Za garść czerwońców

Cykl: W służbie ich królewskich mości (tom 1)
Pistacia

Ostatni rok panowania Władysława IV Wazy. Rzeczpospolita pławi się w złudnym poczuciu własnej potęgi. Nikt nie dostrzega zbierającej się nad Dnieprem burzy. Na dworze królewskim plenią się intrygi, a słabujący na zdrowiu monarcha szuka pocieszenia w ramionach kolejnych kochanek. Państwem rządzą zwalczające się magnackie koterie. Narasta anarchia, bezprawie i sprzedaż urzędów. Kto silniejszy, bierze przemoc nad słabszym. Kto bogatszy, za nic ma skorumpowane sądy.
Wciąż jednak są ludzie, którzy strzegą ustanowionych praw. Należy do nich instygator Joachim Hirsz, człowiek do specjalnych poruczeń Jego Królewskiej Mości. Mężczyzna cyniczny, twardy, skrywający mroczne sekrety z przeszłości. Wzywany zawsze, gdy niebezpieczeństwo dotyka tronu lub gdy w zbrodnie wmieszana jest czarna magia.
Człowiek obdarzony niezwykłym darem. Uczestnik intryg wywiadowczych, tropiciel czarów, zabójca demonów i wiedźm. Nieustępliwy łowca szpiegów i morderców.
Jeśliś zdrajcą czy sługą szatana i spotkasz go na swej drodze, STRZEŻ SIĘ!

[opis wydawcy]

wiejskifilozof | 2016-11-06

Lubię jak autor zabiera mnie w świat,dawnej Polski.Kiedy,mogę iść ulicami dawnej Warszawy i przeżywać fajne.Choć czasem niebezpieczne przygody.
Za Garść Czerwońców,spełniła moje marzenie.
Książka była dokładnie,taka jak sobie wyobraziłem.
Oto Warszawa roku 1647,zabójstwa jak w rasowym kryminale.
Giną i szlachcice i dziwki,wśród nich królewska nałożnica.

W książce,też pojawia się polityka ówczesnych czasów,no i mamy też wątek fantasty.
Ale nie jest on tu jakiś bardzo silny.Mimo,to dobrze widoczny.
Książkę warto przeczytać.

grażyna | 2015-05-11
Przeczytana: 2015 rok

Nie ocenię tej książki bo niestety nie doczytałam po prostu nie moja bajka. Początkowo zaczynało się dość ciekawie ale kiedy pojawiają się wampiry itp. przerwałam bo niestety straciłam zainteresowanie. Wiem, że wielu z czytelników pasjami zaczytuje się w tego typu literaturze i nic w ty złego, ja nawet podziwiam takich ludzi. Nie wszyscy muszą "tłuc" jeden rodzaj literatury i umieją się przestawiać na kryminały, fantasty, kobiecą, reportaże itd. no ja jakoś nie potrafię czytać książki fantasty.

deskath | 2013-12-03
Przeczytana: 03 grudnia 2013

Książka "Za garść czerwońców" to bardzo dobra pozycja fantasy. Akcja dzieje się w XVII wieku za panowania Władysława IV i Jana Kazimierza. Głównym bohaterem jest porucznik Joachim Hirsz instygator królewski (czytaj trochę detektyw, trochę człowiek od specjalnych poruczeń), posiadający specjalne moce odziedziczone po matce czarownicy. Książka składa się z trzech opowiadań, w których Hirsz kolejno rozwiązuje tajemnicze sprawy, walcząc zarówno z demonami, wampirami jak i z pruskimi szpiegami. Jest trochę mrocznie, trochę zabawnie. Najważniejsze że czyta się szybko i przyjemnie. Polecam.

Klakier | 2011-12-24
Przeczytana: 24 grudnia 2011

Dużo lepsza niż "Początki nieszczęść królestwa". Wartka akcja, dużo scen walki (może za dużo jednak), szpiegostwa i ogólnie awanturniczych akcentów. Tylko jedno mnie od Forysiowej prozy odrzuca. Otóż tak samo jak w "Początkach..." rzuca się w oczy, że przygniatająca większość postaci to postawne, wielkie chłopiska o nadludzkiej sile, a kobiety bez wyjątku są oślepiająco piękne i z miejsca myślą o tym, jakby tu zedrzeć Hirszowi pludry z tyłka. Kolejna ciekawostka: może pan Foryś ma taki fetysz, że nie akceptuje kobiet z niezbyt dużym biustem, ale po przeczytaniu dwóch jego książek dochodzę do właśnie takiego wniosku. "Bujne", "obfite", "pełne", ciężkie" piersi- tak często się to pojawia, że się robi doprawdy zabawnie. Nie dość że piękne i chętne, to jeszcze szczodrze przez naturę obdarzone- zupełnie jakby w tamtych czasach nie istniały brzydkie, szczerbate, płaskie czy oziębłe. Chociaż i tak jest lepiej niż w "Początkach.."- tam nadobne, biuściaste niewiasty oddawały się co kilka...

Beata | 2014-10-05
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Papierowe

Niewykorzystany potencjał

W każdej epoce władca, który marzył choćby o kilkuletniej „karierze” na tym stanowisku, musiał posiadać własny wywiad i policję. I jeszcze parę rzeczy, ale o te chwilowo mniejsza. Opowieści o zakulisowych machinacjach władców, ujawnianie tajemnic policyjnego i wywiadowczego warsztatu, historie wzbogacone o stosowną dawkę tajemnic nie z tego świata i okraszone garścią anegdot o miłosnych sukcesach głównego bohatera znajdują słuchaczy/czytelników zawsze i wszędzie. Nic dziwnego zatem, że postać bohatera książki „Za garść czerwońców” – detektywa, tajnego agenta, mistrza sztuk walki, znawcy zjawisk nadprzyrodzonych, miłośnika nauki i konesera kawy w jednej osobie – imć Joachima Hirsza, instygatora królewskiego, może się podobać. Sympatię czytelników może wzmagać dodatkowo fakt, że Hirsz nie jest superbohaterem – przeciwnie, od czasu do czasu obrywa cięgi, jego zasady moralne nie są niewzruszone, a podatność na wdzięki niewieście nierzadko wpędza go w całkiem...

Kasia | 2012-06-27
Przeczytana: 29 grudnia 2011

To pierwsza książka Forysia po którą sięgnęłam. Główny bohater, Joachim Hirsz, nie tylko pięknym imieniem podbił moje serce. Uwielbiam takich bohaterów z pogranicza ciemnej sfery, ale prawych :) Mimo, że nie jest to literatura najwyższych lotów, bardzo fajnie można się przy niej oderwać od codziennego zgiełku.

Lamia | 2011-09-27
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 27 września 2011

Powieść z pogranicza sensacji, fantastyki i powieści historycznej. Doskonałe połączenie. Średniowieczny klimat wyjątkowo wzbogaca książkę i to jest chyba największa jej zaleta. Przeczytałam z przyjemnością.

vattghern76 | 2012-05-09
Na półkach: Przeczytane, 2010
Przeczytana: 2010 rok

SOLIDNA, klimatyczna, nieźle spisana i bardzo miła w odbiorze!

Insus | 2015-11-28
Przeczytana: 05 grudnia 2015

Przyjemna książka, w sam raz na wolne popołudnie.

Ysia | 2013-01-06

Kocham Forysia