Oddaj albo giń!

Okładka książki Oddaj albo giń! Olga Rudnicka
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Oddaj albo giń!
Olga Rudnicka Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Matylda Dominiczak (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Matylda Dominiczak (tom 1)
Prószyński i S-ka
2020-03-10
2020-03-10
biblioteka humor kryminał literatura polska manipulacja polski kryminał przestępstwo śledztwo zabójstwo

Gdzie diabeł nie może, tam babę pośle

Trochę bardziej komedia niż kryminał ale bardzo fajna książka lekko się czyta mimo że długa

Książki Olgi Rudnickiej jakiś czas temu już miałam okazję czytać, tak więc po ten tytuł sięgnęłam z ogromną przyjemnością. I po raz kolejny autorka mnie nie zawiodła! Już sam pomysł na fabułę może wydawać się ciekawy. Przecież biblioteka kojarzy się z miejscem spokoju i miłym, gdzie można się oddać w ciszy lekturze, a nie miejscem, w którym się morduje! Polubiłam tutaj praktycznie każdego bohatera. Nawet ci mniej pozytywni byli tak skonstruowani, że nie dało się przejść obok nich zupełnie obojętnie. Nie potrafiłam określić, jakie będzie wyjaśnienie tej sprawy i może dlatego jeszcze w większej mierze aż tak mnie ono zaskoczyło. Z pewnością niedługo sięgnę po kolejne pozycje spod pióra tej pani!

Komedia kryminalna niezbyt górnych lotów. Więcej z tego komedii niż kryminału, bo właściwie pod tym względem tu się niewiele działo, a i sprawa w końcu tak nie do końca się rozwikłała. Były momenty naprawdę zabawne, śmieszne dialogi, ale miejscami do przesady infantylnie. Nie wiem, co o tej książce sądzić. Dobra dla relaksu, może sięgnę po kolejne części. Plus dla lektora, bo bardzo fajnie modulował głos.

Poprawny kryminał. Chyba bym go nie przeczytała, ale do samochodu w trasę jest dobry. Akcja toczy się wolno, po nitce do kłębka. Jest lekko i zabawnie. Nie jest to powalający na kolana kryminał, ale historia detektywistyczna, która daje radę. Odmóżdża i daje rozrywkę. Dla mnie spełnia zadanie.

Mocno przecietny tytul nie wiem czy siegne po kolejne z tej serii . Fabuła i historii bibliotekarki ktora na wlasna reke prowadzi sledztwo a potem chce zostac pania detektyw detektyw naprawde mocno naciagana i absurdalna .

Rewelacja

Rewelacja

Miało być zabawnie a wyszło tak sobie. Momentami wszystko jakoś tak strasznie naciągane a humor raczej ciężki. Na wakacje (zwłaszcza jak nie weźmie się nic innego) może być.

Lekki, zabawny kryminał, choć momentami nieco irytujący ze względu na pewien poziom infantylności, tudzież bezsensowności niektórych zachowań bohaterów.
Choć ma pewien potencjał.
Do sprawdzenia jak będą się rozwijać kolejne części.

Choć ma pewien potencjał.
Do sprawdzenia jak będą się rozwijać kolejne części.

Dawno nie miałam w ręku książki Olgi Rudnickiej. A szkoda bo czytając fajnie się bawiłam. Najbardziej uwiodły mnie dialogi głównej bohaterki Matyldy Dominiczak z dziesięcioletnią córką. Zaczynając czytać książkę zastanawiałam się, co może się wydarzyć w wydawałby się nudnej bibliotece, gdzie można znaleźć tylko książki i czasopisma. A okazało się, że nudna praca w bibliotece też może przynieść terapię szokową dla jej pracownic. Do tego stopnia, że chorobliwie ciekawska i mocno roztargniona główna bohaterka postanawia zostać detektywem. Co ja do tego skłoniło? Czy udało jej się osiągnąć swój cel? Można się tego dowiedzieć pomiędzy fragmentami wywołującymi uśmiech na twarzy.

Bardzo lubię książki Pani Olgi, bo lubię się śmiać przy czytaniu. Lubię też zagadki kryminalne, a książki tej autorki mają to wszystko. Jeśli ktoś jeszcze nie czytał żadnej powieści Olgi Rudnickiej, a lubi takie klimaty to polecam. Na zachętę dodam, że są to książki w klimacie Joanny Chmielewskiej, królowej komedii kryminalnych.
Seria o Matyldzie Dominiczak jest zabawna, oczywiście już na początku pojawia się nieboszczyk. Jest to opowieść o bibliotekarce, która chce zmienić swoje życie, bo uważa je za nudne i zapragnęła zostać prywatnym detektywem. Ale do tego droga jest daleka, dlatego zaczyna sama rozwiązywać tajemniczą zagadkę

Seria o Matyldzie Dominiczak jest zabawna,...

• Przeczytane w 2020