Esencjalista

Okładka książki Esencjalista
Greg McKeown Wydawnictwo: MT Biznes nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Essentialism. The Discipline Pursuit of less
MT Biznes
2015-01-01
2015-01-01
Data 1. wydania:
2014-04-15
Michał Lipa
esencjalizm poradnik rozwój

Wrażenia na mnie nie zrobiła, natomiast kilka wskazówek sobie zapiszę. Najważniejsze, że autor pisząc tę książkę w miarę zastosował się do przesłania i nie rozpisał się w niej ilościowo :-)

Nie jest to typowa pseudocoach'owa pozycja motywacyjna. Autor opiera się na badaniach naukowych pokazując przy tym jak ważne jest ustalenia małej liczby piorytetów i dążenia do stania się w nich specjalistami. Ciesze się, że trafiłem na tę książkę na początku roku, ponieważ mój poziom motywacji do zmian jest szczególnie wysoki w tym okresie, a uważam , że kilka sugestii z...

Szczerze mówiąc to nic odkrywczego - same dość oczywiste rady jak zarządzać sobą i swoim czasem.

Dla osób które spotykają się pierwszy raz z esencjalizmem to może być coś ciekawego. Natomiast dla tych którzy znają temat to nic nowego :)

Genialna książka. W prosty i przystępny sposób opisuje jak prowadzić życie w najlepszym jego wydaniu. Polecam każdemu.

Jeśli sięgniesz po tą książkę jak po kolejny poradnik efektywnej pracy lub podręcznik "jak żyć lepiej?" to możesz uznać że łatwiej byłoby zaprezentować jej treść jako infografikę w stylu TOP 10. Kiedy jednak stale pracujesz nad tym jak ze swojego życia czerpać więcej dysponując danym nam wszystkim takim samym czasem a dodatkowo choć niektóre nazwiska cytowane w książce nie...

Można się dobrze ukierunkować, choć książka nie zaczepia wszystkich tematów związanych z celem i realizacją.

Ciekawa książka, przyjemnie się czytało, ale zgadzam się z opiniami, że informacje w niej zawarte można było streścić, pyzatym super

Wybory są nieodłącznym elementem naszego życia. Chociażby taki, czy tę książkę warto przeczytać :) Cóż, każdy się bawi tak jak lubi, mnie "bawiła" ta książka. Esencjalistą pewnie nie zostanę, ale: "Świadomość tego, że możemy wyeliminować rzeczy nieistotne, uwolnić się od wpływu innych ludzi i samodzielnie dokonywać wyborów daje poczucie niezwykłej...

Pozycja bardzo dobra. Warto ksiazke zostawic do ponownego przeczytania na "kiedys tam". Jedyne z czym sie nie zgadzam to ,ze wg autora trzeba zakladac rozne opcje niepowodzen w przedsiewzieciu... a przecież ten sam autor przytacza sentencje "jestes tym co myslisz". Po co w takim razie sciagac negatywna energie na siebie?

1 885
  • 2021