Domek nad potokiem

Katarzyna Michalak Wydawnictwo: Znak JednymSłowem literatura obyczajowa, romans
Znak JednymSłowem
2024-04-08
2024-04-08

Wczoraj Jagoda była szczęśliwym człowiekiem. Miała piękne mieszkanie, dobrą pracę, pełne konto i męża. Wypadek odebrał jej zdrowie, a podły człowiek wszystko, co miała. Zdradzona i wyrzucona na ulicę, mogłaby się poddać, ale postanowiła ostatni raz zawalczyć o swoje marzenia. Nie poddaje się również, gdy domek na leśnej polanie, okazuje się ruiną. Nie zraża brak funduszy na remont. Nagle w jej życiu pojawia się bratnia dusza, inny życiowy rozbitek, który cechuje się pracowitością i odwagą.

Książki Pani Michalak zawsze traktuje jako coś lekkiego. Są to często historie przepełnione humorem i lekkością. Są idealną odskocznią od ciężkich tematów, po które zazwyczaj sięgam. Tak samo było również z tą pozycją. To historia o przeznaczeniu i niezłomności. Historia ukazuje nam, że po każdej burzy wychodzi słońce i nic nie dzieje się bez powodu. Jagodzie wali się całe życie, jednak nadal ma w sobie wolę walki. Decyduje się na zamieszkanie w ruinie, która zamierza przekształcić w idealny dom. Na jej drodze staje Jaśmin, któremu również życie rozpadło się na kawałki. Dwie zgubione dusze znajdują się i wzajemnie się podnoszą. Jak przyzwyczaiła nas autorka, w książce mamy wiele zwrotów akcji. Książka jest dynamiczna. Mam zastrzeżenia do wątku romantycznego, który pojawia się dosłownie znikąd. W jednej sekundzie bohaterowie się przyjaźnią, nic nie wskazuje na rozwinięcie tej relacji, a w kolejnej już się do siebie zalecają.

Styl autorki jest lekki, historia dosłownie płynie. Jest to bardzo lekka i niewymagająca historia. Idealne nada się na wiosenne weekendy, gdy macie ochotę sięgnąć po coś odprężającego. To powieść to standardowa, przewidywalna literatura obyczajowa z wątkiem romantycznym.

On - weterynarz z 10-letnim stażem, który zaczyna praktycznie od nowa. Wyprowadza się na wieś, by tam prowadzić praktykę. Oszukany przez spisek bankowy, zostawia to, co znane za sobą i wyjeżdża w zupełnie nieznane sobie rejony Polski.
Ona - architektka wnętrz, oszukana przez byłego męża, bez grosza przy duszy, jedzie na wieś do domku, który zostawiła jej w spadku ciocia.
Dwoje ludzi, którzy zostali z niczym, a przed nimi jest wszystko...
Po drodze spotykają Aurę, Kluskę, pana Kolędę i innych, równie ważnych bohaterów. Oh, nie zapominajmy o cioci Róży, która wprowadziła niejeden zamęt i od której, tak naprawdę, wszystko się zaczęło.
Katarzyna Michalak stworzyła ciepłą historię o dwójce ludzi, którym życie, a właściwie ludzie, rzucali kłody pod nogi. Oni jednak się nie poddali, odrzucili je na bok, otrzepali się i ruszyli dalej przed siebie, mimo przeciwności. Przypadkiem trafiają do tej samej mieściny i od pierwszego spotkania coś ich do siebie przyciąga. Postanawiają sobie wzajemnie pomóc.
Polubiłam, zarówno Jagodę, jak i Jaśmina (który woli, by mówić na niego Janek) od razu. Byłam bardzo ciekawa, co z tej historii wyniknie, więc kiedy zaczęłam czytać tę książkę, czytałam ją aż do końca. Pochłonęłam ją za jednym zamachem. To była tak spokojna i ciepła powieść, a jednocześnie nie zabrakło w niej różnego rodzaju emocji - strachu, zaskoczenia, smutku. W dodatku ta sceneria! Łąki, lasy, sielska, polska wieś. Aczkolwiek nie generalizujmy - nie każda tak wygląda (moja to przy tej z książki wręcz wydaje się być małym miasteczkiem 🤪). Mimo wszystko autorka przemyciła sporo prawdy. Podobały mi się umiejętności, które posiadała Jagoda - to ona zajmowała się wnętrzarską robotą i np. kafelkowała klinikę.
Zauroczył mnie klimat tej historii, polubiłam bohaterów i miło spędziłam przy niej czas. W dodatku autorce udało się mnie pozytywnie zaskoczyć biegiem wydarzeń. Moim zdaniem "Domek nad potokiem" wypadł nawet lepiej, niż książki z Sagi Przytulnej.

#domeknadpotokiem @katarzynamichalak_pisarka #recenzja #współpracareklamowa z @wydawnictwoznakpl
"Życie to nie je bajka dziecko..."-mawiała moja Babcia.I oczywiście miała kobiecina rację.A im jestem starsza tym bardziej dostrzegam prawdziwość tych słów.Często zaczyna się jak w bajce...tylko nagle książę na białym koniu okazuje się szują,zamek znika w jednej chwili a "długo i szczęśliwie" okazuje się totalną abstrakcją.I tu bajka się kończy.Zostaje złamane serce,rozczarowanie,bezsilność i poczucie totalnej beznadzieii bez perspektyw na jakieś sensowne jutro.Dokladnie w takiej sytuacji znalazła się z dnia na dzień Jagoda-bohaterka tej powieści.Było pięknie..miłość,wymarzone mieszkanko,praca którą lubiła,ślub i....I "bum!!"została sama...z niczym.Dosłownie.Mąż wykorzystał czas gdy po wypadku leżała w śpiączce,odebrał jej dach nad głową,wykreślił ze swego życia i pozbawił środków do życia.Odeszła z jedną walizką przepełniona goryczą,rozczarowaniem,bólem i podeptanym zaufaniem.Postanowiła wyruszyć do małej chatki nad potokiem odziedziczonej po ciotce Róży,której jakoś tak zbytnio w rodzinie nie darzono sympatią.Po drodze zyskała przyjaciela na czterech łapach a pewien uroczy Jaśmin,napotkany przypadkiem w niedoli sprawił że zaszumiało jej w głowie a może i....😍Pamiętnik ciotki Róży odkrył wiele tajemnic i też nieźle namieszał w już i tak pokomplikowanym życiu Jagody.Co może się wydarzyć gdy spotkają się kobieta z przeszłością i mężczyzna po przejściach?Tacy którym wszystko runęło na głowę w jednej chwili..Czy są w stanie sobie wzajemnie jakoś pomóc?Czy kłamstwa można usprawiedliwić?Wytłumaczyć?
To piękna,wzruszająca historia.Nie tylko o miłości ale także o przyjaźni,ludzkiej życzliwości i spokojnej przystani której wszyscy potrzebujemy.O rzeczywistości pełnej trosk i sile walki,która uparcie powtarzać nam będzie,że wszystko co najlepsze dopiero przed nami.
Polecam 👍👍👍👍🍀🍀

To już moje kolejne spotkanie z Katarzyną Michalak, gdzie ponownie zostałam otulona cudowną historią, która bardzo mi się spodobała. Muszę przyznać, że otrzymujemy tutaj historię z dobrymi i złymi momentami, bo właśnie takie jest życie, które jest sinusoidą, raz na górze raz na dole.
Zarówno Jagoda i Jaśmin wiedli życie na poziomie, a przede wszystkim szczęśliwe, zostaje im to odebrane. Obydwoje stają się pogubieni, z myślą że muszą wszystko zaczynać od nowa. Ich drogi kierują się do Zagubionej, gdzie na "końcu" Polski muszą zaczynać wszystko od nowa. Będziemy świadkami narodzin przyjaźni i miłośc.
Moje serce skradła pewna bohaterka, czworonożna Aura, owczarek niemiecki. Cóż uwielbiam zwierzęta i lubię gdy pojawiają się w książkach.
Wydawało mi się, że niczym nie zostanę zaskoczona, ale zostaje tutaj wpleciona tajemnica, która sprawiła mnie w mały szok. Ale lubię takie zaskakiwanie mnie.
Ja z chęcią sięgnę jeszcze po książki Autorki.

Dwoje życiowych rozbitków. Jedno przypadkowe spotkanie.

Ona straciła męża i mieszkanie. On musiał pożegnać się z pracą i wyremontowanym lokalem.
Czy na fundamentach z marzeń, ambicji i odwagi uda im się odbudować świat na nowo?

Hasłem przewodnim tej powieści jest walka o szczęście.
Życie nie oszczędziło bohaterów. Kilka niewłaściwych decyzji zaważyło na ich przyszłości. Los bywa jednak przewrotny i nieprzewidywalny. Wystarczy otworzyć szerzej oczy i serce, by odkryć to, co naprawdę jest warte uwagi.

Autorka ma bardzo lekki i plastyczny styl. Jeden rozdział wprowadził mnie w refleksyjny nastrój, w kolejnym uroniłam łzę nad krzywdą zwierzęcia, dalej załamywałam ręce nad ludzką głupotą i brakiem zrozumienia, by już za chwilę parsknąć śmiechem przy zabawnych komentarzach bohaterów. Jednym słowem, powieść kompletna.

Życiowe historie, mnóstwo emocji i szczypta magii. Bardzo polecam miłośnikom gatunku.

Dwoje życiowych rozbitków. Jedno przypadkowe spotkanie.

Hasłem przewodnim tej powieści jest walka o szczęście.

Na półkach: , , , , , , ,

"Miłość wybacza..."

Pomyśl sobie, że jedynego dnia tracisz dom, oszczędności oraz wszystko na co ciężko pracowałaś/eś ... co wtedy robisz?

~ Po ciężkim wypadku i "życiu" przez pół roku w śpiączce Jagoda Ciszek, traci wszystko: męża, dom, oszczędności oraz dobrą pracę.

Od tego momentu kobieta nie ma już nic, więc niczym bezdomna z jedną walizką u boku, szuka bezpiecznego miejsca na przetrwanie.

I kiedy wydaje się, że nie spotka ją już nic miłego, Jania dowiaduje się o małym, starym domku we wsi Zagubiona.

Posiadłości będącej własnością zmarłej ciotki Róży - kobiety dziwnej, ekscentrycznej średnio lubianej przez rodzinę.

Jagoda nie mając już nic do stracenia chce ten ostatni raz zawalczyć o swoje marzenia.

Udaje się do malowniczej miejscowości a gdy dociera na miejsce i widzi że domek na leśnej polanie to ruina nie poddaje się tylko postanawia go za wszelką cenę wyremontować.
Czy kobieta sprosta tak trudnemu wyzwaniu?
Kogo los postawi na jej drodze?

~Janek Gajda - Jaśmin od zawsze marzył by otworzyć swoją prywatną klinikę weterynaryjną.
Przy wsparciu bliskich udaje mu się spełnić marzenia do dnia kiedy jeden nieprzewidziany ruch pozbawia go całego dorobku.

Mężczyzna nie chcąc zostać bez środków do życia udaje się do wsi Zagubionej by tam wspomóc doktora Kolędę, który przez zły stan zdrowia nie jest w stanie przyjmować wszystkich swoich czworonożnych pacjentów.

To właśnie tam we wsi Zagubiona, los stawia na drodze dwoje skrzywdzonych ludzi...
Czy odnajdą wspólny język?
Jeśli tak, to do czego doprowadzi ich ta znajomości?
Odpowiedź na tę i inne pytania muszę poznać już sami.

~"Dom nad Potokiem" Katarzyny Michalak to powieść subtelna, otulająca, pełna nieoczywistych zwrotów zdarzeń która wręcz kipi od ilości różnorodnych emocji którymi raczy nas autorka.

~Życiowa, mądra, a jednocześnie zaskakującą historia, dająca nadzieję na lepsze jutro, która mogłaby wydarzyć się naprawdę...
Co w akompaniamencie misternie utkanej fabuły, pełnej sekretów i tajemnic oraz malowniczych opisów przyrody, sielskiego klimatu, barwnych bohaterów, którym można tylko współczuć, stworzyło historię, którą czyta się jednym tchem...
~Jako wierna fanka autorki jestem miło zaskoczona!
Ten tytuł bardzo przypadł mi do gustu do tego stopnia że śmiałam się w głos a nawet uroniłam kilka łez..
~I takie właśnie są historie które tworzy dla nas autorka❤️ Prosto z serca dla serca!
Polecam wasza J.K

"Miłość wybacza..."

Ta książka mnie oczarowała. 😍 Pełna emocji, malowniczych opisów przyrody i prawd życiowych. W najnowszej powieści @katarzynamichalak_pisarka nie zabrakło również skrzętnie skrywanej tajemnicy, trudnych relacji oraz magicznej atmosfery. Bardzo przyjemna, krzepiąca lektura, dająca nadzieję na lepsze jutro! 💖

Życie Jagody do niedawna było pasmem sukcesów. Miała cudownie urządzone mieszkanie, świetną pracę, była laureatką konkursów architektonicznych, kochała i myślała, że też jest kochana. Niestety uległa strasznemu wypadkowi i na kilka miesięcy zapadła w śpiączkę. W tym czasie podły mąż, wykorzystując swoją pozycję, pozbawił ją majątku i wszystkich oszczędności. Tak naprawdę nigdy nie zależało mu na tym małżeństwie. Szymon to cyniczny człowiek, dla którego liczą się tylko pieniądze oraz ciepła posada. Potrafił jednak świetnie grać i udało mu się zdobyć ufne, młode serce Jagody. Po rozwodzie kobieta odchodzi z walizką ubrań i mnóstwem złych wspomnień. Na kilka nocy trafia do przytułku dla bezdomnych. Nabiera sił i dzwoni do rodziców. Kiedy okazuje się, że zmarła ciotka zapisała jej w spadku domek na odludziu, Jagoda łapie wiatr w żagle. Jest ambitna i pracowita, poradzi sobie! Wieś Zagubiona wydaje się idealnym miejscem, by zacząć nowe życie. Ale domek...okazuje się być chatką w opłakanym stanie. W chwili załamania jest przy niej Aura, skrzywdzona psina, którą postanowiła uratować oraz niespodziewany gość, który trafił na jej pustkowie. Czy tą dwójkę może coś połączyć? Jak poharatane serce Jagody zareaguje na Jaśmina?

Cudowna opowieść o przyjaźni, z której rodzi się coś pięknego, o porażkach, które można przekuć w największe zwycięstwo i o sekretach, które w końcu wychodzą na jaw. Totalnie mnie kupiła. 🤍 Serdecznie polecam! 🥰

Za egzemplarz dziękuję @znakjednymslowem . ❤️

Życie Jagody do niedawna było pasmem sukcesów. Miała cudownie...

Jagoda nie ma w życiu lekko. Straciła mieszkanie, pieniądze, ukochaną osobę, a nawet zdrowie. Jedyną nadzieję odnajduje w zostawionym jej w spadku domku na leśnej polanie. Nie traci ducha, nawet gdy domek okazuje się ruiną, a ona przecież nie ma pieniędzy na remont. To właśnie wtedy poznaje Jaśmina, który tak ja ona, w życiu przeszedł niejedno.

Pokochałam Jagodę i Jaśmina od pierwszych stron. Chciałam ich przytulić i obiecać, że jeszcze będzie dobrze. Podziwiałam ich determinację i wewnętrzną siłę walki.

Pokochałam również Aurę, owczarka niemieckiego, porzuconego gdzieś w lesie. Choć sceny z nią nieraz wycisnęły mi łzy z oczy, była moją ulubioną bohaterką.

Pokochałam pozostałych bohaterów, którzy sprawili, że czułam się jak wśród swoich. Którzy zostali moją małą, fikcyjną rodzinką.

Pokochałam ten wiejski klimat, mały domek Jagody, niewyremontowaną lecznicę Jaśmina i tą pewną sielskość, która biła od książki, mimo że przecież poruszane są tu bardzo poważne i smutne tematy.

Pokochałam tą książkę całą sobą i zostaje ona moją ulubioną powieścią autorki. Bardzo chętnie będę do niej wracać, bo miała wszystko, czego od książek oczekuję. Była idealna 🤍

Słodko-gorzka historia o dwójce pogubionych ludzi, którzy muszą zacząć na nowo. Historia o nadziei, miłości i wiary w lepsze jutro. Historia, która otuliła mnie jak kocyk w zimny dzień. Historia, która pachnie wiosną, bzem i wiejskim, czystym powietrzem. Historia, w której nie da się nie zakochać. Historia, która zaskakuje zwrotami akcji, których w życiu bym się nie domyśliła.

Polecam z całego serca 🤍 Naprawdę nie umiem w słowach wyrazić, jak bardzo cieszę się, że poznałam tę historię. Coś cudownego!

Za książkę do recenzji dziękuję Wydawnictwu.

Pokochałam Jagodę i Jaśmina...

ᴊᴇᴅɴᴇɢᴏ ᴅɴɪᴀ ᴍɪᴀᴌᴀ ᴡꜱᴢʏꜱᴛᴋᴏ.ᴅʀᴜɢɪᴇɢᴏ... ɴɪᴇᴍᴀʟ ɴɪᴄ.
-----------

„DOMEK NAD POTOKIEM” to moje kolejne spotkanie z twórczością Katarzyny Michalak! W dodatku kolejne, które będę dobrze wspominała. Nie wiem, czy widzieliście listę poprzednich powieści autorki? Ja tak i mogę powiedzieć tylko WOW! 🥵 Piękny dorobek literacki.
Tym razem w nasze łapki trafiła jednotomowa powieść obyczajowa przepełniona sporą ilością trudnych tematów i życiowych zakrętów.

🤎 Jagoda ▪️ Jaśmin vel Janek 🤎

Małomiasteczkowy vibe, uzdolniony weterynarz, trauma i sekrety, które po wyjdą na jaw, mogą zmienić wszystko. Autorka po raz kolejny kupiła mnie swoim pomysłem na fabułę! Kreacja postaci również wypadła zacnie. Nie jestem jednogłośnie stwierdzić, którego z bohaterów polubiłam bardziej...
Genialny wątek Ciotki, odziedziczonego domu i tajemnicy dotyczącej życia i przeszłości tej kobiety.

Świetnie się to czytało! Lekkie i przyjemne pióro autorki kusi, aby sięgnąć po więcej. 🥹 Emocjonalna fabuła (zagwarantuje mały rollercoaster),wzloty i upadki głównych bohaterów, nowe życie... nowe historie i IDEALNE zakończone... 🥹

ᴊᴇᴅɴᴇɢᴏ ᴅɴɪᴀ ᴍɪᴀᴌᴀ ᴡꜱᴢʏꜱᴛᴋᴏ.ᴅʀᴜɢɪᴇɢᴏ... ɴɪᴇᴍᴀʟ ɴɪᴄ.
-----------

Tym razem w nasze łapki trafiła jednotomowa powieść...

Z dnia na dzień straciła wszystko. Teraz musi walczyć. Walczyć o siebie. W życiu Jagody pojawia się tajemniczy mężczyzna, który może być jej wybawieniem lub zgubą…

Ktoś kto zna twórczość autorki może się spodziewać co tutaj znajdzie i przygotować się na to, że to więcej niż pewne, że ta książka również mu się spodoba. Historie przez nią tworzone są magiczne. Zawsze znajdzie się bohater który jest bezinteresowny, pomocny i dobry. Tak bardzo lubię się zatracać w ich świecie.

„Pomagała ludziom przez całe swoje życie, jak tylko mogła. Dziś ona, Jagoda Ciszek, potrzebuje pomocy i choć bardzo jej wstyd, o tę pomoc poprosi”.

Pióro autorki jest bardzo przyjemne. Jeśli jeszcze nie czytałaś to zachęcam. Niech Was nie zmyli ta niepozorna, lekka okładka! Tutaj się tyle dzieje, że głowa mała! Ja w ogóle nie spodziewałam się, że coś w tej książce może mnie zaskoczyć- a, trochę się tutaj działo. Bardzo lekka historia, idealna na wieczór z kocykiem i ciepłą herbatą.

Małomiasteczkowy klimat, weterynarz, traumy, determinacja, tajemnice, sekrety, szansa na nowe życie… to i wiele innych ciekawych wątków czeka na Was w najnowszej książce Pani Kasi. Ja serdecznie polecam:)

*To jest moja prywatna opinia. Zachęcam do przeczytania i wyrobienia sobie własnego zdania.

• Katarzyna Michalak
  • Romans
  • Brak?
  • Przeczytane w 2024r.

Dodaj cytat z książki Domek nad potokiem