Kto zabrał mój ser?

Who Moved My Cheese?
poradniki
Artur Kurpiewski
rozwiązywanie problemów sposoby na sukces zmiany ser labirynt

Bardzo prosto napisane opowiadanie o naszym zyciu, zmianach, jakie decyzje podejmujemy. Az dziwne ze tak prosta ksiazka niesie tyle mądrego. Warto ruszać czym predzej z miejsca i być czujnym, obserwowac co sie dzieje w naszym zyciu.

Czasem najprostsze porównania i trywialne historie mogą stać się punktem wyjścia do zastanowienia się nad własnym życiem, a co w przypadku tej konkretnej książki - refleksją nad nastawieniem się do zmian. Zmiany dotyczą nas wszystkich i im szybciej przestaniemy się buntować przeciwko nim, tym szybciej zaczniemy dostrzegać potencjalne korzyści. Poszukujmy naszego Nowego Sera!

super książka, warto chociaż raz w roku do niej wrócić bo pokazuje prawdę, o której zapominamy lub z której nie zdajemy siebie sprawy

Piękna opowieść alegoryczna 🙂
Bardzo łatwo się czyta, bo krótka książka.
Polecam 🙏

Książkę przeczytałam w godzinę i pewnie gdybym wcześniej nie poznała „Jak przestać się martwić i zacząć żyć”, to podobałaby mi się bardziej. Niemniej uważam, ze to bardzo pomocna lektura, jeśli ktoś ma problem z zaakceptowaniem zmian w swoim życiu i cieszenia się tym, co mamy.

Słuchałem jej jako audiobooka. Lektor czytał Czikago. Poza tym słowa napompowane emocjami. Zrobił nam się kołczingowy wyścig po motywację. Podejrzewam, że ta książka mogła się sprawdzić na początku lat 90-tych.

Książkę warto przeczytać- niby wszystko takie oczywiste, a jednak często w życiu codziennym o tym zapominamy. Książka ma jedynie 90 stron i czyta się jednym tchem. Ze swojej strony zachęcam do sięgnięcia po nią 😊

„Jedyną stałą rzeczą w życiu jest zmiana" - ten cytat jak dla mnie idealnie tu pasuje. Krótko i na temat. Moim zdaniem to powinna być wręcz obowiązkowa lektura szkolna ;)

Prościej się nie da opowiedzieć jak nadchodzą zmiany, czym są, oraz jak się przejawiają w naszym życiu. To że jest krótka przyjmuję za pozytywny aspekt, krótko i na temat. Czytajcie w ciszy i skupieniu, róbcie wiele przerw aby przenieść sytuacje z książki na swoje życie.

Prosta, momentami banalna książka o tym, że wszystko jest zmienne i niczego nie powinniśmy byc pewni. Myślę, że warto przeczytać i/lub przypomnieć sobie o niej co jakiś czas. Nastawi nas dobre tory ku rozwojowi :)

Dyskusje

3 140