Aksamitny dotyk nocy

Cykl: Cykl Krzyżacki (tom 2) | Seria: Asy Polskiej Fantastyki
Wydawnictwo: Fabryka Słów
zbr

Rodzi się nowa Moc. Zdolna mamić ludzkie umysły i rozpalać żądze. Jej aksamitne muśnięcie zostawia w sercu tylko mrok... I zaprawdę powiadam wam, zanim drgnie ziemia uderzona tysiącami kopyt, zanim w niebo wybuchnie bitewny zgiełk i spłyną rzeki krwi, o losie świata zdecydują... Słowa... Albo sztylet i płaszcz skrytobójcy. Cień sunie już tropem Przebudzonych. Gdzieś w przygranicznej twierdzy,...

Cień sunie już tropem Przebudzonych.

Gdzieś w przygranicznej twierdzy, w niewielkiej sekretnej komnacie, władca obojga narodów czeka by wypełniło się przeznaczenie.
Niechaj sczeźnie albo odrodzi się świat!

Agatka | 2015-05-03

Dobra powieść, jak dla mnie nawet lepsza od pierwszej części. Dobrze się czyta, ale jak dla mnie nadal czegoś tu brakuje.

amazur83 | 2016-01-10
Przeczytana: 10 stycznia 2016

Jedno Domagalskiemu trzeba przyznać. Jego cykl krzyżacki czyta się wyjątkowo szybko. Akcja drugiej części rozpoczyna się jesienią 1409 a kończy wiosną 1410 i rozgrywa się m.in. w Malborku, Krakowie, Pradze, Budzie czy w Kieżmarku. Obok postaci znanych z pierwszej części, w drugiej pojawia się wiele nowych, równie ciekawych. Mamy więc sławnego Zawiszę Czarnego z Garbowa, jego brata, równie wielkiego rycerza, Jana Farureja, mamy Janusza Brzozogłowego, który na wieść o zbliżającej się wojnie opuścił dwór Zygmunta Luksemburczyka i stanął po stronie polskiej, czy też Mszczuja ze Skrzynna, który w bitwie pod Grunwaldem odegrał jedną z najważniejszych ról, dzięki której przeszedł do historii. Ponadto na kartach powieści spotkamy króla Węgier, późniejszego Cesarza Zygmunta Luksemburskiego i jego brata, króla Czech, Wacława. Ciekawie przedstawione są również intrygi dworskie, wszechobecna zdrada i rozwiązłość. Wiem, że w powieści są pewne nieścisłości historyczne (np. postać Klemensa z...

Anna Koniec | 2015-08-20
Na półkach: Rok 2015, Przeczytane
Przeczytana: luty 2015

Może i przesadza z opisami okrucieństwa. Może i wątki historyczne z fantastycznymi miesza miejscami nieporadnie. Ale - czyta się to lekko i szybko, bohaterowie są przyjemni i ludzcy - lub przeciwnie. A wkręcenie w to wszystko kabały i wątku Dawnych Bogów - przydało książce świeżości (za to - siódma gwiazdka)
Aha - przykład baaaardzo złej okładki I pretensjonalnego tytułu. błogosławieni niezrażeni, przeczytają naprawdę dobrze skrojoną książkę.

lupus1981 | 2015-01-05
Na półkach: Fantasy, Przeczytane

Kolejny tom sagi krzyżackiej jest utrzymany na podobnym poziomie co tom pierwszy. Czyta się całkiem sympatycznie. Komu podobała się pierwsza część na pewno się nie rozczaruje.

| 2013-03-22
Przeczytana: 21 marca 2013

Porażka, nawet nie udało mi się tego skończyć. Po bardzo słabej pierwszej części dałem szansę kolejnemu tomowi. Efekt mizerny, pokłady nonsensu i powtórzenie wszystkich najgorszych cech pierwszego tomu. Nie interesuje mnie jak skończyła się ta historia, mam tylko nadzieję że szybko.

szaman136 | 2013-04-24
Przeczytana: kwiecień 2013

Pierwsza część była troszkę lepsza, chociaż też średnia. W tej denerwuje ciągłe zmienienie przez autora faktów historycznych oraz wiele niepotrzebnych wątków, i część fantastyczna nie powala na kolana(moim zdaniem jest w ogóle nie potrzebna).

rad | 2013-10-29
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebooki
Przeczytana: 28 października 2013

Zaskoczenie. Jak dla mnie, lepsza od poprzedniczki, aczkolwiek nie powala na kolana...

rajcinho | 2015-06-23
Przeczytana: 23 czerwca 2015

Nieco lepsza niż poprzednia część (a może po prostu polubiłem z czasem bohaterów). Szału jednak wciąż nie robi.

Amigo | 2015-05-26
Na półkach: ROK 2015, Przeczytane
Przeczytana: 26 maja 2015

Historia nam się rozkręca. Autor w bardzo ciekawy sposób wplata postacie historyczne w fantastyczną opowieść

magia78 | 2015-12-23
Na półkach: Audiobooki, 2016, Przeczytane