Jasnowłosa

Margit Sandemo Wydawnictwo: Ringier Axel Springer Polska Seria: Opowieści znad Fiordów literatura obyczajowa, romans
Flickan med silverhareet
2013-01-01
Lucyna Chomicz-Dąbrowska
Opowieści znad Fiordów
romans saga norweska

On chmurny ( i durny), ona niewinna i słodka (idiotka). Wyrosłam już chyba z tego typu opowieści, ale i i tak czyta się świetnie.

Po prostu Margit Sandemo. Czyta się przyjemnie i to najważniejsze :)

Twórczość Margit Sandemo można kochać lub nienawidzić. Ja akurat lubię, więc z ciekawością sięgnęłam po „Jasnowłosą”.

Schyłek XVIII wieku. Szwedzcy chłopi z wyspy Dago, przesiedleni na rozkaz carycy Katarzyny na południe Ukrainy, zakładają w naddnieprzańskim stepie niewielką osadę. Jest wśród nich młoda dziewczyna - Lisa Koppers, wrażliwa i bardzo osamotniona, uciekająca...

Powtórzę to, co mówię niemal za każdym razem kiedy mam przeczytać Sandemo. Bardzo chciałabym polubić tę autorkę. I za każdym razem, a podejść miałam już kilka, daję jej szansę. Do tej pory bywało różnie z tym „lubieniem”.
Jasnowłosa to opowieść o dziewczynie, która wraz z szwedzkimi chłopami została przesiedlona na rozkaz Carycy Katarzyny na południe Ukrainy, gdzie...

Lubie do niej wracać!

Czytałam i pokochałam tą książkę! Jest lekka i przyjemna! Historia w niej zawarta interesująca, chociaż uważam, że objętość książki jest zbyt mała..'
Gorąco polecam!

czytałam tę książkę jako początkująca nastolatka, wtedy zwaliła mnie z nóg do tego stopnia, że to jedyna książka Margit Sandemo, jakiej tytuł zapamiętałam :)

czytałam jako początkująca nastolatka, podobała mi się książka, to pamiętam,,,,

moja pierwsza książka Sandemo - mam do niej wielki sentyment i do Dimy :)

• Margit Sandemo
  • Opowieści Margit Sandemo