Oddaj albo giń!

Patronat LC
Olga Rudnicka Wydawnictwo: Prószyński i S-ka kryminał, sensacja, thriller
Prószyński i S-ka
biblioteka humor kryminał literatura polska manipulacja polski kryminał przestępstwo śledztwo zabójstwo
kryminał, sensacja, thriller

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Gdzie diabeł nie może, tam babę pośle

5 Link do recenzji

Przestroga dla klientów bibliotek :-) Jak zwykle znakomicie się czyta.

Oj słabiutko, słabiutko... Momentami tak nudno, że trzeba przekładać po parę kartek. Ledwo zmęczyłam.

Książka z założenia chyba miała być zabawna ale była nudna, infantylna i naiwna. W dodatku niedopracowana bo znalazłam stwierdzenia wykluczające się i to w niewielkim odstępie od siebie.

Lubię książki pisane przez Olgę Rudnicką, bowiem z jednej strony intrygują, a z drugiej bawią. Sprawy kryminalne przeplatają się z lekką i przyjemną w odbiorze formą, co sprawia, że czytam je z chęcią i z dużą przyjemnością.

Oddaj albo giń! to zabawna komedia kryminalna, która pokazuje, że praca w bibliotece i sama biblioteka wcale nie muszą być nudne. Oczywiście, wokół...

Za dużo się nie dzieje ale za to co rusz zdarzają się śmieszne dialogi i sytuacje. Dużo drążenia, analizy wydarzeń słowotok i wypowiadające się na głos myśli głównej bohaterki stanowiły miłą lekturę. Chciałoby się przeczytać co będzie dalej w życiu Pani Matyldy.

Nieszczególna ta powieść, mimo, że uwielbiam Olgę Rudnicką, ta historia mnie nie wciągnęła. Przeczytałam, ale bez szczególnego zapału. Akcja miałka i bez iskry, uśmiechnęłam się może kilka razy. Główna bohaterka, Matylda, wyjątkowo irytująca z jej słowotokiem... doskonale określiłabym to słowami "obstrukcja myśli przy biegunce słów".
Może moje odczucia byłyby bardziej...

"Lekka, miła i przyjemna". Otrzymałam to czego się spodziewałam, czasem było śmiesznie, czasem nie. Do Natalii 5 jej daleko, ale jako sposób spędzania wolnych wieczorów sprawdziła się naprawdę dobrze. Zwłaszcza na początku narodowej kwarantanny, gdy cięższe książki okazały się zdecydowanie zbyt ciężkie.

Lubię Rudnicką za lekki styl, ale ta pozycja mnie niestety nie porwała. Trochę męcząca główna bohaterka i akcja mało wartka. Mam nadzieję, że następnym razem będzie lepiej :)

Zabawna historia, zabawna bohaterka. Rudnicka kolejny raz udowodniła, że potrafi pisać i rozśmieszać. W te smutne dni potrzebna jest odrobina dobrego humoru. Polecam

Chociaż intryga kryminalna nie jest jakoś bardzo wyszukana to duża dawka humoru pozwala dobrze się bawić przy lekturze. Głowna bohaterka jest niesamowita.

Dyskusje

• 2020
  • 2020
  • Chcę w prezencie
  • Wyzwanie LC 2020
  • Ebook
  • Kryminały

Olga Rudnicka Oddaj albo giń!