Bracia krwi

Tłumaczenie: Xenia Wiśniewska
Cykl: Znak Siedmiu (tom 1)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Blood Brothers
kamień, zło, obłęd, szaleństwo

Kamień Pogan tkwił na polanie od wieków, na długo przedtem, zanim stanęli przy nim trzej chłopcy i zawarli braterstwo krwi, niechcący uwalniając niszczycielską siłę… Od tamtego czasu co siedem lat przez siedem dni mieszkańcy Hawkins Hollow popełniają straszliwe czyny – a potem nic nie pamiętają. Ten zbiorowy obłęd sprawił, że miasteczko zyskało sobie ponurą sławę i opinię nawiedzonego. Zbliża...

Od tamtego czasu co siedem lat przez siedem dni mieszkańcy Hawkins Hollow popełniają straszliwe czyny – a potem nic nie pamiętają. Ten zbiorowy obłęd sprawił, że miasteczko zyskało sobie ponurą sławę i opinię nawiedzonego. Zbliża się kolejny czas „siódemki”. Caleb Hawkins, potomek założycieli miasta, tego roku wyraźniej niż kiedykolwiek dostrzega działanie złych mocy. By z nimi walczyć, będzie potrzebował pomocy dwóch najlepszych przyjaciół, ale także Quinn Black, dziennikarki, która przyjechała rozwikłać zagadkę Hawkins Hollow, i która tak samo jak on widzi oznaki niedostrzegalne dla innych. Cal i Quinn są pierwszą parą w grupie sześciorga osób wybranych do walki ze złem czyhającym w ciemności…

hanterkaa | 2016-06-15

Całą trylogię "Znak Siedmiu" przeczytałam dosyć dawno temu.Pamiętam jednak,że bardzo mnie wciągnęła.Fabuła powieści jest dość prosta,ale trzeba przyznać chwytliwa.Powieść czyta się sprawnie i z przyjemnością, nie ma tu dłużyzn,męczących opisów i przydługich analiz.Wydarzenia następują po sobie bardzo szybko.

MountainTobacco | 2014-04-13

Pamiętam, że dobrze się bawiłam czytając ten cykl. Zawiera on bowiem wszystkiego po trochu: grozę, tajemnicę, przygodę i miłość, a wszystko to w idealnych proporcjach. Niezwykle wciąga, więc raczę od razu zgromadzić sobie wszystkie trzy części:)

Akcja rozwija się szybko od wieków na polanie był i tkwił Kamień Pogan. Zanim najpierw stanęli przy kamieniu trzej chłopcy i zawarli ze sobą braterstwo krwi, niechcący uwalniając niszczycielską siłę.
Od tamtego już czasu przeszło siedem lat, przed ponad siedem dni mieszkańcy tego miasta popełniają przerażające, straszliwe czyny, a potem udają, że nic nie pamiętają. Bardzo ciekawa fabuła, akcja coraz bardziej przyspiesza tempa, trzymająca w napięciu powieść.
"Bracia Krwi" to przepiękna, bardzo dobra powieść obyczajowa przeczytałam z przyjemnością zaskoczyła mnie, wciągnęła błyskawicznie...pochłonęła mnie do samego końca.

marcia | 2014-08-25
Przeczytana: 22 sierpnia 2014

Co 7 lat, 7 miesiąca roku, przez 7 dni (okres ten jest nazywany Siódemką) w małym miasteczku Howkins Hollows ludzie wariują i dopuszczają się okropny czynów.

Do uwolnienia klątwy przyczynili się trzej chłopcy, którzy w swoje dziesiąte urodziny postanowili połączyć się w jedność i stać się BRAĆMI KRWI!!!

Teraz, 21 lat później Caleb (Cal), Fox i Gage czują, że będzie to ostatnia Siódemka w Hollows ... ale, żeby tego dokonać będą musieli przyjąć pomoc pięknych i tajemniczych kobiet.

Do miasta z różnych powodów przyjeżdżają owe kobiety, tzn. Quinn, Layla i Cybil. One także widzą to co ukryte i niedostępne dla zwykłego śmiertelnika.

"Bracia krwi" to pierwsza część trylogii "Znak siedmiu". W tej części autorka wprowadza nas w historię Howkins Hollows, w życie jego mieszkańców i w końcu walkę dobra ze złem.
W "Bracia krwi" wyraźnie zostało zaznaczone kto jest kogo idealną drugą połówką, ale na razie rozwija się tylko miłość Cala i Quinn.

To moja pierwsza książka paranormal Nory...

Krzysiek | 2014-09-30
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 28 września 2014

Ta książka Nory Roberts w momencie, gdy ją czytałem, podobała mi się i jako początkującemu czytelnikowi wydawała mi się znakomita, niezwykła, intrygująca, o niezwykłym klimacie.
Wtedy jeszcze nie dostrzegałem mankamentów jej warsztatu literackiego, wtórnej nudy, jaka bije z większości jej książek.
Jej problemem jest to, że pisze tak dużo i nie ma tej jakości, świeżości, czegoś zaskakującego. A schematyczność odbiera przyjemność z czytania.
Niektóre jej książki potrafią zabić nudę, ale niektóre swoim poziomem potrafią zanudzić do upadłego.
Kiedyś mi się jej książki podobały, ale gdy ostatnio przeglądałem swoje dawniejsze recenzje, to złapałem się za głowe. Mając tyle już książek za sobą dziwiłem się samemu sobie, jak mogłem w swoim czasie tak wysoko ją cenić i ocenić...
Nie jest tragiczna, ale dzisiaj wobec książek mam zupełnie inne wymagania, a na takie jak ta patrzę z zupełnie inne perspektywy. Musiałem nanieść poprawkę, bo inaczej nie byłbym zgodny z samym sobą...

Poprawka...

Nanik | 2014-06-17
Przeczytana: 14 czerwca 2014

Nora Roberts jest autorką, po której książki zdarza mi się raz po raz sięgać. Najchętniej - po te z wątkami paranormalnymi i tym razem zdecydowałam się na trylogię - "Znak siedmiu" ("Bracia krwi", "Magia i krew", "Kamień pogan").

Książka zaczyna się tajemniczą sceną z przeszłości, walką stoczoną między światłem i mrokiem na pewnej polanie trzy wieki wcześniej. Chwilę później poznajemy trzech chłopców, tak bardzo różnych, lecz w wyjątkowy sposób bliskich sobie. Przyjaciół urodzonych tego samego dnia, którzy po kryjomu wymykają się z domu, by wspólnie świętować dziesiąte urodziny w lesie, na tej samej polanie... I wtedy zaczynają się dziać niepokojące rzeczy :)

Ze względu na konstrukcję fabuły już po początkowych rozdziałach miałam silne skojarzenia z "Trylogią kręgu" tej samej autorki, to wrażenie później tylko się nasilało. W "Znaku siedmiu" nie ma co prawda wampirów, czarownic ani zmiennokształtnych, jest za to paskudny demon. Jest też szóstka bohaterów i nawet moje sympatie...

Cirya | 2016-01-07
Przeczytana: 07 stycznia 2016

przyznam, ze jestem trochę zaskoczona, bo nigdy nie miałam do czynienia z tego typu powieścią u Nory Roberts... niemniej jednak podobało mi się to pomieszanie romansu z mistyką i elementami rodem wręcz z horroru... przyjemne czytadło o trzech braciach krwi Calu, Foxie i Gage'u, uwikłanych poprzez tajemny rytuał krwi w niewytłumaczalne wydarzenia...ciekawe, dla fanów powieści romantycznych :)

Katarzyna Busłowska | 2014-10-21
Przeczytana: 21 października 2014

Nora Roberts jest bardzo utalentowaną autorką i na potwierdzenie moich słów mam wszystkie pierwsze miejsca list bestsellerów, na których gościły jej powieści. Podpisuję się pod wszystkimi pochwałami na jej temat rękami i nogami. Obiema. Nie jestem jednak fanką bezkrytyczną. Zdaję sobie sprawę z tego, że Roberts od lat prawdopodobnie powiela ten sam schemat. Pierwsza część cyklu "Znak siedmiu" pozwala mi podejrzewać, że całość będzie łudząco przypominać serie, z którymi miałam styczność wcześniej, czyli "W ogrodzie" i "Klucze".
"Bracia Krwi" to część poświęcona Calebowi (zdecydowanie wolę jego pełne imię od zdrobnienia). Caleb jest złotym chłopcem Hawkins Hollow. Prowadzi lokalne centrum rozrywki i wspiera lokalnych małych przedsiębiorców. Mimo swojej wiedzy na temat ciemnych mocy obezwładniających mieszkańców miasteczka co siedem lat, nie ucieka. Zostaje by walczyć i wziąć odpowiedzialność za demona, którego jako dziecko uwolnił wraz z przyjaciółmi. I jak się tu nie zakochać?...

beataj | 2016-07-11
Przeczytana: 11 lipca 2016

Ulubiona liczba Nory Roberts? Trzy :D Trzy tomy w serii, trzech głównych bohaterów, trzy bohaterki do pomocy. I oczywiście starcie dobra ze złem. A wszystko to podane w smakowity, choć tradycyjnie "nororobertsowy" sposób. Pewnie gdyby czytać takie książki zbyt często, mogłyby się znudzić, ale od czasu do czasu, np w wakacje, zapewnią świetną zabawę.

OkiemMK | 2013-09-03

Trylogia Znak Siedmiu to opowieść o 3 przyjaciołach, którzy urodzili się tego samego dnia. Cal, Fox i Gage wymykają się w 10 urodziny na polanę, gdzie znajduje się Kamień Pogan stojący tam od wieków - wielu uważa to miejsce za magiczne lub nawiedzone. Przy nim chłopcy zawierają braterstwo krwi i niechcący uwalniają siły dobra i zła. Od tej pory co siedem lat przez 7 dni w ich miasteczku dzieją się niewytłumaczalne rzeczy. Mieszkańcy dopuszczają się terroru i zbrodni. Na zło reagują zwierzęta, dzieci i dorośli. Tylko nasi bohaterowie są odporni, miewają sny przed każdym "tygodniem" starają się niwelować szkody spowodowane Siódemką. Otrzymują pomoc od "dobrego czarodzieja" w postaci dodatkowych zdolności oraz 3 części kamienia, który od tego czasu próbują połączyć. Tylko oni są w stanie pokonać zło. Przed kolejną siódemką znowu połączą moce, a z pomocą przyjdą im Quinn, Layla i Cybil - kobiety, które z różnych powodów trafiły do miasteczka i jak się okazuje w różny sposób są...