Zaczytana_Panna 
Miłośniczka wszystkich książek, filmów i zwierząt. Najbardziej lubi czytać romanse, thrillery, kryminały oraz erotyki ;)
27 lat, kobieta, Warszawa, status: Czytelniczka, dodała: 6 książek, ostatnio widziana 4 godziny temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-08-14 23:08:39
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-08-14 19:40:02
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Book Tour 😄😻, 😎 Rok 2018 😎

Kolejny Book Tour za mną. Szczerze mówiąc nie spodziewałam, że Colleen Hoover aż tak mnie porwie i w pewien sposób zachwyci, bowiem z tą autorką już miałam wątpliwą przyjemność się "spotkać" i oględnie mówiąc nie zaiskrzyło. Mam tu na myśli jej powieść pt. "Ugly Love". Wszyscy się nią mocno zachwycali, a dla mnie... Była taka zwyczajna i dość przewidywalna. Jednak po przeczytaniu... Kolejny Book Tour za mną. Szczerze mówiąc nie spodziewałam, że Colleen Hoover aż tak mnie porwie i w pewien sposób zachwyci, bowiem z tą autorką już miałam wątpliwą przyjemność się "spotkać" i oględnie mówiąc nie zaiskrzyło. Mam tu na myśli jej powieść pt. "Ugly Love". Wszyscy się nią mocno zachwycali, a dla mnie... Była taka zwyczajna i dość przewidywalna. Jednak po przeczytaniu "November 9" przygodę z tą autorką rozpoczynam na nowo ;)
9 listopada to naprawdę ważna data dla naszych bohaterów. Fallon w tym dniu przeżyła najgorszy z koszmarów - stała się żywą pochodnią, a jej skóra w 30% była poparzona. Przez to musiała darować sobie przygodę z aktorstwem, które było dla niej po prostu pasją. Jej ojciec już ją skreślił, lecz ona chce udowodnić całemu światu, że pomimo blizn na sercu i ciele, nadal może zachwycać innych. Dla Bena dla data też ma znaczenie, bowiem to właśnie wtedy całe życie mu się dosłownie posypało. Pewnego dnia tych dwoje, wydawać by się mogło, że całkiem przypadkiem, spotyka się i postanawia tak robić raz do roku, właśnie 9 listopada. Przez resztę czasu Ben ma zająć się pisaniem książki o nich. Czy tych dwoje młodych i poharatanych przez los ludzi odnajdzie w sobie nawzajem wsparcie i ogromne uczucie?
Książkę czytało mi się naprawdę świetnie, a bohaterów, zwłaszcza tych głównych pokochałam z całego serca. Chociaż Fallon czasem sprawiała wrażenie niezdecydowanej i zachowującej się jakby sama nie wiedziała czego chce, to jednak byłam pełna podziwu dla niej, że po takiej tragedii postanowiła wstać i iść dalej z wysoko uniesioną głową. Ben... Ten to zawsze wiedział, co powiedzieć i jak ująć dziewczynę za serce, widać było, że na początku był z niego taki lovelas i podrywacz. Powiem szczerze, że powieść ta wycisnęła z moich oczu morze łez, okrzyków niedowierzania, a także rozerwała moje serce na drobne kawałeczki. Colleen Hoover udało się stworzyć coś naprawdę fantastycznego, co porywa i wciąga, nie chce wypuścić ze swoich objęć, od czego trudno się oderwać. Stworzyła historię, która mogłaby się wydarzyć naprawdę, chociaż samo to, że dwoje ludzi widuje się tylko przez jeden dzień w roku i to nie cały, a przez resztę roku nie utrzymuje nawet najmniejszego kontaktu może z pozoru wydawać się nierealne i mało prawdopodobne. Jednak taki motyw czasem pojawia się w książkach i filmach i widać, że nadal się cieszy uznaniem. Polecam gorąco!

pokaż więcej

 
2018-08-13 11:42:50
Ma nowego znajomego: Owca
 
2018-08-13 11:42:08
Wypowiedziała się w dyskusji: Recenzenci poszukiwani!

Tak, ja się wypowiadałam jako zwykły blogger i faktycznie taką umowę miałam z wydawnictwem, że jak jest patronat to ocena musi być dość wysoka. Oficjalnym recenzentem LC jak na razie nie jestem ;)

więcej...
 
2018-08-11 18:40:22
Wypowiedziała się w dyskusji: Recenzenci poszukiwani!

Ja miałam podobnie, jak Lexi. Jedynie jeśli miałam patronat nad jakąś książkę to ocena nie mogła zjechać poniżej dajmy na to np. 5 czy 6. Ale tak była pełna dowolność, już na pewno nie wymagano ode mnie, żebym pisała peany nad czymś, co mi się kompletnie nie podobało ;)

więcej...
 
2018-08-11 10:57:26
Została fanką autorki: Augusta Docher
 
2018-08-11 10:57:06
Została fanką autorki: Beata Majewska
 
2018-08-11 10:40:55
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Book Tour 😄😻, 😎 Rok 2018 😎
Autor:
Cykl: Bad Boy''s Girl (tom 1)

Szczerze mówiąc, miłość z nienawiści to motyw, który już dość często występował w literaturze. Wydawać, by się mogło, że w tej kwestii zostało już naprawdę wszystko powiedziane, a jednak jeszcze wielu twórców próbuje przekazać w tym temacie coś od siebie.

Tessa to spokojna dziewczyna, która chciałaby wieść normalne życie. Jednak nie jest jej to dane. Kiedyś miała najlepszą przyjaciółkę,...
Szczerze mówiąc, miłość z nienawiści to motyw, który już dość często występował w literaturze. Wydawać, by się mogło, że w tej kwestii zostało już naprawdę wszystko powiedziane, a jednak jeszcze wielu twórców próbuje przekazać w tym temacie coś od siebie.

Tessa to spokojna dziewczyna, która chciałaby wieść normalne życie. Jednak nie jest jej to dane. Kiedyś miała najlepszą przyjaciółkę, Nicole Bishop, jednak ta nagle stwierdziła, że nie pasują do siebie i zerwała z nią wszelkie kontakty, by stać się jej oprawcą. Był nim także Cole, przez którego kilka razy trafiła na urazówkę, jednak nagle wyjechał do szkoły wojskowej. Do tego Tessa musiała zmagać się ze swoją otyłością, chociaż jak sama twierdziła, dobrze się z nią czuła. W końcu dziewczynie udało się schudnąć i stać się super laską. Nicole jednak pała do niej coraz większą nienawiścią... Zaś Tessa podkochuje się w Jayu, chłopaku eksprzyjaciółki. Tessa chce jedynie przetrwać ostatnią klasę szkoły średniej, a później cieszyć się upragnioną wolnością. Jednak los ma inne plany co do niej. Do miasta powraca Cole Stone. Dziewczyna jest przerażona, bowiem jest pewna, że znów będzie musiała się z nim użerać... Jednak chłopak zdaje się, zmienił się o 180 stopni. Darzy ją sympatią, a nawet staje w obronie przed Nicole. Co się zmieniło? I czy rodząca się powoli miłość na podwalinach nienawiści ma szansę przetrwania tego wszystkiego?

Książkę czytało mi się różnie. Z początku wydawało mi się, że będzie to wspaniała i wciągająca lektura, że będzie w niej sporo ciętego humoru i dobrze zarysowanych bohaterów. Ale z czasem zaczęło mi się to wszystko dłużyć, moim zdaniem, historia jest za bardzo rozciągnięta, można by ją skrócić o te kilkaset stron. Przez całą książkę myślałam o tym, że szkoda, że mamy okazję poznać całą historię jedynie z perspektywy Tessy, a tu nagle BUM! Na ostatnich stronach pojawia się "spojrzenie Cole'a", bardzo dobrze, bo to daje możliwość spojrzenia na wydarzenia z innej perspektywy, dowiadujemy się co konkretnie czuł ten chłopak. Oczywiście, musiała pojawić się postać, której nie polubiłam, a wręcz znienawidziłam. Tak, to była Nicole. Strasznie mnie irytowała, kiedy tylko się pojawiała miałam ochotę ją wytargać za kudły. A kiedy na koniec wyszło na jaw dlaczego się tak zachowywała to... Poczułam jeszcze większą nienawiść, o ile to w ogóle możliwe... Strasznie mi w tym tłumaczeniu nie pasowało jedno słowo "przeprocesowałam". No kurczę, przecież ono pasuje do komputerów, informatyki, ale na pewno nie do ludzkiego mózgu... Zakończenie jest obfite w tyle kłótni, nieporozumień i dziwnych akcji, że sprawia to wszystko wrażenie aż zbytnio sztucznego. Mnie ta książka przypomina nieco serię "After", jedynie z tym odróżnieniem, że tutaj nie było seksu na zgodę, pewnie pojawi się w kolejnych tomach. Mam mieszane uczucia, na tyle, że sama na razie nie wiem, czy jestem ciekawa dalszych losów głównych bohaterów i czy w ogóle sięgnę po następne tomy.

pokaż więcej

 
2018-08-10 16:28:23
Ma nowego znajomego: Edmo
 
2018-08-09 12:36:51
Wypowiedziała się w dyskusji: Recenzenci poszukiwani!

Wszystko jest napisane w głównym poście. Za recenzję otrzymuje się tylko i wyłącznie książki na własność ;)

więcej...
 
2018-08-08 20:03:43
Wypowiedziała się w dyskusji: Recenzenci poszukiwani!

Jabłuszkooo - bardzo mi miło i bardzo dziękuję :*

więcej...
 
2018-08-08 13:37:48
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Seria: DC Deluxe
 
2018-08-07 19:04:45
Wypowiedziała się w dyskusji: Recenzenci poszukiwani!

Zgłoszenie przed chwilą wysłałam :)
Teraz tylko czekać na werdykt.

więcej...
 
2018-08-07 15:45:49
Wypowiedziała się w dyskusji: Recenzenci poszukiwani!

Aż z ciekawości zerknęłam na swoją przykładową recenzję i faktycznie 2000 znaków to jest niecała strona A4 ;)

No ryzyko, ale np. co do oceny ostrzejsze wymagania były, jak się miało nad daną książką patronat, wtedy było nawet określone, ile min. ma wynosić ocena i nie mogła być zbytnio negatywna (nawet jeżeli książka nie bardzo się podobała), ale jak się dostawało do recenzji zwykłe książki...
Aż z ciekawości zerknęłam na swoją przykładową recenzję i faktycznie 2000 znaków to jest niecała strona A4 ;)

No ryzyko, ale np. co do oceny ostrzejsze wymagania były, jak się miało nad daną książką patronat, wtedy było nawet określone, ile min. ma wynosić ocena i nie mogła być zbytnio negatywna (nawet jeżeli książka nie bardzo się podobała), ale jak się dostawało do recenzji zwykłe książki nie było żadnych wymagań co do oceny, jedynie żeby recenzja w określonym czasie się pojawiła, jeżeli dostawało się książkę przedpremierowo to recenzja musiała się okazać także przedpremierowo itd. :)

pokaż więcej

więcej...
 
2018-08-07 15:20:57
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 😎 Rok 2018 😎

Tak, zrobiłam to. Tak, nie bałam się. Ani złości autora ani jakiejś straszliwej zemsty za ten niecny czyn. O czym piszę? Ano o tym, że nie zaczęłam spotkania z serią "Alcatraz kontra Bibliotekarze" od pierwszego tomu, lecz od drugiego, a taki występek autor Sanderson uważa za najstraszniejszy z możliwych ;P

Alcatraz to bardzo biedny trzynastolatek. Uważa, że nic się go nie ima, jedynie same...
Tak, zrobiłam to. Tak, nie bałam się. Ani złości autora ani jakiejś straszliwej zemsty za ten niecny czyn. O czym piszę? Ano o tym, że nie zaczęłam spotkania z serią "Alcatraz kontra Bibliotekarze" od pierwszego tomu, lecz od drugiego, a taki występek autor Sanderson uważa za najstraszniejszy z możliwych ;P

Alcatraz to bardzo biedny trzynastolatek. Uważa, że nic się go nie ima, jedynie same katastrofy. Świetnym tego przykładem jest spalenie całej kuchni, a to tylko dlatego, że w końcu chciał zrobić coś dobrego i przygotować posiłek dla swej przybranej rodziny... Na swoje urodziny otrzymuje niespodziewany podarek - woreczek z piaskiem. Wydaje się wam, że to najgorszy prezent jaki można dostać i to od prawdziwych rodziców? Nic bardziej mylnego! Potwierdza to fakt, iż zostaje on prawie że natychmiast skradziony. Od tego momentu wydarzenia lecą łeb na szyję, zaś do Alcatraza dociera piorunująca prawda - należy do zacnej rodziny, która walczy z działalnością przerażających Bibliotekarzy, czyli organizacji, która tak naprawdę rządzi naszym światem. Piasek Raszida jest im niezbędny, aby otrzymać całkowitą władzę nad wszelkimi istotami, zaś chłopiec musi ich powstrzymać. I w walce tej niezwykle pomocnymi okażą się zarówno jego talent, który do tej pory uważał za przekleństwo, a także tajemnicze okulary, które skrywają w sobie wiele fascynujących właściwości.

Zabierając się za lekturę zdawałam już sobie sprawę, jakim stylem włada autor i czego tak konkretnie mogę się spodziewać. Miałam spore oczekiwania. I ponownie Sanderson stanął na wysokości zadania i mnie nie zawiódł. Nie zabrakło jego zabawnych wstawek na początku każdego z rozdziału, nie zabrakło przedziwnych scen i przygód, które spotkały małego Smedry'ego (bo któż by się spodziewał, że Bibliotekarze są aż tacy źli?), wreszcie nie zabrakło również fantastycznych postaci o przeróżnych talentach, które na swój sposób okazały się bardzo pomocne w walce z tą paskudną organizacją. To idealne połączenie komiksów o superbohaterach, bo przecież na swój sposób Alcatraz właśni kimś takim jest, oraz serii Niefortunnych Zdarzeń Snicketa, bo to co spotykało tego młodego chłopaka czasem było naprawdę zaskakujące. Książka liczy sobie ok. 300 stron, które mijają dosłownie w mig. Całość czyta się z zapartym tchem i z pewnością sięgnę po inne tomy tej serii.

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
670 73 646
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (76)

Ulubieni autorzy (10)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (6)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd