Oddaj albo giń!

Patronat LC
Olga Rudnicka Wydawnictwo: Prószyński i S-ka kryminał, sensacja, thriller
Prószyński i S-ka
biblioteka humor kryminał literatura polska manipulacja polski kryminał przestępstwo śledztwo zabójstwo
kryminał, sensacja, thriller

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Gdzie diabeł nie może, tam babę pośle

3 Link do recenzji

"ODDAJ ALBO GIŃ !" OLGA RUDNICKA

Jest to już moja kolejna przygoda z książką autorki.

Świetna, zabawna historia z morderstwem w bibliotece.
Ciekawa fabuła, bardzo wyraźne postacie, zabawne dialogi i prostu język - to wszystko sprawia, że książkę wchłania się w dwie godzinki.
Dałam się trochę wodzić za nos ale zakończenie mnie trochę rozczarowało. Duża dawka humoru i...

W założeniu książka miała być zabawna i po części się to udało. Przerysowane postacie są jednak mało wiarygodne, a pogmatwana intryga mocno naciągana. Jedyną pełnokrwistą postacią jest rezolutna kilkulatka.

Bardzo fajna książka! Polecam ! Szczególnie jeśli jesteście fanami Chmielewskiej :)

1944

Jeżeli ktoś twierdził, że praca w bibliotece należy do najnudniejszych zajęć pod słońcem, to chyba nie pracował z Matyldą Dominiczak. Ta kobieta ma milion różnych pomysłów, choć i ją dopada stagnacja. Ale oczywiście nie byłaby sobą, gdyby nie snuła różnorodnych teorii odnośnie czytelników biblioteki. Szczególnie skupiona jest na jednym z nich, zwanych przez nią i jej...

Albo ja zmieniłam gust czytelniczy, albo pani Oldze Rudnickiej skończyły się pomysły na zabawne i ciekawe opowieści. Gdyż to kolejna książka Autorki, która dla mnie jest przeciętna, by nie powiedzieć, że wręcz męcząca i mocno naciągana. Ja wiem, że często ciężko jest przeskoczyć samego siebie, gdy poprzeczkę zawiesza się bardzo wysoko. Mam tutaj na myśli serię o...

Na półkach: , , , ,

Warto zwrócić uwagę na humor sytuacyjny oraz grę słów. Absurdalne sytuacje potrafią wprawić czytelnika w dobry humor, bowiem całą powieść należy potraktować z przymrużeniem oka. Wtedy będziecie się dobrze bawić. Nic tu nie jest na poważnie, oprócz znalezionego trupa. Śledztwo jest tak...

Humorystyczne powieści Olgi Rudnickiej poznałam jakiś czas temu czytając cykl Zacisze 13 i pierwszy tom serii Natalii 5. Dlatego nie zastanawiałam się długo, kiedy zobaczyłam nową książkę pisarki na horyzoncie wydawniczym. Szczególnie, że tym razem akcja została umiejscowiona w… bibliotece. Czy warto było spędzić z tą lekturą trochę czasu?

Matylda Dominiczak pracuje w...

Wiele można tej książce zarzucić. Natomiast trzeba pogratulować autorce, że sie nie pogubiła w słowotoku głównej bohaterki kto czytał ten wie o co chodzi. Lekka lektura na czas zarazy .Polecam

Jak ma potraktować tę opowieść ktoś, kto za dni kilka rozpocznie 14. rok pracy w bibliotece? Kto w dyrektorze Pawlickim (mam nadzieję, że dobrze zapamiętałam jego nazwisko) widzi wszystkie negatywne przywary dwóch z trzech dotychczasowych szefów a akcję z zastępstwami i wywieszaniem kartki "zamknięte" przerabia za każdym razem, gdy chce wziąć urlop? Czytając "Oddaj...

Fantastyczna na pewno nie nudna, wiele wątków akcja trzymająca do końca, dla wszystkich fanów Rudnickiej jak i fanów kryminałów klasycznych.

Dyskusje

• 2020
  • 2020
  • Chcę w prezencie
  • Ebook
  • Kryminały
  • E-book

Dodaj cytat z książki Oddaj albo giń!