Zaczytana_Panna 
Miłośniczka wszystkich książek, filmów i zwierząt. Najbardziej lubi czytać romanse, thrillery, kryminały oraz erotyki ;)
28 lat, kobieta, Warszawa, status: Autorka, dodała: 6 książek, ostatnio widziana 2 godziny temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-12-13 23:13:52
Ma nowego znajomego: Mamma_pchela
 
2018-12-09 15:02:11
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
2018-12-09 13:08:02
Cykl: Bracia Slater (tom 4.5)

Prawie idealne uzupełnienie poprzedniego tomu. Autorka pokazała, jak Ryder i Branna żyją już po ślubie i oczekują swego potomka. Minusem są znów częste błędy w tekście, które mi może nie utrudniały lektury, ale trochę do niej zniechęcały. Poza tym opis jest jak dla mnie zbyt mylący. Został napisany tak jakby na młodą parę na ich miesiącu miodowym czyhał jakiś czarny charakter. Czytałam więc z... Prawie idealne uzupełnienie poprzedniego tomu. Autorka pokazała, jak Ryder i Branna żyją już po ślubie i oczekują swego potomka. Minusem są znów częste błędy w tekście, które mi może nie utrudniały lektury, ale trochę do niej zniechęcały. Poza tym opis jest jak dla mnie zbyt mylący. Został napisany tak jakby na młodą parę na ich miesiącu miodowym czyhał jakiś czarny charakter. Czytałam więc z niecierpliwością, bo chciałam się jak najszybciej dowiedzieć, co tam ich takiego makabrycznego spotka (wiem, okropna jestem :P), a kiedy dotarłam do tej części to odczułam jedynie rozczarowanie :/ No spodziewałam się czegoś zupełnie innego. Reszta na wysokim poziomie, pomimo tego rozczarowania czytało mi się tę książkę naprawdę przyjemnie i szybko :) Fajnie było znów spotkać swoich ulubionych bohaterów z poprzedniego tomu :)

pokaż więcej

 
2018-12-08 22:25:02

[5] [6] [12]

Szanowny Panie Aleksandrze Rogoziński!
Czy wie Pan, że zbliżają się Święta? Że to mój ulubiony okres w roku? Że uwielbiam ubierać choinkę i wspólnie śpiewać kolędy? Nie wie Pan, no bo skąd, skoro to pierwszy raz, kiedy w ogóle coś do Pana piszę. Uwielbiam pańską literaturę, stanowi ona idealny sposób, bym się odstresowała i zapomniała chociaż na chwilę o problemach dnia...
[5] [6] [12]

Szanowny Panie Aleksandrze Rogoziński!
Czy wie Pan, że zbliżają się Święta? Że to mój ulubiony okres w roku? Że uwielbiam ubierać choinkę i wspólnie śpiewać kolędy? Nie wie Pan, no bo skąd, skoro to pierwszy raz, kiedy w ogóle coś do Pana piszę. Uwielbiam pańską literaturę, stanowi ona idealny sposób, bym się odstresowała i zapomniała chociaż na chwilę o problemach dnia codziennego. Kiedy czytam książkę w komunikacji miejskiej spotyka mnie za każdym razem niekontrolowane parskanie śmiechem, co ostatecznie może doprowadzić do zirytowania kierowcy i wyrzucenia mnie na najbliższym przystanku. Chciałabym, aby i Wigilia obfitowała w radość, uśmiechy od ucha do ucha, a bez Pana nie jest to możliwe! Więc serdecznie zapraszam Pana do mojego skromnego mieszkanka, ciasnego, ale własnego, na warszawskiej Białołęce. Może Pan zabrać ze sobą jakiegoś towarzysza, bo im nas więcej tym weselej! Będzie choinka i moc prezentów, będą pyszne potrawy, a co najważniejsze to wspólne śpiewanie kolęd, które w Pana wykonaniu na pewno wypadnie świetnie! Cały blok będzie słyszeć, jak u nas jest wesoło. Pod iglakiem z pewnością Pan nie znajdzie węgiełka bądź też rózgi, bowiem jestem pewna, że przez cały rok starał się Pan być grzecznym mężczyzną. Po spożyciu wigilijnej strawy może zgodzi się Pan odczytać na głos fragment swej dowolnej powieści? Bo skrycie marzę usłyszeć w końcu na żywo pański głos. A Święta to okres cudów i sprawiania innym radości, więc liczę na to, że z Panem będą one w tym roku niezapomniane!

pokaż więcej

więcej...
 
2018-12-07 10:52:42
Cykl: Bracia Slater (tom 4)

Czytałam wcześniej wiele opinii na temat tej serii, że np. dużo seksu, że każdy z każdym go uprawia i w każdym miejscu, jak tylko okazja się nadarzy. No nie mogę się zgodzić z tą opinią. Może we wcześniejszych tomach tak było, ja ich nie czytałam, lecz w tym seks jest tylko tłem opowiadanej historii. Chociaż pierwsza opisywana scena, czyli kiedy Ryder spotkał Brannę w klubie i tak szybko na... Czytałam wcześniej wiele opinii na temat tej serii, że np. dużo seksu, że każdy z każdym go uprawia i w każdym miejscu, jak tylko okazja się nadarzy. No nie mogę się zgodzić z tą opinią. Może we wcześniejszych tomach tak było, ja ich nie czytałam, lecz w tym seks jest tylko tłem opowiadanej historii. Chociaż pierwsza opisywana scena, czyli kiedy Ryder spotkał Brannę w klubie i tak szybko na niego wskoczyła i zaczęła inicjować zbliżenie, kiedy obok tłumy ludzi się przewijały pozostawiła niesmak do końca lektury. Lecz całość wypadła naprawdę dobrze, jest jakaś głębia w tej powieści i przesłanie. Bohaterowie świetnie zarysowani, każdy z nich wyróżnia się czymś charakterystycznym, więc nie sposób ich ze sobą pomylić. Całość czyta się płynnie, a autorce nawet udało się mi zmrozić krew pewnymi wydarzeniami. Więc można nawet napisać, że "Ryder" łączy w sobie erotyk, romans i trochę sensacji :)

pokaż więcej

 
2018-12-04 22:41:49
Ma nowego znajomego: Andżelika
 
2018-12-04 10:52:08
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Book Tour 😄😻, 😎 Rok 2018 😎

Książka, która raczej nigdy by się nie znudziła, bez względu na to ile stron by nie miała :) Autorka stworzyła bardzo ciepłą historię o perypetiach pewnej szalonej dziewczyny, Magdy, która raczej nie potrafi usiedzieć w jednym miejscu choćby przez minutę :D Oczywiście, stwarza pozory, przyjmuje posadę zwykłej bibliotekarki, jednak to co z początku wydawało się spokojną pracą o jakiej marzy... Książka, która raczej nigdy by się nie znudziła, bez względu na to ile stron by nie miała :) Autorka stworzyła bardzo ciepłą historię o perypetiach pewnej szalonej dziewczyny, Magdy, która raczej nie potrafi usiedzieć w jednym miejscu choćby przez minutę :D Oczywiście, stwarza pozory, przyjmuje posadę zwykłej bibliotekarki, jednak to co z początku wydawało się spokojną pracą o jakiej marzy prawie każdy książkoholik okazuje się śmiertelnie niebezpieczną. Do Magdy dołącza jej przyjaciółka, Dorota i razem próbują rozwikłać kryminalną zagadkę, przy okazji wpadając w szereg niebezpiecznych sytuacji. W międzyczasie Magda się zakochuje w... księdzu i walczy z tym uczuciem, bowiem wie, że to tak nie wypada duchownego obdarzać jakimś gorącym uczuciem. Nie zabrakło tutaj zabawnych scen czy dialogów, podczas lektury nie da się nudzić, a z racji tego, że akcja rozgrywa się podczas gorącego lata to jeszcze bardziej rozgrzewa ona nasze serca i ciała w te nieprzyjemne i chłodne dni :)

pokaż więcej

 
2018-11-30 16:42:53
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
Cykl: Felix Net i Nika (tom 15)
 
2018-11-29 18:21:02

Po raz piąty Brandon Sanderson mnie po prostu urzekł ❤ Ponowne spotkanie z ulubionymi bohaterami, poznanie nowych i przeżywanie z nimi kolejnych przygód i walka z bezwzględnymi Bibliotekarzami, a do tego lekki styl pisania - to wszystko sprawia, że przez lekturę się zwyczajnie płynie 👍 Odrobinę irytującym stał się fakt, iż autor dostał istnego hopla na punkcie przypisów, dodawał je dosłownie... Po raz piąty Brandon Sanderson mnie po prostu urzekł ❤ Ponowne spotkanie z ulubionymi bohaterami, poznanie nowych i przeżywanie z nimi kolejnych przygód i walka z bezwzględnymi Bibliotekarzami, a do tego lekki styl pisania - to wszystko sprawia, że przez lekturę się zwyczajnie płynie 👍 Odrobinę irytującym stał się fakt, iż autor dostał istnego hopla na punkcie przypisów, dodawał je dosłownie wszędzie, gdzie się dało. Ja rozumiem, że miało to mieć wydźwięk żartobliwy, ale wyszło przesadzone 😒 Ubolewam tez nad tym, że tak mało umieszczono tutaj ilustracji, wydaje mi się, że w poprzednich tomach było ich znacznie więcej. Na koniec zdradzę, że w książce autor ukrył pewną niespodziankę. Niektórzy pewnie już w połowie lektury się zorientują o co chodzi, dla mnie także była ona łatwa do przewidzenia 🤐 Ale ogólnie polecam do przeczytania!

pokaż więcej

 
2018-11-25 19:14:33
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Book Tour 😄😻, 😎 Rok 2018 😎

Nie sądziłam, że ta niepozorna książeczka będzie aż taką wartościową. Dwie rozbite rodziny. W jednej ona, Zofia, która odkryła, że mąż ją zdradzał i rozwiodła się z nim. Poznaje przypadkowo Janka w bufecie w pracy i od słowa do słowa poznają się coraz lepiej i postanawiają się ze sobą związać. Janek również jest po rozwodzie, ale z winy byłej żony, bowiem ta wolała wyjść za wziętego reżysera z... Nie sądziłam, że ta niepozorna książeczka będzie aż taką wartościową. Dwie rozbite rodziny. W jednej ona, Zofia, która odkryła, że mąż ją zdradzał i rozwiodła się z nim. Poznaje przypadkowo Janka w bufecie w pracy i od słowa do słowa poznają się coraz lepiej i postanawiają się ze sobą związać. Janek również jest po rozwodzie, ale z winy byłej żony, bowiem ta wolała wyjść za wziętego reżysera z kupą kasy. On i ona. Po przejściach, już w poważniejszym wieku, ale jednak pragnęli ułożyć swoje życie na nowo i odnaleźć szczęście. Ich dzieci o niczym nie wiedzą i nawet się tego nie spodziewają, do czasu. Wszystko wychodzi na jaw i nagle bach! Córka Zofii spędza noc z synem Janka, Arturem. Co z tego wyniknie?
Książka była świetna. Styl autorki lekki, zaś sama treść bardzo życiowa i może dlatego taka wciągająca. Któregoś dnia w metrze zaczepił mnie pewien mężczyzna i dopytywał o czym ona jest i czy warto ją zakupić. Mam nadzieję, że skuteczną reklamę zrobiłam :D Polecam z całego serca!

pokaż więcej

 
2018-11-21 22:23:12
Autor:
Cykl: Więcej (tom 1)

Nie spodziewałam się, że w tak subtelnej i na swój sposób delikatnej oprawie może się kryć taka emocjonalna mieszanka. Z tyłu książki można przeczytać, że główną bohaterkę spotka coś, co wywróci jej życie do góry nogami. I kiedy natrafiłam na fragment mówiący o tym, że facet ją zdradza, poczułam rozczarowanie, chciałam zapytać: "Tylko tyle?!". Nie zrozumcie mnie źle, zdrady nie pochwalam,... Nie spodziewałam się, że w tak subtelnej i na swój sposób delikatnej oprawie może się kryć taka emocjonalna mieszanka. Z tyłu książki można przeczytać, że główną bohaterkę spotka coś, co wywróci jej życie do góry nogami. I kiedy natrafiłam na fragment mówiący o tym, że facet ją zdradza, poczułam rozczarowanie, chciałam zapytać: "Tylko tyle?!". Nie zrozumcie mnie źle, zdrady nie pochwalam, współczuję osobom, które musiały ją przeżyć, ale też nie nazywałabym jej górnolotnie powodem do przewrócenia wszystkiego w życiu. Ależ się myliłam! Kilka stron później autorka zwala na czytelnika swego rodzaju bombę emocjonalną, po której naprawdę ciężko się podnieść. Książka liczy ok. 300 stron, czyta się ją szybko i przyjemnie, chociaż porusza tak trudny temat. Warto się nad nią pochylić, bo nie jest to na pewno pusta historyjka ;)

pokaż więcej

 
2018-11-19 19:00:45
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-11-18 22:50:28
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-11-18 22:41:25
Ma nowego znajomego: Chontelle
 
2018-11-18 22:41:03
Ma nowego znajomego: NieTylkoBestsellery
 
Moja biblioteczka
732 107 1249
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (95)

Ulubieni autorzy (10)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (6)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd