Lato w Przytulnej

Okładka książki Lato w Przytulnej Katarzyna Michalak
Okładka książki Lato w Przytulnej
Katarzyna Michalak Wydawnictwo: Znak JednymSłowem Cykl: Saga Przytulna (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Saga Przytulna (tom 2)
Znak JednymSłowem
2023-06-14
2023-06-14

Całą serię przeczytałam jednym tchem...
Tradycyjna rodzina borykająca się z wieloma problemami życia codziennego oraz własnymi tajemnicami przed bliskimi. Autorka przedstawia relacje między między poszczególnymi członkami rodziny. Każdy z Gawroszów ma swoje sekrety, która są ujawniane w każdej części.

Całą serię przeczytałam jednym tchem...

Właśnie skończyłam i …muszę natychmiast dorwać kolejny tom! Tak się nie kończy ! 😁 Przeczytałam jednym tchem, dosłownie. Przyzwyczaiłam się już do bohaterów, choć każdy z nich potrafi mnie jeszcze z lekka zirytować. Niemniej, muszę, ale to muszę koniecznie i bezwzględnie dowiedzieć się CO BYŁO DALEJ! A to chyba najlepsza recenzja dla książki.

Podziwiam wyobraźnię autorki. Czyta się dobrze. Tajemnic w rodzinie Gawroszów nie brakuje.

Tak jak w pierwszym tomie, tak i w tym znajdziecie wieleeele tajemnic rodziny Gawroszów, jednak dzięki Azji, każda z nich powoli wygląda na światło dzienne. Czy właściciele tych tajemnic są z tego powodu zadowoleni? Początkowo czują strach, boją się reakcji najbliższych, jednak w następnym momencie czują wielką ulgę i wdzięczność, że rodzina zna ich sekret i nie muszą już przed najbliższymi nic ukrywać ❤️

Amelia dziewczyna, która choruje na nieuleczalną chorobę informuje swoją rodzinę i tym, że jest w ciąży. Co jest dla wszystkich ogromnym szokiem. Wiedzą, że jest to zagrożenie dla życia zarówno Amelki, jaki i dziecka, które nosi pod sercem. Jednak Amelia uparła się, że urodzi dziecko.
Azja odnalazł także sekret swojej mamy. Razem z bratem postanowili zdjąć ciężar z barków Alicji i ujawnić skąd biorą się ogromne sumy pieniędzy na koncie ich matki. Uwierzcie to będzie szok nie tylko dla rodziny Gawroszów, ale i dla czytelników!

Wiadomo, że Katarzyna Michalak w swoich książkach przeplata tyle emocji, że nie da się ich wszystkich opisać i to jest w nich najlepsze ❤️

Lubię historie rodzinne, dobrze się je czyta, strony zaskakująco szybko mijają. Los bohaterów nie oszczędza ale czekamy co będzie dalej.

Część druga zdecydowanie na tak . W końcu ;)

Część druga zdecydowanie na tak . W końcu ;)

Amelia Gawrosz zaskakuje rodzinę swoją ciąża, która jest tym faktem przerażona. Tym bardziej, że nieuleczalnie chora dziewczyna za swój życiowy cel urodzenie dziecka, nawet kosztem swojego życia.
Azja postanawia odkryć sekret matki skąd ma tyle pieniędzy na willę i jej remont.
Andrzej przykładny ojciec i kapitan straży pożarnej również ma sekret, który skrywa od lat.

Kolejne spotkanie z rodziną Gawroszy, którzy są pełni sekretów, które ukrywają przed sobą nawzajem. A czarna owca rodziny, Azja pomału zmusza rodzinę do wyjawienia ich na jaw. Autorka stworzyła powieść, która kradnie serce, każdy z członków rodziny jest idealny w nieidealny sposób, jak każdy z nas. Im bardziej zagłębiałam się w ich historię zastanawiałam się co ich jeszcze spotka, tym bardziej że parokrotnie zostałam zaskoczona przez Gawroszy.

Amelia, Ada, Ariel i Azja dogryzają sobie, kłócą sie, wbijają bolesne szpilki, ale jako rodzeństwo mogą liczyć na siebie. Choć nie są ze sobą szczerzy i każdy z nich będzie bronił swojego sekretu.

Azja zna sekrety wszystkich członków rodziny, co skutkuje że jest w stanie pomóc ojcu po jego tajemniczym zaginięciu. Oj Andrzejek ma niesamowicie intrygujący sekret.
Tylko trochę czasu zajęło mu odkrycie co skrywa matka, Alicja.
Jestem ogromnie ciekawa co odkrył.

Rodzina Gawroszy poleca się do przeczytania

Z trudem odrywałam się od czytania. Po skończeniu tej części cyklu nie mogę się doczekać kiedy uda mi się sięgnąć po kolejną część.

Książka stanowi trzecią część sagi „Przytulna” Katarzyny Michalak, w której ponownie mogliśmy zagościć w rodzinie Alicji i Andrzeja Gawroszów oraz poznać dalsze losy ich dzieci bliźniaków Ariela i Azji oraz bliźniaczek Adeli i Amelii.

Rodzina dowiaduje się, że Amelia spodziewa się dziecka, które dla jej osłabionego chorobą ciała może stanowić śmiertelne zagrożenie. W szpitalu ląduje także Azja, który podczas kursu na ratowników spada ze ścianki wspinaczkowej. To nie koniec nieszczęść, które spadają na rodzinę. Podmiejski dom nadal jest remontowany, a rodzina mieszka w blokowisku. Alicja nadal nie wyjawiła prawdy skąd ma pieniądze, za które spełnia marzenia rodziny. Ten worek wydaje się nie mieć dna, a każdy ma swoje tajemnice, które po kolei odkrywa czarna owca rodziny – Azja.

Książka może jest dobra, jednak mnie do końca nie przekonuje. Niby wszyscy otaczają się wzajemną opieką, jednak nikt nie jest do końca szczery. Same kłamstwa, tajemnice i niedomówienia. Do tego autorka włączyła ostre sceny seksu Alicji i Andrzeja, które nijak się mają do całości. Głównym narratorem wydaje się być Azja, który inwigiluje wszystkich i zna sekrety wszystkich członków rodziny, którą stara się chronić z każdej strony.
Jestem ciekawa jakie jeszcze tajemnice skrywa rodzina i czym zostanę zaskoczona w kolejnej części.
Książkę oceniam na 6 pkt.

Często sięganie po obyczajówki? 💬

Ja naprawdę rzadko po nie sięgam, bo najzwyczajniej w świecie większość mnie po prostu nudzi. Raz na jakiś czas się zdecyduję i w większości trafiam na świetne tytuły może temu, że nie czytam ich na co dzień.

Saga „Przytulna” autorstwa Katarzyny Michalak okazała się…taka przytulna po prostu!🩵 bardzo polubiłam głównych bohaterów, a ich historie skradły moje serducho.

Rodzina Gawroszów jest taka cudowna. Oczywiście pełna wad, no bo kto ich nie ma? Moją szczególną sympatię skradł chłopak o imieniu Azja, z którym wiem, że w rzeczywistości bez problemu bym się dogadała a tematy przy wspólnej kawie nigdy by nam się nie skończyły. Los tej rodziny nie oszczędza. Na każdym kroku muszą radzić sobie z przeciwnościami losu. Brać odpowiedzialność za swoje czyny z przeszłości. Każdy bohater książkowy ma w zanadrzu większe i mniejsze przewinienia, których za wszelką cenę chronią, by nie ujrzały światła dziennego.

Z każdym kolejnym tomem, poznajemy coraz bardziej rodzine Gawroszów, odkrywamy ich tajemnice i powody swoich postępowań, przez które muszą teraz żyć tak a nie inaczej.

Bardzo spodobał mi się sposób przedstawienia tej rodziny przez autorkę. Uświadamiający, że mimo wszystko i mimo wszystkim - rodzina powinna być stawiana na pierwszym miejscu. Choćby nie wiadomo co się działo - trzeba trzymać się razem. Chociażby miały paść okropne słowa, a problemy mnożyły się w rekordowym tempie - nerwy trzeba trzymać na wodzy i najzwyczajniej w świecie usiąść i na spokojnie porozmawiać, postarać się zrozumieć.

Długo nie zapomnę o tych książkach jak i o samych bohaterach!
Na dniach zabieram się za finalną część „Zima w przytulnej” i nie mogę się tego ogromnie doczekać. Tyle zostało jeszcze pytań bez odpowiedzi, tyle spraw do rozwiązania… jestem strasznie ciekawa jak zakończą się losy tej rodziny.

Czytaliście? Planujecie? Dajcie znać koniecznie🩵

Często sięganie po obyczajówki? 💬