Heros powinien być jeden: Księga II

Tłumaczenie: Eugeniusz Dębski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Heros powinien być jeden, Obca krew". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Герой должен быть один
Heros, fantasy
Serafin

Śmierć bogom olimpijskim. Śmierć wszystkim nieśmiertelnym. Nadciąga Gigantomachia. Wojownicze plemię Gigantów, zrodzonych z Tartaru i Matki Gai, szykuje rzeź olimpijskiej Rodziny. Miedzianoszyi, wężoręcy, wszelacy. Okaleczone dzieci potwory, które nie boją się gniewu Gromowładnego. Koszmarem ich bezsennych nocy jest jedynie Herakles. Heros-zabójca. Żywa błyskawica...

Wojownicze plemię Gigantów, zrodzonych z Tartaru i Matki Gai, szykuje rzeź olimpijskiej Rodziny. Miedzianoszyi, wężoręcy, wszelacy. Okaleczone dzieci potwory, które nie boją się gniewu Gromowładnego. Koszmarem ich bezsennych nocy jest jedynie Herakles. Heros-zabójca. Żywa błyskawica Zeusa.

Herakles-oczyszczony, odkupiwszy winy trzyletnim niewolnictwem, staje przed kolejnym zadaniem. Wojna i śmierć, Ares i Tanatos, zaczynają swój nieubłagany przemarsz po Peloponezie.

źródło okładki: www.fabryka.pl

malynosorozec | 2013-08-04
Przeczytana: lipiec 2010

„Ale po to jest on synem Zeusa, żeby, czy to człowiek, czy bóg, czy potwór – było mu wszystko jedno!”

Bogowie szykują się do wojny. Oto bowiem z mroków Tartaru wyłaniają się Giganci, szykując rzeź olimpijczykom. Zbliża się gigantomachia… Bogowie jeszcze nie wiedzą, ale losy tej wojny zależeć będą od Śmieciarza Samotnika, Heraklesa, który jest równy bogom,
a nawet więcej niż równy…

Pierwszy tom skończył się, kiedy Herakles wyruszył na służbę do Myken, aby odkupić swoje winy powstałe w wyniku szaleństwa zsyłanego przez Tartar. Zacząć miał właśnie słynne dwanaście prac, które dadzą mu nieśmiertelność. A drugi tom rozpoczyna się już po zakończeniu owych prac. Bo nie one są tu najważniejsze. Owszem, dowiadujemy jak niektóre z nich przebiegały, po to byśmy byli świadomi, że głównym celem Heraklesa nie była nieśmiertelność. Głównym zadaniem była walka z Opętanymi, chcącymi sprowadzić na świat gigantów. Było zamykanie dromosów prowadzących na Flegry – przedsionek Tartaru. Było...

MrPePe1100 | 2014-05-23

Druga odsłona opowiadania o braciach wg. mnie jest trochę gorsza niż pierwsza ale i tak godna polecenia!

Wioletta Psiuk | 2014-07-21

Po 1 cześć szalenie ciekawej, drugiej nawet nie zdołałam przebrnąć. Szkoda....

Larysa | 2016-10-18
Krzysztof Polowczyk | 2016-09-23