Jesień w Przytulnej

Okładka książki Jesień w Przytulnej Katarzyna Michalak
Okładka książki Jesień w Przytulnej
Katarzyna Michalak Wydawnictwo: Znak Cykl: Saga Przytulna (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Saga Przytulna (tom 3)
Znak
2023-09-27
2023-09-27

Całą serię przeczytałam jednym tchem...
Tradycyjna rodzina borykająca się z wieloma problemami życia codziennego oraz własnymi tajemnicami przed bliskimi. Autorka przedstawia relacje między między poszczególnymi członkami rodziny. Każdy z Gawroszów ma swoje sekrety, która są ujawniane w każdej części.

Całą serię przeczytałam jednym tchem...

Wciągająca jak zawsze

Wciągająca jak zawsze

Nieprawdopodobne ile sekretów może być w jednej rodzinie. Czyta się dobrze i szybko.

Co część, to lepsza! Szybka akcja, kolejne wątki. Momentami takie trochę życiowe ścienne-fiction, choć w sumie…autorka porusza dość poważne problemy i kwestie, które przydarzają się w żuciu. Może niekoniecznie tak często o niekoniecznie wszystkie jednej rodzinie, ale liczy się samo przedstawienie problemów. Jutro pędzę po kolejną-ostatnią, jak na razie-część tej sagi. I stwierdzam, że się już zdążyłam przywiązać do bohaterów … co ja zrobię, gdy przeczytam „Zimę w Przytulnej”?

Póki co najlepsza książka z sagi o rodzinie Gawroszow. Wciąga i trzyma napięcie.

Trzeci tom szalonej Sagi Przytulnej nie zwalnia tempa. Odkryta przez chłopaków tajemnic Alicji, mnie samą zaskoczyła! Bowiem okazało się, że spokojna, pokładana, matka, żona, nauczycielka języka polskiego w liceum, jest Angelą Hot - znaną pisarką mocnych erotyków! Dotąd w miarę spokojne życie rodziny Gawroszów zostało wywrócone do góry nogami.
Ale to nie koniec, tajemnica Andrzeja również wyszła na jaw i dzięki temu nareszcie udało mu się dogadać z Azją.
Adela zaczęła naukę w nowym amerykańskim liceum, ale niestety snobistyczne dzieci, które wywodzą się z bardzo bogatych rodzin nie zaakceptowały Ady, z czym dziewczyna nie umiała sobie poradzić i podjęła bardzo głupią i nieprzemyślaną decyzję. Jednak Azja (tak znowu on!) i tym razem odkrył sekret siostry i w odpowiednim momencie zareagował ratując młodszą siostrę ♥️ W ratowaniu Adeli pomógł mu oczywiście Ariel i jego kumple, a także jedyny przyjaciel Azji z dawnych czasów - Oskar.
Oczywiście zakończenie tomu przygotowało czytelnika do tego, by natychmiast sięgnąć po czwartą część, ponieważ Azja wyznał Arielowi, że zna jego sekret i czeka, aż brat zrzuci go ze swoich barków i podzieli się nim z najbliższymi.

Ale to nie koniec, tajemnica...

Po prostu nie mogłam się oderwać.

Po prostu nie mogłam się oderwać.

Kolejny tom za mną. Miejscami przewidywalna, miejscami mało realna ale czyta się naprawdę dobrze. Na pewno sięgnę po ostatni tom.

[RECENZJA]
JESIEŃ W PRZYTULNEJ
Autor: Katarzyna Michalak
Wydawnictwo: Znak
Premiera: 27.09.2023
Tom 3, seria: Saga Przytulna

KAŻDA RODZINA MA TAJEMICE, ALE ŻEBY AŻ TYLE?

To już trzecie spotkanie z rodziną Gawroszów, bohaterów mieliśmy okazję poznać już w tomie WIOSNA W PRZYTULNEJ i LATO W PRZYTULNEJ. Ich historia jest cały czas kontynuowana. Serię trzeba czytać zgodnie z kolejnością wydania. Oprócz uczuć, wzruszeń i emocji, wciąż przybywa tajemnic, na światło dzienne wypływają skrętnie chowane sekrety, które szokują członków rodziny i stawiają kolejne pytania.

SEKRETY, SZCZEGÓLNIE TE MROCZNE, MOGĄ WYWOŁAĆ PRAWDZIWY HURAGAN.

Tym razem dowiemy się skąd tam naprawdę Alicja miała pieniądze na zakup domu w Przytulnej i realizację marzeń rodziny. Źródło dochodów z pewnością zaskoczy Czytelników. Niespodzianki też w wykonaniu dzieciaków. Azja po testach genetycznych w końcu pozna swoje pochodzenie, a Amelia wyjawi, kto jest ojcem jej jeszcze nienarodzonego dziecka. Wciąż bardzo ciekawym bohaterem pozostaje Azja, chociaż uznawany jest czarną owca rodziny to jednak jest bardzo dojrzały.

SŁOWA „NIGDY” NALEŻY UŻYWAĆ RZADKO, A NAJLEPIEJ WCALE.

Rodzina Gawroszów zdecydowanie jest wyjątkowa i to nie tylko ze względu na imiona członków – wszystkie na literę A. Autorka funduje im sporo dramatów, ale i niespodzianek. Momentami trochę trudno uwierzyć, że na jedną rodzinę może spaść aż tyle niespodziewanych przygód i zdarzeń. Ale zdecydowanie nie da się ich nie lubić. Jestem ciekawa co wydarzy się dalej i już teraz sięgam po ZIMĘ W PRZYTULNEJ.

PRAWDA CZASEM BOLI, ALE ZAWSZE PROWADZI DO WOLNOŚCI.

[RECENZJA]
JESIEŃ W PRZYTULNEJ
Autor: Katarzyna Michalak
Wydawnictwo: Znak
Premiera: 27.09.2023
Tom 3, seria: Saga Przytulna

KAŻDA RODZINA MA TAJEMICE, ALE ŻEBY AŻ TYLE?

Jest to trzecia już część „Sagi Przytulna” Katarzyny Michalak, opowiadającej o Alicji i Andrzeju Gawroszów oraz ich dzieciach. Amelia walczy z chorobą i jest w ciąży. Jej bliźniacza siostra Ada uczęszcza do elitarnego liceum a po szkole chodzi na lekcje jazdy konnej. Ariel robi kurs pilotażu, a Azja rozpoczyna studia z zakresu ratownictwa medycznego.
Każdy członek rodziny ma swoje tajemnice, które stopniowo odkrywamy. Tym razem dowiadujemy się skąd Alicja posiada pieniądze na realizację marzeń rodziny oraz na zakup domu w Przytulnej. Okazuje się, że pani polonistka jest Angelą Hot poczytną autorką dwóch powieści erotycznych, które cieszą się wielką popularnością i na ich podstawie powstały filmy.
To nie koniec niespodzianek. Azja robi testy genetyczne i dowiaduje się prawdy o swym pochodzeniu a Amelia, której dzieciątko ma urodzić się w grudniu, wyjawia kto jest ojcem jej dziecka. Problemy ma także Ada i Ariel. Jak sobie z nimi poradzą?

Azja jest czarną owcą lecz jednocześnie dobrym duchem całej rodziny. Chłopak rozpościera nad wszystkimi parasol ochronny. Niekiedy mam wrażenie, że jest bardziej dojrzały niż jego rodzice i wie wszystko o każdym członku rodziny. Książkę czyta się przyjemnie, lecz całość jest bardzo mało prawdopodobna i jakoś wątpię, że wszystkie opisane wątki mogą zdarzyć się w jednej rodzinie. Mam wrażenie, że co rusz autorka funduje nam nowy dramat i buduje napięcie. Zaczynam coraz bardziej traktować to jak bajkę niż powieść obyczajową.
Do bohaterów się przywiązałam, więc na pewno sięgnę po kolejną część sagi.
Książkę oceniam na 6 pkt.

Każdy członek rodziny...

• Przeczytane 2023