Klątwa Chaosu

Tłumaczenie: Robert Lipski
Cykl: Pięcioksiąg Cadderly'ego (tom 5) | Seria: Forgotten Realms
Wydawnictwo: ISA
The Chaos Curse

Cadderly - kapłan i uczony - powraca do Biblioteki Naukowej, by stwierdzić, iż całe jego życie zostało obrócone w perzynę. Losy Danici, Biblioteki Naukowej, a także Cadderly'ego i jego przyjaciół zależne są od tego, czy młody kapłan zwycięży w ostatniej, decydującej walce z przerażającą Klątwą Chaosu.

źródło opisu: [Wydawnictwo ISA, 2004]

MatiOti | 2015-12-01
Przeczytana: listopad 2015

Weź mantikorę, chimerę, hydrę, dorzuć czerwonego smoka oraz kilka garści trolli, ogrów, orków i goblinów. Zmieszaj to z leśnymi elfami, ludzkimi kapłanami i wojowniczymi krasnoludami. Dopraw złymi czarnoksiężnikami, wampirami i piekielnym impem, a dla ozdoby przystrój drużyną śmiałków, stojących zawsze po stronie dobra. Przepis ten najlepiej sprawdza się na pięć porcji.. ekhm..książek ;)

Po zapoznaniu się z taką recepturą przysiadł R. A. Salvatore do pracy, a chyżo (no bo ile można pisać o jednym takim mrocznym elfie, koło którego często widywano równie mroczną panterę oraz parę niekoniecznie mrocznych sejmitarów) i oto powstał Pięcioksiąg Cadderly'ego.

I teraz Drogi Czytelniku w swej wędrówce stajesz przed wyborem. Zbliża się noc w ciemnym lesie i w oddali dostrzegasz ognisko kuszące swym ciepłem i blaskiem. Jeśli poszukujesz arcydzieła, to możesz nie zawracać sobie głowy i udać się od razu w drogę, utrudzony poszukując go dalej (wiadomo, cierpienie uszlachetnia, żadne tam...

Łukasz | 2014-09-22
Przeczytana: 22 września 2014

Zakończenie całej serii i chyba najgorsza jej część. Myślę, że historia zawarta w poprzedniej części była bardziej wyrazista i odpowiednia na zakończenie tej historii. Podobnie jak w poprzednich częściach ilość powielanych schematów razi w oczy, temu tomowi brakuje jakichkolwiek momentów zaskakujących. Praktycznie 2/3 książki to straszliwy, wyjątkowo nużący kicz, który w mojej opinii powinien zostać wrzucony do śmietnika a nie oddany do publikacji. Cała seria to jeden wielki rollercoaster w którym przeważają jednak gorsze momenty. Na świecie jest wiele znakomitych książek, dlatego też lepiej tą zostawić w spokoju i poszukać czegoś naprawdę dobrego. Czytać jedynie w ostateczności, gdy nic innego do przeczytania już nie pozostało.

Haubert | 2016-12-03
Przeczytana: 03 grudnia 2016

Naprawde super zakonczenie serii. Pelne napiecia od samego poczatku :)

Ireth | 2016-08-22
Na półkach: Przeczytane, Dawno temu

W porównaniu z poprzednimi częściami Pięcioksięgu wypada bardzo mrocznie, a zakończenie pozostawia czytelnika rozdartym - przynajmniej mnie zostawiło

aneheli | 2013-10-23
Przeczytana: 01 stycznia 1993

Czytałem dość dawno ale pamiętam że byłem pod wrażeniem

No w końcu wampiry w forgotten realms.

Malgalad | 2017-04-26
Belizaris | 2017-03-08