Droga do Tary

Okładka książki Droga do Tary Maeve Binchy
Okładka książki Droga do Tary
Maeve Binchy Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Ekranizacje: Tara Road (2005) Seria: Z Kapeluszem literatura piękna
Z Kapeluszem
Teresa Sośnicka
Ekranizacje:
Tara Road (2005)
Droga Tara Dublin Irlandia

Główne miejsce akcji to tytułowe Tara Road, przy której stoi wymarzony dom Rii (skrót od Marii) i Dany’ego. Główna bohaterka poznała swojego przyszłego męża w pracy, w której była doradcą nieruchomości. Biedny młodzieniec i panienka nie mają widoków na wygodne życie. Są jednak bardzo zaradni, dzięki czemu zostają właścicielami drogiej posiadłości wiktoriańskiej w drogiej dzielnicy Dublina.
Żywa, sympatyczna i otwarta pani domu mimo porzucenia pracy dla dzieci prowadzi bardzo aktywne życie. Czasami ma się wrażenie, że większość akcji toczy się w jej wygodnej kuchni pełnej ciepłych domowych aromatów. Problemem w tym idyllicznym świecie są mężczyźni, którzy zdradzają. Kobiety jednak trzymają się razem i mimo kamuflowaniu błędów mężów koleżanek są wobec siebie bardzo wyrozumiałe i ciepłe.
Obszerna książka zawiera liczne opowieści z różnych etapów życia małżeństwa: od kwiecistej młodzieńczej miłości, wychowanie dzieci po przełomowy kryzys, który staje się przyczyną wyjazdu Riji do innego kraju oraz przyjazdu innej kobiety na Tara Road.
Jak wszystkie inne książki Maeve Binchy „Droga do Tary” jest prostą opowiastką o prostych ludziach. łatwy i opisowy język pozwala przenieść się do innego świata, świata, do którego prowadzi wiele dróg.

ksiazke czyta sie lekko i przyjemnie :) a skonczywszy czytac ostatnia strone, wrecz poczulam zal, ze nie moge sledzic dalszych losow bohaterow.. ;)

Ria Lynch i jej rodzina -mąż-córka i syn. Szczęśliwa rodzina ,a także przyjaciele ,którzy otaczają....ale jak to bywa w życiu ,przychodzi czas gdy ten świat uporządkowany (przewidywalny) wali się jak domek z kart. A przyjaciółka okazuje się "fałszywą",zakłamaną osobą. Dla mnie to niepojęte jak z jednej strony można być kochanką męża przyjaciółki, z drugiej udawać (bo inaczej tego nie można nazwać) "przyjaciółkę" żony.A przy tym jakie zaufanie do przyjaźni...........Ria nawet nie dopuszcza do myśli ,że najbliższe osoby potrafią tak wykorzystywać jej -łatwowierność,ufność...sama nie wiem jak to nazwać.I Marilyn Vine ,z którą schodzą się drogi Rii Lynch.Spotykają się w czasie gdy chwilę wcześniej spotykają je złe rzeczy- nieszczęście ,tragedia....Okazuje się ,że potrafią podjąć decyzje ,które zaważą na ich dalszym losie....Już więcej się nie rozpisuję ( sama nie lubię i nie czytam zbyt długich opinii gdyż z niektórych wynika ,że już nie muszę czytać książki bo jest cała streszczona).Jedynie polecam ...aby ja przeczytać,czas na pewno nie będzie stracony...

Książka bardzo ciekawa, warto poświęcić dla niej czas.Przeczytajcie ją sami to się przekonacie. Polecam gorąco :)

Jest w niej coś fajnego, chociaż nie zachwyca. Jednak możne podnieść na duchu nie jedną kobietę :)

Przeczytałam ją już dawno, pamiętam, że naprawdę była ciekawa.Dwie kobiety po przejściach wymieniają się domami, lecz to następuje grubo po połowie książki, "połykałam" ją, nie czytałam, mam ochotę przeczytać ją jeszcze raz. Naprawdę polecam.

bardzo ciekawa, pełna różnych wątków, postaci.
niesamowicie wciąga.

bardzo ciekawa, pełna różnych wątków, postaci.
niesamowicie wciąga.

Książkę czytałam z dużą przyjemnością!
Jest klimatyczna, ciepła i relaksująca.
Serdecznie polecam

Książkę czytałam z dużą przyjemnością!
Jest klimatyczna, ciepła i relaksująca.
Serdecznie polecam

👍👍👍👍👍👍