W jak morderstwo

Wydawnictwo: Oficynka
Dreamer

Magda, klasyczna kura domowa, pewnego wieczoru znajduje dowód na zdradę męża oraz obce zwłoki. Okazuje się jednak, że nie do końca obce – ofiara miała na szyi wisiorek, który należał do zaginionej przed laty przyjaciółki Magdy, Weroniki. Podczas gdy policja prowadzi śledztwo w sprawie morderstwa, Magda postanawia zbadać, co łączyło zamordowaną w parku kobietę z jej przyjaciółką. Odkrywając powoli tajemnice z przeszłości, wpada na trop mordercy, któremu sama będzie musiała stawić czoło. Jednocześnie próbuje jakoś ogarnąć swoje życie prywatne, co bywa czasami dużo trudniejsze niż polowanie na mordercę.

źródło opisu: wydawnictwo

źródło okładki: wydawnictwo

Szkoda, że książka skończyła się po 437 stronach. Czytałem ją na jednym wdechu, co rusz przewracając kolejne kartki. „W jak morderstwo” jest bardzo ciekawą propozycją kryminalną, szczególnie dla osób, które nie lubią krwawych zbrodni, opisów mrożących krew w żyłach czy opisów brutalnych zakamarków życia zabójcy. Książka pochodzi z gatunku tzw. kryminału obyczajowego, gdzie akcja toczy się wokół zagadki kryminalnej, lecz wątek obyczajowy porusza bardzo ważne kwestie osobiste.
Więcej na: https://bit.ly/2TDPPS4
Zapraszam!

Rozchełstana Owca | 2019-03-01
Przeczytana: 23 lutego 2019

Z premedytacją zamieściłam wątek opisu z książki. Słuchajcie tamto jedno zdanie nakreśla co może się dziać, ale nie określa, że przy tej książce można się tak dobrze bawić!

Chcę Wam powiedzieć / przekazać, że ta książka jest lekkim kryminałem, który do końca nie pozwala nam zgadnąć kto jest mordercą. Poczucie humoru jakie zastosowała tutaj autorka powaliło mnie parę razy na łopatki, pozwalając na frajdę w 100 %!

Poznajemy wspomnianą Magdę i jej rodzinę. Poznajemy jej plany i ambicje, ale też obawy i strachy. Po znalezieniu paragonu na prezent, który nie był przeznaczony dla niej – poszła na zwyczajny spacer z psem i ku jej szczęściu (bądź nieszczęściu zależy jak kto na to patrzy) – znajduje w parku trupa 🙂 Warta historia, która nie daje nam szansy, by się od niej oderwać. Bohaterowie są świetni – zauważyłam nawet, że główna bohaterka ma nawet hasła jak ja! Przede wszystkim są realni, nie naciągani. Początkowo szkoda mi było naszej bohaterki, bo zdecydowanie była zahukana przez...

asia_33 | 2019-02-15
Przeczytana: 15 lutego 2019

Świetny kryminał obyczajowy,ze sporą dawką humoru i ciekawym śledztwem.Magda główna bohaterka jest weterynarzem,ale nie pracuje w zawodzie ponieważ mąż uznał że dopóki dzieci są małe to ma siedzieć w domu,a dzieci wcale małe nie są,Tomek mąż Magdy to straszny sztywniak i pedant,uwielbia manipulować Madzią,najchętniej to zamknąłby ją w domu.Pewnego wieczora podczas spaceru z psem Magda znajduje zwłoki kobiety.Nieboszczka ma na sobie wisiorek,który należał kiedyś do Weroniki najlepszej przyjaciółki bohaterki,od siedemnastu lat zaginionej.Chcąc nie chcą Magda angażuje się w śledztwo,które prowadzi jej szkolny kolega komisarz Sikora.
Książka jest świetnie napisana,czyta się ją z prawdziwą przyjemnością,utarczki słowne między Magdą a dziećmi czy Magdy mamą bawią do łez.Z chęcią przeczytam dalszy ciąg przygód pani weterynarz.Polecam!!

Ewa | 2019-02-09

Magda z zawodu jest weterynarzem, jednak jej mąż nie zgadza się, aby pracowała zawodowo. Kobieta więc spełnia się jako żona i matka dwójki dzieci. Podczas pewnego wieczornego spaceru z psem, znajduje w parku zwłoki młodej kobiety. Niby obcej, a jednak coś jest w niej znajomego, Magda zauważa na szyi zamordowanej wisiorek należący kiedyś do jej przyjaciółki – Weroniki, która zniknęła kilkanaście lat wcześniej i ślad po niej zaginął. Kiedy okazuje się, że śledztwo w sprawie znalezionej w parku kobiety prowadzi stary przyjaciel Magdy, ona nie potrafi zostawić tej sprawy spokojnie policji i stara się prowadzić własne dochodzenie. Odkrywając powoli tajemnice z przeszłości, wpada na trop mordercy. Czy wytypowana przez nią osoba pozbawiła życia jej przyjaciółkę, a następnie tę młodą kobietę w parku? Co spowodowało, że Magda przestała ufać własnemu mężowi i nie powiedziała mu o podjętej przez siebie pewnej decyzji?

Komedie kryminalne to jeden z moich ulubionych gatunków literackich. Ta...

makaroza | 2019-02-19
Przeczytana: 19 lutego 2019

Trafiłam na ""W" jak MORDERSTWO" przypadkiem. Kiedy zobaczyłam imię i nazwisko autorki, a potem przeczytałam opis powieści, poczułam się, jakbym trafiła do filmu "Numer 23" z Jimem Carrey'em. Na szczęście okazało się, że fabuła nie ma właściwie żadnego związku z moim życiem ;)
Książkę pani Katarzyny Gacek przeczytałam w ciągu dwóch dni, ale nie jestem nią zachwycona.
Nie lubię, gdy irytuje mnie główny bohater, a tak było w tym przypadku. Nie utożsamiłam się z Magdą, przez co, nie mogłam uwierzyć w decyzje, które podejmowała. Nie "kibicowałam jej". Było mi obojętne, co jej się przydarzy.
Nie zamierzam sięgać po inne książki tej autorki.

czytajaca_Sandra | 2019-01-31
Przeczytana: 31 stycznia 2019

Nie będę tego ukrywać. Ostatnimi czasy zaczęłam czytać dogłębnie opisy książek. Po tej pozycji spodziewałam się czegoś dobrego, zwłaszcza, że czasem warto czytać również biografie autorów. Czy zawiodłam się tym razem?

Bohaterką tej książki jest Magda, pani weterynarz, która tak naprawdę powraca do swojego zawodu po czasie zajmowania się dziećmi. Pewnego wieczoru znajduje dowód na zdradę męża oraz... obce zwłoki, kobiety. Okazuje się, że ofiara posiadała coś, co przypominało jej zaginioną przed laty przyjaciółkę Magdy - Weronikę. Był to charakterystyczny wisiorek. Jej znajomy sprzed lat szkolnych jest policjantem, który prowadzi śledztwo morderstwa kobiety. Sama pani weterynarz bardzo angażuje się w te działania. W dodatku próbuje ogarnąć swoje życie osobiste, co sprawia jej niekiedy niesamowitą trudność. Dlaczego ta kobieta została zamordowana? Czy i co miała wspólnego z przyjaciółką głównej bohaterki?

Autorka używa bardzo zjadliwego języka, który powoduje, że chciałoby się...

Ana | 2019-03-18
Przeczytana: 17 marca 2019

Lekka książka na wieczory :) Polecam, bo po ciężkich książkach przy takiej fajnie odpocząć
w zasadzie na początku nie wiedziałam czy to komedia czy kryminał :)

A_woo | 2019-02-09
Przeczytana: luty 2019