wpada w postrzask swoich uczuć i sam nie wie, z którą z nich jest szczęśliwy. Z żoną tworzą rodzinę, mają dzieci, dom... z kochanką łączy go spontaniczne uczucie, odskocznia od dnia codziennego, beztroska... Kochanka jest zawięta i wszelkimk swoimi urokami i atutami próbuje przechylić miłość mężczyzny na swoją stronę.
Po kilku latach trwania romansu rodzina Krzysztofa dowiaduje się całej prawdy...
Mężczyzna dokknuje dramatycznego wyboru, który z jego punktu widzenia da mu szczęście... ale czy Krzysztof wie co to tak naprawdę znaczy szczęście?
Wciągająca historia burzliwego romansu a także wzajemnych uczuć głównych bohaterów.
Całkiem sympatyczna pozycja do przeczytania.

Mbombolona | 2016-03-09

Po fantastycznej książce "Miłość na szkle" chciałam koniecznie przeczytać drugą książkę p. Sęk. Znowu się nie zawiodłam: wciągająca,dająca do myślenia, rozśmieszająca i wyciskająca łzy zarazem. Jedyne do czego mogę się przyczepić do zakończenie. Pozostawiło ono niedosyt, jakby było urwane w pół zdania. Biorąc pod uwagę, że powieść ma prawie 500 stron, zakończenie mogłoby być bardziej rozbudowane. Niemniej jednak polecam, książka zrobiła na mnie duże wrażenie.

MartaKu | 2016-03-08
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki, 2016
Przeczytana: 07 marca 2016

Wow,wow. Nie spodziewałam się takiego zakończenia (ni to szczęśliwe, ni to nieszczęśliwe, ale wszystko rozchrzanione). Książkę czytałam powoli, dawkowałam ją. Po każdym przeczytanym rodzinnym epizodzie miałam mnóstwo przemyśleń. I tak naprawdę irytowali mnie wszyscy dorośli bohaterowie,a raczej ich decyzje i postępowanie. Wszystko,dosłownie wszystko odpoczątku u rodziny Nowaków było do kitu ( włącznie z rodzicami,którzy pozwolili na ślub Krzyśka i Gośki).
Główne przemyślenie jakie mi zostało - egoizm to jedna z najbardziej niebezpiecznych cech człowieka. Egoizm trójki bohaterów tej książki doprowadził do nieszczęścia wielu osób (minimum ósemki )

Pietruszka | 2016-01-26

"Polowałam" na tą książkę dosyć długo, ale w końcu się udało...

Wbrew pozorom, to nie jest typowa książka o małżeńskim trójkącie. Historia tu ukazana ma głębsze dno. Nie chodzi o męża, żonę i kochankę. Nie chodzi tu o kobiety. Moją uwagę przykuł mąż, ojciec czwórki małżeńskich dzieci, który nie może się zdecydować, które życie wybrać - małżeńskie, do którego został niejako zmuszony swoim poczuciem obowiązku, czy bycie z kochanką, która naprawdę go kocha i którą on też kocha...
Pięć lat trwania w zawieszeniu, pięć lat oszukiwania obu rodzin, ale chyba najbardziej uderza w tym wszystkim oszukiwanie samego siebie.
W tej książce - paradoksalnie - najmniej "winna" jest kochanka.
Ona jedna kocha Krzysztofa i jest w stosunku do niego uczciwa. Bo czy można nazwać uczciwą żonę, która z obawy przed samotnością, znalazła metodę na zatrzymanie męża w ten sposób, że zachodzi w ciążę? Czy można nazwać uczciwym mężczyznę, który przez 5 lat stwarza pozory dobrego ojca (któż z nas nie chciałby...

Marlena | 2016-01-12
Przeczytana: 11 stycznia 2016

Życiowa powieść o trójkącie – kochający mąż, jego cudowna żona i jakże świetna kochanka. Do czego jest zdolna żona, by uratować życie swoje i swojej rodziny? Do czego zdolna jest kochanka, by nie utracić swego mężczyzny? Ból, ciągła walka, nadzieja, rozczarowania. Czyta się szybko i przyjemnie to nie romansidło - to studium rozpadu rodziny i jej sklejania.Ja jestem na TAK..Polecam