Zdążyć z miłością

Cykl: Konkurs na żonę (tom 3)
Wydawnictwo: Książnica
Mirror_of_soul

Czy można zwlekać z miłością? Trzydziestoletnia Olga jest kobietą wykształconą, majętną i atrakcyjną. Zmagając się z życiowymi problemami – chorobą i miłosnymi niepowodzeniami – stara się nie okazywać uczuć. Ale to tylko gra pozorów. Kiedy poznaje Kamila, samotnego ojca ośmioletniej Faustyny i czteroletniego Maksia, niespodziewanie odkrywa miłość. Zakochuje się w mężczyźnie z...

Czy można zwlekać z miłością?
Trzydziestoletnia Olga jest kobietą wykształconą, majętną i atrakcyjną. Zmagając się z życiowymi problemami – chorobą i miłosnymi niepowodzeniami – stara się nie okazywać uczuć. Ale to tylko gra pozorów. Kiedy poznaje Kamila, samotnego ojca ośmioletniej Faustyny i czteroletniego Maksia, niespodziewanie odkrywa miłość. Zakochuje się w mężczyźnie z wzajemnością.
Dzieci Kamila całym sercem akceptują Olgę, a ona sama dostrzega w nich dar od losu. Wkrótce para się pobiera, ale czy nowa rodzina wypełni miłością puste miejsca w sercu Olgi?

źródło opisu: http://esensja.pl/esensjopedia/obiekt.html?rodzaj_...(?)

źródło okładki: https://publicat.pl/ksiaznica

Anna | 2018-05-08
Przeczytana: 08 maja 2018

Z miłą chęcią przeczytałam ostatni tom 3 z cyklu: Konkurs na żonę: '' Zdążyć z miłością'' autorstwa Pani Beaty Majewskiej. Zaciekawił mnie jej los Olgi, pomimo że jest to typ kobiety samotnej. Pomimo wszystko szuka miłości. Owszem pokochała Hugo, liczyła na coś więcej z jego strony, ale spotkała ją niespodziewana porażka. Poznała Faustynkę, Maksia i to spowodowało w niej odmianę, że pokochała je. Dzieci Kamila są twórcze i potrafią skruszyć serc u wielu innych ludzi. Sam Kamil też popełnia błędy, jest momentami tajemniczy, ale czy Olga wybaczy je mu?
Każdy z napisanych tomów przez autorkę jest z pomysłem. Dialogi są dopasowane do bohaterów trafnie, co bardzo mi się tutaj podoba i stanowi duży atut. Przykład. Idealna znajomość psychologii dziecięcej w trakcie przeprowadzanych rozmów dzieci z ich tatą Kamilem.
Dodatkowymi elementami są tutaj piękna okładka z zamieszczonym czerwonym serduszkiem, płatkami róż oraz przejrzysty, wyrazisty tekst, który czyta się szybko. Pani Beata...

Dwie pierwsze części tego cyklu wręcz uwielbiam, przeczytałam kilka razy i zamierzam wrócić do historii Łucji i Hajdukiewicza jeszcze nie raz.

Nie przeszkadzało mi wcale, że autorka postanowiła trzecią część poświęcić innej bohaterce. Ochoczo zabrałam się do czytania.

Książka jest bardzo dobra, zaskakująco dobra biorąc pod uwagę moim zdaniem raczej wydumaną historię. Za dużo tu jak na mój gust chorób, zbiegów okoliczności i naciąganych niespodzianek. Wątki jak z tureckiej vel meksykańskiej telenoweli. Myślę, że Autorka ciutkę przeholowała.

W innych rękach to byłaby totalna katastrofa a nie jest. Jest dobrze. Jednakże musiałam odjąć trzy gwiazdki za ten festiwal pomysłów, wydumanych zdarzeń i postaci.

Fabuła to zdecydowanie najsłabsza strona tej historii.

Autorka ma wielki talent ale troszkę tutaj popłynęła. Mam wrażenie, że Beata Majewska ma problem z kontrolą samej siebie jako twórcy. Zresztą bardzo podobnie jak Ałbena Grabowska. Czasem jest w stanie okiełznać swoje twórcze...

Eli1605 | 2018-01-28
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 28 stycznia 2018

Moim zdaniem najlepsza część cyklu. Muszę przyznać, że autorka ma wyobraźnię. Takie zbiegi okoliczności w prawdziwym życiu raczej są niemożliwe albo prawdopodobieństwo ich wystąpienia jest znikome, ale dzięki takiemu zabiegowi książkę dobrze się czytało. I na koniec to nawet łzy zakręciły mi się w oczach. Fajna pozycja.

Gosia | 2018-05-05
Na półkach: ROK 2018, Przeczytane
Przeczytana: 05 maja 2018

Olga - młoda kobieta po ciężkiej chorobie, wykształcona, bogata, lecz bez rodziny. Olga żyje sama dla siebie, ma piękny dom i stale szuka mężczyzny swojego życia. Kiedy poznaje Kamila wszystko zaczyna się zmieniać w jej życiu. Kolorów nadają również jego dzieci - Maksio i Faustyna.
Para postanawia się pobrać i niby wszystko się super układa, do czasu ....

Gola | 2018-03-25
Przeczytana: 23 marca 2018

Naprawdę piękna historia o nas samych, o tym jak nieprzewidywalny los może na nas czekać i o tym co skrada się za rogiem. Książka o pogodzeniu się ze sobą, o odzyskaniu wiary w siebie. Czytało mi się bardzo dobrze. Przenosiłam się całą sobą tam gdzie działa się akcja. Powieść bardzo ciepła choć miejscami łzy zamazywały możliwość szybkiego składania liter w słowa. Książka ma niewiele wspólnego z poprzednimi dwoma częściami, jedynie nawiązuje do wcześniejszych wydarzeń. Gorąco polecam.

Biblioteczka Rudej | 2017-11-14
Przeczytana: 14 listopada 2017

Udało mi się przeczytać trzecią część cyklu Pani Majewskiej i muszę szczerze przyznać,że to według mnie najlepsza część. Autorka skupia się tym razem na Oldze, byłej dziewczynie Huga, która znana jest czytelnikom z poprzednich części jako osoba wyrachowana i pozbawiona jakichkolwiek skrupułów.Czy osoba taka jak ona zasługuje na "normalne" i szczęśliwe życie.Czy ktoś tak cyniczny zasługuje na miłość i normalny związek?? już w poprzednim tomie Olga Becker przechodzi lekką przeminę, bo o transformacji ciężko tu mówić.Przyczyną jej zmiany była choroba i zetknięcie z inną rzeczywistością.

izabela81 | 2017-10-24
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017 rok
Przeczytana: 15 października 2017

Beata Majewska przedstawiając historię Hugo i Łucji, którą zapewne znacie z dwóch poprzednich tomów, pozostawiła czytelnika z mnóstwem pytań, co do postaci 30-letniej Olgi Becker, która tam ostro namieszała w związku wyżej wymienionej pary. Byłam bardzo ciekawa jaką tak naprawdę jest osobą i jaka mogłaby być jej historia. Zastanawiałam się, czy mogłabym ją polubić po tym, co zrobiła w przeszłości? Wydaje się, że zrozumiała swój błąd i jak każdy zasługuje na drugą szansę. Ku mojej uciesze, autorka pozwoliła mi bliżej poznać tę postać, która ma za sobą niedawną wygraną walkę z chorobą nowotworową, czego skutkiem jest to, że już nigdy nie będzie mogła zostać matką. Mimo iż jest zamożna, jest również nieszczęśliwa i samotna. Pewnego dnia poznaje wdowca Kamila Polskiego samotnie wychowującego dwójkę dzieci, które z miejsca akceptują Olgę. Wkrótce para się pobiera. Ale czy to już wszystko? Żyli długo i szczęśliwie? Po odpowiedzi zapraszam do lektury.

"Jest wina, powinna być kara, a...

Karolina | 2018-08-08
Przeczytana: 08 sierpnia 2018

Blue Monday przez cały rok.

Olgę Becker poznaliśmy już w poprzednich powieściach z cyklu "Konkurs na żonę". W oczach czytelników wypadła wtedy jednak niezbyt atrakcyjnie; została przedstawiona jako nachalna, była dziewczyna Hajdukiewicza, która nigdy nie potrafiła pogodzić się z ich rozstaniem. W dodatku była wyjątkowo wyrachowana i bez skrupułów. Swoimi intrygami poważnie namieszała w życiu Łucji i Hugona.

"Zdążyć z miłością" pokazuje Olgę z nieco innej strony. Panna Becker jest wykształcona i zarządza poważną firmą, co pozwala jej na wystawne i bogate życie. Jednak jest coś czego nie może kupić za pieniądze. Są to zdrowie i miłość.
Olgę dotyka poważna choroba, która mimo, że wyleczona, pozostawia po sobie bolesne ślady. Jej uroda zbladła, a kobieta jest zaledwie marnym cieniem dawnej siebie. Brakuje też szczęścia w miłości. Hugo, czyli wielka, niespełniona miłość, odrzuca ją, twierdząc, że nie chce wiązać się z nikim na stałe. Po upływie pewnego czasu, jak na ironię, zaręcza...

tajemniczeksiazki | 2017-10-30
Przeczytana: 30 października 2017

Po fenomenalnym "Konkursie na żonę" , jak i świetnej kontynuacji "Bilet do szczęścia" przyszedł czas na dopełnienie całej trylogii, jakim jest "Zdążyć z miłością" - najnowsza książka spod pióra Beaty Majewskiej. Czy powieść ta okazała się równie udana, co poprzednie części sagi "Konkurs na żonę"?

Po niedawnym rozstaniu z Hugonem i kilku przypadkowych relacjach z innymi mężczyznami trzydziestoletnia Olga nie widzi sensu do dalszego życia. Każdy dzień to rutyna, typowa monotonia, zachowania pozbawione sensu i uczuć. Pewnego dnia, będąc w pracy poznaje malutką dziewczynę, Faustynę, która z marszu skrada jej serce swoją bezpośredniością i szczerością. Po kilku minutach kobieta poznaje również ojca dziewczynki, niejakiego Kamila Polskiego, człowieka niezwykle otwartego i sympatycznego. Olga nawet w najśmielszych snach nie spodziewa się, że ta z pozoru nic nie znacząca znajomość przerodzi się w coś naprawdę wyjątkowego. I szczerego. Pytanie tylko, czy nie jest już na to wszystko za...

Monika KanapaLiteracka | 2017-11-09
Na półkach: Na regale, Przeczytane, 2017
Przeczytana: 17 października 2017

Olga, niegdyś obsesyjnie zakochana w Hugonie, przechodzi przemianę życiową. Wychowana i żyjąca w dostatku, po przebytej chorobie, z której mogła nie wyjść, odkrywa jakie naprawdę są jej priorytety i że mając wszystko nie miała nigdy tego, czego potrzebuje najbardziej. Skomplikowana sytuacja rodzinna wychowała ją na równie skomplikowaną osobę. Z zewnątrz twardą i rzeczową bizneswoman, wewnątrz delikatną, łaknącą miłości dziewczynę. Nie potrafi się odnaleźć póki nie poznaje rezolutnej Faustynki, a chwilę później jej błękitnookiego taty.

Olga i Kamil są totalnymi przeciwieństwami. Ona nie ma dzieci, dla niego są całym światem. Ona jest milionerką – on skromnym nauczycielem. Ona ateistką – on zapalonym katolikiem. Ona z powagą przyjmuje życie – on śmieje się i żartuje kiedy tylko może. Czy to zagra? Czy Dwójka ludzi po traumatycznych przejściach przetrze do siebie szlak?

Zaintrygowało mnie takie podejście do zamknięcia cyklu i przyznam, że spodobało mi się. Chociaż książka ma zarówno...