Okładka książki Oblitus Paulina Świst
Okładka książki Oblitus
Paulina Świst Wydawnictwo: Akurat Cykl: Incognito (Paulina Świst) (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
Incognito (Paulina Świst) (tom 3)
Akurat
2024-04-24
2024-04-24

Najlepsza jak zawsze to ona wciągnęła mnie w czytanie książek na nowo. Plus dla niej ze skróciła opis aktów seksualnych bo po tylu przeczytanych książkach poprostu zaczynałam je pomijać krótko i na temat. Ale pamietala o tych którzy uwielbiają takie opisy pozostawiając na końcu książki kod qr który można zeskanować i sobie doczytać. Jak dla mnie mistrzowsko rozwiązała problem tak by oba rodzaje czytelników zadowolić tych którzy pomijają sceny jak i tych którzy by poczytali bonkrzycza wincyj. Autorko jestes moim mistrzem:)

„Oblitus” to trzeci tom cyklu Incognito, który ukazał twórczość Autorki z zupełnie nowej strony. Więcej w tym cyklu sensacji, ciekawej zagadki kryminalnej i ciemnych charakterów, które zapewniają serię wydarzeń wbijających Czytelnika w fotel.

W tej części Autorka dąży przede wszystkim do odpowiedzi na pytania, które krążą w głowie Czytelnika już od zakończenia pierwszej części trylogii. Paulina świetnie buduje napięcie i trzyma nas do samego końca w niepewności do tożsamości Nauczyciela. Jednak muszę przyznać, że w tym tomie zagadka kryminalna schodzi troszeczkę na dalszy plany. Pod tym względem nie dzieje się tutaj zbyt wiele, wszystko jest napisane dość prosto i logicznie. Brakuje efektów woow, zawiłości, które były w poprzednich tomach. Jednak podoba mi się, że Autorka poruszyła ważny wątek jakim jest PTSD, czyli Zespół Stresu Pourazowego który dotknął jednego z bohaterów.

No właśnie bohaterowie. Świst uraczyła nas trzyosobową narracją, która pozwala nam poznać historię z perspektywy zarówno Anki, jak i Artura oraz Szczepana. Bardzo się zżyłam z tą trójką i nie mogłam się doczekać, aż poznam decyzję Anki co do dalszych losów tego trójkąta. Czy się z nią zgadzam? Raczej wybrałabym inaczej. Jednak może wybór ten może otworzy furtkę na nową serię z moimi ulubionym bohaterami od Świst?

„Oblitus” to bardzo dobre zakończenie cyklu. Wyraziści bohaterowie, ciekawie poprowadzony wątek kryminalny, akcja trzymająca w napięci i wbijająca w fotel. Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że jest to moja ulubiona seria Autorki i liczę na to, że napisze dla nas jeszcze nie jedną książkę w takim stylu. Serdecznie 𝗣𝗢𝗟𝗘𝗖𝗔𝗠!

"Oblitus" - 3 tom serii Łacińskiej - Paulina Świst
9/10

Książki Pauliny Świst = jazda bez trzymanki

Mam ogromny sentyment do serii Prokurator i do Karuzeli w sumie również, ale teraz po tym, jak skończyłam "Oblitus" stwierdzam, że to właśnie seria łacińska jest najlepszą w dorobku autorki.

Mistrzowsko poprowadzona akcja. Od samego początku, czyli od Incognito byłam pod wrażeniem tego co tu się działo, motyw trójkąta (nie, nie o ten trójkąt chodzi 😝) jego symbolika, cała struktura, znaczenie, jego członkowie, to wszystko było bardzo dobrze wymyślone.

Anioł został wyeliminowany, Kruk nie żyje, został Nauczyciel. Kolejna zagadka, nowe tropy, tajemniczy 'nauczyciel', pościg za odkryciem jego tożsamości, do tego dylemat Anki, nieustające trzymające w napięciu zwroty akcji, specyficzne poczucie humoru, cięte riposty, to wszystko sprawia, że książkę czyta się na jednym wdechu, jest zwyczajnie nieodkładalna.

Jak każda książka Pauliny Świst, tak i ta charakteryzuje się specyficznym stylem autorki, który nie każdy lubi. Jednak ci co lubią, będą zachwyceni 😉

Jedynie co, to nie mogę zaakceptować decyzji Anki. No ja przepraszam, ale na jej miejscu podjęłabym inną decyzję 😜

Czy ja liczę na kolejną książkę? Zdecydowanie tak, bo jak sama autorka napisała w podziękowaniach, jest tu jeszcze sporo do powiedzenia 😃

<Książka jest moim prywatnym zakupem >

"Oblitus" - 3 tom serii Łacińskiej - Paulina Świst
9/10

Książki Pauliny Świst = jazda bez trzymanki

Mistrzowsko poprowadzona akcja. Od samego początku, czyli od Incognito byłam...

Kto równie mocno jak ja tęsknił za tym trójkątem? Anka, Szczepan i Artur to bohaterowie których chyba nigdy nie będę miała dość. Ale szczerze? Za żadne skarby nie chciałabym być na miejscu Anki. Jak tu mądrze wybrać pomiędzy takimi mężczyznami? Ale będzie musiała... Co więcej przyjdzie im ponownie zmierzyć się z Nauczycielem, bo jednak ostatnia sprawa to nie był koniec walki o życie.
Teraz przyjdzie im ponownie cofnąć się do przeszłości która przyniosła im wiele złego. Co przeoczyli? Kim jest owy Nauczyciel i czego tym razem będzie chciał od tej trójki? Bo chcą tego czy nie, wszystko teraz kręci się wokół nich i muszą radzić sobie sami.

Chyba nie muszę mówić, że kolejny raz się nie zawiodłam i dostałam to czego oczekiwałam. Paulina Świst jak zwykle zapewnia czytelnikowi błyskotliwe dialogi, nietuzinkowych bohaterów, ciekawą i trzymającą w napięciu fabułę, ale także nie oszczędza na poważnych i dramatycznych momentach.
Czy na miejscu bohaterki wybrałabym jak ona? Nie wiem, naprawdę. Ale bardzo chciałabym wiedzieć jak potoczą się ich losy i co jeszcze stanie na drodze Anki, Szczepana i Artura.

Oblitus"
Paulina Świst
Premiera 24.04.2024

Współpraca @rozdzial.milosc
@wydawnictwomuza
" Kur...! To był najtrudniejszy wybór w moim życiu. Dobrze, że już go dokonałam i przysięgam się go trzymać, bo zaczynałam sama siebie nienawidzić za te wahania między jednym a drugim. I to, że ani on, ani Szczepan nie ułatwiali mi zadania, wcale mnie nie usprawiedliwiało."
A wy jesteście team Artur czy Szczepan?
Niesamowicie ciężki wybór prawda robaczki 🤭
Przez dwie pierwsze części moje serducho biło mocno do Artura, ale... coś się zmieniło i wiem co to jest. Jeśli poznacie wydarzenia z " Occulty" i następstwa pewnych wydarzeń, to zrozumiecie. Temat mi niesamowicie bliski , no i urokowi tego "brzydala" nie sposób mi się oprzeć 😂

TRÓJKĄT - trzy osoby razem. I zastanawiam się od dobrego kwadransa, kiedy odrzucicie wrodzoną nieśmiałość i pruderyjne wychowanie i wpadniecie na jedyny i najprostszy pomysł, czyli że trójkąt symbolizuje, kur..., nas.
" Nauczyciel zaprasza nas właśnie do tańca"

Nikt tak nie rozpierd... systemu co Paulina Świst 🤣.
OMG 😍, co to były za emocje. Genialny pomysł na serię i mistrzowskie wykonanie. Niby się domyślałam kim jest Nauczyciel, ale co ja tam wiedziałam. Tropy, które umiejętnie podsuwała Autorka przez trzy części do tego wydarzenia sprzed lat, które mają kluczowe znaczenie dla całości to majstersztyk w najczystszej postaci. Dodajmy trio bohaterów, którzy uwikłani są nie tylko w śmiertelną grę, ale także w swoisty "trójkąt miłosny" gdzie zwycięzca może być tylko jeden 😁. To przepis na najlepszą serię ever.
Kochani po raz kolejny przepadłam i dosłownie " wyjeb...mi kory" 🤣, takimi tekstami Autorka sypie jak z rękawa i wydaje mi się, że z każdą kolejną częścią sama siebie prześciga ku mojej uciesze. Zawsze na czasie z wydarzeniami, dialogi doprowadzone do perfekcji, sarkazm i odbijanie piłeczki w małym palcu, humor, że boki zrywać no i ten mały bonusik 😈. Fiu fiu 🔥 🔥

Co polecam, żeby nigdy się nie zawieść i ZAWSZE być zaskoczonym?
Paulina Świst w tych kategoriach nigdy nie zawodzi ❤️

@wydawnictwomuza
A wy...

Świetne poczucie humoru

Świetne poczucie humoru

Anka, Szczepan oraz Artur postanawiają rozwikłać do końca sprawę Anioł Śmierci i Occulty. Nie muszą nawet zbyt długo czekać ponieważ Nauczyciel sam "wywołuje ich do tablicy" i wciąga w swoją grę. Każdy kto czytał wcześniejsze części trylogii to bohaterów doskonale zna i tutaj nadal są sobą, więc nimi nie możemy być rozczarowani. W książce mamy dwie przestrzenie czasowe, więc możemy od początku poznać losy Nauczyciela i Anioła Śmierci, a to częściowo może nam pomóc lepiej zrozumieć postępowanie Soni. Natomiast Anka, Szczepan i Artur to jak zawsze niezastąpiony trójkąt, który rozwiązuje całą sprawę w typowy dla siebie sposób czyli pełen czarnego humoru, ciętego języka oraz niepowtarzalnych dialogów.
Jest to również jak zawsze książka idealna na jeden wieczór lub zarwaną noc bo czyta się ją bardzo szybko są zwroty akcji i cała historia trzyma w napięciu do końca. Czytało mi się ją naprawdę bardzo szybko, przyjemnie i z uśmiechem na twarzy. Znajdziemy jak zawsze dużo tutaj również dużo dynamicznej akcji, która często się zmienia i trzyma w napięciu. Chociaż nie powiem osobiście mam wrażenie, że w porównaniu do pozostałych części ta jest najspokojniejsza.

Sonia siedzi w psychiatryku, Kruk został zabity, ale nie ma wątpliwości, że to nie koniec syndykatu seryjnych morderców. Czy Arturowi, Szczepanowi i Ance uda się szajkę psycholi rozpracować i zneutralizować zanim pojawią się kolejne ofiary? Zwłaszcza że wszystko wskazuje, że następni na celowniku mogą być oni sami.

Dowód na to dostarcza asystent Artura, który akt samospalenia zaplanował sfinalizować spektakularnym widowiskiem. I tak się stało. Na zgliszczach biura prokuratora, w którym leżały zwęglone zwłoki jego asystenta, wszyscy mogli obejrzeć świetlisty trójkąt, widomy znak modus operandi zboczeńców. Jest oczywiste, że czas nagli i najpilniejszym zadaniem jest zidentyfikowanie oraz najlepiej przyłapanie na gorącym uczynku kluczowej postaci, czyli Nauczyciela. Mimo że grono wchodzących w grę osób zbyt liczne nie jest, łatwego zadania trójka zaangażowanych w śledztwo bohaterów nie ma.

Trzeba przyznać, że analizę tego co się dotychczas w tej sprawie działo, ze wszystkimi przejawami perwersji i okrucieństwa, oraz przyszykowanie pułapki na Nauczyciela opisuje autorka nie tylko ciekawie, także dość przekonująco. Przy czym, trochę paradoksalnie, wiarygodność przygotowanych planów zostaje wzmocniona wcześniejszym wyborem przez Ankę miedzy Arturem i Szczepanem. Co nie znaczy, oczywiście, aby ten akt został w powieści zmarginalizowany. Paulina Świst nie byłaby sobą, gdyby wątkowi erotycznemu, z różnymi towarzyszącymi okolicznościami, nie poświęciła dostatecznej uwagi, tym razem uzupełniając go nawet dodatkowo - dla zbereźników, jak pisze w Podziękowaniach - specjalnym bonusem.

Dowód na to dostarcza asystent Artura, który akt...

"Historii tego swetera, wcale nie musieli rozumieć."

"OBLITUS" 🔺️

Udało się rozgryźć Sonię... następnie śmierć Kruka miała przynieść naszej Trójcy spokój... nic bardziej mylnego, bo do akcji wkracza sam Nauczyciel i gra zaczyna się od początku.
Artur, Szczepan i Anka łączą siły by pokonać tego, od którego wszystko się zaczeło. Łatwo nie będzie to bardziej niż pewne, będzie za to powrót do przeszłości, ściganie się z czasem i walka z prawdziwym koszmarem!

Wszystko oczywiście przeplatane najlepszymi tekstami autorki, znakomitym humorem oraz takim napięciem, że poczujecie je na własnej skórze!

Nic nie jest takie jak się wydaję, żaden z tropów, za którymi pędził mój mózg się nie sprawdził. Był moment, że podejrzewałam wszystkich w tym samą siebie 😂🔺️
Nooo rewelacja! Najwyższy poziom! Mimo tego iż kocham wszyskie książki autorki to ta seria staje się moją ulubioną! Szczególne miejsce w moim ❤️ zajmuję Szczepan ( oczywiście zaraz po Radosławie #foreverlove! I tak @bookloveraneta Zimnego też kocham 😂❤️) i nic tu nie trzeba dodawać!

Trzaba to przeżyć! Czytać! I kochać na pełnej ku**ie!

Ogromnie POLECAM!!!! ❤️

P.S. Strzelecki!!! Zawiodłeś mnie Krzysiu ojjj zawiodłeś! A taki teoretycznie dobry chłopak był...
Nooo Paulinka coś się tu zaczeło i coś się nie skończyło (M I Z) bramka pozostaje otwarta... I tak mamy ochotę! Będziemy (nie) cierpliwie czekać 🙌❤️

"Czułam jak się gotuję. Mój ulubiony serial z dzieciństwa to 'Było sobie życie'. Czerpałam z niego całą wiedzę z zakresu biologii. I właśnie teraz wyobraziłam sobie gotujące się krwinki, wyjące alarmy i śpiącego nadzorcę. Anka, to je*nie!"

#oblitus #paulinaświst #wydawnictwomuza
#współpracareklamowa #mojaopinia
#historiatrójkąta #książkowaprzygoda
#Książkapełnanapięcia #książkawartaprzeczytania
#książkaktórąmusiszprzeczytać #książkaktórawciąga #książkaidealnanazawsze #ksiazkapełnamroku #książkaktóradajedomyślenia #książkaktórejniezapomnisz #czytaniatopasja #czytaniestymuluje #czytanietostylżycia #ktoczytażyjepodwójnie #czytambolubię #czytanietostanumysłu #czytamlegalnie #bookstagrampl

"Historii tego swetera, wcale nie musieli rozumieć."

"OBLITUS" 🔺️

Oblitus

Książkę dostałam w ramach współpracy barterowej z wydawnictwem Muza, ale już wiedząc, że książka się ukaże, nie mogłam się jej doczekać. Historia opowiada o dalszych losach Anki, Szczepana i Artura. Tym razem cała trójka musi połączyć siły, żeby stawić czoła NAUCZYCIELOWI. Kruk i Sonia zostali pokonani, ale to nie skończyło ich kłopotów. Wydaje się, że to właśnie nowy poszukiwany odpowiada za wszystko, ale kim on jest i komu mogą ufać bohaterowie książki? Żeby tego się dowiedzieć muszą cofnąć się do histori Kruka i Soni, czyli do 2010r, ale czy im się to uda? Czy dadzą radę odszukać podejrzanego kiedy w grę wchodzą uczucia, a ich miłosny trójkąt zaczyna zmieniać się w relacje pary i przyjaciela?

Książka jak zwykle lekka, mimo poważnej tematyki. Od pierwszej książki Pauliny Świst, jaką przeczytałam, wiem że jej twórczość idealnie mnie zrelaksuje i rozśmieszy. Poczucie humoru autorki i sposób wypowiedzi idealnie trafiają w mój gust, a do tego pokręcone zagadki kryminalne, niesamowicie do siebie pasują. Uwielbiam całą trójkę bohaterów z tej seri książek, cudownie jest mieć tak oddanych przyjaciół i wspaniale się o takich czyta, a relacja bohaterów jest niesamowita. Co do rozwiązanie całej afery o jakiej jest książka, to mogę powiedzieć, że jest świetne, chociaż miałam wrażenie, że było zbyt szybkie. Tak jak książke mnie oczywiście wciągnęła i ani na chwile jej nie chciałam odkładać tak zakończenie miałam wrażenie, że mrugnęłam i był koniec... oczywiście dalej było świetne, ale chciała bym troche dłużej czuć to napięcie.

• Przeczytane 2024

Dodaj cytat z książki Oblitus