Tylko Manhattan

83-88087-50-9
skandale, rodzina, prasa, intrygi
literatura piękna
ade

Głośna powieść obyczajowa znanej amerykańskiej autorki. Historia amerykańskiej rodziny wydawców prasowych, ukazująca zawikłane intrygi i skandale rodzinne, jak i wiele realiów amerykańskiego życia i pracy przy redagowaniu magazynów mody i innych poczytnych czasopism. Książka stała się podstawą scenariusza serialu wyświetlanego również w polskiej telewizji.

książek: 1907
Edi_Edi | 2017-11-14
Przeczytana: 14 listopada 2017

Miałam blokadę w czytaniu. Potrzebowałam lekkiej łatwej i przyjemnej książki, która ja pokona. "Tylko Manhattan" zgarnięty z półki bladym świtem, gdy srebrzyste światło próbowało się przebić przez jesienne chmury był tym czego potrzebowałam.
Losy rodziny Ambervill'ów wciągnęły mnie. Świat bogaczy z Manhattanu opisany przez Judy Krantz ma w sobie tę nieznośną lekkość bytu. Doprawienie jej zawiścią, nienawiścią, miłością, niezwykłą przemianą życiową pozwoliły mi czytać nocami o losach płochej Maxi.
Dawno, dawno, dawno temu oglądałam serial nakręcony wg tej powieści. Dużą przyjemnością było odkrywanie bohaterów na nowo.

ewa | 2017-04-14

Moim zdaniem typowy romans,to to nie jest.Choć oczywiście samych romansowych wstawek nie brakuje,jest ich nawet dość sporo.Na szczęście znam trochę twórczość pani Krantz,więc wiedziałam,czego mogę się spodziewać.Tym bardziej,że lata temu oglądałam serial oparty na tej powieści.
Dla mnie to książka głównie o dorastaniu(nieco późnym),a dopiero w drugiej kolejności skupiająca się na uczuciach.

Maxie Amberville,główna bohaterka to przez większość czasu rozpieszczona córeczka tatusia,na siłę szukająca aprobaty matki.Mimo dość zaawansowanego wieku(29 lat) robi to,co jej w danej chwili wpadnie do głowy,bez oglądania się wstecz,czy myśleniu o konsekwencjach swojego postępowania.Już jako trzylatka potrafiła owinąć sobie wokół palca nie tylko ojca,ale i jego przyjaciół.I wcale z takiego postępowania nie wyrosła.Według niej wszystko jej się należy,więc sięga po co chce.Kolejne nieudane małżeństwa,kolejni przygodni kochankowie...Dziecko?Ma,nawet je chwilami wychowuje(choć wygląda to tak,jakby...

Anna | 2015-09-19
Przeczytana: 19 września 2015

jak wszystkie książki Judith Krantz, szmira na poziomie, przeczytałam prawie wszystkie

Aramina | 2015-09-07
Przeczytana: 07 września 2015

Lekka, dość niekonwencjonalna powieść obyczajowa. Wciąga, choć zawiera niewiele akcji (jak to obyczaj). Przyjemność czytania spowodowała, że przywiązałam się do rodziny Ambervillów, kibicując Justinowi, utożsamiając się z Maxi, gardząc Cutterem, a wreszcie - współczując Lily. Polecam książkę nie tylko fanom gatunku, gdyż skoro ja nim nie jestem, a potrafiła mnie ująć, coś wyjątkowego musi w niej być.

Evka | 2014-01-21

"Tylko Manhattan" - książka która wzbudza szczyptę emocji. Szczególnie postać Maxi, którą ma się ochotę popchnąć na ulice Manhattanu w godzinach szczytu (?)

Przykro mi, ale nie sięgnę już po pozycję Judith Krantz.

Agata | 2012-05-18
Przeczytana: październik 1997

Sięgnęłam przez sentyment do oglądanego w dzieciństwie serialu telewizyjnego. Właśnie przez ten sentyment ocena dobra :)

India | 2010-10-09

Książka, skąd moi rodzice czerpali inspirację na moje imię. Ładna opowieść, bardzo mi się podobała.