Esencjalista

Greg McKeown Wydawnictwo: MT Biznes nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Essentialism. The Discipline Pursuit of less
Data 1. wydania:
2014-04-15
Michał Lipa
MT Biznes
esencjalizm poradnik rozwój
Essentialism. The Discipline Pursuit of less
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Michał Lipa
esencjalizm poradnik rozwój

Zasadniczo logiczna kontynuacja lub też rozszerzenie książki "Jedna Rzecz" (Gary Keller, Jay Papasan). Niektóre przykłady się pokrywają, tak samo jak płynące z książki lekcje.

Mam jednak wrażenie, że "Esencjalista" trochę bardziej skupia się na sprawach przyziemnych - praca, rodzina, dopiero w drugiej kolejności stawia na esencjalizm w obszarach długoterminowych
"Jedna...

Jednym zdaniem:
Wyznacz i ustawicznie kontroluj czy czynność, której zamierzasz się podjąć, jest na twojej liście długoterminowej, czy tylko atrakcyjnym, ale banalnym zadaniem, przypodobaniem się lub celem innych osób.

Na plus:
+ Historia:
* Ferran Adrià (elBulli)
* Herb Kelleher (Southwest Airlines)
* Roald Amundsen (biegun południowy)
+ Cytaty:
* „Przepraszam,...

Boże jak ja potrzebowałam tej książki :)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Kolejna amerykańska książka wydana przez MT Biznes na temat produktywności. Szczerze, to nie potrafiłabym stwierdzić, który couch co dokładnie napisał, gdyż ich rady są zawsze podobne. Wtórna, ale nieszkodliwa. Można po nią sięgnąć, jeżeli ktoś pragnie wysłuchać oklepanych rad, które jednak często okazują się skuteczne, zatem warto do nich wracać

Mi osobiście książka bardzo podeszła. Ponad dwieście stron konkretów, bez większego lania wody. Autor określa jasny podział na esencjalistów i nieesencjalistów, opisuje ich sposoby działania i podejście. Na początku każdego rozdziału znajdują się przykładowe historie, konkretne przykłady. Są odniesienia do badań, artykułów, publikacji i książek, autor stosuje przypisy...

Bardzo dobra książka, która została napisana w przystępny sposób. Podane przykłady są konkretne i daleko jej do typowych coachingowych pozycji, dla mnie jest to zaleta.

Naprawdę książka warta uwagi. Podchodziłem do niej nieco z dystansem, bojąc się, że będzie to książka, która będzie się kręcić dookoła "jesteś najlepszy, jesteś zwycięzcą" - na szczęście tak nie jest. Mnóstwo konkretnych przykładów, książka napisana przyjemnym językiem. Polecam!

Nie bardzo wiem, jak określić te pozycję. Przywołuje ważne, oczywiste zasady, o których na codzień często się zapomina, jednak zastanawiam się czy przeczytanie tej książki coś do mojego życia wniosło

Polecam - mniej ale lepiej

Czytałam w wakacje. Bardzo fajnie nazywa rzeczy, a co najważniejsze inspiruje do działania - owoce już wdrożone, więc mogę spokojnie polecić!

1 400
  • 2019