Heros powinien być jeden: księga I

Tłumaczenie: Andrzej Sawicki
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Heros powinien być jeden, Obca krew". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Герой должен быть один
Fantasy
Serafin

O, mądrzy rapsodowie! Otwórzcie usta. Wyśpiewajcie pieśń na cześć Śmieciarza-Samotnika. I narodziły się bliźnięta – Ifikles i Alkides. Synowie jednej matki i dwóch ojców. Myśl i siła. Człowiek i pół-bóg. Rozum i szaleństwo. Narodził się heros gotów dokonać czynów wielkich. Imię jego będzie Herakles. Heros powinien być jeden, to alternatywna wizja mitu o najsilniejszym z silnych. Młodym...

Myśl i siła. Człowiek i pół-bóg. Rozum i szaleństwo.
Narodził się heros gotów dokonać czynów wielkich. Imię jego będzie Herakles.

Heros powinien być jeden, to alternatywna wizja mitu o najsilniejszym z silnych. Młodym Heraklesie, na którego barkach spoczywają intrygi olimpijskiej rodziny. Herosie, którego życie stało się boskim igrzyskiem.

źródło opisu: www.fabryka.pl

źródło okładki: www.fabryka.pl

malynosorozec | 2013-08-04
Przeczytana: lipiec 2010

„Gdzie byś nie splunął – wszędzie i wszystkim potrzebny jest heros.”

Amfitrion, wnuk Perseusza, prawnuk samego Zeusa, heros, właśnie wraca do domu z kolejnej zwycięskiej wyprawy. Wcześniej tej nocy pod postacią Amfitriona jeden z bogów olimpijskich przybył do jego żony. Zostało poczęte dziecko. Dziecko, o które heros będzie walczył z bogiem. Dziecko, którego będą wyczekiwać wszyscy: ludzie, bogowie, Tytani. Dziecko, które zachwieje równowagą świata. A imię jego będzie Alkides, a wyrośnie z niego ten, którego poznamy jako Heraklesa…

Świat mitów greckich, który na długo pozostanie w pamięci. Bogowie olimpijscy, Tytani, Upadli, herosi, potwory, nimfy, centaury… Wszystko to, co znamy z mitologii. A jednak przedstawione inaczej. Niby wszystko się zgadza, a jednak nie do końca. Oto bowiem Hades jawi się jako najmądrzejszy ze wszystkich bogów. Nie pragnie władzy nad ziemią, nie chce zasiąść na tronie młodszego brata Zeusa. Oto bowiem Hermes, przewodnik, Nicpoń, jest tym, któremu...

Amy392 | 2011-08-10
Przeczytana: 10 sierpnia 2011

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Historia zaczyna się gdy wojownik Amfitrion wraca z wojny do żony. Po powrocie orientuje się, że zaledwie chwilę wcześniej u jego żony Alkmeny był kochanek. Kobieta o tym nie wiedziała, gdyż przybrał on postać jej męża. Amfitrion domyśla się, że był to jeden z bogów. Nie mówi jednak o tym żonie. Kobieta zachodzi w ciąże i po dziewięciu miesiącach rodzą się bliźnięta, Alkides i Ifikles, mający jedną matkę a dwóch ojców. Synem Amfitriona jest młodszy Ifikles, a ojcem Alkidesa jest Zeus. Chłopcy dorastają, a tymczasem do Olimpijczyków dochodzą wieści o ofiarach składanych z ludzi bogom. Bogowie takich ofiar nie przyjmują, ale dzięki nim wzmacnia się Tartar i uwięzieni w nim Tytani. Za składaniem tych ofiar stoi grupa ludzi opętanych przez Upadłych. Wydarzenia te niepokojąco zbiegają się z tajemniczymi atakami Alkidesa. Co z tego wyniknie?
Ciekawa i momentami naprawdę wciągająca książka. Bardzo mi się podobała i na pewno przeczytam księgę drugą. Polecam!!!!

Sanderus | 2013-02-01

Wydawałoby się, że mity związane z Heraklesem są już "martwe" - zbyt znane by można było cokolwiek sensownego napisać. A jednak ... Duet pisarzy kryjący się pod pseudonimem Henry Lion Oldi wycisnęła wszystko co tylko można z tych wydawało się już do cna zgranych motywów prezentując ich przekonującą, rewizjonistyczną (lecz nic na siłę) wersję. Polecam.

MrPePe1100 | 2014-05-23

Nie miałem co czytać więc poszedłem do biblioteki i wziąłem pierwszą lepszą książkę z fantastyki. Okazało się że dzieło to mnie tak wciągnęło, że sięgnąłem po kolejną część! Świetna, bezpośrednia książka, która pochłonęła mój czas, w którym normalni ludzie śpią!

| 2011-10-14
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka

Bardzo mnie zaciekawiła, pokazuje historie Heraklesa od innej, zupełnie, przynajmniej dla mnie, niespodziewanej strony. Niezwykle fascynująco jest pokazany obraz greckich bogów tak bliskich i jednocześnie dalekich. Każdy kto lubi mitologię, niezwykłe pasjonujące historię z nutką humoru i fantastyki powinien sięgnąć po ta powieść. Trochę mnie zawiodło pokazanie uczuć - główni bohaterowie są z nich trochę wypruci, pozbawieni..Może właśnie taka jest koncepcja autora....

bronx | 2010-12-18
Przeczytana: 17 września 2010

Znakomita książka ukraińskiego duetu. Starożytna Grecja w której mity i bogowie to codzienności a nie tylko historie do straszenia dzieci. Świetna, wciągająca historia opowiedziana w bardzo lekki sposób. Czyta się szybko i dzięki temu bez zwlekania można sięgać po drugi tom by sprawdzić jak dalej toczą się losy bohaterów.

Wioletta Psiuk | 2014-07-21

Przeniesienie w czasy w których spryt dwojga braci odmienił historię raz na zawsze :) Bardzo ciekawa :)

MrManniek | 2013-05-09

Dobra książka, chociaż musiałem przeczytać prawie połowę żeby mnie wciągnęła

Uriel | 2016-01-30

Lepsze od tradycyjnej opcji przedstawianej w kiepskich filmach

jakubro | 2013-02-01

Autor wprowadza nas w mityczny świat pełen akcji i napięcia.