Zaczytana_Panna 
Miłośniczka wszystkich książek, filmów i zwierząt. Najbardziej lubi czytać romanse, thrillery, kryminały oraz erotyki ;)
27 lat, kobieta, Warszawa, status: Czytelniczka, dodała: 6 książek, ostatnio widziana 12 godzin temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-10-20 13:28:22
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Book Tour 😄😻, 😎 Rok 2018 😎

Lubuję się w historiach romantycznych, które nie są zbyt słodkie, lecz bardzo życiowe i które dają nadzieję na lepsze jutro. Ta historia właśnie taka była.
Margaret, głównej bohaterki, nie polubiłam od razu. Z początku wydawała mi się rozkapryszoną pannicą, dla której najważniejsze są hulanki, swawole, przypadkowy seks z byle kim i picie na umór. I jeszcze ta jej opinia o samej sobie! Że jest...
Lubuję się w historiach romantycznych, które nie są zbyt słodkie, lecz bardzo życiowe i które dają nadzieję na lepsze jutro. Ta historia właśnie taka była.
Margaret, głównej bohaterki, nie polubiłam od razu. Z początku wydawała mi się rozkapryszoną pannicą, dla której najważniejsze są hulanki, swawole, przypadkowy seks z byle kim i picie na umór. I jeszcze ta jej opinia o samej sobie! Że jest świetna, że nic więcej nie potrzeba jej do życia. Przyzwyczajona, że zawsze ma pieniądze, że nigdy ich jej nie zabraknie. Ale do czasu.... Na mojej twarzy wykwitł złośliwy uśmieszek, kiedy Mag dowiaduje się, że musi przyjechać do polskiej rodzinnej wsi i spełnić wszystkie punkty pewnego planu, który ułożyła dla niej Sophie. Dziewczyna się buntuje, ale łatwo zauważyć, że nagle powoli zaczyna się zmieniać. Poznaje Majkę, dziewczynę, która tylko na pozór jest szczęśliwa, a tak naprawdę w skrytości ducha ukrywa pewną mroczną tajemnicę. Podobnie jak tajemnica krewnej Margaret, Sophie, którą czytelnik poznaje baardzo powoli. Zaczyna się rodzić przyjaźń pomiędzy dwiema dziewczętami, ale w pewnym momencie na pierwszy plan wychodzi Miłość. Mag poznaje Tomka, który swego czasu ją zwyczajnie dręczył. Nadal nie pała do niej gorącymi uczuciami i przy każdej okazji pokazuje, że najchętniej odesłałby ją do Londynu. Jednak kto się czubi ten się lubi, więc nagle do obojga dociera, że czują coś do siebie głębszego... Jak to wszystko się zakończy?
Podobały mi się wstawki angielskiego w wypowiedziach Mag, jak starała się używać poprawnej polszczyzny, chociaż z początku strasznie z tym walczyła. Tomka polubiłam od razu, w sumie sama nie wiem dlaczego, ale jego pewna decyzja mną wstrząsnęła i nadal nie potrafię jej zrozumieć. Książkę czyta się szybko, są zaskakujące zwroty akcji i myślę, że jedynym minusem jest zbyt drobna czcionka. Oczy szybko się męczą i odbiera to odrobinę przyjemności płynącej z czytania.

pokaż więcej

 
2018-10-16 19:58:03
Cykl: Wild Seasons (tom 2)

Przyznam szczerze, że nic nowego ten tytuł nie wniósł w erotykę. Fabuła jest mocno schematyczna, z tego względu dość łatwo przewidzieć, w jaki sposób cała historia się zakończy. Główna bohaterka, Harlow strasznie mnie irytowała, ale może dlatego, że nie lubię takich osób. Jest ciągłą imprezowiczką, jest gotowa w każdej chwili wdać się w jakiś przypadkowy romans i czerpać z tego pełne garście... Przyznam szczerze, że nic nowego ten tytuł nie wniósł w erotykę. Fabuła jest mocno schematyczna, z tego względu dość łatwo przewidzieć, w jaki sposób cała historia się zakończy. Główna bohaterka, Harlow strasznie mnie irytowała, ale może dlatego, że nie lubię takich osób. Jest ciągłą imprezowiczką, jest gotowa w każdej chwili wdać się w jakiś przypadkowy romans i czerpać z tego pełne garście zabawy. Poza tym nie potrafi się zdecydować - raz twierdzi, że nie może spotykać się z Finnem, by za chwilę, jak tylko go ujrzy mieć mokre majtki i drżące nogi i zmienić swoje podejście o 180 stopni. To wszystko rekompensuje jednak postać Finna właśnie - przystojnego rybaka, który potrafi pokazać jak bardzo zależy mu na rodzinie ;) Sceny łóżkowe pojawiają się, ale niezbyt często i są naprawdę subtelne, stanowią dodatek do fabuły.

pokaż więcej

 
2018-10-16 18:41:38
Ma nowego znajomego: Robert K-ski
 
2018-10-15 21:16:49
Ma nowego znajomego: bookmoodpl
 
2018-10-12 19:04:15
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-10-10 17:25:09
Cykl: Magicy (tom 1)

Neil Patrick Harris, którego kojarzę jedynie z serialu "Jak poznałem waszą matkę" bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Stworzył całkiem niezłą historię, otoczoną magiczną aurą, w której nic nie jest takie jakie wydaje się być na pierwszy rzut oka. Powieść wciąga do granic możliwości, do tego stopnia, że z bólem serca odrywałam się od lektury, do czego zmuszało mnie codzienne życie. Fajnym... Neil Patrick Harris, którego kojarzę jedynie z serialu "Jak poznałem waszą matkę" bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Stworzył całkiem niezłą historię, otoczoną magiczną aurą, w której nic nie jest takie jakie wydaje się być na pierwszy rzut oka. Powieść wciąga do granic możliwości, do tego stopnia, że z bólem serca odrywałam się od lektury, do czego zmuszało mnie codzienne życie. Fajnym elementem z pewnością były szyfrozagadki, ale także instrukcje prostych sztuczek magicznych, które można poćwiczyć w domu i później zabłysnąć w towarzystwie. Bohaterowie zostali świetnie zarysowani, każdy z nich nie znalazł się tutaj z przypadku, każdy wyróżniał się czymś oryginalnym. Tych postaci zwyczajnie nie da się nie lubić. Nie zabrakło humoru, zabawnych scen, ale także takich, podnoszących poziom adrenaliny. Ogólnie polecam dla fanów HP, ale nie tylko ;)

pokaż więcej

 
2018-10-09 21:19:24
Ma nowego znajomego: Książki_takie_jak_my
 
2018-10-07 20:50:44

"Gliniarz" to taki erotyk na spędzenie dobrego popołudnia. Rozgrzewa momentalnie i wywołuje niekiedy uśmiech na twarzy. Główna bohaterka, Livia, zdobyła moje serce tym, że była bibliotekarką, uwielbiała książki, które w swoim domu upychała dosłownie wszędzie. Jednak z drugiej strony strasznie irytowało mnie jej podejście do życia. Uważała bowiem, że jeśli przekroczy magiczną granicę zwaną... "Gliniarz" to taki erotyk na spędzenie dobrego popołudnia. Rozgrzewa momentalnie i wywołuje niekiedy uśmiech na twarzy. Główna bohaterka, Livia, zdobyła moje serce tym, że była bibliotekarką, uwielbiała książki, które w swoim domu upychała dosłownie wszędzie. Jednak z drugiej strony strasznie irytowało mnie jej podejście do życia. Uważała bowiem, że jeśli przekroczy magiczną granicę zwaną potocznie trzydziestką to już tylko kilka kroków dzielić ją będzie od śmierci i położenia w grobie. Za wszelką cenę chciała zajść w ciążę i chociaż ciągle powtarzała, że od mężczyzn już odpoczywa to jednak dość szybko wskoczyła do łóżka Chase'a. Ogólnie powieść czytało się szybko, moje wprawne oko zauważyło naprawdę skąpą ilość błędów w tekście. Już się przyzwyczaiłam, że Wydawnictwo Kobiece wydaje naprawdę fajne tytuły i ten taki był. Scen erotycznych trochę się tutaj nagromadziło, lecz są naprawdę umiejętnie wplecione w fabułę, a także tak skonstruowane, że czytelnik ma wrażenie, jakby sam brał udział w tych łóżkowych zabawach. Zakończenie łatwe do przewidzenia, chociaż u mnie i tak wywołało i uśmiech i w pewnym stopniu wzruszenie.

pokaż więcej

 
2018-10-02 17:42:20
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Book Tour 😄😻, 😎 Rok 2018 😎
Cykl: Consolation Duet (tom 1)

Nie spodziewałam się, że ta książka mnie tak pochłonie i rozwali moje serce na kawałki. Natalie polubiłam od razu, chociaż czasem strasznie mnie irytowała swoim niezdecydowaniem. Liam? No cóż, ten to z pewnością jest ideałem niejednej kobiety. Moim także. Opiekuńczy, ciepły i przede wszystkim szanujący uczucia swojej kobiety 😍 Aaaron? Ten to mnie wkurzył. Miał żonę i musiał się zabawiać na... Nie spodziewałam się, że ta książka mnie tak pochłonie i rozwali moje serce na kawałki. Natalie polubiłam od razu, chociaż czasem strasznie mnie irytowała swoim niezdecydowaniem. Liam? No cóż, ten to z pewnością jest ideałem niejednej kobiety. Moim także. Opiekuńczy, ciepły i przede wszystkim szanujący uczucia swojej kobiety 😍 Aaaron? Ten to mnie wkurzył. Miał żonę i musiał się zabawiać na boku 🤐 Autorce udało się mnie zaskoczyć. Z początku sądziłam, że będzie to powieść o cierpieniu i próbie odnalezienia nowej miłości. I tak poniekąd było, ale oczywiście autorka musiała wszystko skomplikować. Fajnie, że zdecydowała się ona umieścić w treści tak rozdziały z perspektywy Liama, a nie jedynie Lee. To ukazało w szerszym spektrum uczucia obydwojga. Irytujące za to były dość liczne błędy w tekście, tak jakby korekta nie została w ogóle przeprowadzona. Całość książki bardzo mi się podobała i podpowiem, że warto mieć od razu pod ręką tom drugi, bo zakończenie pierwszego jest mocno... wbijające w fotel.

pokaż więcej

 
2018-09-28 19:28:21

Świetny thriller medyczny. Z autorką miałam pierwszy raz styczność, więc nie wiedziałam czego tak naprawdę mogę się po niej spodziewać. Jednak przebiła ona moje najśmielsze oczekiwania. Akcja od początku leci na łeb na szyję, tutaj naprawdę nie da się nudzić. Fajnie, że powieść została podzielona na części zatytułowane imionami i nazwiskami poszczególnych bohaterów. Dzięki temu można w łatwy... Świetny thriller medyczny. Z autorką miałam pierwszy raz styczność, więc nie wiedziałam czego tak naprawdę mogę się po niej spodziewać. Jednak przebiła ona moje najśmielsze oczekiwania. Akcja od początku leci na łeb na szyję, tutaj naprawdę nie da się nudzić. Fajnie, że powieść została podzielona na części zatytułowane imionami i nazwiskami poszczególnych bohaterów. Dzięki temu można w łatwy sposób poznać zakamarki ich psychiki. Poza tym zostali oni naprawdę świetnie zarysowani, albo się ich kocha albo wręcz nienawidzi, nie ma nic pomiędzy. Mankamentami tej książki są dość liczne błędy w tekście oraz brzydka okładka, która kompletnie nie przykuwa oka czytelnika.

pokaż więcej

 
2018-09-25 20:59:34
Autor:
Cykl: Okrutny książę (tom 1)

Książka, która kompletnie mnie rozczarowała. Pomysł na fabułę świetny, bo elfy, świat magii i tym podobne. Jednak wykonanie mocno kulało. Przed lekturą zachwyciła mnie okładka. Bo chociaż minimalistyczna, to jednak dopracowana o każdy najdrobniejszy szczegół i ukazujący meritum tej powieści. Zachwycały także ozdobniki na początku każdego z rozdziału. Żadnego z bohaterów nie polubiłam, wręcz... Książka, która kompletnie mnie rozczarowała. Pomysł na fabułę świetny, bo elfy, świat magii i tym podobne. Jednak wykonanie mocno kulało. Przed lekturą zachwyciła mnie okładka. Bo chociaż minimalistyczna, to jednak dopracowana o każdy najdrobniejszy szczegół i ukazujący meritum tej powieści. Zachwycały także ozdobniki na początku każdego z rozdziału. Żadnego z bohaterów nie polubiłam, wręcz strasznie mnie irytowali. Nawet kiedy staczali kolejne bitwy i wojny nikogo nie dopingowałam, nie czułam napięcia, które zazwyczaj w tego typu scenach towarzyszy czytelnikowi. Poza tym dość sporo format książki w połączeniu z drobną czcionką nie uprzyjemniał lektury, wręcz przeciwnie. W moim egzemplarzu natrafiłam na spore ilości błędów, które jeszcze bardziej zniechęcały. Jak dla mnie można by tę powieść skrócić co najmniej o połowę a i tak mam wrażenie, że by mnie nie zachwyciła. Jest zwyczajnie nudna. Przez ponad połowę nic się nie dzieje, żeby na sam koniec działa się akcja za akcją. W sumie czytałam tylko by poznać zakończenie oraz dlatego, że nie lubię zostawiać zaczętych książek. Nie przypadła mi do gustu i z pewnością po następne tomy serii "Okrutny książę" już nie sięgnę.

pokaż więcej

 
2018-09-20 19:34:16
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-09-20 15:36:25
Wypowiedziała się w dyskusji: Recenzenci poszukiwani!

@Katarzyna
Sprawdź w folderze SPAM lub innych jak masz takowe na mailu. Ja mam konto na gmailu, a odpowiedź przyszła mi nie na główną skrzynkę a na tę, na którą przychodzą reklamy.

więcej...
 
2018-09-19 15:24:48
Cykl: DCI Erika Foster (tom 4)

Robert Bryndza znów nas zaskakuje i mrozi krew w żyłach...

Pewnego dnia na śmietniku zostaje odnalezione ciało młodej dziewczyny. Wyraźnie widać, że przed śmiercią morderca znęcał się nad nią. Detektyw Erika Foster na miejsce zbrodni dociera jako jedna z pierwszych, jednak nie otrzymuje tej sprawy pod swoje skrzydła. Lecz nie poddaje się i na własną rękę próbuje jakoś rozwiązać tę sprawę....
Robert Bryndza znów nas zaskakuje i mrozi krew w żyłach...

Pewnego dnia na śmietniku zostaje odnalezione ciało młodej dziewczyny. Wyraźnie widać, że przed śmiercią morderca znęcał się nad nią. Detektyw Erika Foster na miejsce zbrodni dociera jako jedna z pierwszych, jednak nie otrzymuje tej sprawy pod swoje skrzydła. Lecz nie poddaje się i na własną rękę próbuje jakoś rozwiązać tę sprawę. Szybko okazuje się, że zbrodnia ta jest łudząco podobna do tej popełnionej cztery miesiące wcześniej. Na ciele ofiary były wtedy takie same rany i również została porzucona na śmietniku. Morderca chowa się na kolejnymi fałszywymi tożsamościami, zwodzi policjantów i gra w zabawę tylko sobie znaną. Czasu na rozwiązanie jest coraz mniej, zwłaszcza, że zostaje porwana kolejna dziewczyna. Czy uda się ją uratować przed losem jej poprzedniczek?

Książkę czyta się naprawdę szybko. Autor znów pokazał swoje umiejętności pisarskie. Chociaż rozczarowałam sie tym, że już w połowie wiadomo, kto jest mordercą. Jednak czytałam dalej i nie mogłam uwierzyć w to wszystko, co oczami wyobraźni widziałam tuż przed sobą. Postać mordercy mnie przerażała. A kiedy czytelnik dowiaduje się w końcu dlaczego to wszystko robił, może poczuć się zaskoczony i zdumiony tokiem rozumowania tego bohatera. Dla nas powody te są wręcz śmiesznie, zaś on wszystko traktował śmiertelnie poważnie i wszystko brał do siebie. Ofiary zaś traktował jak dzikie zwierzęta w klatce i znęcał się nad nimi. Jego jedynym "przyjacielem" był pies, którego nazwał Potwór. Może podświadomie sam o sobie tak myślał? Autorowi znów udało się mnie porwać w wir wydarzeń i prowadzonego śledztwa i naprawdę nie mogłam się od tej książki oderwać. Oprócz brutalnych opisów, nie zabrakło także zabawnych zdarzeń czy dialogów, jakie wywiązywały się pomiędzy bohaterami, na których naprawdę ciężko było zachować powagę. A także pojawiały się mądrości życiowe, które warto zapamiętać albo wpisać sobie do sekretnego notesiku. Ponownie okładka to istny majstersztyk! Naprawdę warto przeczytać tę książkę 💕👌

pokaż więcej

 
2018-09-17 18:14:58
Wypowiedziała się w dyskusji: Recenzenci poszukiwani!

Ja też się nie dostałam :(

więcej...
 
Moja biblioteczka
713 94 994
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (89)

Ulubieni autorzy (10)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (6)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd