Sztuka zwycięstwa. Wspomnienia twórcy NIKE

biografia, autobiografia, pamiętnik
9788380620698
Maciej Szymański
Phil Knight Nike autobiografia biznes korporacje przemysł sport

Roczarowanie jak dla mnie, książka nudna i dialogi tak niskich lotów, że szkoda w ogóle to opisywać, bo nic tam się nie dzieje. Ciekawy wątek o podróżach po świecie i tyle. Wymęczyłam się tylko i nic więcej. Jak powstał ich logotyp geneza i nazwa? Skąd pomysł na pomarańczowe pudełka nike? Wszystko od niechcenia, autor nie ma talentu ani w pisaniu ani w opowiadaniu historii.

Genialna książka

Fantastyczna książka, do przeczytania dla każdego kto planuję lub ma firmę.

Książka nie tylko dla fanów marki Nike. To książka o niesamowitym uporze i dążeniu do osiągnięcia celu, pomimo przeciwności czających się na każdym kroku. Ta książka pokazuje, że celem biznesu nie są duże pieniądze, ale coś jeszcze. Polecam. Książkę czyta się tak, jakby Phil Knight siedział obok, z kawą w ręce i opowiadał swoją historię.

Mam na rozkładzie sporo biografii, ale ta jest inna od pozostałych... To nie tylko lukier i sukcesy... To szarość życia i mozół zmagania sie z przeciwnościami, myślałem, że jej nie przebrne, a co dopiero jeżeli ja miałbym przejść taką dorgę... Nike wydawało się, że to musiało być pasmo sukcesów... W życiu nie ma nic za darmo! Truizm a tyle ma w sobie wartości. Kupując...

Inspirujaca, pozytywna. Warta przeczytania dla osób, które zastanawiają się nad założeniem własnego biznesu - między wierszami historii o sukcesie kryje się historia tego, jak wiele dla tego sukcesu trzeba poświęcic. Truizm, ale mam wrażenie, że mało jest książek, które w tak nie-nudny, a jednoczesnie prawdziwy sposób są w stanie opisywać te codzienna rutynę dążenia do celu.

Nie sądziłam, że zainteresuje mnie kiedyś historia założyciela Nike - a jednak! Wpadłam na nią dzięki O. Szustakowi, który ją polecał i nie zawiodłam się na tej rekomendacji. Ciekawa, inspirująca, wciągająca.

Bardzo dobrze się czyta, inspirująca.

Na półkach: , , , ,

Jeśli nawet nie chodziłoby o postać i firme tak rozpoznawalną jak NIKE to i tak warto sięgnąć po te ksiażkę, gdyz jest to oparty na faktach przewodnik motywacyjny. Najlepszy. Czytając zmagania pasjonaty z przeciwnościami podziwiałam jego upór i chęć dązenia do celu, jednocześnie czerpiąc z sił autora pociechę dla samej siebie. Ta ksiażka czegoś mnie nauczyła, wzmocniła mnie...

Jesli ktoś chce wiedzieć, czym jest pasja, siła i bezkompromisowa walka o realizację marzeń, autobiograficzna opowieść twórcy NIKE będzie idealnym wyborem. Dla mnie książka pełna MOTYWACJI i humoru. Niemal zapragnęłam projektować buty! Wspaniała jako audiobook.

Dyskusje

1 153