Póki się znów nie spotkamy

Tłumaczenie: Wojciech Usakiewicz
Wydawnictwo: Albatros
Till We Meet Again
83-7359-060-9
ade

Inne wydania

"Dopóki znów się nie spotkamy" to jedna z najlepszych książek pisarki. Barwne, pełne dramatycznych spięć losy rodziny de Lancelów śledzili czytelnicy i widzowie niemal na całym świecie. Eve, młoda francuska dziewczyna, ucieka z domu, by rozpocząć karierę w paryskiej Olimpii. Z gwiazdy music-hallu przeradza się w żonę dyplomaty, matkę dwóch córek, a w końcu w dziedziczkę fortuny de Lancelów - zamku i winnic w Szampanii.

Marlena | 2014-05-17
Przeczytana: 28 kwietnia 2014

Książka praktycznie mnie urzekła. Jest I połowa XX wieku. Eve, młoda francuska dziewczyna, ucieka z domu goniąc za swoją wielką miłością; mężczyzną, który ją uwiódł. Wyklęta przez rodzinę i porzucona przez mężczyznę przeżywa trudne chwile. Nowa przyjaciółka, sąsiadka, słysząc jej śpiew pomaga jej rozpocząć karierę w paryskiej Olimpii. Podczas wojny poznaje francuskiego oficera. Zakochują się z wzajemnością i Eve z gwiazdy music-hallu przeradza się w żonę dyplomaty, hrabinę de Lancel dziedziczkę fortuny de Lancelów - zamku i winnic w Szampanii. Ale to dopiero początek tej wspaniałej sagi, gdzie gwiazda music-hallu to skandal i "czarna owca" w rodzinie. Na dodatek obie jej córki dziedziczą charakter mamusi. Freedy zostaje pilotem i bierze udział w działaniach wojennych, Delphine zostaje gwiazdą filmową. Gdzieś po świecie krąży syn-pasierb kolaborujący z niemcami...

Zaczytana | 2015-09-11
Przeczytana: 11 września 2015

Mnogość wątków, masa przeróżnych zwrotów akcji... Autorka wykazała niebywały kunszt a także fachową wiedzę w zakresie lotnictwa, produkcji szampana, występów w przedwojennej Francji, manier powojennej Anglii i doskonałą znajomość geografii. Cóż jeszcze mogę powiedzieć? Jestem pełna podziwu! Książkę czytałam długo, nawet bardzo długo jak na mnie, jednak z namaszczeniem i ani razu do głowy mi nie przyszło by ją porzucić. Tak na prawdę, w dzisiejszych czasach, pewnie zrobiono by z niej kilkutomową sagę ;) W książce Zaczynamy poznawać historię kilkunastoletniej Eve, a kończymy na jej 60. urodzinach, po drodze bardzo dokładnie zaznajamiając się ze wszystkimi jej bliskimi osobami. Muszę przyznać, że narracja trzecioosobowa nie może nudzić, nawet przy sześciuset stronach drobnym makiem, bo wątki bardzo zgrabnie się przeplatają.Literatura zdecydowanie wyższych lotów!

Evik | 2011-01-13
Na półkach: Przeczytane, 2010

Do przeczytania książki zachęcił mnie film, który widziałam kilkakrotnie. Książka jest dobra, ale jest to jeden z przypadków, gdzie film podobał mi się bardziej od książki.
Nie chcę zdradzać zbyt wielu szczegółów, ale m. in. brak mi tej akcji ruchu oporu, z którą mamy do czynienia w filmie.
W książce jest krótko wspomniane o pojednaniu Eve z rodzicami (nie ma i brak jest tego w filmie).
Książka zawiera także kilka opisów mocnych scen erotycznych (nie podoba mi się to).

Sięgnąłem po tę powieść mając w pamięci miniserial na jej podstawie, który kilka razy leciał w TVP i który mnie urzekł. Zaskoczyło mnie, że w książce jest aż tyle erotyki. Widocznie kobiety lubią sobie takie fragmenty poczytać :)

Marta | 2011-08-21

Saga rodzinna opisująca losy kilku pokoleń rodziny de Lancelów. Pełna intryg, dramatów rodzinnych, rozterek miłosnych, rozstań i powrotów.
Ciepła i wciągająca. Polecam.

To moje pierwsze spotkanie z Judith Krantz, z pewnością nie ostatnie..

Basia Siedlecka | 2016-02-15
Na półkach: Audiobook, Przeczytane, Ulubione
Przeczytana: 15 lutego 2016

Bardzo fajna powieść obyczajowa. trochę sensacji, trochę historii, trochę romansu. Każdy znajdzie coś dla siebie. Obejrzałam również mini serial, z doborową obsadą, ale książka o wiele lepsza, bardziej rozbudowana, polecam najpierw książkę, a potem serial.

aleczka | 2014-04-29

Dzieje dziewczyny, a póżniej kobiety- piosenkarki a później żony i matki, oraz jej rodziny w czasach przed II wojną, w czasie i po jej zakończeniu. Bardzo dobrze napisana obyczajowa powieść, polecam:)

PaniDziobak | 2012-07-03

Bardzo lubię sagi rodzinne, dlatego ,,Póki się znów nie spotkamy" podbiła moje serce od pierwszych stron! Ciekawa akcja z historią w tle, intrygujący bohaterowie oraz przyjemny styl. To wszystko składa się na naprawdę wybitną powieść. Wspaniała!

effie caligaris | 2010-06-26

naprawdę dobra książka. Jej fragmenty przypominają mi się w najprzeróżniejszych momentach życia.