Póki się znów nie spotkamy

Okładka książki Póki się znów nie spotkamy Judith Krantz
Okładka książki Póki się znów nie spotkamy
Judith Krantz Wydawnictwo: Albatros literatura piękna
Albatros
2005-01-01
2005-01-01

Bardzo fajna powieść obyczajowa. trochę sensacji, trochę historii, trochę romansu. Każdy znajdzie coś dla siebie. Obejrzałam również mini serial, z doborową obsadą, ale książka o wiele lepsza, bardziej rozbudowana, polecam najpierw książkę, a potem serial.

Mnogość wątków, masa przeróżnych zwrotów akcji... Autorka wykazała niebywały kunszt a także fachową wiedzę w zakresie lotnictwa, produkcji szampana, występów w przedwojennej Francji, manier powojennej Anglii i doskonałą znajomość geografii. Cóż jeszcze mogę powiedzieć? Jestem pełna podziwu! Książkę czytałam długo, nawet bardzo długo jak na mnie, jednak z namaszczeniem i ani razu do głowy mi nie przyszło by ją porzucić. Tak na prawdę, w dzisiejszych czasach, pewnie zrobiono by z niej kilkutomową sagę ;) W książce Zaczynamy poznawać historię kilkunastoletniej Eve, a kończymy na jej 60. urodzinach, po drodze bardzo dokładnie zaznajamiając się ze wszystkimi jej bliskimi osobami. Muszę przyznać, że narracja trzecioosobowa nie może nudzić, nawet przy sześciuset stronach drobnym makiem, bo wątki bardzo zgrabnie się przeplatają.Literatura zdecydowanie wyższych lotów!

Druga, po "Przeminęło z wiatrem", moja ulubiona książka <3 To, jak pisze pani Krantz, to istna rozkosz dla umysłu czytelnika. Tę historię trzeba poznać. Po prostu.

Książka praktycznie mnie urzekła. Jest I połowa XX wieku. Eve, młoda francuska dziewczyna, ucieka z domu goniąc za swoją wielką miłością; mężczyzną, który ją uwiódł. Wyklęta przez rodzinę i porzucona przez mężczyznę przeżywa trudne chwile. Nowa przyjaciółka, sąsiadka, słysząc jej śpiew pomaga jej rozpocząć karierę w paryskiej Olimpii. Podczas wojny poznaje francuskiego oficera. Zakochują się z wzajemnością i Eve z gwiazdy music-hallu przeradza się w żonę dyplomaty, hrabinę de Lancel dziedziczkę fortuny de Lancelów - zamku i winnic w Szampanii. Ale to dopiero początek tej wspaniałej sagi, gdzie gwiazda music-hallu to skandal i "czarna owca" w rodzinie. Na dodatek obie jej córki dziedziczą charakter mamusi. Freedy zostaje pilotem i bierze udział w działaniach wojennych, Delphine zostaje gwiazdą filmową. Gdzieś po świecie krąży syn-pasierb kolaborujący z niemcami...

Dawno czytałam, dlatego ograniczę się do napisania tyle iż bardzo podoba mi się styl pisania Judith Krantz oraz że opisana historia jest bardzo ciekawa, choć w niektórych momentach czytanie tej książki mi się ciągneło.Jednakze polecam!

Sięgnąłem po tę powieść mając w pamięci miniserial na jej podstawie, który kilka razy leciał w TVP i który mnie urzekł. Zaskoczyło mnie, że w książce jest aż tyle erotyki. Widocznie kobiety lubią sobie takie fragmenty poczytać :)

Dzieje dziewczyny, a póżniej kobiety- piosenkarki a później żony i matki, oraz jej rodziny w czasach przed II wojną, w czasie i po jej zakończeniu. Bardzo dobrze napisana obyczajowa powieść, polecam:)

Ciekawa książka. Polecam.

Ciekawa książka. Polecam.