Do trzech chłopów sztuka

Okładka książki Do trzech chłopów sztuka Marta Obuch
Okładka książki Do trzech chłopów sztuka
Marta Obuch Wydawnictwo: Filia literatura obyczajowa, romans
Filia
2021-01-20
2021-01-20
9788381953788
literatura polska

Książka nie wymagająca zbytniego myślenia. Komedia z zagadką kryminalną w tle

Książka nie wymagająca zbytniego myślenia. Komedia z zagadką kryminalną w tle

Byłaby lepsza ocena, gdyby nie tendencyjne stereotypy, bardzo krzywdzące i pokazujące nieprawdziwy obraz pewnej grupy.
Poza tym, naiwność bohaterów przerażająca, a humor, o ile na początku nawet śmieszył, to potem przybrał formę groteski.

Matylda postanawia zemścić się na niewiernym i dość toksycznym mężu. Wraz z przyjaciółką i jej synem próbuje wdrożyć pomysł dość nietypowy choć dla męża bolesny. Jednak już od początku akcji wszystko zaczyna się komplikować, a to co zastanie w domu zmieni życie jej i przyjaciół. Opowiadanie dość zabawne i miłe w lekturze, jednak w środku trochę rozciągnięte i nudnawe. Polecam na poprawę humoru w ciemne i zimne wieczory.

Jestem w połowie książki, jak dla mnie - NUDA. Doczytam do końca bo chce wiedzieć jak się skończy, ale ogólnie mnie nudzi.

Komedia z zabarwieniem kryminalnym. Lekka, łatwa, przerysowana, trochę chaotyczna. Pomysł na zemstę na niewiernym mężu - świetny:)

Niby ciekawa, zabawna i lekka. coś się dzieje, postacie spoko, humor skrzy, ale... No właśnie. Autorka wyraźnie wzoruje się na mistrzyni Joannie Chmielewskiej, jednak to co u Chmielewskiej wychodzi naturalnie, u Obuch jest na się. Za dużo, za lekko, za bardzo na luzie. Jakby autorka założyła sobie np. 10 żarcików na stronę. Ani mniej, ani więcej. I choć styl autorki jest naprawdę lekki, a gagi w zdecydowanej większości zabawne, jakoś nie wciągnęła mnie ta powieść. Być może zaczęłam przygodę z Panią Obuch od nieodpowiedniej powieści. Dam jej więc jeszcze szansę ;)

Szybko i treściwie.

Szybko i treściwie.

Naprawdę bywały momenty, w których można zaśmiać się w głos. Książka, która nie wymaga aż takiego skupienia i do codziennych czynności jak znalazł. Polecam :)

Kolejna powieść Pani Marty i znowu się nie zawiodłam. Książka pełna humoru, akcji po prostu dzieje się. Powiedzonka świetne, popłakałam się ze śmiechu. Pomysł na zemstę na niewiernym mężu rewelacyjny!

"Matylda odkrywa zdradę męża i postanawia rzucić żywot kury domowej i zacząć się łajdaczyć."
Niestety wtedy wszytko idzie nie tak .... Mąż pada trupem, a Matylda zostaje główną podejrzaną. Gdzieś po drodze spotyka przyjaciela z przed lat - "Tytę", co w sumie jest dla niej zbawienne, ponieważ jest on byłym policjantem. Całą grupą starych i nowych przyjaciół próbują rozwikłać nagłą śmierć męża Matyldy. Oczywiście robiąc to w przezabawnym stylu.

Lekka komedia kryminalna "do uśmiechnięcia".

• Ebooki
  • Przeczytane 2021