Anioł o czarnych skrzydłach

Okładka książki Anioł o czarnych skrzydłach Margit Sandemo
Okładka książki Anioł o czarnych skrzydłach
Margit Sandemo Wydawnictwo: Ringier Axel Springer Polska Cykl: Saga o Ludziach Lodu (tom 25) fantasy, science fiction
Saga o Ludziach Lodu (tom 25)
Angel med dolda horn
Ringier Axel Springer Polska
2007-01-01
2004-12-01
Iwona Zimnicka
dar zło sen zdolności ludzie lodu Tengel Zły

"Anioł o czarnych skrzydłach" - nasza mała Tula Backe, której musiał pomóc Heike.
Świetna część, która przenosi nas do pierwszej walki z Tengelem Złym.
Tula, obciążona złym dziedzictwem trafia do sklepu muzycznego, przez co Tengel Zły próbuje nią manewrować, by nauczyć ją nutek na flecie, które zbudzą go do życia.
Na szczęście nasz drogi Heike wiedziony przez Wędrowca w Mroku trafia na czas, by rzucić wyzwanie Tengelowi. Wspólnie z przodkami udaje się go przegonić, w czym najwięszy udział miała Shira, której Tengel Zły się boi.

W drugiej części przeżywamy rozterki Tuli, która na koniec trafia w ramiona Tomasa, który pomaga jej w walce z wewnętrznym złem.

Niestety tracimy tutaj kontakt z Eskilem - synem Vingi i Heike'go, który porzucić Tulę a sam pojechał na poszukiwanie "Domu w Eldafjord".

Świetna część, która przenosi nas do pierwszej walki z Tengelem Złym.
Na szczęście nasz drogi Heike wiedziony przez Wędrowca w...

Świetna seria, napisana pięknym językiem. Niepowtarzalna fabuła i bohaterowie. Szybko się czyta. Opinia przy pierwszym tomie. Polecam serdecznie.

"Anioł o czarnych skrzydłach", czyli określana tym mianem Tula - kolejna silna i niebezpieczna obciążona z Ludzi Lodu. Od dziecka niczym cherubin, a w sercu odwieczna walka pomiędzy dobrem a złem.

Chwiejąca sie na granicy moralności dziewczyna to ponowne wcielenie takich postaci jak Sol i Villemo, a jednocześnie kolejny etap w odkrywaniu tajemnic Tengela Złego. Motyw z fletem uważam za bardzo pomysłowy, ponownie otrzymujemy połączenie znanych z fokloru legend i oryginalnej opowieści autorki.

Sandemo porusza wszechstronne wątki w swojej twórczości, tutaj pokusiła się o motyw osoby z niepełnosprawnością. Klasycznie jest to treść pełna wyczucia, zrozumienia i empatii.

Historia Tuli jest pełna mocnych scen, również związanych z erotyką i wykorzystywaniem seksualnym, w tym nieletnich, więc wrażliwsi czytelnicy mogą poczuć trudność w odbiorze niektórych fragmentów, natomiast nawet najtrudniejsze sceny Margit potrafi zaprezentować w pełnym poszanowaniu dla ofiar.

Polecam serdecznie!

To zdecydowanie jeden z mocniejszych tomów. Wątek p3d0fiIski, który pojawił się na początku, naprawdę mną wstrząsnął i słuchałam tego wszystkiego z grymasem obrzydzenia na twarzy. Na szczęście im dalej w fabułę, tym mniej mocnych scen, za co jestem ogromnie wdzięczna autorce.

25 tom wysłuchany i najwyższy czas zrobić sobie przerwę ;)
Bohaterką tego tomu jest Tula Backe której towarzyszymy od dzieciństwa po dorosłość. To kolejna z Ludzi Lodu dotknięta złym dziedzictwem i którą to Tengel Zły sobie wybrał.
Polecam

25 tom wysłuchany i najwyższy czas zrobić sobie przerwę ;)
Polecam

Oj tendencja spadkowa nabiera tempa. Niby jest motyw czarów i dziedzictwa ludzi lodu, ale wszystko autorka przyćmiła tandetnymi scenami miłosnymi oraz niezbyt głębokimi przemyśleniami na temat dojrzewania. Ostatecznie przez większą część książki było nudno i irytująco. Sięgając po tę sagę liczyłam na całkowicie coś innego.

Kolejny tom na poziomie.

Kolejny tom na poziomie.

Jedna z lepszych późniejszych część. Troszkę przywodzi na myśl historię Sol z pierwszych tomów.

Dużo magii, czarów, mocy. Nareszcie są momenty! ;))

Miinusem jest poprowadzenie wątku pedofilnego - za słaby akcent na karygodnosc czynu, negatywne konsekwencje psychiczne u ofiary, to naprawdę nie jest tak jak w książce i nie należy tego bagatelizować bo temat niestety wiecznie żywy. Nie zgrywa mi się to też, że zlewa się ten wątek w fabule o dość rozbudzonej seksualnie pannicy. To może rzucić złe światło na problem pedofilii. Wiem, bo pracuję z osobami z doświadczeniem przemocy seksualnej.

Dużo magii, czarów, mocy. Nareszcie są momenty! ;))

Tula nie do końca mi przypadła do gustu, momentami wręcz mnie drażniła. Mimo wszystko podoba mi się wątek z Tomasem, bo jego bardzo polubiłam i po tych dziwnych i nie do końca zrozumiałych dla mnie przygód Tuli 🤦‍♀️ cieszę się, że w taki sposób skończyła się ta część.

• Saga o Ludziach Lodu
  • Margit Sandemo