Okładka książki Bracia krwi

Bracia krwi

Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Znak Siedmiu". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
tłumaczenie
kamień, zło, obłęd, szaleństwo
romans
typ
papier
7.08 (381 ocen i 35 opinii)

Opis książki

Kamień Pogan tkwił na polanie od wieków, na długo przedtem, zanim stanęli przy nim trzej chłopcy i zawarli braterstwo krwi, niechcący uwalniając niszczycielską siłę… Od tamtego czasu co siedem lat przez siedem dni mieszkańcy Hawkins Hollow popełniają straszliwe czyny – a potem nic nie pamiętają. Ten zbiorowy obłęd sprawił, że miasteczko zyskało sobie ponurą sławę i opinię nawiedzonego. Zbliża się...

Od tamtego czasu co siedem lat przez siedem dni mieszkańcy Hawkins Hollow popełniają straszliwe czyny – a potem nic nie pamiętają. Ten zbiorowy obłęd sprawił, że miasteczko zyskało sobie ponurą sławę i opinię nawiedzonego. Zbliża się kolejny czas „siódemki”. Caleb Hawkins, potomek założycieli miasta, tego roku wyraźniej niż kiedykolwiek dostrzega działanie złych mocy. By z nimi walczyć, będzie potrzebował pomocy dwóch najlepszych przyjaciół, ale także Quinn Black, dziennikarki, która przyjechała rozwikłać zagadkę Hawkins Hollow, i która tak samo jak on widzi oznaki niedostrzegalne dla innych. Cal i Quinn są pierwszą parą w grupie sześciorga osób wybranych do walki ze złem czyhającym w ciemności…

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
MountainTobacco | 2014-04-13

Pamiętam, że dobrze się bawiłam czytając ten cykl. Zawiera on bowiem wszystkiego po trochu: grozę, tajemnicę, przygodę i miłość, a wszystko to w idealnych proporcjach. Niezwykle wciąga, więc raczę od razu zgromadzić sobie wszystkie trzy części:)

marcia | 2014-08-25
Przeczytana: 22 sierpnia 2014

Co 7 lat, 7 miesiąca roku, przez 7 dni (okres ten jest nazywany Siódemką) w małym miasteczku Howkins Hollows ludzie wariują i dopuszczają się okropny czynów.

Do uwolnienia klątwy przyczynili się trzej chłopcy, którzy w swoje dziesiąte urodziny postanowili połączyć się w jedność i stać się BRAĆMI KRWI!!!

Teraz, 21 lat później Caleb (Cal), Fox i Gage czują, że będzie to ostatnia Siódemka w Hollows ... ale, żeby tego dokonać będą musieli przyjąć pomoc pięknych i tajemniczych kobiet.

Do miasta z różnych powodów przyjeżdżają owe kobiety, tzn. Quinn, Layla i Cybil. One także widzą to co ukryte i niedostępne dla zwykłego śmiertelnika.

"Bracia krwi" to pierwsza część trylogii "Znak siedmiu". W tej części autorka wprowadza nas w historię Howkins Hollows, w życie jego mieszkańców i w końcu walkę dobra ze złem.
W "Bracia krwi" wyraźnie zostało zaznaczone kto jest kogo idealną drugą połówką, ale na razie rozwija się tylko miłość Cala i Quinn.

To moja pierwsza k...

Nanik | 2014-06-17
Przeczytana: 14 czerwca 2014

Nora Roberts jest autorką, po której książki zdarza mi się raz po raz sięgać. Najchętniej - po te z wątkami paranormalnymi i tym razem zdecydowałam się na trylogię - "Znak siedmiu" ("Bracia krwi", "Magia i krew", "Kamień pogan").

Książka zaczyna się tajemniczą sceną z przeszłości, walką stoczoną między światłem i mrokiem na pewnej polanie trzy wieki wcześniej. Chwilę później poznajemy trzech chłopców, tak bardzo różnych, lecz w wyjątkowy sposób bliskich sobie. Przyjaciół urodzonych tego samego dnia, którzy po kryjomu wymykają się z domu, by wspólnie świętować dziesiąte urodziny w lesie, na tej samej polanie... I wtedy zaczynają się dziać niepokojące rzeczy :)

Ze względu na konstrukcję fabuły już po początkowych rozdziałach miałam silne skojarzenia z "Trylogią kręgu" tej samej autorki, to wrażenie później tylko się nasilało. W "Znaku siedmiu" nie ma co prawda wampirów, czarownic ani zmiennokształtnych, jest za to paskudny dem...

MKCzytuje | 2013-09-03

Trylogia Znak Siedmiu to opowieść o 3 przyjaciołach, którzy urodzili się tego samego dnia. Cal, Fox i Gage wymykają się w 10 urodziny na polanę, gdzie znajduje się Kamień Pogan stojący tam od wieków - wielu uważa to miejsce za magiczne lub nawiedzone. Przy nim chłopcy zawierają braterstwo krwi i niechcący uwalniają siły dobra i zła. Od tej pory co siedem lat przez 7 dni w ich miasteczku dzieją się niewytłumaczalne rzeczy. Mieszkańcy dopuszczają się terroru i zbrodni. Na zło reagują zwierzęta, dzieci i dorośli. Tylko nasi bohaterowie są odporni, miewają sny przed każdym "tygodniem" starają się niwelować szkody spowodowane Siódemką. Otrzymują pomoc od "dobrego czarodzieja" w postaci dodatkowych zdolności oraz 3 części kamienia, który od tego czasu próbują połączyć. Tylko oni są w stanie pokonać zło. Przed kolejną siódemką znowu połączą moce, a z pomocą przyjdą im Quinn, Layla i Cybil - kobiety, które z różnych powodów trafiły do miasteczka i jak się okazuje w różny sposób są spokwnione z...

Marysieńka | 2011-06-12
Przeczytana: 2010 rok

Bracia krwi to pierwsza część kolejnej trylogii Nory Roberts. Kolejne tomy to Magia i krew oraz Kamień pogan. Poza charakterystycznym dla tej pisarki romansem - mamy tu znowu trzech mężczyzn i trzy kobiety, które to osoby połączą się w pary, znajdziemy w tej powieści coś z horroru? coś z fantasy? Trzej mali chłopcy, przyjaciele w dniu urodzin jednego z nich udaja się bez wiedzy rodziców do tajemniczego miejsca w lesie i postanawiaja zawrzeć tam braterstwo krwi. Kiedy z przeciętych dłoni na ziemię w pobliżu tajemniczego kamienia, zwanego kamieniem pogan, opadają pierwsze krople zmieszanej krwi chłopców..........Od tej pory co 7 lat przez 7 dni nad miasteczkiem panują siły zła, a każda kolejna siódemka jest silniejsza i bardziej niebezpieczna. Kiedy mija tydzień wszystko wraca do normy i nikt nie pamięta tego co zrobił podczas siódemki. Trzej dorosli teraz przyjaciele zdają sobie sprawę z tego, że uwolnili coś złego, coś co przed wiekami zostało uwięzione. Teraz z pomocą trzech kobiet st...

Karolina | 2013-10-25
Na półkach: Przeczytane, 2013 rok
Przeczytana: 25 października 2013

Trzej chłopcy: Cale, Fox i Gage przypadkiem uwolnili demona, który od tamtej pory nęka ich miasteczko co siedem lat, w siódmym miesiącu w roku.
Teraz demon wydaje się silniejszy.. Co można zrobić?
Czy znana pisarka Quinn im pomoże? A może przypadkowo poznana Lyla? Albo przyjaciółka Quinn Cybil? Lub po prostu cała ich szóstka znajdzie sposób an unicestwienie zła?

Bracia Krwi to pierwsza część trylogii..
Pośmiałam się trochę przy niej, ale także momentami miałam gęsią skórkę..
Polecam

betina360 | 2014-03-01
Na półkach: Nora Roberts, 2014, Przeczytane
Przeczytana: 01 marca 2014

Pierwsza czesc trylogii znak siedmiu bardzo mnie wciagnela lecz wiedzialam ze tak bedzie bo lubie taka tematyke gdzie jest magia troche tajemnic troche strasznie i milosc ktorej nie brak w ksiazkach Nory.Ciesze sie ze trafilam w bibliotece akurat na wszystkie czesci od razu bo polowalam na nie juz od dawna.

Lavenda | 2011-10-31
Przeczytana: 2009 rok

Z panią Roberts zawsze jest niejaki kłopot, gdy przychodzi zaklasyfikować przynależność gatunkową jej powieści. Teoretycznie pisarka ta wrzucana jest do worka z napisem "Romans", ale tak naprawdę to, co pisze jest sporą mieszanką gatunkową. Owszem z naciskiem na romans, jednak z dodatkiem sensacji, kryminału, fantastyki. "Bracia krwi" należą do takiego gatunkowego koktajlu - romans plus fantastyka plus elementy powieści grozy. Nie jest to pierwsza powieść tej autorki z tego typu domieszką, wcześniej pojawiły się cykle "Trylogia Kręgu", "Klucze", "Klejnoty", w których Roberts wykorzystuje pewien ustalony schemat. Dzieli całość na trzy części, wprowadza sześcioro bohaterów (oczywiście trzy na trzech), łączy ich w pary i uczuciowym perypetiom każdej z nich poświęca jedną powieść cyklu, a ich zmagania z siłą nadprzyrodzoną tłem tychże perypetii.
W tę konwencję wpisują się także "Bracia krwi" i całkiem nieźle zresztą się tę powieść czyta. Akcja rozgrywa się w prowincjonalnym amerykańskim mi...

Kolorowa | 2010-08-02
Przeczytana: 30 lipca 2010

Pierwsze rozdziały nie przekonały mnie do książki. Jednak gdy bohaterowie stali się już dorośli, akcja przybrała na tempie. Jestem mile zaskoczona. Te tajemnice i pożądanie... to coś, co wprawia moją wyobraźnię w zachwyt.

tessa75 | 2014-01-06
Na półkach: 2014, Przeczytane
Przeczytana: 05 stycznia 2014

Po książkę sięgnęłam, ponieważ widziałam na youtube filmik, w którym dziewczyna opowiadała o swoich ulubionych książkach. Pomyślałam, że może to być interesująca lektura. Szczególnie zainteresował mnie "wątek" liczby siedem. Na początku zapowiadało się fajnie, a historia niby wspaniała, a język wydawał mi się odpowiedni, lekki i zabawny. Dopiero pod koniec trochę się rozczarowałam, ponieważ zakończenie było nudne. Nic zaskakującego, a ślub Caleba i Quinn wydawał mi absurdalny i kompletnie nierealny.
Doceniam autorkę za to, że stworzyła interesującą historię z dreszczykiem, jednak uważam, że mogła się nad nią bardziej postarać. Poza tym wątek miłosny w ogóle do mnie nie przemówił. Myślę, że jest przesadzony. Z pewnością nie sięgnę po kolejne części.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto