Legenda o Humie

Cykl: Bohaterowie (tom 1) | Seria: Dragonlance
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
The Legend of Huma
fantastyka

Pierwszy tom w trylogii Bohaterowie, osadzonej w świecie sagi DRAGONLANCE. Jest to opowieść o legendarnym bohaterze lancy jego tajemniczych początkach, przysiędze i regule, zdradzie wśród rycerzy solamnijskich, jego miłości do srebrnej smoczycy oraz przepowiedzianej konfrontacji między Królową Ciemności a siłami Paladine`a.

Temptation | 2016-03-18

Powieść trochę naiwna, ale na pewno nie nudna. W dzisiejszych czasach może wydawać się zbyt schematyczna, ale były chwile, gdy mnie zaskoczyła. Nie jest to ambitna literatura, ani coś, co na długo zostanie w pamięci, ale świat i przygody bohaterów potrafią wciągnąć. Na pewno sięgnę po kolejne tomy cyklu, gdy będę potrzebować czegoś lekkiego i łatwego dla odpoczynku umysłu.

Powiało_Chłodem | 2015-09-28

Tę recenzję i inne ciekawe rzeczy znajdziecie także na moim blogu: http://powialochlodem.blogspot.com/

Wszystko ma swój początek. Wszechświat zaczął się od Wielkiego Wybuchu, nauka od pierwszego dnia w szkole, a dorosłe życie od samodzielnie zapłaconego rachunku. Tak i moja fascynacja smokami od czegoś się zaczęła. Kiedy jeszcze byłam w gimnazjum, (czyli tak dawno, że nawet najstarsi górale nie pamiętają) wpisując w wyszukiwarkę hasło "smoki" pierwszym co wyskakiwało był link do Smoczych Stron - jednego ze starszych, polskich smokologicznych portali. Dziś to tylko martwa stronka, której ostatnia aktualizacja miała miejsce ponad 10 lat temu, ale wówczas była na tyle niesamowita, że zasiała we mnie coś, co potem wykiełkowało z niesłychaną intensywnością. Tak zastanawiając się nad tą kwestią z perspektywy czasu, wydaje mi się, ze gdybym nie trafiła na tę książkę, nic by się tak naprawdę nie rozpoczęło. Jednak ślepy los w postaci kolegi z liceum pożył mi ją ze słowami "Masz, od...

Asheila | 2014-06-17

od tej książki zaczęła się moja przygoda z fantastyką :) wciągnęła mnie fabuła, bohaterowie i klimat :) a wszystko przez nudny pierwszy dzień wiosny w gimnazjium wiele lat temu :)

Arek | 2013-06-02
Przeczytana: 1998 rok

Od tej książki zaczęła się moja fascynacja serią Dragonlance, która trwa już ok 15 lat!

Tomasz | 2016-08-22
Na półkach: Czytnik ONYX, Przeczytane
Przeczytana: 22 sierpnia 2016

Nie wiem, czy to autor pisał tak swawolnie, czy to kwestia tłumaczenia - ale strasznie źle czytało mi się tą książkę. Mając 15 lat pisałem lepsze wypracowania - więc to raczej katastrofalne tłumaczenie. A historia jakich wiele - rycerstwo pełną gębą - na bezrybiu i rak ryba. Gdyby nie tłumaczenie - byłoby uczciwe 6

MagnusX | 2013-12-07

Najważniejsza legenda świata Krynnu. Niby więmy co i jak a mimo to bardzo dobrze się czyta.

Tonkpils | 2012-02-03
Przeczytana: 04 marca 2009

Jedna z pierwszych książek jakie trzeba przeczytać z całej serii Dragon Lance

Marek Bednarczuk | 2013-01-31
Przeczytana: 1999 rok

Bardzo dobra książka. Jedna z lepszych w cyklu.

Kern | 2015-03-05
Na półkach: Fantasy, Przeczytane

Lekkie i przyjemne. Trochę naiwne.

Molek | 2016-11-21
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka