Księżyce Monarchy

Okładka książki Księżyce Monarchy
Dariusz Domagalski Wydawnictwo: Drageus Publishing House Cykl: HAJMDAL (tom 2) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
HAJMDAL (tom 2)
Drageus Publishing House
2018-10-25
2018-10-25

Jako tako się to czyta. Strasznie naiwne są tylko te wątki miłosne. Główny bohater wiecznie we "friendzone".

Jakaś tragedia. Połowa tomu 2 opisuje co było w tomie 1. Jeżeli tak dalej pójdzie to 5/6 ostatniego tomu to będą powtórki. Do tego budowanie napięcia w stylu filmów radziecki: zabijmy go to na pewno on... i w ostatniej sekundzie nie dochodzi do egzekucji w wyniku zbiegu okoliczności. Na koniec język którego autor nie zna, "niwelować" to może pole za stodołą...

No powiem Wam, że jest dobrze, nawet bardzo dobrze. Oczywiście to nie jest literatura z jakimś głębokim filozoficznym przesłaniem, ale bardzo dobra rozrywkowa powieść s-f. Naprawdę czyta się ją z wielką przyjemnością, a każda kolejna część jest coraz lepsza.

Kontynuacja w tempie akcji zgodna z oczekiwaniami

Kontynuacja w tempie akcji zgodna z oczekiwaniami

Jedna książka 3-4 przygody. Nie muszę znać historii życia każdego. I znowu powtarzanie co było w poprzedniej części. Wydawać wszystkie części jako 1 tom!!!!

Fajnie się czyta.

Fajnie się czyta.

SUBIEKTYWNIE;
Po przeczytaniu kolejnej części Hajmdala, nadal nie potrafię się zdecydować czy podoba mi się ta historia czy nie.
Fabuła na przemian drażni mnie i zaciekawia.
Jest lepiej niż w pierwszym tomie, choć niewiele.
Raczej nie szybko sięgnę po kolejną część, ciekawsze książki czekają w kolejce, jednak nie wykluczone, że wrócę do serii jeszcze kiedyś żeby dowiedzieć się jak potoczyły się losy Federacji Terrańskiej.

SUBIEKTYWNIE;
Fabuła na przemian drażni mnie i zaciekawia.
Jest lepiej niż w pierwszym tomie, choć niewiele.

Autor trochę przesadza z ilością tych kosmitów. Wszędzie są. Jest planeta w galktyce to są na niej kosmici. Nawet księżycom nie odpuści.
W dodatku ten tom to taki filler, główny wątek jest przerwany, autor niezbyt udolnie próbuje rozwinąć postacie. Bo sobie o nich zapomniał I tomie.

Najbardziej zirytowała mnie sprawa z kosmitą z Klanu Pamiętających. Co nie chciał wytłumaczyć dlaczego zaatakowano Aquaris, bo niby ludzie tego niezrozumieją i jest to zatrudne na ich możdźki, po czym pół książki dalej, jak gdyby nic tłumaczy w prostych słowach pewnej pani dlaczego zaatakowano ludzkość.

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Doskonale się czyta. Jeśli ktoś chce głębokie treści, to niech poczyta książki filozoficzne. Ja chce odpocząć od codzienności, a seria o Hajmdalu nadaje się do tego bardzo dobrze.

O niebo lepsza od części pierwszej.
Skleroza nie boli. Wątek z rasą "cyberków", już gdzieś był. Ludzie, jako twór innej cywilizacji? Istnieje taka możliwość.

O niebo lepsza od części pierwszej.

Dodaj cytat z książki Księżyce Monarchy