Nieszczęście w szczęściu

Okładka książki Nieszczęście w szczęściu Olga Rudnicka
Okładka książki Nieszczęście w szczęściu
Olga Rudnicka Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Zezowate szczęście Tekli (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Zezowate szczęście Tekli (tom 2)
Prószyński i S-ka
2022-08-09
2022-08-09

1962

Niewiele ma ta książka wspólnego z kryminałem, nadrabia za to humorem. Średnio się trzyma na własnych nogach (wątki są albo kontynuacją z poprzedniej części albo są jedynie powierzchownie zarysowane),jest za to ciekawym dodatkiem do tomu pierwszego.

“Nieszczęście w szczęściu” jest drugą częścią cyklu “Zezowate szczęście Tekli”, w której losy głównej bohaterki, Tekli, nabierają nieoczekiwanych zwrotów. Wygrana w loterii, dobra praca i miłość sprawiają, że pech, który ją prześladował, nagle znika. Wątek kryminalny jest w tej książce niewielki, natomiast zabawa z lekturą i tak była przednia.

Ktoś czyha na życie Tekli. Zdarzenia takie jak upadek ze schodów czy próba otrucia osobno mogą wydawać się przypadkowe. Lecz znając historię Tekli można stwierdzić, że będą z tego nie małe kłopoty. Czy ktoś na prawdę pragnie jej śmierci? A może to jednak to przypadek? Przekonajcie się, bo sprawą została zgłoszona na policję.

To kolejny tom serii oparty na przesądach. Tutaj nie mamy zagadki morderstwa do rozwiązania. Więc będzie to pozycja odpowiednia dla osób które nie lubią kryminałów, ale chciałyby się pośmiać. Bo humor sytuacyjny w tej książce jest świetny i niewymuszony. Uroki, magia, wierzenia i przesądy mają tutaj ogromne znaczenie.

Już nie mogę się doczekać trzeciego tomu serii, który już czeka na półce. Jeśli nie znacie pierwszego tomu, żaden problem. Książkę mozna czytać jako osobną historię.

To kolejny tom serii oparty na przesądach....

Druga część pzygód Tekli Nuszki vel Telimeny.
Czy w szczęściu może czaić się nieszczęście? Wszystko wskazuje na to, że tak.
Rytuał którym Tekla wraz z Dominiką wygnały pecha chyba zadziałał. Tekla wygrywa na loterii, znajduje ciekawą pracę a na horyzoncie pojawia się pewien bardzo zakochany mężczyzna. O ile kuzynka Dominika jej kibicuje tak w innych wstępuje zazdrość. Uważają, że Tekla jak rasowa wiedźma zabiera im szczęście. Tylko, że oni faktyczne mają rację. Szczęście Tekli = pech u kogoś kogo zna.
Jest tu nawet próba morderstwa ale o tym musicie przeczytać sami.

A, i jeszcze jedno -> POLECAM ! Jest to genialna seria.

Druga część pzygód Tekli Nuszki vel Telimeny.
Czy w szczęściu może czaić się nieszczęście? Wszystko wskazuje na to, że tak.

Tekla w dalszym ciągu zapewnia nam moc rozrywki i ubawu. Chociaż pech w pewnym stopniu ją opuścił to dookoła niej stale dzieją się dziwne rzeczy. Czyżby zła moc krążyła wokół niej i szukała ofiary ? Jej samej dopisuje szczęście i poza wygraną w lotku może się pochwalić przystojnym chłopakiem i pracą.
Jeszcze więcej nieprawdopodobnych zbiegów okoliczności i magicznych wymysłów Tekli w których zawzięcie towarzyszy jej przyjaciółka. Czy wspominałam już, że obie panie są po trzydziestce ? Myślę, że wiek bohaterek ma tu kluczowe znaczenie i czyni tą historię jeszcze bardziej niewiarygodną i zabawną.
Wątek kryminalny toczy się powoli do przodu i może w trzeciej części uda się kogoś wsadzić za kratki. Zdecydowanie trzeba poznawać tą historią zgodnie z kolejnością tomów ! Polecam !

Jeszcze więcej nieprawdopodobnych zbiegów okoliczności i magicznych...

Rzutem na taśmę zakończyłam rok drugą i na razie ostatnią książką z serii Zezowate szczęście Tekli autorstwa Olgi Rudnickiej. Nie zawiodłam się, bo tak jak pierwsza część ta również była pełna zabawnych sytuacji, które potrafi wymyśleć i opisać tylko pani Olga. Jeśli ktoś jeszcze nie czytał książek tej autorki to nic straconego, wystarczy sięgnąć po którąkolwiek z brzegu i już można się śmiać... I tego wszystkim życzę w Nowym Roku. Jak najwięcej radości, a jak najmniej trosk

Kontynuacja przygód Tekli Nuszki i Dominiki Anioł. Obie główne bohaterki układają sobie życie na nowo, a hurtowe palenie świec przynosi rezultaty. Aby nie było zbyt pięknie ktoś dybie na życie i zdrowie Tekli. Humor Autorki niezmiennie absurdalny i niezmiennie przyjemny w odbiorze. Minusem książki jest szarpana chronologia i mnogość retrospekcji, które utrudniają odbiór. Największym plusem jest ciekawe zakończenie, które rozbudza nadzieję związane z kolejnym tomem cyklu.

Od początku książka potrafi rozbawić i to bardzo. Uśmiałam się z opinii o wujku pirogożercu. 🤣. Kto czytał ten wie 😉 no właśnie... Bardzo lubię książki tej autorki,a ta pomimo, że cienka i śmieszna szła mi opornie. Ilość komediowych sytuacji sprawiła, że zmęczyłam się czytaniem. Zrobił się z tego taki trochę zbiór śmiesznych opowiadań przeplatanych wątkiem śledztwa. Nie mniej jednak opowiadanie te same w sobie są bardzo śmieszne.

Świetna komedia kryminalna mojej jednej z ulubionych autorek tego typu książek . Dużo humoru, dziwaczne wróżby, w tle poszukiwanie osoby podejrzanej o próbę morderstwa. Może trochę na początku książki ciężko się było połapać kto jest kim, ale to pod warunkiem że ktoś tak jak ja sięga po O. Rudnicką nieregularne. Jeśli widzę jakąś jej książkę, której jeszcze nie czytałam, to najpierw muszę sobie przypomnieć kto jest kim, bo postacie główne Dominika , Matylda , policjanci powtarzają się w każdej części. Książka na poprawę humoru i pozbycie się złej energii:)

Świetna ,pzabawna i komediowe dialogi to mistrzostwo, rozmowy Tekli z matką, a potem jak to przekazuje innym - ubaw po pachy. Polecam wszystkim, nie tylko na jesienne popołudnia.