Oddaj albo giń!

Patronat LC
Olga Rudnicka Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Matylda Dominiczak (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Prószyński i S-ka
biblioteka humor kryminał literatura polska manipulacja polski kryminał przestępstwo śledztwo zabójstwo
Matylda Dominiczak (tom 1)
kryminał, sensacja, thriller

Oficjalne recenzje i

Gdzie diabeł nie może, tam babę pośle

[ 12 ] Link do recenzji

W porównaniu z innymi książkami Autorki ta wypada dość słabo (niektóre sceny się wloką, a sama intryga nie jest jakoś szczególnie skomplikowana), ale książkę czyta się przyjemnie. Wprawdzie niekiedy już gubiłam się, który komisarz jest którym, to jednak akcja toczy się do przodu, a niektóre wątki (jak na przykład Dyrektor Pawlicki i wszystkie nieporozumienia jego żony)...

Przeczytałam, bo miałam pod ręką w szpitalu tylko 2 książki, ale nie porwała mnie.

Zero emocji. Nic ciekawego, ani rozrywki , ani czytało dla zabicia czasu. Bardzo słaba.

Chyba polubię twórczość Olgi Rudnickiej. Zwariowana komedia kryminalna. Uśmiałam się do łez.

Z niecierpliwością czekałam aż książka będzie dostępna w bibliotece i jak ją zdobyłam i rozpoczęłam czytanie, już wiedziałam że niestety nie spełnia moich oczekiwań.
Po "Nataliach..." czy "Diabli nadali", ta powieść okazuje się tylko przeciętna.
Owszem, wiele razy się śmiałam, ale sama intryga jest bardzo słaba a główna bohaterka nieco irytująca.
Na półce czeka już drugi...

W bibliotece dochodzi do morderstwa , Matylda przychodząc do pracy odnajduje zwłoki oraz nieprzytomnego dyrektora. Sprawa zaczyna robić się zagmatwana bo policja podejrzewa właśnie ją. Kobieta dzięki swoim zapędom detektywistycznym stara się znaleźć zabójcę....
Musze powiedzieć że książka inna niż wszystkie jakie ostatnimi czasy czytałam... podobna do Agaty Christie......

Jedna z najsłabszych książek Pani Rudnickiej jakie czytałam. Niestety ani humor, a właściwie jego brak ,ani postać głównej bohaterki nie przemówiły do mnie. Z żalem stwierdzam że to nie był udany wieczór z książką

Fajny kryminał ,miejscami można się nie źle pośmiać , dobrze się czyta lecz trochę za dużo opisów wątków nie związanych z sednem sprawy ,no ale może tak miało być , polecam !!!

Z komediami kryminalnymi mam ten problem, że mnie nie bawią :D Niestety nie trafia do mnie ten gatunek.

'Oddaj albo giń' to historia morderstwa w bibliotece. Bibliotekarka Matylda gapowata, mówiąca do siebie i często wpadająca w słowotok próbuje pomóc policji w śledztwie. Czesto jej działania są nieprzemyślane dzięki czemu wpada w kłopoty. Komisarz Tomczak przerysowany,...

Pełna humoru można się odstresować, a wątek kto mordercą staje się poboczny. Przygody Matyldy są niebanalne

Dyskusje

• 2020