Powrót Orków

Wydawnictwo: Red Horse
Die Ruckkehr der Orks
978-83-60504-58-1
orki, red, horse

SPRzEDAŻ OD 14-11-2008! Orkowie powracają! znany autor bestsellerów Michael Peinkofer budzi do życia najdziksze istoty śródziemia i opisuje fascynujące przygody Balboka i Rammara. Dwaj niepodobni bracia, jak przystało prawdziwym orkom, pragną właściwie tylko jednego służyć chaosowi. Przychodzi im zbłądzić do świata śmiertelników i tułać się od mrocznych lasów Stęchłej Marchii po wieczne lody Białej Pustyni. Walczą z ghulami i pająkami-olbrzymami, odkrywają tajemnicę zabójczego sekretu, aż w końcu armia elfów i połączone siły orków spotykają się u bram zatopionego miasta Tirgas Lan. To tam dochodzi do bezlitosnego rozstrzygnięcia. Powieść Peinkofera dowodzi, że orkowie są nie tylko gruboskórnymi olbrzymami, mogą jednak okazać się niezwykle pomysłowi. Lektura obowiązkowa dla wszystkich fanów orków –, trzyma w napięciu że aż zapiera dech, pełna tempa i humoru.

Kamil Olędzki | 2010-11-07
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

Książka piekielnie dobra pokazuje świat z perspektywy orków ich wartości,cele i sposób życia z zupełnie innej niż Tolkien perspektywy. Dialogi między dwoma orkowymi braćmi są esencją tej książki. A kiedy do ich grupy dołączają inni tworzy się wybuchowy kocioł. Rasy które powinny się nienawidzić tworzą wspólny front. Chciwość i chęć przetrwania jednoczy ich. Czyta się lekko i przyjemnie.

Larxand | 2014-02-09
Przeczytana: 31 stycznia 2014

Do autobusu świetna. Dynamiczna, pełna humoru i częstych, choć dość przewidywalnych zwrotów akcji. Bardzo naiwna (słabe dialogi, fabuła też nie pierwszej świeżości) i schizofreniczna w formie. Właściwie nie wiadomo, kto ma być odbiorcą. Z jednej strony barwne opisy bijatyk i lejąca się posoka. Z drugiej - bohaterowie w szale i wściekłości zwracają się do siebie per "podły rzezimieszku". Nie znam niemieckiego, więc pozostaje mi winą obarczyć tłumaczkę. Plusem są orkowie, którzy poniewierani w innych książkach, tutaj grają pierwszoplanowe role.

ohi | 2013-02-19
Przeczytana: 2010 rok

Peinkofer stworzył dla nas świat z punktu widzenia Orków - bardzo ciekawy świat. Postacie są sympatyczne, zabawne. Mają swoje minusy z którymi walczą do końca książki :)
Polecam.

Serenka | 2012-08-28

Głupi i głupszy w orkowym wydaniu :) Można się pośmiać, jest trochę akcji - nie jest to może fantasy najwyższych lotów, ale czyta się przyjemnie i nie ma dłużyzn :)

skinnie | 2013-06-26
Przeczytana: 2011 rok

Uwielbiam taki humor, z lekka grubiański. Świetna oprawa książki! Polecam serię Otchłań.

Alfa | 2013-02-09
Przeczytana: 08 lutego 2013

Dobra książka na odstresowanie się. Momentami troszkę naiwna, ale akurat mi to nie przeszkadzało. Książka napisana jest w szybkim tempie, więc bardzo łatwo się ją czyta. To co mnie osobiście bardzo się podobało to stworzony na końcu słownik orczego + krótki rozdział wyjaśniający zawiłości funkcjonowania tego języka. W bonusie dostajemy również przepis na brzuchowstrząs (danie uwielbiane przez orków).
Para orków opisana przez Peinkofera jest jedyna w swoim rodzaju, a dialogi prowadzone przez nich tylko dodają książce smaczku. Ostrzegam tylko, że rasa ta została przedstawiona zupełnie inaczej niż u Tolkiena, z dużą rezerwą. Można się nieźle pośmiać. Szczerze polecam.

NonReal | 2016-12-02
Na półkach: Fantasy, Przeczytane