Otchłań Głodnych Oczu

Cykl: Otchłań głodnych oczu (tom 1) | Seria: Behemot
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Бездна голодных глаз
Otchłań, Głodnych, Oczu

Przedmioty zaczynają ożywać, a Ziemia staje się miejscem coraz bardziej niebezpiecznym dla ludzi. Pojawia się Nekrosfera - zaczątek Piekła, potrafiący wpływać na czas i przestrzeń. Pustkarze próbują ratować ludzkość i prowadzić ją do równoległego świata, jednak sprawy się komplikują - niektórzy ludzie stają się nieśmiertelni, tracąc przy tym pamięć... Marcell, jeden z nieśmiertelnych, odzyskuje swe wspomnienia, utraconą tożsamość i próbuje zmienić losy świata...

W alternatywnym świecie obok siebie funkcjonują ludzie i Metamorfy. Obdarzeni kilkoma życiami potężni Dziewięciokrotni próbują bronić ludzi przed wilkołaczymi atakami, jednak sytuacja wikła się coraz bardziej, gdy młody Metamorf zakochuje się w Dziewięciokrotnej dziewczynie. Zatargi będą musiały zostać odłożone na bok, gdyż pojawia się nowe, wspólne dla wszystkich zagrożenie - wampiryczni warkowie...

Walki gladiatorów, zmiennokształtne rasy, zabójczy labirynt pułapek metra i bój o losy ludzkości – nawet to nie wyczerpuje bogactwa wątków, bohaterów, obrazów i przygód wykreowanych przez H.L. Oldiego w "Otchłani głodnych oczu".

źródło opisu: [Wydawnictwo Dolnośląskie, 2006]

Finkla | 2017-04-05
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka
Przeczytana: 05 kwietnia 2017

Mnogość głównych bohaterów utrudniała mi zorientowanie się, o co w tym wszystkim chodzi. Przeczytałam początek, przyzwyczaiłam się do pierwszego, w jakimś stopniu polubiłam, a tu nagle zmiana. Facet zniknął na długo, pojawiła się cała seria innych. Fakt, w końcu jakoś te postacie się łączą, niektóre spotykają, powstaje spójny świat, ale przez pół książki nie miałam pojęcia, co jest grane. Gubiłam się w licznych imionach i nazwiskach.

Zdaje się, że ta książka początkowo stanowiła kilka różnych opowiadań. I moim zdaniem, na tym należało poprzestać, łączenie ich na siłę wprowadza więcej zamieszania niż pożytku. Wyszło raczej wyjaśnienie działania pewnego uniwersum na licznych przykładach, a nie spójna fabuła.

Nieco więcej tutaj: http://finklaczyta.blogspot.com/2017/04/otchan-godnych-oczu-mnogosc.html

dragolikanin | 2014-06-02

Książka zdecydowanie trochę zbyt chaotyczna. Nie tylko w swojej strukturze, ale również i stylu. Zbyt zawiłe metafory i opisy spowalniają akcję i czynią tekst niezrozumiałym, zawiłym i ciężkim w odbiorze, więc nie jest to dzieło "do autobusu". Jednakże, gdy poświęci się tej powieści odpowiednią ilość czasu, cierpliwości i uwagi, książka staję się naprawdę interesująca. Dobre pomysły twórców, kilka oryginalnych szczegółów urozmaicających historię, parę dobrych opisów i ciekawych opowiastek wewnątrz głównej fabuły. Łącząc to wszystko, myślę, że ocena 6 jest taką uczciwą notą za całokształt.

chaos-progenitus | 2017-06-09
Blind_for_sure | 2017-05-26