Drugie pokolenie

Okładka książki Drugie pokolenie Tracy Hickman, Margaret Weis
Okładka książki Drugie pokolenie
Tracy HickmanMargaret Weis Wydawnictwo: Zysk i S-ka Cykl: Dragonlance: Kroniki (tom 3.5) Seria: Dragonlance fantasy, science fiction
Dragonlance: Kroniki (tom 3.5)
Dragonlance
The Second Generation
Zysk i S-ka
1996-01-01
1996-01-01
smoki raistlin caramon sturm palin steel andalon dorastanie konflikt młodzież

Okładka książki Dragons of Deceit Tracy Hickman, Margaret Weis
Dragons of Deceit Tracy Hickman, Marg...
Okładka książki Gniew smoka Tracy Hickman, Margaret Weis
Gniew smoka Tracy Hickman, Marg...
Okładka książki Tajemnica smoka Tracy Hickman, Margaret Weis
Tajemnica smoka Tracy Hickman, Marg...

Seria mini powieści z udziałem bohaterów głównej sagi Dragonlance oraz, a może przede wszystkim z udziałem ich dzieci. Pełna przygód magii książka.

Minęło ponad 20 lat na Krynnie od zakończenia sagi Legend bliźniaków. Zakończenia wprost doskonałego, trzymającego w napięciu i pełnego w każdym calu dla świata Smoczej Lancy. Czy po 9 latach potrzebna była kontynuacja? Odpowiedź jest twierdząca. Jednakże Drugie pokolenie nie jest kolejną częścią przygód bohaterów Wojen lancy, nie służy również jako wprowadzenie nietypowych dzieci herosów. Ta książka to dość mroczne preludium, z jednym humorystycznym epizodem, do "grande finale" Kronik, ukazująca nam jak wszystko, co złe i nikczemne odradza się ponownie na Ansalonie po przejściu ewolucji, zagrażając temu co zostało wywalczone mieczem, magią i poświęceniem w poprzednik książkach. Jak ambicje, honor rycerski i szerzenie dobra obracają się w nienawiść, chęć siania terroru i śmierci. Te 5 istotnych historii dla każdego fana gatunku będą wyjątkowe, choć nie da się ukryć, iż bez znajomości tej sagi, nie dadzą się łatwo przyswoić. Wielu autorów próbowało odnaleźć się opowieściami w tym uniwersum, jednak tylko duetowi Weis i Hickman wychodzi to jakością na najwyższym poziomie.

Co prawda czytałem poprzednie wydanie, ale oczywiście dla osób czytających trylogię i sięgających po lato pozycja obowiązkowa, szczególnie próba Palina Majere i wyprawa z bogiem krasnoludów dobrze się czyta, mnie osobiście zawiodła trochę postać syna Kitary.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Myślę, że po Kronikach i Legendach Dragonlance, to bardzo ważny tom. Dobrze jest go przeczytać przed czwartym tomem Kronik, ponieważ wiele tłumaczy i nakreśla nam postacie, które nie są nam jeszcze znane. Kilka opowiadań, lepszych i gorszych, ale jak najbardziej w stylu Margaret Weis. Dobrze się czytało.

• Dragonlance
  • DragonLance
  • Margaret Weis

Dodaj cytat z książki Drugie pokolenie