ciociaebi

Podaruj najbliższym historie, które niczym zapach świątecznego piernika magicznie wypełnią wasze serca... Zbiór dziesięciu ciepłych opowieści, których tematyka związana jest ze świętami Bożego Narodzenia. Współautorkami są głównie pisarki reprezentujące szeroko pojętą literaturą obyczajową (Małgorzata Falkowska, Anna Harłukowicz-Nieczynow, Joanna Jax, Patrycja May, Diane Rose, Beata Schoenmakers, Łucja Wilewska), ale także pisarki kojarzone dotąd z literaturą grozy, które zaprezentują swą twórczość w nowej odsłonie (Joanna Dorota Bujak, Carla Mori, Joanna Pypłacz). Te czasem zabawne, czasem nostalgiczne historie pokazują z różnych perspektyw i w odmiennych stylistykach magię towarzyszącą świętom. Choć nie zawsze są one pasmem jedynie szczęśliwych chwil, z pewnością jest to czas cudów, kiedy wszystko może się odmienić.

źródło opisu: http://www.videograf.pl/zapowiedz.php?id=1006

źródło okładki: http://www.videograf.pl/zapowiedz.php?id=1006

Gosia | 2017-12-04
Na półkach: Przeczytane, ROK 2017
Przeczytana: 04 grudnia 2017

Kilka pisarek powieści obyczajowych napisało opowiadania związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Jedne opowieści są ciekawsze, inne mniej.
Łączy je celebracja tradycji świątecznych, rodzina, dodatkowe miejsce przy stole wigilijnym, miłość i szacunek dla drugiego człowieka.
Kto lubi krótkie opowiadania - zachęcam do przeczytania.

Ula Urban | 2018-01-03
Przeczytana: 29 grudnia 2017

Totalny średniak. Dwa opowiadania podobały mi się bardzo, jedno zupełnie nie przypadło mi do gustu. Reszta przeciętna. Na plus ładna okładka i to, że podczas czytania można poczuć świąteczną atmosferę.

Biblioteczka Rudej | 2017-11-26
Przeczytana: 26 listopada 2017

Z opowiadaniami tak to już jest,że jedne są lepsze, inne gorsze.Ja nie przepadam za tą formą literacką, bo ledwo się rozkręci już jest koniec. Czas cudów to zbiór ośmiu takich opowiadań napisanych przez polskie autorki, te znane i te które dopiero debiutują.
Ja codziennie dawkowałam sobie jedną sztukę,żeby poczuć magię świąt i niby ją poczułam, ale... jak już mówiłam opowiadania to nie moja bajka.
Więcej na blogu https://rudabiblioteczka.blogspot.com/2017/11/opracowanie-zbiorowe-czas-cudow-czyli.html?m=1

kuzo | 2018-09-15
Przeczytana: 15 września 2018

Nareszcie natrafiłam na książkę, która mnie w pełni satysfakcjonuje: opowiadania napisane piękną polszczyzną, bardzo różne w nastroju, ale wszystkie z głębszą treścią, nieprzesłodzone, zostawiają ciepło w sercu i ślad w pamięci. Wydawnictwo Videograf trzeba zapamietać, bo dba o poziom tego, co wydaje - żadnych błędów stylistycznych czy gramatycznych. Ebook zrobiony bardzo porządnie - żadnych literówek, dobrze sformatowany - obojętnie jaką wielkość liter ustawię, zawsze rozdziały zaczynają się od nowej strony, z tytułem na górze, a nie jak popadnie. Informacje o autorkach przed każdym opowiadaniem były mi bardzo pomocne, bo poza Joanną Jax w ogóle ich nie znałam.

Polecam na Adwent, Boże Narodzenie albo i w międzyczasie. Naprawde kawałek dobrej literatury młodego pokolenia. Jestem mile zaskoczona.

Miłka Kołakowska | 2017-12-27
Przeczytana: 20 grudnia 2017

Miłka Kołakowska | www.mozaikaliteracka.pl
___

Zapalane na wigilijnym stole światełko, to z założenia symbol miłości, nadziei, pokoju oraz międzyludzkiego ciepła, ale nie każdy zdaje sobie sprawę, że pozornie zwykła świeczka czasami rzeczywiście pochodzi z samego Betlejem. W Grocie Narodzenia Chrystusa co roku zapalany jest bowiem symboliczny ogień, który harcerze przywożą do Wiednia, a następnie sztafetą przekazują do różnych zakątków Starego Kontynentu. Betlejemskie Światło Pokoju przekazywane jest również do Polski i to właśnie ten fragment świątecznej tradycji wykorzystuje w swoim opowiadaniu jedna z autorek niesamowitego zbioru Czas cudów, czyli opowieści pod jemiołą.

Mowa o Świetle w ciemności, do którego lektury śmiało zachęca Diane Rose. Młoda autorka oddaje głos głównemu bohaterowi – wyraźnie zagubionemu mężczyźnie, w którego pogmatwanym życiu niespodziewanie pojawia się pewna rezolutna dziewczynka. To właśnie Alicja sprawia, że zarówno nieznajomy towarzysz, jak i sam...

Przyznam szczerze, nie za często czytam opowiadania. Okres przedświąteczny, jest jednak zawsze wyjątkowym czasem i wtedy sięgam po wiele świątecznych pozycji wydawniczych, w tym również właśnie po te w krótszej formie, która z uwagi na deficyt czasowy odpowiada mi zdecydowanie bardziej.

Książka „Czas cudów, czyli opowieści po jemiołą” to zbiór dziesięciu magicznych historii napisanych przez Joanne Dorotę Bujak, Małgorzatę Falkowską, Annę Harłukowicz-Niemczynow, Joannę Jax, Patrycję May, Carle Mori, Joanne Pypłacz, Dianę Rose, Beatę Schenmakers oraz Łucję Wilewską. Te autorki, głównie kojarzą się polskim czytelnikom z powieściami obyczajowymi, choć nie tylko.

Co znajdziemy w tej publikacji? Wspaniałe, świąteczne opowiadania. Wszystkie z ważnym przesłaniem. Jedne można określi jako bardziej wzruszające, inne trochę bardziej śmieszne, jeszcze inne zmuszają niemalże do tego, by zastanowić się nad własnymi uczynkami. Bohaterami utworów są osoby samotne, rodziny, osoby zagubione i te...

Kate1404 | 2017-12-29
Przeczytana: 26 grudnia 2017

Jak ktoś lubi opowiadania to zapewne znajdzie coś dla siebie. Osobiście podobało mi się tylko kilka. Więcej na blogu:

Czas cudów, czyli opowieści pod jemiołą to zbiór opowiadań, w którym każdy znajdzie swojego ulubieńca. Każda z autorek stworzyła historię, w której przekazuje to, co według niej w świętach najpiękniejsze. Opowiadania Gosi i Ani spodobały mi się najbardziej, trafiły prosto do mojego serca i wiem, że zapamiętam je na dłużej. Jednak rzeczą, która łączy wszystkie opowiadania, jest to, co w świętach jest naprawdę ważne. Bo wbrew temu, co mogłoby się wydawać święta to nie choinka, nie prezenty, nie dwanaście potraw wigilijnych a czas spędzony z bliskimi. Święta to ludzie, pamiętajmy o tym. Gorąco polecam ten zbiór opowiadań każdemu, kto chce poczuć magię zbliżających się świąt.

BeataT | 2018-01-01
Przeczytana: 30 grudnia 2017

I jak to bywa z opowiadaniami jedne historie są wspaniałe do głębi nas poruszają, a inne no cóż kiepsko do nas trafiają. Dwie, no może trzy, przykuły mnie na dłużej w zamyśleniu. Jak również mam ochotę zapoznać się jeszcze z twórczością jednej autorki.

Magdalena | 2017-12-30

"Czas cudów, czyli opowieści pod jemiołą" to zbiór świątecznych opowiadań autorek z Wydawnictwa Videograf.

To zbiór 10 świątecznych opowiadań, który spokojnie można czytać w przerwach między inną lekturą. Jego zaletą jest to, że opowiadania są w miarę krótkie, a więc nie wymagają dużo czasu co w przedświątecznej krzątaninie jest niewątpliwym plusem.

Kilka autorek, których opowiadania znajdziemy w "Czasie cudów" znam z innych pozycji, a kilka było dla mnie całkowitym odkryciem i zaskoczeniem. Wszystkie opowiadania utrzymane są w świątecznym klimacie Bożego Narodzenia.

Jednak z 10 moją uwagę zwróciły szczególnie dwa opowiadania i o nich opowiem Wam coś więcej.

Jedno autorki, którą dobrze znam i czytałam wszystkie wydane jej książki, a mianowicie chodzi o Małgorzatę Falkowską.
"Bieda bogactwem zwana" to opowiadanie, które ukazuje nam prawdziwy sens świąt. Sens, o którym czasami w obecnym świecie często zapominamy. Czym bowiem jest sens Bożego Narodzenia? Czy chodzi o prezenty,...