Bunt

Okładka książki Bunt Dariusz Domagalski
Okładka książki Bunt
Dariusz Domagalski Wydawnictwo: Drageus Publishing House Cykl: HAJMDAL (tom 3) fantasy, science fiction
432 str. 7 godz. 12 min.
Kategoria:
fantasy, science fiction
Cykl:
HAJMDAL (tom 3)
Wydawnictwo:
Drageus Publishing House
Data wydania:
2019-06-19
Data 1. wyd. pol.:
2019-06-19
Liczba stron:
432
Czas czytania
7 godz. 12 min.
Język:
polski
ISBN:
9788365661999
Tagi:
science-fiction space opera
Średnia ocen

6,7 6,7 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,7 / 10
207 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
1411
1244

Na półkach: , ,

Pierwszy tom podobał mi się bardzo, drugi i trzeci poszły w nieco inną stronę niż miałem nadzieję, choć w trzecim już jest lepiej niż w drugim. Ciekawa, żwawa, bezpretensjonalna space opera przygodowa. Czyta się szybko, zaspokaja głód kosmicznych różnorodności.

Pierwszy tom podobał mi się bardzo, drugi i trzeci poszły w nieco inną stronę niż miałem nadzieję, choć w trzecim już jest lepiej niż w drugim. Ciekawa, żwawa, bezpretensjonalna space opera przygodowa. Czyta się szybko, zaspokaja głód kosmicznych różnorodności.

Pokaż mimo to

avatar
89
57

Na półkach:

Wydaje mi się, że to najsłabsza książka w całej serii. Niemniej czyta się szybko i przyjemnie. A fabuła rozwija się wielowątkowo.

Wydaje mi się, że to najsłabsza książka w całej serii. Niemniej czyta się szybko i przyjemnie. A fabuła rozwija się wielowątkowo.

Pokaż mimo to

avatar
1343
743

Na półkach: ,

Przygodę z cyklem Hajmdal kontynuuje w trzeciej części pod tytułem Bunt, po której spodziewałem się znów ciekawej historii. Poprzednie części zabrały mnie w kosmiczne przygody i światy do odwiedzenia jakie trafiały się na drodze załogi Hajmdala. Trzecia część zapowiadała się również dobrze jak poprzednie i dlatego po nią sięgnąłem. Pozostawiając księżyce Monarchy Hajmdal nadal kontynuuje podróż w poszukiwaniu upragnionego celu w postaci możliwości naprawy i osiedlenia się.

Książka Hajmdal Bunt jest kontynuacją poprzednich części jednak nie tak dosłowną jak oczekiwałem dostać. Dzieje się wszystko po opuszczeniu poprzedniego systemu gwiezdnego Monarchy i zawitania statku w Cesarstwie Bahiriańskim. Przeskok wydarzeń trochę na początku namiesza jeśli ktoś czyta po kolei. Jednak później otrzymujemy znów ciekawą fabułę i wiele przygód jakie spotykają bohaterów. Zamiast szczegółowych badania planet, opisów przyrody i zwierząt, mamy ukazanie buntu jaki wybucha na Hajmdalu, który może pokrzyżować plany dowódcy względem załogi. Bratobójcze walki, okrucieństwo i chęć przejęcia władzy jest silniejsze niż przyjaźń jaka łączyła załogę. Autor świetnie sobie w tym temacie poradził i obraz buntu jest świetnie oddany. Oprócz tego mamy misje na dwóch planetach dotyczące odnalezienia ukrywającego się uciekiniera. Niebezpieczeństwo i walki jakie dostajemy wciągają i nie ukrywam, że najbardziej podobała mi się ta część fabuły. Kolejny wątek dotyczy mrocznego Khan-ma zdolnego do zniszczenia planety jest upiorną opowieścią o ludziach jacy budzą się na nim nie wiedząc co dzieje się ze statkiem. Bardzo spodobał mi się pomysł na ukazanie nie tylko losów bohaterów, ale również zagrożenia i tajemnic jakie skrywa. Podróż po nim była niesamowitą wycieczką, mroczną i zarazem pełną niebezpieczeństwa. Wielowątkowość fabuły i ukazanie poszczególnych wydarzeń w osobnych rozdziałach jak to było poprzednio świetnie sprawdza się również tym razem. Pomniejsze wątki i odkrycia dodają jej klimatu. Bohaterowie muszą sobie poradzić z przeciwnościami losu, zagrożeniami i buntem jaki wybucha ze względu na niezadowolenie z dalszej podróży w części załogi. Autor świetnie poradził sobie na ukazaniu poszukiwać uciekiniera i zagrożeń jakie czyhają na bohaterów ze strony przeciwników. Opisy wyprawy są dobrze przedstawione i wciągają za sprawa relacji pomiędzy postaciami, walki i determinacji w celu osiągnięcia założonego celu. Przeniesienie części fabuły na statek Khan-Ma było również świetnym pomysłem, gdzie na każdym kroku czyhało zagrożenie i możliwość utraty życia. Podróż bohaterów po tym statku była nie tylko mroczna, interesująca, ale również dramatyczna i odkrywająca tajemnice Khan-Ma przynajmniej częściowo. Oprócz głównych wątków pojawiają się także poboczne i mniej znaczące ubarwiające fantastyczne przygody bohaterów, pełne zagrożenia, walki i nadziei na lepsze jutro.

Książka posiada ciekawych bohaterów, którzy zostali zarysowani pod względem psychologicznym świetnie. Spotykamy znów Abigail, Ezrę, Odyna i wiele jeszcze postaci jakie przewijały się w poprzednich tomach cyklu Hajmdala. Widać u niektórych rozwój relacji, targające ich emocje i wybory jakich dokonują. Abigail i Ezra ciągle nie wiedzą jaka będzie przyszłość. Ciekawi bohaterowie, których z łatwością można polubić od początku. Odyn jest osobą twardą jak skała i lojalną. Mający zagadkową przeszłość jest świetnym wojownikiem nie bojącym się niczego i nikogo. Oprócz nich spotykamy bohaterów na Khan-Ma walczących o przeżycie. Zostają nakreśleni w taki sposób, że kibicowałem im podczas niebezpiecznych sytuacji i podróży po statku. Oprócz takich główniejszych mamy szereg postaci pomniejszych na drugim i dalszym planie mających do odegrania własną rolę przewidzianą przez autora w fabule. Niektóre wzbudzają naszą sympatie, inne odwrotnie nasza niechęć, a jeszcze inne pojawiają się tylko jak zajdzie potrzeba. Główni bohaterowie są wyraziści, świetnie przedstawieni, wciągający, sympatyczni i można ich polubić od początku. Trzymałem kciuki za nich w momentach zagrożenia, aby wyszli cało z opresji. Mają w sobie wiele odcieni szarości, posiadają głębie, własne zachowanie, cechy charakteru i dokonują wyborów rzutujących na ich odbiór przez nas. Nie dostajemy papierowych postaci nie wartych zapamiętania. Jednak niektóre wzbudzają niechęć w taki mocny sposób, że potraktowani powinni zostać bardzo surowo i odpowiedzieć za swoje czyny. Relacje łączące bohaterów są przedstawione świetnie. Nie pozbawione emocji, humoru, ironii, docinków i niekiedy poważnych tonów. Dlatego dobrze bawiłem się podczas czytania. Dialogi bardzo dobre, lekkie, przyjemne, z humorem i wciągające.

Książka Hajmdal Bunt jest trzecią częścią, w której mamy bunt na pokładzie, tajne misje na planetach i statek Khan-Ma znajdujący się, gdzieś w kosmosie mający swój czas za sobą. Autor kolejny raz przedstawia poszczególne wydarzenia w osobnych rozdziałach, a tym sposobem jesteśmy nieraz rzucani to na pokład, to na planety lub statek. Wszystkie wydarzenia są podane w sposób przystępny i trzeba przyznać, że wiele dzieje się podczas czytania. Jest sporo walk, bitew kosmicznych, pułapek i intryg jakie spotykamy. Cały czas coś dzieje się i nie ma chwili na odpoczynek. Nie brakuje romansowych lub obyczajowych momentów jak było poprzednio. Rozmyślań bohaterów i rozwijających się relacji pomiędzy nimi ewoluujących przez cały czas. Romansowe wątki są podane bez cukrowości i słodyczy. W przypadku trzeciej części nie występują nagminnie, ale miałem wrażenie, że tym razem bardziej skupia się autor na wydarzeniach związanych z Hajmdalem, Khon-Ma i misjami powierzonymi do zrobienia niż tym wątkiem. Ciekawość zżerała mnie, aby poznać tajemnice niezwykłej i groźnej cywilizacji. Jakże innej od wszystkich jakie spotykamy na kartach książki. Wydarzenia są szybko poprowadzone i wielowątkowe. Zawsze coś nowego znajdzie się w nich i niekiedy potrafiły mnie zaskoczyć zwrotem akcji. Bohaterom kibicować i trzymać kciuki można przez cały czas w niebezpiecznych sytuacjach. Występujące niuanse jak wrzucenie w inny obszar kosmosu niż spodziewałem się na samym początku, niektóre wybory i jakieś jeszcze drobne rzeczy. Nawet przerzucanie wątków w rozdziałach nie przeszkadzało mi wcale i nie powodowało zagubienia. Zakończenie jak zwykle dobre z otwartą furtką do kontynuacji. Na tyle zaskakującą i niezwykle ciekawą, ze chce poznać się kolejne losy Hajmdala i jego załogi.

Książka Hajmdal Bunt jest kolejnym moim spotkaniem z cyklem, który mimo pewnych niuansów zapowiada się nadal ciekawie. Przygoda goni przygodę, są walki, bitwy, intrygi i ciekawi bohaterowie. Akcja została poprowadzona szybko i ciągle dzieje się coś nowego. Wydarzenia lecą w szybkim tempie do przodu i dlatego nie nudziłem się w czasie czytania. Książka jest wciągająca i posiada wiele wątków rozpoczętych, zakończonych lub rozwijających się z każdą następną częścią cyklu. Dlatego trzeba czytać po kolei, aby nie stracić nic z niej. Sięgając po Hajmdal Bunt spodziewałem się trochę więcej po niej, chociaż w ogólnym rozrachunku jest dobrym łącznikiem z kolejna częścią. Wciągająca i wielowątkowa opowieść o kosmicznych perturbacjach jakie staja na drodze załodze Hajmdala w poszukiwaniu miejsca docelowego. Jestem ciekawy co wymyśli w kolejnym tomie autor, który stworzył interesującą i fantastyczną opowieść drogi osadzoną w kosmosie. Mam nadzieje, ze otwarte zakończenie przyniesie znów intrygującą fabułę, wiele akcji, przygody i zaskoczeń w czasie czytania. Autor potrafi wciągnąć w fabułę, opisać światy jakie spotykamy na drodze wędrując z Hajmdalem i niebezpieczeństwa jakie czekają na bohaterów. Książka jest kolejnym dobrym tomem jaki otrzymałem i wciągającym. Dlatego chętnie wezmę się za kolejny tom mając nadzieje na rozwinięcie pewnych wątków i będąc ciekawy dalszej opowieści o podróżującym statku Hajmdalu i jego załodze.

Przygodę z cyklem Hajmdal kontynuuje w trzeciej części pod tytułem Bunt, po której spodziewałem się znów ciekawej historii. Poprzednie części zabrały mnie w kosmiczne przygody i światy do odwiedzenia jakie trafiały się na drodze załogi Hajmdala. Trzecia część zapowiadała się również dobrze jak poprzednie i dlatego po nią sięgnąłem. Pozostawiając księżyce Monarchy Hajmdal...

więcej Pokaż mimo to

avatar
365
179

Na półkach:

Infantylność to główny grzech tej opowieści natomiast potencjał jest

Infantylność to główny grzech tej opowieści natomiast potencjał jest

Pokaż mimo to

avatar
162
40

Na półkach:

Lepsza niż poprzednie, ale dla odmiany zaczyna trącić telenowelą.

Lepsza niż poprzednie, ale dla odmiany zaczyna trącić telenowelą.

Pokaż mimo to

avatar
313
224

Na półkach: , ,

Akcja- przewidywalna, bohaterowie - przewidywalni, jednak, mimo wszystko, ten tom sprawił mi dużą przyjemność. Może dlatego, że byłam negatywne nastawiona - a tu pojawiło się kilka fajnych zwrotów akcji. Trochę wyjaśnień odnośnie pajęczaków.

Akcja- przewidywalna, bohaterowie - przewidywalni, jednak, mimo wszystko, ten tom sprawił mi dużą przyjemność. Może dlatego, że byłam negatywne nastawiona - a tu pojawiło się kilka fajnych zwrotów akcji. Trochę wyjaśnień odnośnie pajęczaków.

Pokaż mimo to

avatar
1023
454

Na półkach:

Bardzo dobra kontynuacja space opery o statku Hajmdal. Tym razem mamy tutaj tytułowy Bunt na pokładzie jak zwykle u ludzi którzy zawsze muszą znaleźć sobie jakiegoś wroga. Dopiero wspólny wróg jednoczy. Oprócz buntu mamy również trzy inne historie dziejące się w tym samym czasie. Bohaterowie giną ale pojawiają się również nowe równie ciekawe postacie. Świat w książce żyje, poznajemy nowe rasy zamieszkujące kosmos. Seria trzyma poziom i na pewno sięgnę po kolejne książki.

Bardzo dobra kontynuacja space opery o statku Hajmdal. Tym razem mamy tutaj tytułowy Bunt na pokładzie jak zwykle u ludzi którzy zawsze muszą znaleźć sobie jakiegoś wroga. Dopiero wspólny wróg jednoczy. Oprócz buntu mamy również trzy inne historie dziejące się w tym samym czasie. Bohaterowie giną ale pojawiają się również nowe równie ciekawe postacie. Świat w książce żyje,...

więcej Pokaż mimo to

avatar
333
238

Na półkach:

Nie będę się rozwodził i napiszę tak: bardzo dobra rozrywka dla fanów s-f. "Bunt" skończyłem czytać dziś rano i już nie mogę się doczekać IV tomu. Na szczęście, dzięki abonamentowi w Legimi, wieczorkiem będę mógł znów zanurzyć się w świat Hajmdala. Jestem bardzo ciekaw, co Autor dla mnie przygotował :)

Nie będę się rozwodził i napiszę tak: bardzo dobra rozrywka dla fanów s-f. "Bunt" skończyłem czytać dziś rano i już nie mogę się doczekać IV tomu. Na szczęście, dzięki abonamentowi w Legimi, wieczorkiem będę mógł znów zanurzyć się w świat Hajmdala. Jestem bardzo ciekaw, co Autor dla mnie przygotował :)

Pokaż mimo to

avatar
343
217

Na półkach:

Coraz lepiej dziwne, ale prawdziwe.

Coraz lepiej dziwne, ale prawdziwe.

Pokaż mimo to

avatar
2
1

Na półkach:

Cykl jest zwyczajnie słaby, a warsztat autora tragiczny. Ile razy można czytać ten sam opis?? TOH-EM: ohydny, bulwiasty, grzybiczy. Perun: 20 kilogramów z uprzężą ble ble ble. Mam wrażenie że znowu czytam "Król Maciuś Pierwszy" bo cała intryga jest infantylna , postacie (pomimo ewidentnego i sztucznego pogłębiania do porzygu) płytkie, a debilna maniera cliff-hangerów w każdym rozdziale tylko drażni.

Cykl jest zwyczajnie słaby, a warsztat autora tragiczny. Ile razy można czytać ten sam opis?? TOH-EM: ohydny, bulwiasty, grzybiczy. Perun: 20 kilogramów z uprzężą ble ble ble. Mam wrażenie że znowu czytam "Król Maciuś Pierwszy" bo cała intryga jest infantylna , postacie (pomimo ewidentnego i sztucznego pogłębiania do porzygu) płytkie, a debilna maniera cliff-hangerów w...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

 • Przeczytane
  254
 • Chcę przeczytać
  85
 • Posiadam
  31
 • Legimi
  7
 • 2022
  6
 • Audiobook
  6
 • Science Fiction
  4
 • 2020
  4
 • Fantastyka
  4
 • 2023
  3

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Bunt


Podobne książki

Przeczytaj także