Lubimyczytać.pl to:

978-83-7337-588-8
słońce, Toskania
typ
papier
5.49 (749 ocen i 92 opinie)

Opis książki

Frances Mayes ma dwa adresy, we włoskiej Cortonie oraz w San Francisco, gdzie wykłada na uniwersytecie. "Pod słońcem Toskanii" to opowieść życia autorki, która po przykrych osobistych przejściach zaczyna wszystko od nowa: kupuje stary dom na toskańskiej wsi, z wielką miłością i pietyzmem go odnawia, rozkoszuje się leniwie płynącym życiem włoskiej prowincji, urodą zabytków, smakiem wymyślonych przez siebie potraw - bo jest ona wielkim smakoszem i doskonałą kucharką; dwa rozdziały książki to po prostu zestaw niezwykle oryginalnych przepisów kulinarnych.

Inne wydania

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
Iza | 2013-06-27

Jedna z moich ulubionych książek - taka na specjalne okazje, kiedy chce się odpocząć, przeczytać cos optymistycznego, spokojnego..Nie porywa akcją - to fakt, ale nie o to w niej chodzi. W dzisiejszym zabieganym świecie, jak najbardziej potrzebujemy czegoś, co odciagnie nas chociaz na chwilę od szalonego pędu i ja to znajduję w tej ksiażce. Wracam do niej często..może również dlatego, że Toskania to jedno z moich marzeń - jak na razie niespełnionych :)

Renax | 2013-05-21
Przeczytana: 20 maja 2013

Przed przeczytaniem, a właściwie wysłuchaniem, tej książki, przeczytałam opinie innych użytkowników. Okazało się, że jest nieciekawa. Ale mi się spodobała. Nie wiem czy to zasługa tego, ze poznałam ją poprzez znakomitą interpretację pani Danuty Stenki, ale była to naprawdę pozytywna lektura, szczególnie teraz, gdy wiosna w pełni.
Nie ma tutaj artyzmu książki, ani metafizycznych odniesień, ale mamy tutaj do czynienia z urokiem Toskanii, który to urok przenika słuchacza w wersji elektronicznej książki. Pełno jest tutaj ziół, kwiatów i roślin, małych uliczek i grobowców etruskich, słyszymy 'alfę' mknącą przez Włochy i przenosimy się myślami do Włoch. W każdym razie ja poczułam Italię, pomimo, że czuje tylko polskie kwiaty i polskie niebo.

Jusia | 2011-07-18
Przeczytana: 13 lipca 2011

"Pod słońcem Toskanii" to pierwszy pamiętnik autorki w którym opisuje odkrycie opuszczonego domu - Bramasole, w którym postawia zamieszkać wraz z mężem, obserwujemy ich pracę przy remontowaniu domu, oczyszczanie ogrodu, poznajemy włoską kuchnię, piękne krajobrazy, oraz tamtejszych ludzi. Jak sama autorka pisze do Toskanii, przyciągnęła ją sama nazwa domu Bramasole - czyli "coś, co pragnie słońca".
Książka może optymistycznie nastawić wszystkich tych, którzy chcą zacząć żyć nowym życiem. Frances Mayes jest przykładem na to że marzenia spełniają się, trzeba tylko być zdeterminowanym i dążyć do wyznaczonych sobie celów.

"Pod słońcem Toskanii" - nudna, ciągnąca się jak flaki z olejem. Książka kucharska opakowana w otoczkę fabuły. Jakim cudem na podstawie czegoś takiego mógł powstać całkiem zgrabny film? Nie zgadne nigdy. Na szczęście powstał i ukazał Toskanię piekną, słoneczną, żywiołową, zostawiając smród oliwy i makaron nieszczęsnym czytelnikom, takim jak ja, którzy mieli tego pecha, że wzięli to "coś" do ręki.

Lucy | 2010-10-07
Przeczytana: 07 czerwca 2012

Czytając tę książkę aż zgłodniałam :)

Książkowo | 2011-10-13
Przeczytana: 2006 rok

Wraz z autorką poznajemy moc smaków i zapachów urokliwej Toskanii nie ruszając się z domowych pieleszy...
Cudowna książka na jesienno-zimową pluchę, dzięki niej choć na chwilę możemy znów poczuć słoneczne promyki.

Azusa | 2014-04-01
Przeczytana: 01 kwietnia 2014

Urzekła mnie ta książka. Czytając ją po prostu czuje się Włochy. Nie ma w tym żadnej akcji, przygody, gdyż to nie powieść a autobiografia/pamiętnik, dlatego też książka może niektórych nudzić. Mnie podobało się w niej wszystko :) Opisy Cortony sprawiły, że koniecznie muszę kiedyś tam pojechać i zobaczyć to miejsce na żywo. Jakże smakowitym zaskoczeniem były dla mnie zamieszczone w książce przepisy, osobiście uwielbiam gotować :) Autorce udało się uchwycić włoskie spojrzenie na życie, nieśpieszne, optymistyczne, pełne wina i pysznego jedzenia.
Polecam na rozweselenie i nie tylko.

Sabinka | 2010-10-17
Na półkach: Z biblioteki, 2010, Przeczytane
Przeczytana: 17 października 2010

"Pod Słońcem Toskanii" to wspomnienia zamknięte na kartach książki. Autorka opisuję wakacyjne pobyty w Toskanii. Kupuje tam dom do remontu. Okazuje się jednak ,ze dom jest w bardzo złym stanie...nie rezygnuje jednak...

Co do moich odczuć, jestem zawiedziona :O( dość mocno :O( Okładka i opis zachęcały niesamowicie.
Książkę odebrałam nie jako pamiętnik tylko jako poradnik jak remontować ruinę domu i nie dać się fachowcom oszukać oraz jak odnowić ogród. Jest też mały przewodnik po okolicach oraz mała książka kucharska.
Niestety książka mnie wynudziła, chyba nie lubię tego typu opisów.... zmęczyłam się tą książką :O(

Jednak nie odradzam. Jeśli ktoś lubi tego typu zawiłe, dłuuuuugie i nudne opisy proszę bardzo, ta książka jest dla Was :) bo dla mnie niestety nie. Przeczytałam , ale raczej już nigdy do niej nie wrócę :)
Postanowiłam jednak obejrzeć film :O) Może on okażę się lepszy :O)

Karmel | 2013-03-18
Przeczytana: 18 marca 2013

Kocham Italię i bardzo lubię opowieści o niej, lubię posłuchać jak tam wygląda życie od podszewki. W książce mozna nawet znaleźć przepisy kulinarne. Polecam ją wszystkim !!! Jednak jeśli ktoś nastawia się na książkę akcji lub odbicie filmu to się zawiedzie.

Cuddless | 2011-01-14

Historia sama w sobie ciekawa i przyjemna, ale styl zdecydowanie zbyt toporny. Nie wiem, czy to wina autorki, czy przekładu, niemniej książki się nie czyta, ale się przez nią brnie. I to nie zawsze z powodzeniem.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto