Dlaczego ona?

kobieta, romans, zdrada, rodzina
typ
papier
malineczka74
7,38 (91 ocen i 27 opinii)

Opis książki

Czasem wystarczyłoby wykreślić z kalendarza jeden dzień, jedną godzinę, jedno spotkanie, a życie potoczyłoby się zupełnie inaczej... Wydawałoby się, że Małgorzata i Krzysztof tworzą parę idealną: ona – zadbana, energiczna i wyrozumiała domatorka, on – elegancki mecenas, czuły mąż i doskonały ojciec, zapewniający rodzinie dostatnie, wręcz luksusowe życie. I wszystko byłoby cudowne, gdyby nie...

Wydawałoby się, że Małgorzata i Krzysztof tworzą parę idealną: ona – zadbana, energiczna i wyrozumiała domatorka, on – elegancki mecenas, czuły mąż i doskonały ojciec, zapewniający rodzinie dostatnie, wręcz luksusowe życie. I wszystko byłoby cudowne, gdyby nie ta druga. Kobieta, o której Krzysztof nie potrafi zapomnieć.
Kiedy podwójne życie Krzysztofa wychodzi na jaw, Małgorzata postanawia walczyć o swoją rodzinę i szczęście u boku męża. Ten natomiast – rozdarty między miłością do żony a kochanki – już wkrótce będzie musiał odpowiedzieć sobie na pytanie, które z tych dwóch uczuć jest silniejsze.
Do czego kobieta jest w stanie się posunąć, by zatrzymać przy sobie mężczyznę swojego życia?
Na ile stać kochankę, której partner wciąż wraca myślami do innej?

źródło opisu: strona wydawcy

źródło okładki: strona wydawcy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
kajsa | 2013-02-10
Przeczytana: 10 lutego 2013

Dwoje młodych ludzi spotyka się całkiem przypadkiem...przypadkowy seks, przypadkowa ciąża i małżeństwo też przypadkowe, no bo nie z wzajemnej miłości,bardziej z przeświadczenia,że tak wypada.
Kolejna ciąża,kolejne dziecko i tych dwoje, których niewiele łączy poza troską o potomstwo. Żyją ze sobą wiele lat, budują dom, wychowują dzieci,trwają w związku niedającym szczęścia obojgu.
I nagle zjawia się ona...młodsza,atrakcyjniejsza,wykształcona i samotna.Rozpala żądze i serce mężczyzny, nie na tyle jednak,by odszedł od rodziny.
Żona,mimo iż wie o zdradzie,nie przyznaje się do tego w obawie przed utratą czegoś, co może nieporywające i piękne,ale na pewno stabilne.
Jeden incydent ze starszym synem w roli głównej wywraca do góry nogami świat rodziny Nowaków i całkowicie niszczy tę misternie budowaną przez wiele lat konstrukcję. Czy rzeczywiście?

Książka Barbary Sęk zrobiła na mnie duże wrażenie.To wnikliwa analiza sytuacji rodziny, która doświadcza rozpadu. Ukazuje reakcje poszczególnych...

miki24gr | 2014-01-18
Przeczytana: 18 stycznia 2014

Zabierałam się za lekturę tej powieści bardzo sceptycznie nie spodziewając się, by tak młoda pisarka zdołała w dojrzały sposób rozprawić się z problemem rozpadu małżeństwa o wieloletnim stażu. Muszę przyznać, że pod tym względem mile się rozczarowałam...Tematyka zdrady, trójkąta, miłości i odpowiedzialności w małżeństwie potraktowana została wyczerpująco i ciekawie, chociaż bardziej w formie relacji niż oceny. Akcja książki wciąga, sylwetki bohaterów są czytelne. Może tylko zbyt rozwlekle jest wszystko opisywane- zdecydowanie nie mogłam doczekać się przyspieszenia i zakończenia...Przeględzona;))...Mogłoby być z 200 stron mniej, tym bardziej, że bardzo zbity i drobny druk nie ułatwiał czytania. Nie jestem też zachwycona językiem- zbyt prostacki i chwilami wulgarny. Mimo tych minusów nie żałuję czasu poświęconego tej książce i polecam ją!

Kasia | 2013-02-05
Przeczytana: 05 lutego 2013

Świetna. Książkę czyta się jednym tchem. Nie ukrywam, że potrafiła ze mnie wydusić łzy i to nie raz. Z gatunku obyczajowych, psychologicznych. Każda z postaci barwnie ukazana. Zachwycający debiut, dlatego serdecznie polecam.

Koneser | 2012-11-07
Przeczytana: 07 listopada 2012

Dobra, czasami nawet bardzo dobra lektura. Filmowa narracja nie sprawia problemu czytającemu, wręcz przeciwnie gwarantuje wielką frajdę. Poszczególne sceny i dialogi bardzo żywo, naturalnie napisane. Książka, którą śmiało można nazwać psychologiczną. Postaci wyraziste, każda z nich świetnie wykreowana. Powieść, której z pewnością nie zapomnę jutro, lecz będzie trochę we mnie siedzieć. To dobrze. Taką prozę lubię i cenię. Udany debiut, czekam na kolejne książki autorki. Mam nadzieję, że będą.

MonikaOrłowska | 2013-01-19
Przeczytana: 19 stycznia 2013

Wciągnęło mnie już od pierwszych stron. A potem było jeszcze gorzej, czyli cała sobota z Nowakami. Mięsiste studium zdrady, samo życie, prawdziwe, rewelacyjnie podpatrzone i zapisane. Pełnokrwiści bohaterowie. Kochanka, której chciałoby się wydłubać oko zardzewiałym widelcem, wiarołomny mąż, na którym chciałoby się dokonać innej operacji chirurgicznej, choć byłoby to trudne ze względu na ewidentny brak pewnych narządów, i zdradzona żona, której trudno współczuć.
Mam alergię na opowieści o trójkątach, takie skrzywienie sprzed kilku dekad, kiedy to przedwcześnie dorwałam się do "Pestki" Kowalskiej. Ale tutaj cały wic polega na tym, że "Dlaczego ona?" to historia wielokąta, a może i wielościanu, bo przecież funkcjonuje w kilku wymiarach. Stwierdzenie, że zdrada małżeńska dotyka nie tylko małżonków, to już truizm. Autorka jednak pokazała tę prawdę jak pod mikroskopem, w dużym zbliżeniu i w niebanalny sposób.
Przykro mi, nic mądrzejszego już w tej opinii nie zeznam. Wciąż jestem za...

malineczka74 | 2013-05-27
Przeczytana: 27 maja 2013

W plątaninie namiętności i uczuć wszelakich

Bardzo często sięgam po polską literaturę kobiecą. Bardzo lubię czytać książki rodzimych pisarek, a zwłaszcza kocham, gdy powieść mną totalnie zawładnie. Niedawno udało się to "Bezdomnej" a w ostatni weekend zawojowała mną powieść Barbary Sęk. Lektura okazała się idealna i sprawiła, że nie mogłam się oderwać. Losy pewnej rodziny zafrapowały mnie na amen.

Rodzina Krzysztofa i Małgorzaty powinna być szczęśliwa. Mama, tata i czwórka zdrowych dzieci. Pies, piękny i zadbany dzięki staraniom kobiety dom, spore konto. Brak trosk materialnych, wypielęgnowane ognisko domowe, ale....... to tylko pozory. Parę małżonków połączyła przed laty przypadkowa ciąża Gosi, która jeszcze wtedy była licealistką. Krzysiek postanowił postąpić odpowiedzialnie i szlachetnie. Był ślub, na świat przyszedł pierworodny syn. Lekko nie było, ale jakoś związek trwał. Były słowa o rozstaniu, ale kolejne ciąże żony trzymały rodzinę w kupie. Nagle po kilkunastu latach...

aga | 2014-03-21
Przeczytana: 21 marca 2014

Pierwsze moje odczucia po przeczytaniu książki było - Ja pierd... nie.
REWELACJA !!!!!!

Resztę napisze jak ochłonę.

" - Miałeś kiedyś romans?
- Nie. Nie spotkała mnie taka kara. "cyt.str 19

Są książki które zostawiły w moim sercu krwawiącą ranę a w umyśle trwały ślad, miedzy innymi Trylogia "Zakręty losu" Agnieszki Lingas-Łoniewskiej, "Skazaniec" Krzysztofa Spadło, "Dlaczego ona" też do nich należy. Zagłębiając się w tekst znajdzie się coś więcej nich tylko napisane słowa, można znaleźć przesłanie nawet przestrogę.

Nie, nie mogę jeszcze nic więcej napisać, jeszcze za świeże, jeszcze jestem wściekła tak jak często bywało gdy czytałam ta książkę. Jeszcze targają mną niesamowite emocje, jeszcze na samo wspomnienia o tym co przeczytałam mam łzy w oczach.

Trzy dni później.

Książkę czytałam w niesamowitych emocjach, chciałam zrozumieć, potępić, polubić - męża, żonę lub kochankę, niestety nie mogłam. Książkę odkładałam, " rzucałam " nią, byłam wściekła na bohaterów a łzy...

Cyrysia | 2012-11-08

Czy małżeństwo powinno być związkiem na całe życie? Ślubujemy przed ołtarzem, że będziemy ze sobą „na dobre i złe”, lub „póki śmierć nas nie rozłączy”, ale co dalej począć, gdy miłość wygasa i szukamy szczęścia w ramionach innej osoby?

Krzysztof Nowak, główny bohater powieści ,,Dlaczego ona’’ autorstwa Barbary Sęk, również nie dochował wierności małżeńskiej. Mężczyzna z pozoru wiedzie idylliczne życie. Pracuje, jako prawnik w kancelarii adwokackiej, w której jest także współwłaścicielem. W domu natomiast czeka na niego posłuszna, troskliwa żona Małgosia oraz czworo cudownych dorastających dzieci. Pewnego dnia Krzysztof zatrudnia nową pracownicę Monikę i mimo początkowych oporów, nie potrafi zapanować nad swoimi uczuciami zakochując się w niej do szaleństwa. Nie chce jednak zostawić swojej rodziny, którą również bardzo ceni i kocha, dlatego przez prawie sześć lat żyje w związku poligamicznym mając dwa domy i dwie rodziny. Po kilku latach prawda wychodzi jednak na jaw, gdy...

Kasia | 2014-01-03
Przeczytana: styczeń 2014

Książka naładowana emocjami.
Każdy wie o zdradzie, ale wszyscy boją się o niej mówić, żeby życie im się nie wywróciło do góry nogami. Jednak każdy czyn ma swoje konsekwencje w przyszłości, albo bliskiej albo dalekiej.
Jak dla mnie to jedynym minusem książki są wulgaryzmy, dlatego dałam o jedną gwiazdkę mniej.

syla50 | 2014-02-11

Wzbudziła we mnie dużo emocji, a nawet łzy. Chyba za bardzo utożsamiłam się z jedną z bohaterek, choć nic takiego nie przeżyłam i mam nadzieje nie przeżyć. No cóż, nie życzę nikomu takiego Nowaka spotkać na swojej drodze życia.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Éric-Emmanuel Schmitt
    55. rocznica
    urodzin
    ...życie to taki dziwny prezent. Na początku się je przecenia: sądzi się, że dostało się życie wieczne. Potem się go nie docenia, uważa się, że jest do chrzanu, za krótkie, chciałoby się niemal je odrzucić. W końcu kojarzy się, że to nie był prezent, ale jedynie pożyczka. I próbuje się na nie zasłuż... pokaż więcej
  • Mario Vargas Llosa
    79. rocznica
    urodzin
    Sekret szczęścia, a przynajmniej spokoju, leży w tym, żeby wyeliminować romantyczną miłość z życia, bo to ona sprawia, że człowiek cierpi. Tak żyje się spokojniej i lepiej się bawi, zapewniam cię.
  • Lauren Weisberger
    urodzin
    Gdzie miejsce na radość w twoim idealnie zaplanowanym, zaprojektowanym, wypełnionym zasadami życiu?
  • Bohumil Hrabal
    101. rocznica
    urodzin
    Bo ja gdy czytam, to właściwie nie czytam, biorę piękne zdanie do buzi i ssę je jak cukierek, jakbym sączył kieliszeczek likieru, tak długo, aż w końcu ta myśl rozpływa się we mnie jak alkohol, tak długo we mnie wsiąka, aż w końcu nie tylko jest w moim mózgu i sercu, lecz pulsuje w mych żyłach aż po... pokaż więcej
  • Richard Dawkins
    74. rocznica
    urodzin
    Odkryłem, że całkiem dobrą strategią, gdy ktoś pyta mnie, czy jestem ateistą, jest uświadomić mu, że on również jest ateistą, wszak nie wierzy w Zeusa, Apollona, Amona Ra, Mitrę, Baala, Thora, Wotana, Złotego Cielca ani w Latającego Potwora Spaghetti. Ja po prostu poszedłem o jednego Boga dalej.
  • Amanda Quick
    67. rocznica
    urodzin
    Nic tak nie rozstroi nerwów przeciwnika jak wyraz rozbawienia lub nawet znudzenie na twej twarzy.
  • Jayne Ann Krentz
    67. rocznica
    urodzin
    W rzeczywistości piekło jest przeraźliwie chłodne. To miejsce zimne i rozpaczliwie samotne"
  • Marc Brandel
    96. rocznica
  • Maksym Gorki
    147. rocznica
    urodzin
    Kobieta nie może nie rozumieć muzyki, zwłaszcza jeśli jej smutno.
  • Marianne Fredriksson
    88. rocznica
    urodzin
    Jesteś jedynie gościem w rzeczywistości, dlatego jej nie widzisz. Dostrzegasz tylko określone nazwą jej części, nigdy zaś powiązań, z których tworzy się całość.
  • Rafał Skarżycki
  • Julio Llamazares
    60. rocznica
    urodzin
    Czas podobny jest do rzeki: z początku płynie ospale i niepewnie,rozpędzając się z upływem lat.(...)Przez pierwsze dwadzieścia lub trzydzieści lat myślimy, że czas jest rzeką bez końca, jedynym w swoim rodzaju tworem, który sam siebie karmi i nigdy się nie wyczerpuje.Ale prędzej czy później odkrywam... pokaż więcej
  • Zbigniew Brzeziński
    73. rocznica
  • Anatolij Winogradow
    127. rocznica
    urodzin
    Jak to się stało, że cienka, cieńsza od włosa krawędź oddzieliła sen od przebudzenia?
  • Lauren Willig
  • Virginia Woolf
    74. rocznica
    śmierci
    Ludzie autentyczni najpełniej istnieją w samotności. Nie znoszą iluminacji, podwojenia. Ciskają swoje ledwie namalowane portrety, odwrócone twarzą do ziemi.
  • Eugène Ionesco
    21. rocznica
    śmierci
    Zdarza się, że człowiek śni. Przywiązuje się do tego snu, wierzy weń, kocha. Rano, gdy otwiera oczy, dwa światy jeszcze zachodzą na siebie, twarze nocy w świetle dnia słabo się zarysowują. Chciałoby się je spamiętać, zatrzymać. Wymykają ci się z rąk, brutalna rzeczywistość dnia je wypędza. Człowiek... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku