Pozwól się uwieść

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Literatura polska
Ag2S

Marta, kobieta po czterdziestce, zostaje sama z dorastającymi bliźniakami, córką i synem. Rozstanie z niewiernym mężem jest dla niej dramatyczną decyzją, bo nigdy nie przestała go kochać. Jej życie rozsypuje się jak domek z kart, i tylko tajemniczy Szymon, znajomy z internetowego forum, zdaje się ją rozumieć. Okazuje jej wsparcie, pomaga pokonywać trudności, podejmować wyzwania zawodowe i rodzinne. Marta staje się silniejsza i pewniejsza siebie. Postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i uwolnić się od rodziny, która nie stanęła po jej stronie, zrobić wreszcie coś dla siebie. Znajduje piękny dom i marzy, by kiedyś zamieszkać w urokliwej orłowskiej willi.
Marta wiąże nadzieje na przyszłość z Szymonem. Internetowy ideał odwleka jednak termin spotkania. Kto kryje się po drugiej stronie sieci? Czy wiara w tę ulotną znajomość jest naiwnością? A może marzenie o wielkiej miłości się spełni?

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/Pozwol_sie_uwiesc-p-31885-1-30-.html

Rozwód i co dalej?
Takie pytanie zadaje sobie nasza 40-letnia bohaterka Marta, która postanawia zmienić swoje życie. Ma już dość bycia tylko kurą domową . Ma już dość swojej zaborczej mamusi i siostry, które widzą w niej tylko służącą. I mimo że nadal kocha swojego męża to decyduje się na rozwód bo zdrada boli.
Wyjeżdża więc na urlop do Grecji z siostrą, chociaż miała jechać ze swoimi 18-to letnimi bliźniakami i nawet nie wie,jakie będą tego w przyszłości konsekwencje.
A potem zamierza założyć własną firmę projektowania ogrodów i wziąć udział w konkursie związany z tą tematyką.
Czuje się samotna i nawet jej najbliższa przyjaciółka Alina nie potrafi jej pomóc.
Udaje się to dopiero Szymonowi, którego poznała na forum internetowym i który z czasem staje się dla niej osobą bardzo bliską, mimo że jest bardzo tajemniczy i ciągle odwleka spotkanie w realu. Dzięki jego wsparciu wreszcie swojej mamusi i siostrze mówi "nie".
Mimo że to powieść bardzo przewidywalna to czytałam ją z ogromnym...

wiejskifilozof | 2017-10-26

Dla mnie,ta książka jest taka sobie.Tak,tak piszę.Takich historii,jest dużo.Fajnie,że kobieta po 40 chce się,czuć atrakcyjna.Ale fabuła,dla mnie.Oj,taka sobie.Mnie nie rzuca na kolana.

książek: 2018
Ulka | 2014-07-08
Przeczytana: 08 lipca 2014

Bardzo ciekawa powieść o losach Marty. Po rozstaniu z mężem wybiera się w ciekawą podróż do Grecji w towarzystwie siostry, która jest jednym z elementów tej powieści. Główna bohaterka ma bardzo wiele na głowie, dwójkę nastolatków,rodzinę,która wymaga od niej zbyt wiele. Poznaje także, wirtualnego Szymona,który w trudnych chwilach jest dla niej oparciem.
Powieść zawiera wiele ciekawych wydarzeń,które ubarwniają lekturę. Widoczne są tu pozytywne stosunki rodzinne,które nadają ciepło tej powieści.
Jest to moje pierwsze spotkanie z tą autorką, podejrzewam,że nie ostatnie.

miki24gr | 2014-07-28
Przeczytana: 28 lipca 2014

Pozwoliłam się uwieść tej książce w wakacyjnym nastroju:))).
Moim zdaniem jest to świetna obyczajówka, w której narastające napięcie zmierza do nieoczekiwanego zakończenia. Atutem wszystkich powieści tej pisarki jest lekki i dowcipny język. Poruszone problemy- bardzo życiowe i codzienne sprawiają, że niemal każdy odnajdzie w książkach Anny Karpińskiej coś ważnego dla siebie. Gorąco polecam!! Niecierpliwie czekam na kolejną powieść!

wiolagg66 | 2014-11-25

Niesamowity romans,a zakończenie jakiego jeszcze nie spotkałam!!!

Marta,matka dwójki dzieci rozwodzi się,a niedługo potem poznaje na forum internetowym Szymona,który ją wspiera i rozumie.

Ale czy z tej znajomości coś wyniknie?...

Przekonajcie się sami.Zakończenie na pewno was zaskoczy!!! POLECAM.

Romans, który romansem nie jest…

„Przyroda uporządkowała to w sposób znakomity. Jesienią niektóre rośliny trzeba wykopać z ziemi, żeby wiosną zasadzić je znowu, inne należy osłonić przed mrozem, aby przetrwały, jeszcze inne dadzą sobie radę, by z chwilą gdy odpuszczą śniegi, zakwitnąć na naszych rabatach. Rośliny są jak ludzie, Szymonie. Każda wymaga innego traktowania, innej opieki, innej miłości. Na szczęście ludzie nie wymagają takiej opieki jak rośliny, chociaż jeszcze do niedawna tak mi się wydawało. Zagubiłam w życiu wolę walki, pozostała wola przetrwania. Do wiosny. I na tym się przejechałam, przegrałam, Szymon. A teraz muszę wrócić do gry. Muszę dla dzieci, dla przyszłości, a przede wszystkim - dla siebie.”

Zdrada bliskiej osoby boli niemiłosiernie, zwłaszcza gdy żyjesz z nią kilkanaście lat i wydaje ci się, że wszystko jest w porządku. Dzieci, dom, praca no i on. Ale okazuje się, że to pozory szczęścia, że pod tą złudną powłoką wszystko się psuje, że od dawna nic nie...

Miśka | 2013-05-17
Przeczytana: 16 maja 2013

Na początku odnosiłam się do książki z dużą rezerwą. Wcześniej o niej nie słyszałam, a wygrałam ją w konkursie internetowym. Jako szalona szesnastolatka, przeczytawszy informację, że powieść jest o kobiecie po czterdziestce trochę się zniechęciłam, ale to był duży błąd.
Napisana w humorystyczny, inteligentny sposób powieść, w której każda postać odznacza się indywidualizmem, jest wyjątkowa. Nic nie jest czarno-białe.
Radości z czytania nie zepsuł nawet fakt iż po przeczytaniu pierwszego rozdziału zerknęłam na ostatnią stronę, co pozwoliło mi domyślić się zakończenia.
Polecam gorąco, nawet tym, którzy nie mają za sobą czterdziestu lat życia ani rozwodu.

Cotton_Candy_Sky | 2016-10-17
Przeczytana: 17 października 2016

Bardzo fajna książka. Jak każda spod pióra Pani Karpińskiej.
Autorka odkrywa przed nami blaski i cienie życia. Pokazuje też zakątki świata,tym razem padło na Grecję.
Cóż,swoją drogą łatwo jest się domyślić co się wydarzy,jaka będzie fabuła i kim jest Szymon... Wystarczy przeczytać notkę z tyłu okładki. Wszystko stanie się jasne.
Odniosę się też do relacji rodzinnych Marty.
Otóż najgorzej jest przyzwyczaić bliskich ludzi do dobrego.
A kiedy masz już dość i nie chcesz im usługiwać to nagle mają Cię za wariatkę i osobę z którą "ciężko wytrzymać". Egoiści...

Kachusek | 2015-03-04
Przeczytana: 03 marca 2015

Niestety przerost formy nad treścią. Okrągłe, grzeczne zdania. "Mami" i "synuś" powtarzane do przesady. Urywane dialogi, nieskończone wyjaśnienia. Nic porywającego, więc wynudziłam się przy tej książce nieziemsko. Ale z racji, żem uparta dotrwałam do końca z myślą, że może autorka mnie czymś zaskoczy? I.. nie zaskoczyła.

Beata | 2013-06-30
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2013
Przeczytana: 30 czerwca 2013

To już drugie spotkanie z tą autorką również pozytywne.Polecam.Choć książka momentami przewidywalna.Nowa znajomość(intranetowa), afera policyjna, problemy wychowawcze, złe relacje z siostrą i matką i tak dalej to tyle w skrócie o czym jest książka.Polecam