Kto zabrał mój ser?

Who Moved My Cheese?
poradniki
Artur Kurpiewski
rozwiązywanie problemów sposoby na sukces zmiany ser labirynt

Może ta książka zmieniła życie wielu osób, ale ja nie znajdę się w tym gronie.
Pomimo przesłana i pomysłu razi mnie nachalność i styl rodem z amerykańskich poradników dla gospodyń domowych.
Co do mojego nastawienia na zmiany (których mam w nadmiarze każdego dnia), do każdej z nich podchodzę indywidualnie, czyli jestem po trosze każdym z bohaterów. Dejavu?

Dobra/Bardzo dobra - ocena, to takie 6.5. Książka na wieczór, a nawet niecałą godzinę. Nie jest to arcydzieło, niczego nowego się nie dowiemy. Jednak, cieszę się że trafiła w moje ręce. Czasami musimy odświeżyć sobie najbardziej "oczywiste oczywistości", spojrzeć na coś z innej strony, podejść do problemu ze "świeżym" umysłem. Dobra pozycja do swojej kolekcji książek, po...

Zdecydowanie polecam. Opowieść krótka z przesłaniem. Daje do myślenia.

Bardzo pozytywna książka, do przeczytania w godzinę. Skończona z uśmiechem na ustach i licznymi przemyśleniami. Prosty język oraz zabawna historia trafiają do szerokiego grona odbiorców: zarówno dzieci, jak i dorosłych.
Książka udowadnia jak wiele lektur stanowi ‚przerost formy nad treścią’.
Krotko, zwięźle i na temat.
Nie powala, ale cieszę się, że ja poznałam :)

Po przeczytaniu tej książki zorientujesz się jak łatwo można ocenić innych, nad czym nigdy się nie zastanawiałeś.

Seietnie napisana, lekka I pouczajaca lektur mowiaca o sposobach na osiaganie celow. Uzycie myszy jako metafory ludzkich postaw sprawia, ze ksiazka jest czyms wiecej niz zwyklym poradnikiem, bo zmusza do uruchomienia szarych komorek. Niedoceniac ksiazki moze tylk ktos kto nie lubi ich uzywac.

Temat poruszany w książce znany i opracowywany milion razy. A to, co wyróżnia tą książkę, to metafora sera. I to by było na tyle. Nie urzekła mnie, nie wniosła zbyt wiele, może przez sposób przekazu. Jednym słowem przeciętna.

Książka opowiada problemy życia codziennego w dość zabawny i zarazem ciekawy sposób. Lekka książka, która może pomóc niektórym osobom znaleźć sposób jak wyjść z "labiryntu" Polecam

Sama opowieść o serze jest naprawdę interesująca i warta przemyślenia . Autor ciekawie przedstawia 4 różne postacie i ich reakcje na zmiany.
Zmiany są obecne w życiu każdego i warto być na nie przygotowanym.

Ale wstęp jest strasznie długi,i strasznie tam jest dużo zachwalania jaka ta opowieść jest super, super, super -i tak kilkanaście razy, i jak ona NA PEWNO zmieni...

Całkiem miła, dająca do myślenia lektura. Szybko się czyta i nie jest to stracony czas.

Dyskusje

2 897